Наталі Роджерс виокремлює дев'ять принципів, що становлять основу застосування різних форм творчої експресії в психотерапії:
1. У всіх людей є вроджена здатність бути творчими.
2. Творчий процес є оздоровчим. Продукт самовираження - це важливе послання індивідууму від самого себе.
3. Особистісне зростання та високий рівень усвідомленості досягаються через самоусвідомлення, саморозуміння та інсайт.
4. Самоусвідомлення, саморозуміння та інсайт досягаються через занурення в наші емоції. Почуття горя, гніву, болю, страху, веселощів і екстазу являють собою тунель, через який ми можемо пройти для досягнення особистісного зростання і цілісності.
5. Наші почуття та емоції - потужне джерело енергії. Ця енергія може бути спрямована у творчу активність, де реалізується і трансформується.
6. Експресивне мистецтво - рух, живопис, література, звук, музика, медитація та скульптура ведуть нас до усвідомлення. Вони дають змогу виразити невідомі частини себе й отримати про себе нову інформацію, необхідну для усвідомлення.
7. Будь-які артмоделі творчо пов'язані між собою. Коли ми рухаємося, це впливає на те, як ми пишемо чи малюємо. Коли ми пишемо або малюємо, це впливає на те, як ми відчуваємо і думаємо. Під час творчого процесу одні форми мистецтва стимулюють і живлять інші, приводячи нас до внутрішнього сенсу і сутності, які є основною енергією нашого життя.
8. Існує зв'язок між нашими життєвими силами (нашим внутрішнім сенсом, духом) і сутністю нашого буття.
9. Коли ми подорожуємо внутрішнім світом, відкриваючи свою сутність або цілісність, ми відкриваємо і нашу пов'язаність із зовнішнім світом. Внутрішнє і зовнішнє стає єдиним.