Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Наші Гроші avatar

Наші Гроші

Новини про тендери, корумпантів, хижацькі та злодійські ціни.
nashigroshi.org
Рэйтынг TGlist
0
0
ТыпПублічны
Вертыфікацыя
Не вертыфікаваны
Надзейнасць
Не надзейны
РазмяшчэннеУкраїна
МоваІншая
Дата стварэння каналаMar 25, 2021
Дадана ў TGlist
Sep 29, 2023
Прыкрепленая група

Рэкорды

15.08.202423:59
9.7KПадпісчыкаў
31.05.202423:59
100Індэкс цытавання
02.08.202423:59
17.6KАхоп 1 паста
10.02.202511:50
12.7KАхоп рэкламнага паста
22.01.202523:59
18.28%ER
11.02.202504:14
134.16%ERR

Развіццё

Падпісчыкаў
Індэкс цытавання
Ахоп 1 паста
Ахоп рэкламнага паста
ER
ERR
JUL '24OCT '24JAN '25APR '25

Папулярныя публікацыі Наші Гроші

У ніч на 6 квітня Старосалтівський ліцей на Харківщині, всього за 18 км від кордону з РФ, знову зруйновано внаслідок атаки дронами. На його відновлення вже витратили майже 150 млн грн. Але повноцінного укриття так і не побудували, лише підвал. Це була єдина школа для громади, де навчаються майже 700 дітей. Але вони вчились онлайн, тобто не ходили до школи фізично. Відтак відбудовану школу обладміністрація думала використосвувати просто як місце, звідки вчителі могли б проводити свої зуми.

Тож маємо знову поставити собі питання: чи варто вкладати сотні мільйонів у школи біля фронту? Може краще інвестувати в укриття та фортифікації, які на такій відстані від Роіссі виглядають більш необхідними?
«Вінницяобленерго» замовило собі автомобіль Jeep Grand Cherokee за 2,88 млн грн. Автівку купують у розкішній комплектації Overland L на сім місць в кольорі «Diamond Black Crystal».

Автомобіль оснащений різними системами безпеки, зокрема для моніторингу «сліпих зон» і попередження про пішоходів та велосипедистів.

Там будуть панорамний двосекційний дах, система допомоги при паркуванні, камера заднього огляду, чотиризонний клімат-контроль, адаптивний круїз-контроль, перемикання передач під кермом, кермо та елементи салону з оздобленням шкірою, система активного шумоподавлення, а також дев’ять динаміків з підсилювачем і сабвуфером.

Передні сидіння будуть з пам’яттю та масажем, а підігрів і вентиляція передбачені для обох рядів сидінь.
Дуже цікаві події в "Енергоатомі". Йдеться про нержавіючі трубочки з аустенітної сталі для великих конденсаторів, в яких на атомних станціях охолоджують воду. На фото видно як ці трубки пакують у великі блоки. Час від часу їх міняють, оскільки вони виходять зі строю. Тому це регулярна закупівля, за якою "Наші гроші" слідкують вже багато років.

Так ось. Тільки що через посередника вирішили купили трубки італійського виробництва, які купували і перед вторгненням. Але є одне але. Раніше ціна трубок була в районі 10 євро за кілограм труби. А зараз 20.

Звісно, інфляція за п'ять років щось зробила. Але валютна вартість основної сировинної складової трубки - нікелю - на світових ринках майже не змінилась, буквально кілька відсотків плюс. Тому двократне подорожчання самої трубки має пояснюватись іншими причинами. Тим більш що з тендеру "Енергоатому" викинули три фірми, які пропонували суттєво дешевший товар.
Мерія Одеси замовила продуктових наборів для вразливих верств населення міста, в тому числі внутрішньо переміщених осіб на 16 млн грн.

Ціна і склад одеських наборів відповідає березневому тендеру Криворізької міськради, де постачальником теж є фірма «Фабрика смаку». Як і там, Одеська міськрада вимагала, щоб консервована шинка зі свинини була у фігурній жерстяній банці. Це було вперше.

Тоді мерія Кривого Рогу доводила, що тільки такі банки дозволяють дістати шинку цілим шматком непошкодженою, щоб з'їсти її порізавши на акуратні слайси. Один із виробників шинки в круглих банках скаржився в АМКУ, але марно. Антимонопольники погодились з аргументами мерії Кривого Рогу. Досі ці вимоги не траплялися в інших містах. І ось мерія Труханова повністю відтворила схему Вілкула.
Поки чекаєте що там американський і рашистський діди порішали по Україні – ми вам підігнали огляд свіжатини по корупції в Україні. Навіть Шабунін вирвався на годинку з служби, щоб поофігівати разом: ми можем витрачати на армію більше, але тоді ми не зможемо купувати рашистські реактори)))

https://youtu.be/wJrL2c4U6qM?si=_OtPxdAK4XD2vAkJ
Мерія Кривого Рогу уклала новий контракт вартістю 132 млн грн на поставку продуктових наборів для видачі найбіднішим пенсіонерам.
Як і торік у тендері був єдиний учасник ТОВ "Фабрика Смаку".

В тендері бажала участь інша компанія, але не змогла. Замовник наполягав, щоб консервована шинка була не у звичайних жерстяних банках круглої форми. А прямокутна чи овальна. Мовляв, з НЕкруглих банок шинку можна дістати цілим неушкодженим шматком і порізати на слайси. І саме це є цінність шинки, якою мерія Вілкула хоче обдарувати пенсіонерів. Натомість з круглих банок шинка може діставатись з деякими ушкодженнями і слайси не будуть такі красиві.
Hаніше на це скаржились в Антимонопольний комітет. Мовляв некруглі банки - це рідкісне в Україні явище, або дуже дорогий імпорт накшталт "Hame", з яким неможливо пролізти в очікувану ціну тендеру. Однак АМКУ санкціонував "заточку".

Так і купують. Бо біщним пенсіонерам же головне щоб красиво порізать консерву, а не з'їсти її. Понти дорожє дєнєг.
Пераслаў з:
НАБУ avatar
НАБУ
02.04.202510:49
#підозра

«Золоті яйця» Міноборони: викрито розкрадання понад 733 млн грн та замах на розтрату 788 млн грн🥚

НАБУ і САП викрили схему розкрадання державних коштів під час закупівлі Міністерством оборони України продуктів харчування для Збройних Сил України в умовах повномасштабного вторгнення рф.

Про підозру повідомили:
▪️колишньому керівнику Департаменту Міністерства оборони України;
▪️власниці пов’язаних компаній-постачальниць;
▪️двом керівникам компаній-постачальниць;
▪️фізичній особі.

Кваліфікація: ч. 5 ст. 191 (розтрата), ч. 2 ст. 15 ч. 5 ст. 191 (замах на розтрату), ч. 3 ст. 209 (легалізація) КК України.

Упродовж 2022-2023 років забезпечення армії продуктами харчування відбувалось через закупівлю так званих комплектів продуктів. Це передбачало можливість замовляти продукти за затвердженим каталогом, який налічував 409 найменувань. Найбільш вживані, як-от овочі, крупи, м'ясо, вода, становили лише 10% асортименту. Решта ж, на кшталт спецій, желатину або ягід замовлялись зрідка або ніколи.

Ціна комплекту формувалася з урахуванням усіх найменувань каталогу та становила їхню середню вартість. Це дозволяло постачальникам маніпулювати цінами: завищувати їх на ходові продукти та занижувати на маловживані або ті, які не можна замовляти через сезонність постачання (черешня або абрикоси взимку). Тобто, на перший погляд, порушень не було, і ціна комплекту не змінювалася. Щоправда, картопля, яку постачали тисячами тонн, реалізовувалася втридорога, а сезонні ягоди та фрукти, які майже не замовлялися, коштували копійки.

У результаті таких махінацій, протягом серпня-грудня 2022 року дві компанії-постачальниці, контрольовані однією власницею, незаконно отримали надприбутки на суму понад 733 млн грн. Частину цих коштів надалі вивели під виглядом виплати дивідендів та надання поворотної фінансової допомоги пов’язаним компаніям.

Вчиненню злочину сприяв посадовець Міністерства оборони України, який під час підписання договорів «не помічав» цінових аномалій у каталозі.

Після початку досудового розслідування у січні 2023 року та поширення у медіа відповідної інформації, зокрема щодо закупівлі яєць по 17 грн за штуку, співучасники оборудки зменшили ціни на 11 найбільш затребуваних продуктів. Це запобігло розкраданню бюджетних коштів на суму 788 млн грн.

Крім того, після внесення НАБУ і САП пропозицій щодо усунення причин та умов продуктової оборудки, Міноборони вжило відповідних заходів: порядок закупівлі наразі змінився, запроваджено окремі пілотні проєкти.

Викриття злочину відбулось за сприяння Державної аудиторської служби України.

Детальніше
Полтавська лікарня закупила підгузки майже вдвічі дорожче, ніж інша лікарня в цьому ж регіоні, та на 20% дорожче, ніж пропонує «Rozetka».
З п’яти учасників обрали найдорожчого, оскільки інші не підписали договір у строк. При цьому вимагалася гарантія від виробника або його представника про законність обігу товару та своєчасну поставку.

Такі вимоги могли стати бар’єром для дешевших постачальників, що виглядає як схема штучного обмеження конкуренції, яка призвела до завищення цін.

І мова йде не про п'ять копійок. Ціна підряду становила 1,3 млн грн. А три фірми пропонували вдвічі дешевше. Порахували скільки це маржі? Ми порахували тут))
У Харківській області будують укриття для 400 школярів за154 мільйони з дуже цікавими цінами:

😐 Поки в Україні асфальт типу А марки 1 продають по 5 253–5 940 грн/т, у Близнюках його вписали по 8 820 грн/т.

🫤 Бетон В15 записали по 5 700 грн/куб. м. Виробники в Харкові пропонують його по 3 670–4 068 грн.

🤯 Щебінь — взагалі дорожче найвищої ціни по країні. Фракції 20–40 і 40–70 врахували по 4 951 і 4 790 грн/куб. м. За даними НІРІ в країні в лютому ціни коливались від 311 до 1 605 грн. У Харкові його продають по 900–1 029 грн. Тобто — утричі дешевше.

🥴 І наостанок — кронштейни. Один тип — 1 074 грн, інший — 117 387 грн за штуку. При тому що ринкова ціна — 198–280 грн/шт.

💸 За мінімальним підрахунком, лише п’ять позицій можуть дати 2,8 млн грн потенційної переплати.
69 мільйона гривень витратять на ремонт укриття у П’ятигірському ліцеї. Це не подалік від Балаклеї/Ізюму на південь від Харкова. Ціни у кошторисі виглядають так, ніби будматеріали купували без жодного порівняння з ринком – удвічі, а то й утричі дорожче.

🙄 Штукатурку КМ-75 врахували по 37 грн/кг, хоча на ринку вона коштує 10 грн.
🙄 Асфальтобетон – 12 600 грн/т, при ринковій ціні 6 360 грн.
🙄 Арматуру заклали по 63 тисячі за тонну, хоча в Харкові її продають по 34 тисячі.

Можлива переплата тільки на кількох позиціях — 3,5 мільйона гривень. Для порівняння, це 18 комплектів дронів Autel EVO Max 4T.


Це вже друга спроба замовити ремонт укриття цього ліцею. Перший договір, укладений у 2023 році на 23,60 млн грн, розірвали через виявлені аудиторами порушення законодавства.
Mavic 3T знову дорожчає — і цього разу серйозно. У березневих закупівлях ці дрони пробили психологічну позначку у 200 тисяч. Деякі замовники віддавали найжадібнішим продавцям й усі 238 тисяч грн за штуку. Для порівняння: у січні середня ціна була 166 тисяч. А минулої осені - 140 тис.

Причина — штучний дефіцит. Китайський виробник DJI прикрутив постачання популярної, але порівняної дешевої моделі Mavic 3T на користь дорожчого і важчого Matrice 4T. І що маємо? Mavic стрімко наздоганяє Matrice за ціною.
Шевченківська РДА за 2,6 млн грн замовила заміну вікон і дверей у багатоквартирках на вул. Іллєнка. Ціни заміни на рівні 13 100 гривень за квадратний метр неприємно здивували.
Нещодавно Управління ЖКГ Деснянської РДА замовило дверні блоки з металопластику по 6 500 –7 500 грн/кв. м, що на 43-50% дешевше. А Управління ЖКГ Шевченківської РДА замовляло двері по 10 900 грн/кв. м.
Компанія «Маркет Двері» пропонує двостулкові металопластикові двері WDS 5S по 6 970 грн/кв. м, що вдвічі дешевше ніж у нинішніх контрактах. «Маркет Вікна» продає полуторні чотирикамерні металопластикові двері Steko V62 по 3 411 грн/кв. м, а полуторні пятикамерні Steko Ideal2000 – по 3 696 грн/кв. м, що в 3,5 рази дешевше.
Чергова «підземна школа» в Запоріжжі за 115 млн грн. Ціни на окремі матеріали - бетон, арматуру, герметичні двері - виявились завищеними на 14-36%, а ймовірна переплата може сягати понад 6 млн грн.

Компанія «Еско Запоріжжя» отримала підряд без конкуренції. У торгах вимагали нещодавній відгук та аналогічний договір щонайменше на 23 млн грн. Учасник подав договір субпідряду з компанією, яка, згідно з тендерною пропозицією, офіційно не планувала залучати субпідрядників.

Це вже третій великий підряд на шкільні укриття для «Еско Запоріжжя» від ДП «Місцеві дороги Запорізької області» цього року - загалом на 332 млн грн.
Серед цивільних закупівель минулого тижня найбільшою стало будівництво укриття для лікарні в Дніпрі за 466 млн грн. Його замовили фірмі «СК Стройінвест», яка раніше вже натендерила на цю ж лікарню майже мільярд. І ось добавка.

Ця фірма добре відома не тільки мільярдними підрядами, а і скандалами. Торік оприлюднили переписку координатор Великого будівництва з власником цієї фірми. У тому числі вони проговорювали отримання грошей з бюджету на ремонти лікарень.
Попри бекграунд ціни в останньому кошторисі не вражають. Чверть вартості будівництва припадає на арматуру для залізобетонних конструкцій по 36 тис грн за тону і бетони С25/30 по 3 744 грн за кубометр. Це абсолютно ринкові ціни, які у деяких інших замовників на будівництві укритті значно вищі. Наприклад, для ліцею на Харківщині арматуру «осмєтілі« по 63 298 грн/т. А бетони такої марки у Вишневому під Києвом прописували по 5 570 грн.

Звісно, маржу могли прикопати в інших місцях кошторису. Але в найвірогіднішій хованці її нема.
Голова КМВА Ткаченко доручив КМДА Кличка відрекламувати відвідування укриттів під час тривог у Києві.
Начальство побачило, що
«через постійну напругу та тривогу зростає кількість людей, які перестають реагувати на сигнал повітряної тривоги».

Тому вирішили провести
«кампанію з популяризації серед містян відвідування захисних споруд цивільного захисту та формування позитивного ставлення до захисних споруд як важливого елементу особистої безпеки».


За 345 тис грн розклеять аракалові наклейки в публічних місцях і забабахають кілька мотивуючих постів на фейсбук-сторінці Департаменту суспільних комунікацій КМДА.

Тайтаке. Ховайтесь хто може)))
Увайдзіце, каб разблакаваць больш функцый.