Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
✨ книжковий культ ✨ avatar

✨ книжковий культ ✨

✨ Щоденник хаотичної письменниці 📖
✨ В роботі - квір-романтичне технофентезі "Джаз кінця світу" та "Теорія катастроф для розбитих сердець" 🎶
Інші соцмережі https://linktr.ee/yuta_voron
Рэйтынг TGlist
0
0
ТыпПублічны
Вертыфікацыя
Не вертыфікаваны
Надзейнасць
Не надзейны
Размяшчэнне
МоваІншая
Дата стварэння каналаГруд 21, 2022
Дадана ў TGlist
Лют 28, 2025
Прыкрепленая група

Развіццё

Падпісчыкаў
Індэкс цытавання
Ахоп 1 паста
Ахоп рэкламнага паста
ER
ERR
БЕР '25БЕР '25БЕР '25БЕР '25БЕР '25КВІТ '25

Папулярныя публікацыі ✨ книжковий культ ✨

Мої улюблені малюнки з жінками 🥰 Від 2019 до 2024, від фанартів (здається, переважна більшість моїх фанартів - то дівчата 🤭) до моєї рудої зіроньки, Атель з #ДКС

Очевидно, вся моя художня діяльність тримається на малюванні красивих жінок, і знаєте, мене цілком влаштовує 😌 Хіба є взагалі щось краще? (питання, звісно, риторичне 🤭)

#Ворон_малює
07.03.202519:27
Урочисто присягаю книг цього місяця більше не купувати
(місце для жартів з цього приводу в коментарях 👇)

Бо мені їдуть вже три англійською, а ті, що з України, подруга сказала, заберу, коли приїдуть всі (7 штук, на хвилинку 🤣 ми з нею йобнемось їх таскати?), тож, мабуть, не цього місяця))
31.03.202509:51
➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿
🐱 31 березня — Міжнародний день видимості трансгендерних людей
➿➿➿➿➿➿➿➿➿➿

🎉 Вітаю! 🩵🩷🤍🩷🩵
Я зовсім випадково наштовхнулася на цю обкладинку й книгу, але вона змусила мене задуматися.

Я в житті товста. І ви, певно, не один раз чули моє ниття про репрезентацію плюс-сайз у книгах. Коли усі героїні роментезі тендітні й стрункі, хіба що обов'язково з вигинами в потрібних місцях. Або ж спроби деяких авторох в плюс сайз створюють апетитних богинь, у яких хіба що стегна велики й груди, але 0 інших проблем з якими живуть повні люди.

Так от, цей же образ краси й сили існує не тільки для жінок. Чоловіків підстрікає така сама сексуалізація. Усі вони в роментезі/лр/яе фентезі велетні, з купою м'язів, прекрасним волоссям і глибокими очима і великим членом.

Можна посперечатися, що ці книги, які я згадую, переважно пишуться жінками для жінок, тому створюються такі образи, які хочуть бачити всі... (хіба аж так всі, може, це таки нав'язаний конструкт?)

Але чим це відрізняється від того, як чоловіки у "чоловічій" літературі насаджують ідеали краси та жіночої поведінки?

Мені не вистачає репрезентацій. Різноманітності типажів, різноманітності характерів.

Звісно, моя бібліотека обмежена і я можу просто не знати про існування великого пласту таких книг. Але той факт, що вони не бувають у боксах, не лунають у тіктоках та нечасто з'являються в анонсах наших видавництв уже каже багато про що.

Нам треба більше книг про різноманітних хлопців та дівчат. Особливо, у янг-едалті. Бо нічого не формує комплекси так, як вічне усвідомлення, що ти ніколи не станеш одним зі своїх героїв, бо ти не тієї ваги, не того зросту, кольору шкіри, маєш латаття, кучері, руде волосся, одне вухо більше за інше тощо.


P.S. а книга має бути дуже комфортний яе роман, де повний хлопець з купою комплексів змушений 15 днів жити разом зі своїм крашем в одному будинку.
Пераслаў з:
How to book avatar
How to book
🪶 Знайомство з Одрі Лорд та 5 її улюблених цитат про голос, волю та силу всередині себе

Одрі Лорд однозначно одна з найвпливовіших афроамериканських поетес та письменниць, про яку, на жаль, знають не дуже багато людей за межами академічних та активістських кіл. Хоча значну частину її творчості ми можемо віднести до особистої лірики, визнання їй принесли її потужні есе та поезії, які межують десь між політичним маніфестом та філософською рефлексією.

Нижче ділюсь цікавими факти з її біографії, а улюблені цитати ви можете прочитати у картинках вище:
1. У дитинстві Одрі майже не розмовляла, а натомість навчилася читати та писати дуже рано. Свій перший вірш вона написала, коли їй було близько 12 років.

2. У своєму особистому щоденнику Лорд експериментувала з прозовою формою, яку вона називала "біоміфографією" — суміш автобіографії, історії та міфу, що пізніше втілилась у її книзі "Зами: Нове правопис мого імені".

3. Лорд вела детальний щоденник своїх снів, вважаючи їх важливим джерелом поетичного натхнення. Багато її віршів, зокрема зі збірки "Чорний єдиноріг", походять безпосередньо з її снів.

4. У 1950-х роках Лорд певний час жила в Мексиці, де знайшла спільноту квір-жінок, яка суттєво вплинула на її розуміння власної ідентичності. Цей період вона назвала своїм "часом трансформації".

5. Вона мала незвичайний творчий процес — писала свої вірші спочатку на клаптиках паперу або листівках, які носила в сумці, постійно переробляючи їх, перш ніж перенести у фінальну форму.

6. Одрі Лорд викладала в Університеті Тюгуд Маршалл у Західній Німеччині, де допомогла сформувати афро-німецький жіночий рух і надихнула німецьких чорношкірих жінок прийняти термін "Afro-Deutsche" (афро-німці) як самоназву (до речі, ось тут ви можете глянути карту Берліна очима Одрі)

7. Мало хто знає, що Лорд була кваліфікованою практикинею сантерії – афро-карибської релігійної традиції, яка вплинула на її духовні погляди та творчість.

8. Під час своєї викладацької кар'єри в Коледжі Джона Джея кримінального правосуддя, вона розробила революційні курси з "Лінгвістики відторгнення" та "Поезії протесту", які досліджували, як маргіналізовані групи використовують мову як інструмент опору.

9. Під час лікування від раку Лорд відмовилась від протезування після мастектомії, що вважалося радикальним рішенням у той час. Вона писала про це як про політичний акт і відмову від нав'язаних стандартів жіночності.

10. Лорд створила власну систему медитації, яка поєднувала техніки з африканської духовності, карибських традицій та буддизму, яку вона практикувала щодня протягом останнього десятиліття свого життя і навчала близьких друзів.
27.03.202517:04
До речі про паперові книги.

Я насправді останнім часом ловлю себе на думці, що хочу скупити англійською всі квірні бажанки, чи книги з важливими темами типу антиколоніалізму, через всі ці заборони в США.

Причому саме в папері. Електронки, особливо десь типу амазону (який теж meh і взагалі корпорація зла), це таке питання. По-перше, мені важкувато читати електронний текст англійською. По-друге, ну, той факт, що я цією книгою з додатку не володію, і якщо корпорація захоче її видалить, то вау, в мене її не залишиться. І якщо з ґуґл букс хоча б можна скачати захищений файл, амазон нещодавно вирішив таку можливість прибрати. Не те, щоб у мене було там багато книг придбано, бо ну, дискомфорт, але якось... Ну таке.

Я трохи параноїк, та.

Мінуси - скоро доведеться будувати нову хату з книжок.
18.03.202519:43
Побачила у Олени Кузьміної прикольний движ — перевірити, чи характеризує персонажів їхні перші репліки. Цікаво перевірити на «Теорії катастроф» 👀 якщо вам буде цікаво, зроблю і з «Джазом кінця світу», але там ще буду переписувати початок, тож все дуже не точно 😅

⚛️ Темір, студент-винахідник, мрійник і щирий ідеаліст з великим серцем, але дещо невдалий і наївний

— Чекайте! Будь ласка! Воно запрацює, зараз, я… 

Нещасне цуценя

⚛️ Рун, амбітна лідерка, яка мітить на місце голови Всесвітньої виставки, елегантна, розумна і прагматична, але трохи собі на умі

— А чого, по-вашому, було б достатньо?

Воно якось так двозначно звучить 🤔 бо контекст в тому, що це її перший випад до поточного голови виставки. Але через цю двозначність доволі правдиво, їй якраз не було достатньо того, що вона мала

⚛️ Веспер, іронічний викладач з таємничим минулим, тривожник з бронею із сарказму та стриманості

— Наступного разу розкидайся обережніше. Хтось може ними скористатись. 

Воно так out of context 😅 але тонкі підйоби це про нього

Щось, здається, якось недостатньо мемно в мене вийшло 🤣 Але прикольна штука чисто спробувати)

#ТКРС
Гаразд, давайте про хороше, от вам задумливий #кітик
Підпільний книжковий клуб, де читають українські книжки. Звучить, як новина десь із 19 століття, чи не так?

Не так, бо це реальність життя на окупованих росією територіях України. Про це пише Пітер Померанцев для The guardian.

росіяни вилучили всі книжки українською, за спілкування рідною мовою — вивозять в ліс на допити, якщо батьки організують онлайн навчання українською — у них відберуть дітей, а за зберігання українських підручників — можуть засудити на 5 років.

Але попри все підлітки збираються перевіреними компаніями до 3 осіб і читають українські книги.
Продовжую колупати дизайни персонажів для ТКРС, а тут мені допомогають шукати референси

#кітик
07.03.202517:39
Фан факт: я подала резюме в обидві великі книгарні, одна мені вже відмовила 🤣
08.03.202509:54
А тепер думаю, що варто доповнити цей список Рун з #ТКРС та Мел з Аркейну... 👀
Вітаю з Міжнародним днем боротьби за права жінок 💅👑

Бажаю нам, мої любі, завжди бути вільними. Від нав'язаних стереотипів, думок, що жінка не може бути розумною, успішною, такою, якою захоче, від сексизму та нерівності.

Вважаю, це (не тільки сьогодні, а й завжди, насправді!) чудовий привід привітати наших захисниць донатом: наприклад, на банку Маршу жінок, ГО "Землячки", чи на збір на тактичну медицину проекту Тати Кеплер "Птахи"

Якось так вийшло, що вчора ми з Лі якраз обговорювали, що в нас жінки асоціюються з птахами, і взагалі не тільки в нас (кхм-Катніс Евердін-кхм)

Так от. Наостанок бажаю літати високо і серти на голови всім, хто не подобається 🦅
28.03.202522:34
А ще в мене нові загони з приводу того, що я пишу 😅 і думаю, що це оповідання допоможе мені краще пропрацювати деякі моменти
Пераслаў з:
How to book avatar
How to book
🗞 Ранкова дискусія: декілька днів тому, після запуску OpenAI моделі GPT-4o Image Generation, ми стали свідками справжнього вибуху в мережі — користувачі масово почали створювати зображення у стилі студії «Джіблі».

Це викликало гостру дискусію щодо етичності такого використання ШІ і якщо поглянути на цю ситуацію глибше, вона виглядає особливо проблематичною з кількох причин:

— Студія Ghibli та Міядзакі мають особливу філософію творчості. Вони відомі своєю відданістю ручній роботі та традиційній анімації (наприклад, ось ця 4-х секундна сцена з The Wind Rises створювалась майже пів року), тобто мова тут йде не про створення контенту, а саме мистецтва.

— Позиція самого Міядзакі щодо ШІ надзвичайно чітка. Його вислів про те, що використання ШІ «ображає саме життя», свідчить про глибинне філософське несприйняття такого підходу до своєї творчості.

— Щодо авторського права, то тут ситуація досить складна. Хоча стиль як такий складно захистити юридично, очевидно, що тут відбувається використання візуальної мови (тут досить непогана стаття про це), яку студія Ghibli розвивала десятиліттями. OpenAI, ймовірно, тренувала свої моделі на роботах студії без явного дозволу, що викликає серйозні запитання з правового погляду.


(Мене в цій всій ситуації також не може бентежити те, що CEO OpenAI поставив на аватарку в Х згенеровану картинку в стилі студії... I mean... 🙄)

Отже, що ми маємо: це протистояння відображає ширшу проблему сучасного світу технологій — конфлікт між швидким технологічним прогресом та етичними й правовими нормами, які не встигають за ним. Компанії на кшталт OpenAI просувають технології, які стирають межу між оригінальною творчістю та її імітацією (бо тут також важливо зрозуміти як виглядає ця межа хоча б в правовому полі), але при цьому часто ігнорують голоси самих творців а-ля Міядзакі, який свою думку висловив дуже чітко.

Що ви думаєте щодо цього?
Увайдзіце, каб разблакаваць больш функцый.