Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Legio Historica avatar
Legio Historica
Адукацыя
Legio Historica avatar
Legio Historica
Адукацыя
Пам'ять - це важливо! Наш Євгеній Шатілов збирає кошти на волонтерський табір «Будуємо Україну Разом» у Парк Пам'яті Нескорених!

Парк Пам'яті Нескорених у Брониківський ОТГ неподалік Звягеля - унікальне місце, яке створено не для того, щоб тримати зашиблих у камені, а допомогає робити зустріч з близькими максимально живою і органічною. 10-18 травня робимо волонтерський табір, який стане, водночас, лабораторією пам'яті у межах якої наші учасники та учасниці познайомляться з форматами комеморації, та працюватимуть над власними ідеями у цій сфері. Щоб табір стався потрібно одне - ресурси. Більшість нашого запиту нам покрили ЗМІН Фундація. Проте бракує орієнтовно 100000 грн на харчування волонтерів, транспортування і інші дрібніші потреби. Тож закликаю вас допомогти з тим, щоб цей унікальний формат стався. Можна задонатити на відкриту мною допоміжну банку: https://send.monobank.ua/jar/bTQqMbzmq
або на PayPal, якщо ви закордоном iovpope@gmail.com.
Цьогоріч на 16 травня припав День вишиванки – громадська ініціатива, спрямована колись на популяризацію народних традицій, що мимоволі стала загальноукраїнським святом. Вже вчетверте ми робимо велику вибірку фото українських строїв до цього дня, і нинішня стосується традиційних волинських строїв, її ви можете переглянути у нашому інстаграмі.

Цьогоріч для нашого тг зробимо нетиповий вибір і опублікуємо фото сучасних вишиванок, адже традиція, аби вижити, має трансформуватись. Такі сорочки та сукні нині є святковим одягом, а хтось замовляє подібний одяг на весілля.
Вітаємо наших підписників з Великоднем! Сподіваємось, ваші пасочки вийшли смачними, а крашанки - гарненькими🙂

Сьогодні в нашому фб ми публікували пост про великодні писанки (і не лише!) із Сербо-Лужиці. А тут до свята опублікуємо невеличке археологічне доповнення з того ж таки сербо-лужицького музею в Баутцені (Будишіні). На цьому фото - копія уламка середньовічної писанки, знайденого у Майсені, в Саксонії. Вочевидь, хтось привіз з Русі 🎁. А ось реконструкція-ескіз серединки поруч - такої знахідки з міста Бранібор, значно північніше. Це від нього походить назва сучасної німецької землі Бранденбург.
24.10.202317:12
24.10.202317:12
24.02.202509:52
​​У цей день три роки тому почався новий етап війни з росією, який прийнято називати повномасштабним вторгненням рф. Зайве казати, скільки втрат ми понесли за цей час - всі бачили фото зруйнованих міст, мабуть, у кожного й кожної нині у колі спілкування є загиблі, поранені, ті, хто втратив близьких, хто тікав з окупації, лишився без житла.

Проте найкраще, що ми можемо зробити в цей складний час - допомогти нашим військовим.

Наш колега, випускник історичного факультету КНУ Володимир Кримінський, зараз керує підрозділом сталевих левів 80 ОДШБр і перебуває на курському напрямку. Буквально днями автівка його підрозділу згоріла. Хлопці вчасно помітили ворожий дрон, ніхто не постраждав, проте машина і необхідна техніка втрачені.

💳 4441 1111 2200 2607

Лінк на банку моно
13.01.202516:09
​​🌟 Відкрий історію по-новому на фестивалі LEGIO Чернігів! 🌟

Забудь про жовті сторінки підручників, від яких засинаєш, і про нескінченні дати, що так важко запам’ятати 🥲

Історія може бути живою, яскравою і захоплюючою! Ми доведемо це на фестивалі LEGIO у Чернігові, який ми організовуємо спільно з історичним клубом «Сімаргл»🥰

🔰 На тебе чекає неймовірна подорож у минуле разом із провідними істориками з Чернігова та всієї України. Вони покажуть, як події минулого впливають на сучасність і чому історія – це більше, ніж просто факти.

🔰 Завдяки історичним реконструкціям ти зможеш на власні очі побачити епізоди, про які читав у книгах, а цікаві екскурсії відкриють Чернігів із несподіваного боку.

🔰 Хочеш спробувати щось нове? Завітай на майстер-класи, де ти зможеш навчитися створювати національні пам’ятки, приготувати середньовічні напої або дізнатися секрети ремесел минулих століть.

🔰 Для справжніх книголюбів ми підготували знайомство з найкращими історичними виданнями від провідних українських видавництв.

🔰 А на секретному благодійному аукціоні ти зможеш не лише допомогти важливій справі, а й отримати щось унікальне.

🗓 Коли? 18-19 січня
🎟 Вхід вільний! Реєструйся за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfvHx0eKg9wydqZ_is47RMMgsVfIvU2PlhjVEFi42k2MnB8pg/viewform?usp=sharing🔰

Це буде вікенд, наповнений враженнями, натхненням і можливістю закохатися в історію. Ми обіцяємо: ти проведеш час із користю, зарядишся позитивом і побачиш минуле з нового боку 😊

Приходь – це буде неймовірно! Програму шукайте нижче👇
14.05.202415:00
​​8-10 травня 1933 року у Дрездені, та ще низці університетських центрів пройшла нацистська кампанія боротьби "проти ненімецького духу". Тисячі книг, переважно авторів єврейського походження, політично неблагонадійних письменників були заборонені і показово спалені. Важливий факт - йшлося про вилучені книги не лише з громадських, а й приватних бібліотек. Сумарно під заборону потрапили 300 авторів - філософів, науковців, публіцистів, поетів. До речі, кампанію схвалив Йозеф Геббельс, дипломований германіст, чиїм науковим керівником був професор-єврей. Спалили 20 тисяч книжок... Так збулося пророцтво Генріха Гейне родом із 1820 року - там, де спалюють книжки, потім, врешті-решт, спалюватимуть людей.

Друге фото свого часу з'явилося на офіційній сторінці Маріупольської міської ради. Воно було зроблене біля  корпусу бібліотеки Приазовського державного технічного університету. Книги на цю купу викидали з вікон бібліотеки... йшлося про україномовну літературу. Після початку повномасштабної війни росіяни, захоплюючи українські території, знищували сучасні українські книжки. Найперше - історичні, публіцистику. Пізніше пішла кампанія повного вилучення україномовних книг з бібліотек на окупованих територіях. Показовий факт - в Луганську вилучали з бібліотек радянські видання української літературної класики.

Непоодинока історія, коли у бібліотеках на звільнених територіях співробітники після деокупації виявляли, що були знищені україномовні книги, а всі анникарєніни - на місці. І тут уже питання не чиїхось особистих смаків, сентиментів молодості/юності чи власного бачення, яким чином формувати домашню бібліотеку. рф нав'язує свій культурний продукт, знищуючи інший, просто за його інакшість. Велика гуманістична культура  лишилась в минулому, а її продукція пішла в минуле у багатьох українських бібліотеках - як громадських, так і домашніх.
⚔️ Іранські солдати під час Ірано-іракської війни

1980—1988 роки

Про формування сучасної іранської армії — у новому відео на каналі Світлотінь
24.10.202317:12
24.10.202317:12
05.02.202508:57
​​«Якщо в світі все безглуздо, – сказала Аліса, – що заважає вигадати якийсь сенс?» (С)

Друзі, збір, який ми оголошували для наших друзів військових призупинився, тому ми придумали для вас цікаву акцію! Минулого року готували один проєкт для дітей і залишились подарунки. Це видання Льюїса Керрола 2024 року від КСД (з ілюстраціями).

Готові подарувати вам їх за донат від 400 грн на допоміжну банку. Нагадуємо, що збираємо на авто для наших друзів.

Що потрібно зробити?
1. Закидайте кошти на допоміжну банку https://send.monobank.ua/jar/4dn7yr1tSz
2. Зробіть скрін чи квитанцію транзакції та скиньте @shateu, домовимось як краще передати вам книгу у Києві чи відправити куди зручно.
3. Очікуйте посилочку з виданням і насолоджуйтесь «неіронічно, кращою книгою усіх часів та народів» за думкою одного з наших друзів!

Знаємо, що різдвяні свята минули, але це ж "Аліса..", тому до Великодня підійде навіть краще😉 Книжечок лишилось небагато, тому не зволікайте!
15.06.202419:13
​​Наша команда сьогодні отримала сумну звістку: у ніч на 15 червня помер наш волонтер і співорганізатор фестивалів, журналіст Олексій Косенко.

Олексій спершу почав долучатися до наших фестивалів у Херсоні як глядач, згодом запропонував свою організаційну допомогу і почав у нас волонтерити. Олексій був тією людиною, на яку завжди можна було покластись, довіра з боку нашої команди до нього була повна. Він безмежно вірив в наш проєкт, перебуваючи в окупації в Херсоні був на звʼязку, дякував за наші благодійні акції на користь українських волонтерів, які діяли в окупованому місці. Після звільнення свого рідного міста Олексій, невдовзі, був змушений виїхати через постійні обстріли, осів в Луцьку. Час від часу запрошував нас з фестивалем і у березні цього року ми, нарешті, змогли його організувати. Олексій виступив співорганізатором і забезпечив просто прекрасне інформування про подію, як і в Херсоні до повномасштабного вторгнення, допомагав вирішувати усі технічні питання. Виявилось, що тоді на Історичний фестиваль LEGIO Луцьк ми бачилися з ним востаннє…

Повідомляється, що Олексій Косенко трагічно загинув у Луцьку, причиною смерті став важкий психологічний стан, через пережиті війну, окупацію та вимушене переміщення.

Команда LEGIO Historica висловлює співчуття усім близьким Олексія. За рішенням колег і близьких реквізити для допомоги сімʼї розповсюджуються особисто: ті, хто хочуть допомогти родині Олексія, пишіть нам. Також кошти збиратимемо на нашій завтрашній події у Києві «Спільні світлини, випускні альбоми, фотосесії: як фотографувались київські студенти ХІХ - поч. ХХ ст.» - тож запрошуємо усіх, хто хоче вшанувати памʼять нашого друга та допомогти його родині.

Спочивай з миром, Олексію! Нам тебе бракуватиме…
06.12.202314:25
24.10.202317:12
24.10.202317:12
ДОПОМОЖЕМО ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ ЗСУ - ДОЛУЧАЙТЕСЬ ДО ЗБОРУ НА АВТІВКУ!

Наші друзі з Сил Оборони виконують важливі бойові завдання зі стримування окупантів. Через специфіку роботи, ми не можемо вказувати підрозділ і конкретних військових, однак це надійна команда, якій ми неодноразово допомагали і на власні очі бачили результати їхньої діяльності. Для швидкого пересування хлопці потребують позашляховик - автівка вже зарезервонана і щоб її викупити, потрібно зібрати 200 тис. грн. Якнайшвидше закриття збору - і військові ще ефективніше нищітимуть окупантів на нашій землі.

Ціль: 200 тис. грн

Посилання на банку: https://send.monobank.ua/jar/A1L69Pby3g

Долучайтесь до збору поширенням і гривнею!
Наскільки сильна армія Північної Кореї? 🇰🇵

Чим вона озброєна та хто переможе у новій Корейській війні?

Дізнайся у новому відео
08.05.202411:44
​​У нашій рубриці #лінія_оборони від @british_idler ми вже вирушили віртуально на Лівий берег зразка 40-х рр., і тепер у нас на черзі Дарницький район9️⃣, створений у 1935 р.

Із цією місцевістю пов'язано чимало сумних сторінок історії міста. Зокрема, приблизно в цей час тут було зруйновано кілька храмів. У даному разі мова про церкви Феодосія Чернігівського, Трьохсвятительську та Успенську. Деякі з них перевідкрили, але про пряму спадковість говорити не доводиться. Тим більше, що перша з наведених узагалі потім діяла в приміщенні житлового будинку. Для кращого розуміння, знаходилися вони за наступними локаціями: Ялтинська, 5А (згодом у будинку, до 1960-х), Івана Бойка, 1, на перетині вулиць Тальнівської та Урлівської.

Трагічної сторінкою в історії Дарниці часів ІІ Світової є Дарницький концентраційний табір (1941-43 рр.), що призначався для військовополонених та був одним з найбільших на території України. Створений поза межами тодішнього міста, у Дарницькому лісі, він став останнім місцем для понад 65 тисяч осіб. Загалом же через табір пройшло близько кількох сотень тисяч осіб.

Логічною логістичною ціллю для ворожих бомбардувань був Дарницький вокзал, який існував ще з кінця 19 ст. Найбільше жертв було 8 квітня 1944 р., коли загинули залізничники та військові із залізничних частин. Прикметно, що серед встановлених імен жертв бомбардування домінують українці. Тоді загиблих поховали спільно у великій вирві поруч із вокзалом, а вже в 50-х з’явився окремий сквер, куди перемістили поховання, у т.ч. й ранішого часу. У 2013 р. поруч з вокзалом встановили гранітні камені з іменами загиблих, проте, здається, їх мали б уже декомунізувати.

Відомим місцем поховань військових, загиблих у ІІ Св.в. поблизу Дарниці, став Дарницький цвинтар, а точніше, його нова частина, що була виділена під такі поховання у 1947 р. Перепоховання тривали ще у 1970-х.; цвинтар визнано пам’яткою історії. Частиною меморіального комплексу є зенітна гармата, оскільки частина похованих військових, загиблих під час оборони залізниці, були зенітниками.
03.12.202317:16
​​🇸🇰 У жовтні 2023 року проросійський політик Роберт Фіцо став новим премʼєр-міністром Словаччини. Утім ще нещодавно ця країна була одним з головних союзників України у війні проти росії. Що змінилося? ▫️ Яким чином у Словаччині домінують російські наративи? ▫️ Чому прапор Словаччини схожий на російський триколор? ▫️ Чи справді Словаччина є проросійською країною? Про все це — у новому відео на каналі Світлотінь: https://youtu.be/0YRHEFrVALc?si=0Xp_APd1FA4yJmq3 #світлотінь
24.10.202317:12
24.10.202317:12
Паказана 1 - 24 з 1711
Увайдзіце, каб разблакаваць больш функцый.