Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Офіс Генерального прокурора avatar
Офіс Генерального прокурора
Права
Офіс Генерального прокурора avatar
Офіс Генерального прокурора
Права
25.04.202511:29
❗️ОНОВЛЕНО: Внаслідок атаки БпЛА по м. Павлоград 15 постраждалих. Серед них троє дітей, віком 6, 15 і 17 років. Наразі відомо про 3 загиблих, серед них – неповнолітня дівчинка.
Ювенальні прокурори: 622 дитини загинули в Україні внаслідок збройної агресії рф

🔷 Більше ніж 2546 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії рф. Станом на ранок 25 квітня 2025 року за офіційною інформацією ювенальних прокурорів 622 дитини загинули та понад 1924 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

🔹Найбільше постраждало дітей у таких областях: Донецькій - 640, Харківській - 490, Херсонській - 208, Дніпропетровській - 235, Київській - 136, Запорізькій - 177, Миколаївській - 118, Сумській - 134.

Протягом останніх днів:

🔹24 квітня внаслідок обстрілу м. Київ загинув 17-річний хлопець, ще 10 дітей постраждали: пʼять хлопчиків віком 3, 5, 10, 12 та 17 років і пʼять дівчаток віком 14, 15 та 17 років.
🔹24 квітня внаслідок обстрілів с. Безлюдовка Харківського району Харківської області травмовано 14-річну дівчинку.
🔹23 квітня внаслідок обстрілів м. Костянтинівка Донецької області загинула 12-річна дівчинка.
🔹23 квітня внаслідок обстрілів м. Краматорськ Донецької області травмовано 16-річну дівчинку.
🔹23 квітня внаслідок атаки безпілотніками м. Нікополь Дніпропетровської області травмовано двох дівчаток віком 1 та 3 роки.
🔹22 квітня внаслідок обстрілів м. Запоріжжя постраждало сім дітей: п’ять хлопчиків віком 3, 4, 13, 16 років та дві дівчинки віком 14 та 17 років.
🔹22 квітня внаслідок обстрілів м. Херсон травмовано 6-річну дівчинку.
🔹22 квітня внаслідок обстрілів м. Харків поранено 17-річного хлопця.  
24.04.202512:00
Смерть ув’язненого у Київському СІЗО – повідомлено про підозру восьми працівникам установи та п’ятьом в’язням

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру 8 службовим особам ДУ «Київський слідчий ізолятор», серед яких інспектори, чергові, медичні працівники та старші по корпусах.

Їм інкриміновано перевищення службових повноважень, службову недбалість, залишення в небезпеці, ненадання допомоги, службове підроблення та підроблення офіційного документа (ч. 3 ст. 365, ч. 3 ст. 367, ч. 3 ст. 135 , ч. 2 ст. 139, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 358 КК України).

Також повідомлено про підозру 5 в’язням, у тому числі «смотрящому», за фактом нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть (ч. 2 ст. 121 КК України).

За даними слідства, у грудні 2024 року так званий «смотрящий» за СІЗО разом зі спільниками в ході конфлікту нанесли увʼязненому численні тілесні ушкодження, що призвели до його смерті.

Працівники слідчого ізолятора, знаючи про побиття та розуміючи допущені зі свого боку порушення, намагалися це приховати. Вони підробили документи про фактичний стан здоров’я потерпілого і необхідність помістити його до карцеру через нібито порушення режиму.

Ненадання належної медичної допомоги призвело до критичного погіршення стану здоровʼя. Тільки наступного дня потерпілого доставили до лікарні, де він помер.

У межах слідства правоохоронці провели операцію із затримання причетних до протиправної діяльності.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Досудове розслідування та оперативний супровід – ДБР.

Злочин розкрито за сприяння керівництва ДКВС України.
До 15 років вʼязниці засуджено залізничника, який передавав ворогу дані про техніку Сил оборони

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Харківської обласної прокуратури суд визнав громадянина винним у державній зраді та запереченні збройної агресії рф проти України (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 436-2 КК України).

Йому призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори довели, що засуджений доєднався до учасників Telegram-каналу, який адміністрували представники російської спецслужби. Через відповідний бот він передавав інформацію про наявність, пересування засобів Сил оборони України залізничним сполученням, а також розміщення оборонних фортифікаційних споруд на території Харківського регіону.

Чоловік працював помічником машиніста локомотивного депо регіональної філії «Південна залізниця» АТ «Українська залізниця», тому мав можливість збирати дані про вид і кількість техніки українських захисників на залізничній станції, а також її переміщення, не викликаючи підозр.

Інформацію, зібрану і передану засудженим, ворог використовував для планування та коригування ударів, щоб ускладнити логістику для підрозділів Сил оборони, які дають відсіч ворогу на території Харківської області.

Також засуджений залишав коментарі антиукраїнської спрямованості, заперечуючи збройну агресію рф проти нашої держави.

У червні 2024 року правоохоронці затримали чоловіка на території Сумської області, коли він готувався до чергової передачі зібраних даних своєму куратору.

На суд чоловік очікував під вартою. Під час судового розгляду він повністю визнав свою вину.

Досудове розслідування та оперативний супровід – СБУ.
22.04.202511:32
Правоохоронці викрили учасників організованої групи, які ошукали громадян Латвії на мільйони гривень

У межах міжнародної багатоетапної спецоперації Офісом Генерального прокурора спільно колегами з ГСУ НП України, Департаменту кіберполіції та Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва у співпраці з правоохоронцями Латвійської Республіки та за координації Європолу й Євроюсту припинено діяльність організованої злочинної групи, яка ошукала громадян Латвії на понад 6 млн грн.

За даними слідства, група діяла щонайменше з 2022 року, організувавши шахрайську схему під виглядом інвестицій у криптовалюту. Для цього вони створили фальшиві брокерські платформи, які візуально нагадували легальні трейдингові сайти, а роботу з потенційними потерпілими організували через розгалужену мережу кол-центрів на території України.

Фігуранти активно рекламували свої псевдоінвестиційні сервіси через соціальні мережі, а до потенційних клієнтів застосовували методи соціальної інженерії, обіцяючи отримання надприбутків. Водночас вони схиляли потерпілих до встановлення програмного забезпечення для віддаленого доступу, що надавало їм контроль над пристроями жертв та доступ до їхніх фінансових даних.

Щоб легалізувати незаконно отримані кошти, учасники угруповання зареєструвалися як ФОП та отримували виплати нібито за послуги у сфері комп'ютерного програмування.

Загальна сума збитків перевищує 6 млн грн в еквіваленті.

Правоохоронці провели понад 30 обшуків на території кількох регіонів України за місцями здійснення протиправної діяльності, проживання фігурантів, у транспортних засобах. Вилучено комп’ютерну техніку, серверне обладнання, криптогаманці, мобільні телефони, чорнові записи, банківські картки, флеш-накопичувачі, грошові кошти, а також автомобілі. На вилучені цінності судом накладено арешт.

Наразі організатору та трьом виконавцям повідомлено про підозру у шахрайстві (ч. 4 ст. 190 КК України в редакції, що діяла до 11.08.2023). Підозрюваним судом обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою та цілодобового домашнього арешту.

Досудове розслідування триває, встановлюються всі причетні до протиправної діяльності особи.
Христос Воскрес!🕊️🇺🇦
Коригувала ворожі удари по столиці – викрито мешканку Київщини

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора мешканці Борисполя повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

За даними слідства, підозрювану, яка шукала швидкого заробітку на Телеграм каналах, дистанційно завербували представники спецслужби рф.

За завданням куратора вона мала фіксувати та здавати їм місця розташування військових частин Збройних Сил України та підрозділів СБУ.

Жінка, вдаючи прогулянки, фотографувала та знімала відео цих об’єктів. Крім того, підозрювана повинна була встановити навпроти оборонних будівель приховані камери з онлайн-трансляцією.

Для цього вона придбала та намагалася встановити мінікамеру біля однієї із оборонних будівель, однак не змогла це зробити через встановлені там камери відеоспостереження.

Інформацію, отриману від підозрюваної, ворог використовував для коригування атак рф по столичному регіону.

Також вона придбала та переслала сім карти українського мобільного оператора до Киргизстану для подальшого перенаправлення їх до рф.

Правоохоронці затримали підозрювану.

Під час обшуку у неї вилучили мобільний телефон з доказами злочинної діяльності, який вона використовувала для комунікації зі спецслужбами рф, а також відеокамеру.

Наразі підозрювана перебуває під вартою.

Досудове розслідування та оперативний супровід - СБУ.
24.04.202516:16
Юрій Бєлоусов: Експертизи для ідентифікації тіла Вікторії Рощиної та встановлення причин її смерті тривають

Про це зазначив під час брифінгу керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора Юрій Бєлоусов.

Офіс Генерального прокурора здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом загибелі журналістки Вікторії Рощиної під час перебування в місцях несвободи на території рф.

Злочини, вчинені проти української журналістки в російській федерації, розслідуються в рамках кримінальних проваджень за фактами воєнного злочину (ч. 1, ч. 2 ст. 438 КК України).

В жовтні 2024 року була отримана інформація, що Вікторія померла на території, підконтрольній рф. За результатами огляду тіл, які були повернуті з російської федерації без зазначення прізвищ померлих осіб, у лютому 2025 року на одному з них було виявлено бірку з прізвищем Рощина.

💬Була призначена молекулярна експертиза для ідентифікації її тіла, для підтвердження, що це саме вона. Експерти відібрали зразки ДНК у обох батьків Вікторії. За результатами проведення цієї експертизи, експерт дійшов висновку, що з вірогідністю понад 99% тіло належить пані Вікторії, – зазначив Юрій Бєлоусов.

Батьки загиблої журналістки звернулися з клопотанням про проведення додаткової експертизи для ідентифікації тіла. Наразі вирішується питання щодо проведення додаткової ідентифікації тіла із залученням французьких колег.

Крім того, одночасно, в лютому 2025 року призначена судово-медична експертиза для встановлення причини смерті, наявних тілесних ушкоджень та характеру їх спричинення. За її результатами на тілі загиблої були виявлені численні ознаки катування та жорстокого поводження, зокрема садна і крововиливи на різних частинах тіла, зламане ребро та можливі сліди від застосування електроструму. Проте через стан тіла первинно не вдалося встановити причини смерті. Тому були відібрані необхідні зразки і наразі вирішується питання щодо проведення додаткової судово-медичної експертизи за участі французьких експертів для встановлення причин смерті та характеру виявлених тілесних ушкоджень.

Правоохоронці продовжують встановлювати всі обставини позбавлення волі журналістки, її загибелі та застосування стосовно до неї катувань.
24.04.202510:01
Українські правоохоронці у співпраці з чеськими колегами припинили діяльність хакерів, які розробили шкідливе програмне забезпечення

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора чотирьом учасникам хакерського угруповання повідомлено про підозру у створенні та розповсюдженні шкідливого програмного забезпечення (ч. 2 ст. 361-1 КК України). Трьом учасникам - на території України та одному - на території Чеської Республіки у присутності українських правоохоронців.

Прокурори провели двоетапну операцію на території України та Чеської Республіки, за результатами якої припинено та ліквідовано функціонування шкідливого програмного забезпечення, що спеціалізувалося на викраденні персональних даних громадян та приватних ключів доступу до гаманців віртуальних активів.

За даними слідства, підозрювані створили та збували шкідливе програмне забезпечення для подальшого здійснення несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин громадян України, країн Європи та США. Це програмне забезпечення також використовували представники російського сегменту хакерського середовища.

З його допомогою учасники угруповання отримували віддалене управління операційною системою, з метою подальшого шифрування та вимагання коштів за її розблокування і не розповсюдження конфіденційної інформації у мережі Інтернет.

Під час обшуків в помешканнях фігурантів на території України та Чеської Республіки вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, криптогаманці та флеш-накопичувачі із доказами злочинів.

Наразі розслідування триває.

Операцію з викриття здійснювали прокурори Офісу Генпрокурора спільно з Кібердепартаментом СБУ та ГСУ Нацполіції України.
23.04.202509:45
❗️ОНОВЛЕНО: До 43 зросла кількість поранених внаслідок удару російського БпЛА по автобусу з працівниками підприємства у м. Марганець. Наразі відомо про 9 загиблих.
Збирав і передавав ворогу дані про місця дислокації ЗСУ та військової техніки – у Миколаєві затримано чергового інформатора рф

За процесуального керівництва Миколаївської обласної прокуратури 50-річному мешканцю Миколаєва повідомлено про підозру у несанкціонованому поширенні інформації про розташування Збройних Сил України, а також у незаконному придбанні, носінні та зберіганні бойових припасів без передбаченого законом дозволу (ч. 3 ст. 114-2, ч. 1 ст. 263 КК України).

За даними слідства, з серпня 2023 року підозрюваний збирав та передавав представнику рф, так званому куратору, через Telegram інформацію про місця дислокації військових підрозділів Збройних Сил України на території Миколаївської області з позначенням графічних координат.

Ворог використовував цю інформацію для завдання артилерійських та авіаударів по зазначених об’єктах.

Правоохоронці затримали чоловіка у порядку ст. 208 КПК України.

У ході обшуку у нього вилучено мобільний телефон, який використовувався в протиправній діяльності, а також понад 30 набоїв різного калібру.

За клопотанням сторони обвинувачення стосовно підозрюваного обрано запобіжний захід – тримання під вартою без права внесення застави.

Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Управління СБУ в Миколаївській області.
18.04.202514:03
❗️UPD: Станом на зараз відомо про 102 постраждалих внаслідок ракетного удару по Харкову, серед них 66 жінок, 28 чоловіків та 8 дітей. Один чоловік загинув.
25.04.202508:59
Прокурори на захисті державних інтересів: на Львівщині захищено землі енергетики

Львівська обласна прокуратура продовжує системно захищати інтереси держави у сфері використання земель енергетики.

▫️Зокрема, підприємство, яке орендувало 27 ділянок площею 83 га у Самбірському районі для будівництва вітроелектростанції, не реалізувало проєкт і порушило умови договорів. Прокуратура подала 27 позовів про їх розірвання та повернення землі. 23 позови задоволено, землі повернуто державі, 4 справи — в суді.

▫️Ще один випадок — на території Трускавецької ОТГ: підприємство орендувало 3 ділянки площею 22 га для сонячної електростанції, не збудувало її та заборгувало майже 2 млн грн. Подано 3 позови — 2 задоволено, по третій — укладено мирову угоду з погашенням боргу і зобов’язанням виконати роботи для громади.

▫️На Стрийщині підприємство, що орендувало 60 га, також не виконало умов договору та заборгувало понад 1 млн грн. Завдяки прокуратурі борг стягнуто, договір розірвано, землю повернуто державі.

⚖️Упродовж 2024–2025 років прокурори повернули понад 100 га земель енергетики та забезпечили надходження коштів до бюджету. Робота триває.

🔗Деталі
❗️UPD: До 12 збільшилася кількість загиблих внаслідок ворожої атаки на Київ.

До 90 збільшилася кількість поранених.

Співчуття рідним та близьким загиблих🕯️
24.04.202508:19
❗️ОНОВЛЕНО!
Станом на 11 годину ранку підтверджено загибель 8 людей, пошуково-рятувальна операція у Святошинському районі Києва триває. Під завалами будинку ще можуть бути люди.
Повідомлено про підозру 14 російським митрополитам, які сприяли захопленню українських територій

Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру чотирнадцятьом російським митрополитам у пособництві в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 110 КК України).

За даними слідства, митрополити – члени священного синоду російської православної церкви (рпц) у 2022-2024 роках сприяли захопленню майна українських церков у тимчасово окупованих районах Запорізької, Луганської Донецької та Херсонської областей, а також у Криму.

Виконуючи рішення російського синоду про «приєднання» українських релігійних громад до складу рпц, вони захопили церковні споруди і землю українських єпархій.

Підозрювані призначили там підконтрольних їм єпископів. Вони нав’язували вірянам кремлівські наративи, благословляли війну рф проти України та виправдовували злочини окупантів.

Досудове розслідування - СБУ.
За завданням спецслужб рф знімала на відео військові об’єкти – мешканку Хмельницького підозрюють у держзраді

За процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури повідомлено про підозру хмельничанці за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).

За даними слідства, з березня 2025 року жінка через месенджер Telegram спілкувалася зі співробітником спецслужби рф.

Від нього 26-річна підозрювана отримала завдання здійснювати відеофіксацію військових об’єктів та техніки у Хмельницькому. Для цього вона орендувала житло навпроти військової частини.

Відео знімала на мобільний телефон і надсилала куратору.

Протиправну діяльність на користь ворога правоохоронці припинили, а жінку затримали. Під час обшуку на орендованій квартирі вилучено телефон з листуванням.

Підозрюваній обрано безальтернативний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування – Управління СБУ в Хмельницькій області.
18.04.202513:00
Екологічна прокуратура розпочала кримінальне провадження через незаконну рубку в Карпатських пралісах

Спеціалізована екологічна прокуратура Закарпатської обласної прокуратури у координації з Офісом Генерального прокурора задокументувала та встановлює обставини знищення пралісу у Карпатах, який є унікальною екосистемою і природною спадщиною України.

Розпочато кримінальне провадження за фактом незаконної порубки у заповідних лісах (ч. 3 ст. 246 КК України). Наразі проводяться першочергові слідчі дії та розраховується розмір шкоди, завданої довкіллю.

Прокурори спільно з Держекоінспекцією провели огляд місця незаконної рубки. Попри наявність висновку про статус пралісів, у лісництві «Шипот» державного підприємства «Ліси України» здійснено вирубку дерев під будівництво лісової дороги, яка веде до полонини Руна.

На ділянці 0,5 га у межах пралісу виявлено 114 пнів свіжозрубаних дерев бука віком до 200 років. Підставою для проведення робіт був лісорубний квиток, виданий у лютому 2025 року.

Територія, де проводиться рубка, є пралісами та входить до складу спроєктованої пралісової пам’ятки природи загальнодержавного значення «Праліси лісництва «Шипот». Вирубка там дерев є грубим порушенням законодавства, адже у пралісах суворо забороняється будь-яка діяльність, повʼязана із втручанням в життя екосистеми.

У 2019 році наукові установи та екологічні організації обстежили унікальний ландшафт загальною площею понад 860 га та офіційно визнали цю територію пралісами. Такий висновок було погоджено директором колишнього держпідприємства «Перечинське лісове господарство».

Однак, у 2024 році ДП «Ліси України» безпідставно відмовило у погодженні клопотання про створення пралісової пам’ятки природи.

Тому Ужгородська окружна прокуратура пред’явила позов до Київського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Міндовкілля з вимогою зобов’язати ДП «Ліси України» погодити створення пам’ятки. Судове провадження на цей час не відкрито.
Передавав інформацію про місця дислокації Сил оборони – повідомлено про підозру мешканцю Слов’янська

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури громадянину повідомлено про підозру у несанкціонованому поширенні інформації про розміщення Збройних Сил України (ч. 2 ст. 114-2 КК України).

За даними слідства, у грудні 2024 року мешканець Слов’янська в Telegram спілкувався зі своєю знайомою, яка виїхала до рф. Під час розмов чоловік передавав їй інформацію воєнного характеру. Ці дані він дізнавався у ході прогулянок містом.

Зокрема, у текстових повідомленнях агент зазначав локації будівель, де розміщувались техніка та підрозділи Сил оборони. Крім того, вказував на об’єкти цивільної інфраструктури й фортифікаційні споруди, розташовані в Краматорському районі. Своїми діями чоловік сприяв ворогу у веденні бойових дій на Донеччині.

Протиправну діяльність підозрюваного припинено. За клопотанням прокуратури йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування - ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
До 15 років за ґратами засуджено чотирьох громадян, які воювали на боці окупантів проти ЗСУ

За публічного обвинувачення прокурорів Донецької обласної прокуратури ухвалено вироки 4 громадянам за державну зраду та колабораційну діяльність (ч. ч. 1, 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Їм призначено покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У 2014 році житель Ровеньків, діючи на шкоду державній безпеці України, добровільно пішов служити на боці окупантів. Опанувавши спочатку спеціальність стрілка, а згодом механіка-водія, чинив опір Силам оборони. Також займався будівництвом полігону й обслуговував військову техніку.

За декілька днів до повномасштабного вторгнення учасником нзф «днр» став ще один мешканець Луганщини. У якості гранатометника чоловік ніс караульну службу і зводив фортифікації.

Ще двоє громадян з Донецька та Макіївки вступили до лав окупантів у лютому й серпні 2022 року. Вони воювали на посадах стрілка і фельдшера. Чоловіки облаштовували інженерні споруди, несли караульну службу й виконували злочинні накази військового керівництва.

Засуджені брали участь у наступах на позиції ЗСУ в районі населених пунктів: Кремінна, Золотарівка, Верхньокам’янське, Новоукраїнка, Микільське, Зеленівка, Графське, Георгіївка, Курахове.

Під час штурмів наших позицій їх затримали українські захисники в Бахмутському та Покровському районах.

Досудове розслідування – ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
23.04.202512:30
За 15 тис доларів США погодився не помічати на орендованій землі будівлю, парковку та футбольне поле – затримано держінспектора КМДА

За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру службовцю Департаменту земельних ресурсів КМДА за фактом одержання особою неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

За даними слідства, підприємець, який орендував земельну ділянку комунальної власності, звернувся до Київської міської ради щодо поновлення договору оренди, строк якого невдовзі спливав. Державний інспектор провів обстеження ділянки та виявив, що її використовують не за цільовим призначенням, що є перешкодою для поновлення договору оренди. Згідно з договором, на орендованій землі не мало б нічого будуватися та огороджуватися. Натомість з’явилось футбольне поле, парковка зі шлагбаумом та нежитлове приміщення.

Підозрюваний вимагав у представника орендаря надати йому 15 тис доларів США за те, щоб він не зазначав в акті обстеження виявлених порушень. Також службовець пообіцяв сприяти наданню Департаментом рекомендацій Київраді поновити договір оренди цієї землі.

Під час передачі коштів правоохоронці затримали державного інспектора в порядку ст. 208 КПК. Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Досудове розслідування - слідчі Шевченківського УП ГУНП в м. Києві, оперативний супровід - ГВ «Д» УЗНД ГУ СБ України у м. Києві та Київській області.
22.04.202511:53
Загибла та 23 поранених внаслідок ворожого обстрілу Запоріжжя – розпочато розслідування

За процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення воєнного злочину, що спричинив загибель людини (ч. 2 ст. 438 КК України).

За даними слідства, 22 квітня 2025 року війська держави-агресора завдали авіаудар по інфраструктурі Запоріжжя.

За попередньою інформацією, загинула 55-річна жінка ще 23 людини отримали поранення, серед них четверо дітей.

Понівечено верхні поверхи багатоповерхівки, вибито вікна та пошкоджено балкони у навколишніх житлових будинках. Зазнали руйнувань інші об’єкти інфраструктури та припаркований поряд автотранспорт.

Правоохоронці на місці події продовжують документувати наслідки збройної агресії рф.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Управління СБУ в Запорізькій області.
21.04.202507:00
Викрито жінку, яка передавала ворогу дані про воєнні об’єкти та допомогла у спостереженні за залізницею

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевій жительці у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

За даними слідства, у березні 2025 року жінка, шукаючи роботу, почала спілкуватися у месенджері Telegram з представником спецслужб рф. Їй запропонували за грошову винагороду виконувати певні завдання.

Підозрювана упродовж місяця двічі виїжджала до одного з районів області для підтвердження місцезнаходження військової частини. Вона фіксувала військовий об’єкт на відео за допомогою мобільного додатку, який автоматично вказує координати, дату та час зйомки. Відзняте переслала в месенджері куратору.

Виконуючи наступне завдання, жінка встановила біля залізниці мобільний телефон з підключеним павербанком та спеціально встановленими додатками, які дозволяють віддалено керувати пристроєм. Це надало представнику держави-агресору можливість безперервного спостереження в режимі реального часу за залізничною колією та залізничними складами.

Отримана інформація була необхідна ворогу для планування подальших ударів.

Під час обшуку за місцем проживання фігурантки виявлено та вилучено мобільний телефон з доказами протиправної діяльності.

Наразі підозрюваній обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування - УСБУ в Чернігівській області за оперативного супроводу Департаменту військової контррозвідки СБУ.
18.04.202512:02
Прокурори на захисті державних інтересів: Лісові масиви на Житомирщині повертають із незаконного користування

🌲На Житомирщині впродовж 2024 та з початку поточного року прокурори предʼявили до суду 20 позовів щодо повернення земель лісфонду загальною площею понад 630 га.

Однією з основних підстав для звернення до суду є незаконна передача органами державної влади та місцевого самоврядування земель громадянам для ведення особистого селянського господарства чи садівництва. Фактично ці ділянки є землями лісогосподарського призначення і перебувають у постійному користуванні держлісгоспів.

Також непоодинокими є випадки безпідставної інвентаризації таких земель і віднесення їх до інших категорій.

⚖️Наведемо кілька прикладів роботи прокурорів на цьому напрямі.

➡️Коростенська окружна прокуратура захистила масив лісу площею 370 га, що перебуває у користуванні Білокоровицького лісгоспу ДП «Ліси України». Олевська міська рада безпідставно його інвентаризувала та віднесла до земель промисловості. Наразі державну реєстрацію на земельні ділянки й речові права міськради на них скасовано. Рішення суду набрало законної сили.

➡️За позовом обласної прокуратури усунуто перешкоди у здійсненні права користування та розпорядження землями лісгоспу площею 7,5 га, які також перебувають у постійному користуванні ЗСУ. Суб’єкт господарювання незаконно зареєстрував право оренди на ці землі, хоча знав про відсутність в нього будь-яких правовстановлюючих документів на землю, оскільки попередньо такі документи визнані судом недійсними.

📄Наразі задоволено 9 позовів щодо 504 га землі.

✅Прокурори забезпечили реальне виконання судових рішень щодо повернення 440 га землі лісогосподарського призначення.

🔗Деталі
Паказана 1 - 24 з 4191
Увайдзіце, каб разблакаваць больш функцый.