Підводний фронт: гібридна війна росії проти Британії, яку викрили журналісти The Times
Велика Британія вже кілька років перебуває під прицілом підводної гібридної війни росії. Ця війна непомітна для ока, але вона дуже реальна. І вона вже почалася.
Все почалося із загадкових знахідок у морських водах навколо Британії - частину пристроїв викинуло на берег, а інші були вилучені військовими під час патрулювання. Йдеться про підозрілі сенсори, які, за попередніми даними, мають російське походження.
Сенсори були розміщені поблизу маршрутів стратегічних підводних човнів Великої Британії типу Vanguard — носіїв ядерного озброєння (!!!), один з них завжди перебуває у морі, гарантуючи безперервне ядерне стримування (Після виходу з Фаслейну в Шотландії підводні човни "зникають" і мають бути невидимими для ворожих держав протягом усього періоду їхнього розгортання, який, як правило, становить 90 днів або більше.) Якщо росія дійсно змогла визначати їх місцезнаходження — це катастрофа для безпеки.
Міноборони Британії не оприлюднило цих ні фото, ні де саме було знайдено російське шпигунське обладнання. Проте журналісти The Times отримали свідчення десятків інсайдерів, військових, експертів і дійшли висновку, що росія веде цілеспрямовану війну проти Британії на морському дні.
Центральною ланкою захисту Британії під водою є новітня розробка — корабель RFA Proteus. Його призначення — глибоководна розвідка і виявлення підводних загроз.
На його борту є підводні дрони, дистанційно керовані субмарини, водолази, мінери. Присутнє обладнання, завдяки якому є можливість моніторити об’єкти, що лежать на глибині сотень метрів (кабелі, газопроводи, комунікаційні вузли), а сам корабель діє майже анонімно — в морі Proteus перебуває 330 днів на рік.
Після анексії Криму та повномасштабного вторгнення в Україну, кремль посилив гібридну активність у північній Атлантиці. Було пошкоджено 11 інтернет-кабелів у Балтійському морі (2022–2024), здійснено атаку на “Північний потік”, зафіксовано появу російського корабля-шпигуна “Янтар” поблизу кабелів Microsoft та Google. Також спецслужбами ЄС було виявлено використання олігархічних яхт як мобільних розвідувальних платформ.
“Янтар” - це не океанографічне судно, до речі. Це військовий корабель Головного управління глибоководних досліджень (ГУГІ), в якого на озброєнні є глибоководні дрони, маніпулятори, міні субмарини. Завдяки своїм технічним характеристикам він може шукати, зчитувати і навіть перерізати підводні кабелі.
Тепер трохи про цифри. Інтернет-кабелі Британії, понад 60 оптоволоконних з’єднань із зовнішнім світом, включно з трансатлантичними лініями для банківських операцій, лежать під водою
майже п’ята частина електрики в Британію іде з офшорних вітропарків теж під водою
Норвезькі глибоководні трубопроводи з газом — ну, ви зрозуміли
👇👇👇