Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Це AMES: коментарі, оцінки, погляди avatar

Це AMES: коментарі, оцінки, погляди

Навіны і СМІ
Інформація, коментарі, оцінки, погляди від Українського центру близькосхідних досліджень у співпраці з Інститутом сходознавства ім. А. Кримського НАН України
Рэйтынг TGlist
0
0
ТыпПублічны
Вертыфікацыя
Не вертыфікаваны
Надзейнасць
Не надзейны
РазмяшчэннеУкраїна
МоваІншая
Дата стварэння каналаFeb 07, 2025
Дадана ў TGlist
Jun 17, 2023
Прыкрепленая група

Апошнія публікацыі ў групе "Це AMES: коментарі, оцінки, погляди"

Отже вчора 17 квітня емір Катару шейх Тамім бін Хамад Аль Тані здійснив офіційний візит до москви для переговорів із Пуйлом.

🇶🇦🇷🇺

Візит викликав значний інтерес через його геополітичне значення, зокрема в контексті обговорення ситуації в 🇺🇦 Україні, на Близькому Сході, а також двосторонньої співпраці між Катаром і росією.

Що тут варто зафіксувати?

По-перше реноме Катару як результативного посередника. Він задіяний у багатьох переговорних процесах на Близькому Сході. Ця роль підкреслюється активною дипломатією Дохи, яка прагне зміцнити свій вплив у регіональних і глобальних справах 🌍

По-друге, акцент на економічних питаннях, зокрема торгівлі скрапленим газом.

Третє – гуманітарний аспект. Катар неодноразово намагався виступати посередником між Росією та Україною, зокрема в питаннях повернення депортованих українських дітей і обміну полоненими 🤝🙋‍♀🙋

Четверте – питання Сирії та ситуації в Секторі Гази

У сухому підсумку було підписано декілька документів, та Пуйло отримав запрошення відвідати Катар найближчим часом.

Що тут важливо для України? ‼️👇

1) Катар може бути корисним у гуманітарних питаннях, таких як повернення депортованих дітей і обмін полоненими.

2) Однак його посередництво в ширшому контексті війни викликає занепокоєння через ризик просування російських наративів без урахування позиції Києва.

3) Без участі України в таких переговорах існує ризик, що росія використає Катар для просування власних умов, наприклад, у контексті припинення вогню, що може не відповідати інтересам Києва.

4) Зміцнення позицій Катару на ринку СПГ може сприяти диверсифікації постачання газу до Європи, що підтримує Україну після припинення транзиту російського газу з 1 січня 2025 року.

5) Водночас співпраця Катару з росією в енергетиці може послабити тиск санкцій на москву, що суперечить українським інтересам 🙅🇺🇦

Питання Сирії та Сектору Гази впливають на Україну, оскільки російська активність на Близькому Сході відволікає ресурси москви від війни.


Водночас (!!) співпраця росії з Катаром у регіоні може посилити позиції рф на міжнародній арені, послаблюючи її ізоляцію.

Регулярні контакти між Катаром і росією можуть ускладнити тиск на Москву, особливо якщо Катар виступатиме посередником у переговорах щодо України.

Рекомендації для України:

I. Певні ризики є, аби їх мінімізувати треба активізувати прямі контакти з Катаром, щоб забезпечити участь України в будь-яких переговорах, які стосуються війни чи гуманітарних питань.

II. Наполягати на прозорості посередницьких ініціатив Дохи, щоб уникнути кулуарних домовленостей за участю росії.

III. Використовувати економічні зв’язки Катару з Європою для просування ідеї заміщення російського газу катарським СПГ, що посилить тиск на москву.

IV. Моніторити розвиток російсько-катарських відносин, особливо в контексті запланованого візиту Пуйла до Дохи.
Саудівський принц у Ірані і можлива наземна операція проти Хуситів у Ємені

🇸🇦 🇮🇷 Міністр оборони Саудівської Аравії, принц Халід бін Салман Аль-Сауд прибув до Тегерану для перемовин з іранським колегою. Це ектраординарний візит, перший такий за багато років. Посадовці настільки високого рангу до недружньої країни зазвичай не їздять.

Саудія та Іран бачать одна одну, як головних супротивників у Перській затоці і вже довгий час ведуть гібридне протистояння за регіональне домінування. Ер-Ріяд і Тегеран займали різні позиції під час війни у Сирії та Ємені. Але зараз США намагається передомовитись з іранцями, тож залучає для цього всіх партнерів. Далеко не факт, що з цього щось вийде, але новина знакова.

🇾🇪 До речі, про Ємен. Останніми днями йдуть розмови про можливу наземну операцію проти руху "Ансап Аллах", вони ж - Хусити. Американські авіаудари послабили місцевих повстанців, тож з'явилася можливість завдати по ним вирішального удару. Планування та погодження ще на ранній стадії, але головна ціль вже оголошена - відбити порт Ходейда на західному узбережжі Ємену. Звідти вже можна рухатись далі на столицю Сану, яка під контролем проіранських Хуситів вже з десяток років.

Ядром наступу має стати армія Ємену, яка контролює південні регіони країни, хоч і частково, за підтримки арабських монархій (перед усім, Саудівської Аравії та можливо ОАЕ на землі) та США - з повітря.

Складність операції полягає у тому, що Хусити здатні значно посилити атаки на цивільний флот у Червоному морі та затоці Аден і ракетні обстріли Ізраїлю і, можливо, Саудівської Аравії. Також, складний рельєф Ємену дає переваги Хуситам у плані засідок, не гірше, ніж талібам у Афганістані. Успіх залежатиме від координованих дій на землі, у повітрі і на морі.

У 2015 році, Саудівська Аравія вже намагалася провести операцію по викоріненню Хуситів, але була змушена згорнути її через міжнародний тиск, великі жертви серед простих єменців і ракетні обстріли своєї нафтової інфраструктури
США планують значне скорочення своїх сил у Сирії: чим це обернеться для країни та регіону

Після повернення до Білого Дому Дональда Трампа, тема скорочення військової присутності США по всьому світу є однією з головних. Нова-стара адміністрація у Вашингтоні, як відомо, не є прихильною до альянсів та підтримки союзників. Принаймні, якщо не заробляє на цьому.

Не обійшла ця хвиля й Сирію на чолі з новим лідером Ахмедом Аль-Шараа. За останніми повідомленнями, США планують скоротити сирійський контингент більш ніж на 50%. Виведення сил спеціальних операцій із бази у Дейр-ез-Зорі до Іраку вже почалося.

Штати мали невеликий загін у цій досі проблемній державі: усього 2000 солдатів на кількох базах, здебільшого на північному сході, на території сирійських курдів. Після знищення бойових загонів і Халіфату "Ісламської держави", американські солдати здебільшого охороняли газові родовища та тренували сили Курдистану в Іраку та Сирії.

Але таке серйозне одномоментне скорочення контингенту може мати геополітичні наслідки для кількох гравців:

🇮🇱 Ізраїль втратить союзні сили у ворожій країні, які могли б допомогти у випадку прямого зіткнення з силами Туреччини або й загонів самого Аль-Шараа, які ще не повністю інтегрувалися до сирійської армії і вважають Ізраїль ворогом

🇹🇷 Туреччина, маючи бази та окуповану територію на Півночі Сирії, зможе розширити зону операцій проти курдів, скористатися з безпекового вакууму в погрожувати Ізраїлю. І все це у момент, коли сил США може й не вистачити, щоб втрутитись і загасити конфлікт між Анкарою і Тель-Авівом. Незважаючи на перемовини, які тривають у ці дні, ризик "війни за Сирію" залишається високим, позаяк обидві держави мають у Сирії незакриті питання

🇷🇺🇮🇷 Відхід сил США також стане перемогою для пропаганди у Тегерані та Москві. Обидві країни все ще мають доволі сильний вплив у Сирії та на її владу і одночасно задіяні у перемовинах щодо іранської ядерної програми. росія і досі контролює свої прибережні бази та покращує відносини з режимом ісламістів Аль-Шараа. Тоді як Іран спирається на силу власних проксі в Сирії та Іраку, щоб і надалі дестабілізувати регіон, використовуючи це, як свій козир на перемовинах. Наприклад, силами нової міліції під назвою "Ісламський фронт спротиву у Сирії" (Улі Аль-Баас).

🏴 Вихід половини американських сил із Сирії може призвести до нового посилення "Ісламської держави". Без американських військових, які допомогають курдам охороняти в'язниці у Курдистані, ІДІЛ може звільнити тисячі досвідчених і загартованих у боях бійців. А зважаючи, що курдські сили все частіше відволікаються на атаки з боку Туреччини, завадити посиленню ІДІЛ може бути банально нікому
Вони все роблять практично під копірку. Вони- це адміністрація Трампа, а все - це сумнозвісна угода США з Талібаном в 2020 році.

Хочете почути про це більше?

🇶🇦🇺🇸🇦🇫

Угода яка була підписана 29 лютого 2020 року в Досі, Катар призвела до хаотичного виведення військ США з Афганістану у 2021 році та швидкого захоплення влади талібами. Новина, скажете ви, ми про це вже чули, більше того, знаємо, що поразка США в Афганістані надихнула росію та Китай до експансії.

Все так. Ми ж хочемо нагадати вам ключові моменти, якими ця угода славиться – сумно, звісно.

Отже, перше, виключення уряду Афганістану з переговорів: Угода була укладена виключно між США та «Талібаном», без участі офіційного уряду Афганістану на чолі з президентом Ашрафом Гані. Це послабило позиції афганського уряду, який втратив легітимність і вплив, а також деморалізувало афганські сили безпеки. Таліби сприйняли це як визнання їхньої сили, що посилило їхню впевненість у перемозі.

Таліби, брали на себе нереалістичні зобов’язання, які ніколи не збиралися виконувати. Угода не передбачала механізмів примусу чи перевірки виконання цих умов, що зробило її слабкою. Це по друге.

Жорсткий графік виводу військ та відсутність плану на випадок провалу, це третє і четверте.

По-п’яте, прагнення швидкого результату. Трамп прагнув виконати свою передвиборчу обіцянку вивести війська з Афганістану, що було популярним серед його виборців. Це підштовхнуло його адміністрацію до укладення угоди, яка більше зосереджувалася на короткострокових політичних вигодах (демонстрація «миру»), ніж на довгостроковій стабільності в Афганістані.

З союзниками, які проливали кров в Афганістані, Трамп повівся як останній зрадник. Всі дізналися про це постфактум, що суттєво ускладнило спільне планування та послабило коаліцію. А також завдало чутливого удару по міжнародній репутації США.

Союзники, такі як афганський уряд і країни НАТО, відчули себе покинутими, а противники - Китай і росія, використали ситуацію для пропаганди проти США. Хоча сам Трамп (sic!!!!) називав виведення військ «найбільшим приниженням США».

Знайдіть відмінності, як то кажуть.
🇺🇸🇴🇲🇮🇷 На непрямих переговорах із США в Омані Іран поставив кілька умов для обмеження своєї ядерної програми.

Серед них: ослаблення американських санкцій проти атомного сектора, розморозка мільярдів доларів активів за кордоном, а також припинення тиску на китайських покупців іранської нафти. Про це пише The Wall Street Journal.

Зазначається, що натомість Тегеран готовий повернутися до рівнів збагачення урану, погоджених у рамках угоди 2015 року, яку розірвав президент США Трамп під час свого першого терміну.

@middle_east_review
🇹🇷🇮🇶 В Анталії відбулося 5-те засідання Механізму безпеки між Туреччиною та Іраком.

Раніше турецькі ЗМІ повідомляли, що зустріч спрямована на розвиток двосторонньої співпраці у сфері безпеки, координацію зусиль щодо боротьби з тероризмом та зміцнення взаємодії в галузі охорони кордонів.

@middle_east_review
Турецькі ЗМІ з посиланням на Міноборони Туреччини повідомили, що 15-16 квітня в Анкарі відбудеться зустріч щодо безпеки в Чорному морі, де будуть присутні українські та російські представники

Стверджується, що зустріч буде присвячена підтримці миру в Чорному морі після можливого припинення вогню

📰 підписатися
🇱🇧 Хезболла почала виведення військ з півдня Лівану: армія бере під контроль військові бази

Хезболла почала масштабне виведення своїх сил з півдня країни, що може стати одним із найбільш значних кроків у реалізації умов угоди про припинення вогню, укладеної наприкінці минулого року.

За словами джерела, із 265 баз та аванпостів Хезболли, розташованих південніше річки Літані, вже понад 190 передано під контроль ліванської армії. Цей крок відповідає резолюції Ради безпеки ООН №1701.

Передача баз була за заявою представників Хезболли про готовність вести переговори з питання роззброєння. Ця тема дедалі частіше звучить як усередині Лівану, так і на міжнародній арені. Глава МЗС Лівану Раджі підтвердив, що західні дипломати, включаючи представника США Ортагус, ясно дали зрозуміти: міжнародна допомога Лівану залежатиме від виконання умов роззброєння всіх озброєних угруповань, включаючи Хезболлу.

@middle_east_review
🇪🇬🇶🇦ХАМАС у Каїрі: новий раунд переговорів із посередниками Єгипту та Катару

Делегація угруповання ХАМАС прибула до Каїра для участі в непрямих переговорах з Ізраїлем через посередництво Єгипту та Катару.

За заявою ХАМАС, мета зустрічі — досягнення домовленості про припинення ізраїльської агресії, виведення військ із сектору Газа та укладання угоди про обмін полоненими.

Ключові позиції ХАМАС:
▪️ Постійне припинення вогню
▪️ Повне виведення ізраїльських військ із Гази
▪️ Обмін полоненими

Тим часом Al Arabiya повідомляє про обмін проєктами пропозицій між Ізраїлем і Єгиптом щодо врегулювання ситуації в Газі.

@middle_east_review
🇸🇾SDF готова до інтеграції до сирійської держави, але при дотриманні умов

Командувач «Сирійських демократичних сил» (SDF) Мазлум Абді в інтерв'ю Al-Monitor:

▪️ Туреччина 🇹🇷 почала використовувати більш помірний тон у своїх заявах.
▪️ Дамаск прийняв ідею часткової інтеграції SDF та її інститутів у державну систему Сирії.
▪️ Атмосфера під час зустрічі з Аш-Шараа була «дружньою та поважною».
▪️ США 🇺🇸 не втручалися – лише забезпечили логістику та транспортування до Дамаску.
▪️ Вашингтон підтримує угоду, прагнучи стабільності в регіоні.
▪️ Курдська мова не включена до тимчасової конституції – це викликає розчарування.
▪️ Червоні лінії SDF: децентралізація, збереження власної ідентичності в рамках сирійської армії.
▪️ Узгоджено відведення військ: Дамаск стане буферною зоною між СДС та Національною армією.
▪️ Статус арабських регіонів (Дейр-ез-Зор, Ракка) ще обговорюватиметься.
▪️ Готується загальнокурдська конференція для вироблення єдиної позиції на переговорах із Дамаском.

За словами Абді, не йдеться про капітуляцію, а про збереження автономії та пошук політичного компромісу з центральною владою.

@middle_east_review
Пераслаў з:
Бабель avatar
Бабель
🇨🇳 Китай знає, що його офіцери є в тилу російської армії — вчать уроки війни.

Reuters пише, що американські посадовці інформовані про дозвіл Пекіну на перебування своїх офіцерів серед російських військових, а також про те, що понад сто громадян Китаю, які воюють на боці Росії, є найманцями Кремля.

Водночас розвідка США вважає, що китайські найманці погано підготовлені й не мають великого впливу на хід бойових дій.

▪️На Донеччині Сили оборони України взяли в полон двох китайців. За даними Зеленського, армія РФ налічує щонайменше 155 громадян Китаю.

@babel
Макрон підтримав визнання Палестини, але без ХАМАС

Лідер Франції зазначив, що підтримує право палестинців на державу і мир, так само як і право ізраїльтян жити в мирі та безпеці, визнане їхніми сусідами.

«Ось позиція Франції, вона чітка: Так — миру. Так — безпеці Ізраїлю. Так — Палестинській державі без ХАМАС»,

— написав Макрон.

Він наголосив, що це вимагає звільнення всіх заручників, тривалого припинення вогню, негайного відновлення гуманітарної допомоги і пошуку політичного рішення на основі принципу двох держав.

Підпишіться на NV
🇮🇷 Іран на межі: Хаменеї дозволив переговори зі США через загрозу падіння режиму

The New York Times повідомляє, що верховний лідер Ірану Алі Хаменеї під тиском високопосадовців погодився на перемовини зі США 🇺🇸, побоюючись, що відмова може призвести до падіння влади ісламської республіки.

На закритій нараді, де розглядали відповідь на лист Дональда Трампа із пропозицією укласти нову ядерну угоду протягом двох місяців, Хаменеї несподівано дозволив розпочати діалог — спочатку через посередників, а в разі успіху — безпосередньо.

▶️ Президент Ірану Масуд Пезешкіан заявив, що жорстка лінія є недоцільною в умовах глибокої кризи.
▶️ Водночас заборонено торкатись теми ракетної програми — Хаменеї погодився лише на обговорення контролю за ядерною.


@middle_east_review

Рэкорды

09.01.202423:59
23KПадпісчыкаў
27.01.202508:42
1300Індэкс цытавання
15.04.202516:53
11KАхоп 1 паста
15.04.202516:53
11KАхоп рэкламнага паста
09.02.202515:22
11.90%ER
17.04.202504:08
174.23%ERR

Папулярныя публікацыі Це AMES: коментарі, оцінки, погляди

Пераслаў з:
МЗС України 🇺🇦 avatar
МЗС України 🇺🇦
❗️МЗС України викликало тимчасового повіреного у справах Китаю

«Ми рішуче засуджуємо залучення Росією громадян Китаю до її агресивної війни проти України, а також їхню участь у бойових діях проти українських сил.

Ми викликали тимчасового повіреного у справах Китаю в Україні до МЗС, щоб засудити цей факт і вимагати пояснень.

Участь китайських громадян у складі російської армії вторгнення в Україну ставить під сумнів задекларовану позицію Китаю щодо миру та підриває довіру до Пекіна як відповідального постійного члена Ради Безпеки ООН», – наголосив глава МЗС Андрій Сибіга.
16.04.202507:01
Вони все роблять практично під копірку. Вони- це адміністрація Трампа, а все - це сумнозвісна угода США з Талібаном в 2020 році.

Хочете почути про це більше?

🇶🇦🇺🇸🇦🇫

Угода яка була підписана 29 лютого 2020 року в Досі, Катар призвела до хаотичного виведення військ США з Афганістану у 2021 році та швидкого захоплення влади талібами. Новина, скажете ви, ми про це вже чули, більше того, знаємо, що поразка США в Афганістані надихнула росію та Китай до експансії.

Все так. Ми ж хочемо нагадати вам ключові моменти, якими ця угода славиться – сумно, звісно.

Отже, перше, виключення уряду Афганістану з переговорів: Угода була укладена виключно між США та «Талібаном», без участі офіційного уряду Афганістану на чолі з президентом Ашрафом Гані. Це послабило позиції афганського уряду, який втратив легітимність і вплив, а також деморалізувало афганські сили безпеки. Таліби сприйняли це як визнання їхньої сили, що посилило їхню впевненість у перемозі.

Таліби, брали на себе нереалістичні зобов’язання, які ніколи не збиралися виконувати. Угода не передбачала механізмів примусу чи перевірки виконання цих умов, що зробило її слабкою. Це по друге.

Жорсткий графік виводу військ та відсутність плану на випадок провалу, це третє і четверте.

По-п’яте, прагнення швидкого результату. Трамп прагнув виконати свою передвиборчу обіцянку вивести війська з Афганістану, що було популярним серед його виборців. Це підштовхнуло його адміністрацію до укладення угоди, яка більше зосереджувалася на короткострокових політичних вигодах (демонстрація «миру»), ніж на довгостроковій стабільності в Афганістані.

З союзниками, які проливали кров в Афганістані, Трамп повівся як останній зрадник. Всі дізналися про це постфактум, що суттєво ускладнило спільне планування та послабило коаліцію. А також завдало чутливого удару по міжнародній репутації США.

Союзники, такі як афганський уряд і країни НАТО, відчули себе покинутими, а противники - Китай і росія, використали ситуацію для пропаганди проти США. Хоча сам Трамп (sic!!!!) називав виведення військ «найбільшим приниженням США».

Знайдіть відмінності, як то кажуть.
08.04.202512:46
🇺🇸🇸🇦🇦🇪🇶🇦 Міністр енергетики США завтра розпочне двотижневий тур трьома країнами Близького Сходу - ОАЕ, Саудівська Аравія та Катар

Поїздка закладе основу для першого закордонного візиту Трампа до цих країн, який відбудеться в середині травня. Крім того, Райт на переговорах наполягатиме на збільшенні видобутку нафти для зниження цін на енергоносії.

Обговорення також будуть зосереджені на інвестиціях трьох країн у США після того, як у березні ОАЕ взяли на себе зобов'язання за 10-річною інвестиційною програмою у розмірі $1,4 трлн щодо штучного інтелекту, напівпровідників та енергетики.

@middle_east_review
23.03.202509:28
🇮🇱 Уряд Ізраїлю затвердив створення Управління добровільної міграції палестинців із сектору Газа.

❓Управління, яке підпорядковуватиметься міністру оборони Ізраїлю Кацу, «займатиметься організацією безпечного виїзду мешканців сектору до третіх країн».

⚪️ Процес включатиме перевірку на КПП, затвердження маршрутів та координацію транспортування сушею, морем та повітрям.

Ініціатива пов'язана з пропозицією президента США 🇺🇸 Трампа розселити 1,5 млн. палестинців, які постраждали в ході бойових дій.

@middle_east_review
06.04.202512:32
🇮🇱🇸🇾🇹🇷 Ізраїль пропонує розділити вплив у Сирії, щоб зупинити Ердогана

Ізраїль не має наміру дозволяти Туреччині встановити турецьку військову присутність поблизу Голанських висот, пише Ynet і додає: «контроль над Сирією обговорюватиметься на зустрічі Трампа і Нетаньягу у Вашингтоні, що відбудеться 7 квітня».

▪️ До падіння уряду Асада в прикордонній з Ізраїлем зоні знаходилися російські сили спостереження, які не дозволяли сирійській армії і місцевим бойовикам вступати в конфронтацію з Ізраїлем. Але якщо турецька армія «оселиться» в регіоні і використовуватиме дрони та батареї ППО з аеродромів Т4, Хомса і Хами, Ізраїлю доведеться ретельно обмірковувати дії, які він здійснить для захисту своїх громадян та суверенітету в районі Голанських висот, та враховувати, чи приведуть такі дії до військового конфлікту з Туреччиною.

▪️ Крім цього, «реальною і довгостроковою проблемою Ізраїлю щодо Туреччини є формування ісламістсько-суннітської осі типу "Братів-мусульман", яку очолить Туреччина. Ізраїль стурбований тим, що ця вісь займе місце осі шиїтської зла на чолі з Іраном 🇮🇷.

▪️ Однак на відміну від Ірану, з яким у Ізраїлю немає дипломатичних точок дотику для діалогу, Туреччина є членом НАТО і близьким союзником США, а також пов'язана тісними відносинами з росією 🇷🇺.

📌 Фактично Ізраїль пропонує Туреччині розділ Сирії на зони впливу під егідою США на сході, Росії - в західній прибережній смузі, Туреччини - на півночі, Ізраїлю - на півдні і сході і нового уряду аш-Шаара у всій частині країни. Принаймні, цей поділ може стати дієвим механізмом контролю і стримування доти, доки в Сирії не буде створено стабільний обраний уряд, а це станеться не раніше, ніж за кілька років.

@middle_east_review
12.04.202511:45
Макрон підтримав визнання Палестини, але без ХАМАС

Лідер Франції зазначив, що підтримує право палестинців на державу і мир, так само як і право ізраїльтян жити в мирі та безпеці, визнане їхніми сусідами.

«Ось позиція Франції, вона чітка: Так — миру. Так — безпеці Ізраїлю. Так — Палестинській державі без ХАМАС»,

— написав Макрон.

Він наголосив, що це вимагає звільнення всіх заручників, тривалого припинення вогню, негайного відновлення гуманітарної допомоги і пошуку політичного рішення на основі принципу двох держав.

Підпишіться на NV
22.03.202517:29
#Думки_автора

«На четвертий рік війни частина співгромадян усвідомила, що наша ситуація ближче до палестинської 🇵🇸, ніж ізраїльської 🇮🇱. Всього навсього для цього треба було інтерв'ю бариги Віткоффа».

@middle_east_review
🇺🇦🇹🇷 Українські студенти успішно завершили навчання у турецькій авіабудівній компанії Baykar.

Наголошено, що їхні досягнення стали важливим кроком у розвитку співробітництва у сфері технологій.

@middle_east_review
08.04.202515:57
🇮🇷🇺🇸 Іран хотів би пом'якшити санкції або розморожувати свої кошти з боку США для початку прямих переговорів між Вашингтоном і Тегераном, повідомили Reuters іранські чиновники.

Зазначається, що Іран не вірить у прогрес щодо ядерної програми у майбутніх переговорах із США 12 квітня.

«Трамп хоче нової угоди: покласти край регіональному впливу Ірану, демонтувати його ядерну програму та зупинити його ракетні роботи. Це є неприйнятним для Тегерана. Наша ядерна програма не може бути демонтована», - заявив високопоставлений іранський урядовець.

Раніше США та Іран підтвердили, що 12 квітня в Омані 🇴🇲 відбудуться двосторонні переговори, проте Вашингтон стверджує про прямі переговори, тоді як Тегеран заявляє, що вони пройдуть через посередників. 

@middle_east_review
30.03.202515:36
🇮🇱🇭🇺 Премʼєр Ізраїлю Нетаньягу поїде до Угорщини, попри ордер на арешт від МКС.

Біньямін Нетаньягу планує візит до Угорщини з 2 до 6 квітня. Там він зустрінеться з премʼєром Віктором Орбаном.

Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Нетаньягу за злочини проти людяності та воєнні злочини в секторі Гази. Угорщина ратифікувала Римський статут МКС, але заявляє, що не зобовʼязана виконувати ордери на арешт.

▪️Після того, як МКС видав ордер на арешт путіна, Угорщина також заявляла, що не збирається заарештовувати його на своїй території, бо за угорською правовою системою Будапешт не має на це законних підстав.

@middle_east_review
29.03.202516:01
🇮🇱🇵🇸 Нетаньягу доручив Моссаду знайти країни, які погодилися б прийняти палестинців із сектору Гази

Кілька тижнів тому прем'єр Ізраїлю Нетаньягу доручив ізраїльській зовнішній розвідці Моссад знайти країни, готові прийняти палестинців із сектору Газа, один із варіантів - держави Африки.

Зазначається, що переговори вже велися з Сомалі 🇸🇴 та Південним Суданом 🇸🇸, а також з Індонезією 🇮🇩.

@middle_east_review
Пераслаў з:
SPRAVDI avatar
SPRAVDI
31.03.202517:59
🇬🇪 Грузинські фотожурналісти звинуватили World Press Photo в потуранні російській пропаганді

«Присуджуючи премію фоторепортажу, зробленому співробітником тасс, World Press Photo узаконює агенцію, відому поширенням дезінформації. Це рішення підриває незалежні медіа, посилює пропаганду та дозволяє фейковим наративам отримати широке визнання», – йдеться у спільній заяві грузинських фотожурналістів.


Автори заяви додають, що тасс спотворює правду про війну в Україні, як під час війни росії проти Грузії у 2008 році. Також вони нагадали, що сам Терещенко відверто підтримував російську агресію в Україні, називаючи вторгнення «визволенням».

Нагадаємо, організація World Press Photo об'єднала в «тандем» фото травмованої війною української дитини та пораненого окупанта, мобілізованого росією з Донецька. В МЗС України назвали це аморальним.

Підписатись на Spravdi у Telegram
21.03.202517:45
🇹🇷🇭🇺🇺🇦 Глави МЗС Туреччини та Угорщини виступили за припинення вогню в Україні

В Анкарі відбулася двостороння зустріч, а пізніше спільна прес-конференція глав МЗС Туреччини та Угорщини, Фідану та Сіярто.

🗣 Обговорено співпрацю у галузях торгівлі, економіки, оборонної промисловості, а також у рамках ОТД. Сторони обмінялися думками щодо ситуації в секторі Газа, Сирії 🇸🇾, особливу увагу було приділено конфлікту в Україні.

«Туреччина та Угорщина – дві країни, які гостро відчувають наслідки війни в Україні. Ми з самого початку підтримуємо переговори про мир та припинення вогню, що продовжуються на чолі зі США 🇺🇸», - заявив Фідан у ході прес-конференції.


Сіярто, у свою чергу, висловив сподівання, що «Брюссель не буде перешкоджати мирним переговорам своєю військовою політикою».

‼️ Він також наголосив, що архітектура європейської безпеки може бути досягнута лише при включенні рф 🇷🇺 та Туреччини.

@middle_east_review
24.03.202512:26
🇪🇬💰 США запропонували Єгипту мільярди за прийняття палестинських переселенців

Згідно з Al Araby Al-Jadeed, Вашингтон через посередництво ОАЕ запропонував Каїру кілька мільярдів доларів в обмін на прийняття від 500 000 до 700 000 палестинців із сектора Газа.

📌 Деталі пропозиції:

▪️Лист із цією ініціативою США передали через президента ОАЕ Мухаммеда бін Заїда під час його нещодавнього візиту до Єгипту.
▪️ Візит заступника бін Заїда – Тахнуна бін Заїда – до США включав переговори з Дональдом Трампом, після яких і була сформульована ця пропозиція.
▪️У разі відмови США пригрозили урізати допомогу Каїру та шукати альтернативні варіанти переселення палестинців.

🧐 Що це означає?

Напруженість між Каїром і Вашингтоном досягла найвищого рівня за три десятиліття, а Близький Схід продовжує шукати вихід із кризи, балансуючи між міжнародними інтересами.

@middle_east_review
Пераслаў з:
МЗС України 🇺🇦 avatar
МЗС України 🇺🇦
Сьогодні починається Свято розговіння Ураза Байрам. Воно знаменує завершення Рамадану та є часом радості й надії на добрі зміни.

У час надзвичайно складних випробувань для нашої держави, мусульмани пліч-о-пліч із вірянами інших релігій захищають Україну та дають відсіч агресору. Вони моляться за перемогу й мир на нашій землі.

Впродовж цього свята ми вшановуємо не лише віру, але й силу, стійкість і право бути вільними. Нехай цьогорічне Свято Розговіння принесе мусульманам України та світу довгоочікуваний мир, спокій та щастя.

Благословенного свята!
Увайдзіце, каб разблакаваць больш функцый.