▪️ Отримавши інформацію, за вказаною адресою одразу прибула слідчо-оперативна група територіального підрозділу поліції.
▪️Під час огляду місця події поліцейські встановили особу померлого. Ним виявився місцевий мешканець 1961 року народження. При огляді також виявлені тілесні ушкодження на тілі загиблого. Для встановлення причини смерті тіло чоловіка направлено на судово-медичну експертизу.
👨🏻💻 За даним фактом слідчим підрозділом поліції під процесуальним керівництвом Кременчуцької окружної прокуратури відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України.
Зустрівся із командуванням та керівництвом усіх наших підрозділів, які несуть службу у цьому регіоні. Заслухав дані про оперативну ситуацію у штабі, онлайн-доповіді із прифронтових громад. Екстрене реагування та безпека – головні питання.
Лише минулої доби наші служби більше 10 разів залучались до ліквідації наслідків обстрілів – удари БпЛА, артилерія, авіаудари та обстріли з РСЗВ. На жаль, щонайменше 1 людина загинула, ще 4 жителі постраждали.
Також подякував нашим гвардійцям, прикордонникам, поліцейським, рятувальникам, медикам за їх внесок у стійкість країни.
Під час перебування на Харківщині відвідав один із нещодавно відкритих сервісних центрів МВС, який працює в укритті. З початку року тут надали громадянам понад 3000 послуг. Таких сервісних центрів, які працюють у шелтерах, в Україні вже 33. Релокація в укриття дозволяє не припиняти роботу навіть під час повітряних тривог.
Працюємо над збільшенням у прифронтових регіонах кількості наших сервісних підрозділів, у тому числі й міграційної служби, які надаватимуть громадянам послуги в укриттях.
19.03.202514:45
Поліцейські Полтавщини затримали чоловіка, причетного до незаконного заволодіння транспортним засобом
▪️ Поліцейські оперативно встановили правопорушника, причетного до незаконного заволодіння легковим автомобілем у селі Дібрівка. Фігуранта затримано у порядку статті 208 КПК України. Тривають слідчі дії.
Віталій Ярмолюк, очільник Миргородського райвідділу поліції повідомив:
«Під час проведення оперативно-розшукових та слідчих дій поліцейські встановили особу правопорушника. Ним виявився місцевий чоловік 2001 року народження, який раніше мав проблеми із законом. Попередньо встановлено, що фігурант 16 березня незаконно заволодів автомобілем «Opel Astra», який був припаркований поблизу будинку в селі Дібрівка. У подальшому викрадений транспортний засіб поліцейські виявили повністю пошкодженим вогнем неподалік села. Наразі фігурант затриманий у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Йому вже повідомлено про підозру та вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу».
❗️Поліція закликає: зачепінг – не гра, а смертельний ризик!
З початку року в Україні зафіксовано 8 випадків зачепінгу, внаслідок яких постраждали 9 дітей. Заради кількох секунд відео чи екстриму підлітки наражають себе на смертельну небезпеку!
Але варто пам’ятати: електричний струм, падіння чи зіткнення з перешкодами майже ніколи не дають другого шансу.
Чому зачепінг – це не круто, а смертельно небезпечно? ⚡️Напруга до 27 000 вольт, навіть якщо не торкатися дротів, удар струмом може бути миттєвим. 🚆Падіння з висоти – один різкий рух, і життя може змінитися назавжди. 🔩Зіткнення з перешкодами – мости, тунелі, опори зі швидкістю 60-100 км/год - це фатально.
Що робити, якщо ви помітили людину на вагоні чи підніжці транспорту? ▪️Повідомте чергового вокзалу або працівників залізниці. ▪️Зателефонуйте на гарячу лінію Укрзалізниці: 0(800)-503-111 (безкоштовно). ▪️Викличте Національну поліцію (102) або ДСНС (101). ▪️Запам’ятайте місце події для точної передачі інформації службам.
Батьки, ваша уважність – запорука безпеки дітей! ▪️Говоріть із підлітками про небезпеку зачепінгу. ▪️Стежте за контентом у їхніх соцмережах – екстремальні відео можуть штовхати на ризик із летальними наслідками. ▪️Звертайте увагу на нові інтереси дитини – різка захопленість транспортом чи екстремальними відео може бути сигналом.
Підлітки, задумайтеся! 📹 Лайки у соцмережах нічого не варті, якщо поставити на карту власне життя. 🚫 Якщо друзі пропонують зачепінг – скажіть «ні»! 📞Бачите, що хтось планує небезпечну поїздку? Повідомте дорослих або зателефонуйте 102. Ваша уважність може врятувати чиєсь життя!
🚓 Подія сталася 30 березня в селищі Диканька. На місце події негайно прибули слідчо-оперативна група поліції, представники регіонального ландшафтного парку "Диканський" та рибінспектор.
🔹 Під час огляду мікроавтобуса Volkswagen Т4, яким керував мешканець селища Опішня 1993 року народження, правоохоронці виявили понад 1700 незаконно здобутих річкових раків, загальною вагою близько 50 кілограмів.
🔹 Виявлені речові докази вилучені та передані для реалізації в дохід держави. Правоохоронці встановлюють походження біоресурсів.
🔗 Більше інформації на сайті поліції Полтавщини за посиланням.
18.03.202511:38
На Полтавщині бійці Окремої штурмової бригади Нацполіції "Лють" поповнили банк крові
👉 Зі слів бійців, бути донором – це просто, безпечно і вкрай необхідно, бо кожна крапля крові може врятувати життя нашим захисникам та захисницям, а також цивільним українцям, які потребують такої допомоги.
▫️ Слід зазначити, що більшість бійці ОШБ Нацполіції "Лють" здають кров не вперше. Адже порятунок життя людей вважають одним із головних пріоритетів. Особливо зараз, в умовах війни, коли ворог намагається знищити Україну, вбиваючи мирне населення та руйнуючи об’єкти цивільної інфраструктури й оселі громадян.
🩸 Тож приєднуйтесь до ініціативи, долучайтесь до донації та робіть свій внесок у нашу Перемогу!
16.03.202507:50
🚔 Поліція Полтавщини встановлює обставини ДТП, в якій травмовано водія та пасажира мотоцикла
🔹Дорожньо-транспортна пригода сталася 15 березня близько 18:30 в селі Устивиця Миргородського району.
🔹За попередньою версією слідства, водій мотоцикла LIFAN, 2009 року народження, не впоравшись з керуванням та не вибрав безпечного бокового інтервалу здійснив зіткнення з припаркованим на узбіччі дороги автомобілем ТАТА. Внаслідок ДТП водій мотоцикла та пасажир, 2009 року народження, отримали тілесні ушкодження та госпіталізовані до лікарняних закладів.
🔹Причини та обставини дорожньо-транспортної пригоди з’ясовує слідство.
Чоловікові, який у Кременчуці вистрелив у військовослужбовця, повідомлено про підозру
✅ Слідчим підрозділом поліції, під процесуальним керівництвом Кременчуцької окружної прокуратури, повідомлено про підозру мешканцеві Кременчука у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 345 (Умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк. Тривають слідчі дії.
🚓 Отримавши повідомлення, на місце події негайно прибула слідчо-оперативна група відділення № 2 (м. Лохвиця) Миргородського райвідділу поліції. Попередньо встановлено, що загиблим є місцевий 71-річний чоловік.
▪️ Під час візуального огляду ознак насильницької смерті не виявлено. Для встановлення причини смерті тіло чоловіка направлено на судово-медичну експертизу.
👨🏻💻 За вказаним фактом слідчим підрозділом поліції відомості внесені до ЄРДР за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України.
Гучні вибухи, стрілянина, дим, крики «поранених» – все, як у реальному бою. Поліцейські вчилися діяти швидко та ефективно в екстремальних ситуаціях.
💬 Інструктор Благодійного фонду Project Victory Ukraine на позивний «Твіч» (який проводив навчання) каже:
Стрес змінює мислення. Ми моделюємо максимально реалістичні умови, щоб поліцейські знали, як діяти у критичний момент.
👮 Захід організовано за ініціативи представниці Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Нацполіції Наталії Нечепуренко та за підтримки ГФ «Капеланський патруль».
🔹 У Полтаві на вул. Ползунова неповнолітнього хлопця вразило електричним струмом. Інформація про нещасний випадок до поліції надійшла від медиків. Юнака госпіталізовано.
🔹 Обставини події з’ясовує поліція. За попередньою версією слідства, 9 березня хлопець 2008 року народження заліз на залізничний вагон-цистерну, де його вразило електричним струмом. Наразі юнакові надають допомогу лікарі.
🔹 За даним фактом слідчим підрозділом поліції під процесуальним керівництвом Полтавської окружної прокуратури відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 128 (Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України.
🔹 До відділу №1 (Київський район) Полтавського районного управління поліції 16 березня близько 14:30 надійшло анонімне повідомлення про замінування в обласному центрі об’єкту критичної інфраструктури.
🔹 Поліція встановила особу правопорушника. Ним виявився 31-річний місцевий мешканець. Також поліцейські встановили, що чоловік причетний до серії інших неправдивих повідомлень про замінування будівель критичної інфраструктури в обласному центрі. Фігуранта затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.
🔹Вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру та обрання судом запобіжного заходу.
▫️ Поліція Полтавщини спільно з СБУ зафіксувала черговий воєнний злочин, скоєний країною-агресором із використанням БпЛА.
▫️ Інцидент стався 8 березня в Лубенському районі. На місце вибуху оперативно прибула слідчо-оперативна група, вибухотехніки та спеціалісти-криміналісти територіального підрозділу поліції.
Сергій Рекун, заступник начальника поліції Полтавщини, повідомив: «Під час обстеження території правоохоронці виявили уламки ворожого дрона. Попередньо встановлено, що вибух пошкодив дві господарчі споруди. На щастя, постраждалих немає.
▫️ Слідчі продовжують документувати наслідки цього злочину, збирати речові докази та фіксувати руйнування».
ℹ️ Закликаємо громадян бути пильними й негайно повідомляти про підозрілі об’єкти чи осіб за номером 102. Також ви можете звернутися до поліції із заявами про пошкодження майна.
18.03.202510:35
🚔 На Полтавщині нетверезий водій скутера пропонував хабар поліцейським: слідчі відкрили кримінальне провадження
▪️ Щоб уникнути юридичної відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, 47-річний водій пропонував працівникам поліції хабар.
▪️ Протиправні дії керманича задокументувала слідчо-оперативна група Лубенського райвідділу поліції.
▪️Відкрито кримінальне провадження.
Крім того, на водія складено адміністративні матеріали за: - частиною 1 статті 130 (Керування транспортним засобом у стані сп'яніння) Кодексу України про адміністративні правопорушення; - частиною 5 статті 121 (Порушення правил користування мотошоломами) Кодексу України про адміністративні правопорушення; - частиною 1 статті 126 (Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
18.03.202508:00
🚓 Поліція Полтави встановлює обставини ДТП, в якій загинула пішохідка
🔍 За попередньою версією слідства, автомобіль ЗАЗ «Таврія», під керуванням водія 1948 року народження, здійснив наїзд на пішохідку 1961 року народження.
▪️ Травмовану внаслідок ДТП жінку госпіталізовано до лікарні. На жаль, попри зусилля медиків, потерпілу врятувати не вдалося.
▪️ За даним фактом слідчим підрозділом поліції під процесуальним керівництвом Полтавської окружної прокуратури розпочато кримінальне провадження за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України.
🔍 Причини та обставини дорожньо-транспортної пригоди з’ясовують слідчі.
Підтримка ветеранів та ветеранок набуває особливого значення в умовах війни. Тож, МВС підготувало відеоінструкції з правилами спілкування із ветеран(к)ами. У них ви знайдете конкретні поради щодо етичного поводження, правильного вибору слів та жестів, які допоможуть уникнути непорозумінь.
📹 Головним спікером виступив Герой України, радник Міністра внутрішніх справ з питань ветеранської політики Дмитро Фінашин, який розуміє усі виклики, з якими стикаються військові після повернення.
У Головному управлінні Національної поліції в Полтавській області проводяться конкурси на службу в спеціальному підрозділі.
📌 Наші завдання: – виконання заходів з оборони України; – територіальна оборона; – забезпечення правового режиму надзвичайного або воєнного стану; – взаємодія з іншими Силами безпеки й оборони.
Сергій Книш, тимчасово виконувач обов’язків начальника сектору поліцейської діяльності №1 (м. Решетилівка), зазначив:
«Отримавши повідомлення про зникнення дитини, ми негайно направили на її пошуки максимальну кількість особового складу нашого підрозділу. Також у пошуках нам допомагала адміністрація Покровської школи, де навчається хлопчик. Менше ніж за годину пошукових заходів офіцерка служби освітньої безпеки та заступник директора школи розшукали зниклого. Хлопчик перебував поблизу місцевого навчального закладу».
🔹 Наразі дитина перебуває з батьками. Обставини та причини цієї події з’ясовує служба ювенальної превенції поліції.
Родини військовополонених та зниклих безвісти повинні отримувати всебічну безперебійну підтримку.
Це була основна тема нашої зустрічі з Омбудсманом Дмитром Лубінцем, керівником Об'єднаного центру Служби безпеки України Андрієм Пастернаком та представниками структур, залучених до роботи у цьому важливому напрямку.
Ми прийняли рішення, що у Львові, Харкові, Миколаєві та Вінниці працюватимуть центри підтримки родин військовополонених та зниклих безвісти, до складу яких входитимуть представники Уповноваженого Верховної Ради з питань прав людини, Об'єднаного центру Служби безпеки України та системи МВС, зокрема:
•Секретаріату Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин •Національної гвардії України •Слідчі Національної поліції України •Фахівці з юридичної підтримки
Ми зараз допрацьовуємо організаційні питання, на вирішення яких потрібно декілька днів. Тож вже наприкінці тижня центри підтримки розпочнуть працювати у Львові, Харкові, Миколаєві та Вінниці.
Паралельно ініціюємо прискорення процесу створення регіональних робочих груп Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у всіх регіонах країни, як це і передбачає Постанова КМУ №257.
Допомагати родинам військовополонених та зниклих безвісти, надавати їм усю необхідну інформацію – наша спільна відповідальність. Це питання не можна ставити на паузу.
📣Відтепер водіям мотоциклів і мопедів дозволено рухатися смугами, призначеними для громадського транспорту
На сьогоднішньому засіданні Кабінету Міністрів України внесено зміни до Правил дорожнього руху. Відтепер у пункті 2.16 чітко зазначено, що водії мотоциклів (за винятком мотоциклів із боковим причепом, мотоколясок і триколісних транспортних засобів) можуть рухатися смугою для маршрутних транспортних засобів. Таке саме право отримали й водії мопедів, що закріплено в підпункті "б" цього пункту.
Ініціатива, започаткована Департаментом патрульної поліції за підтримки МВС, має на меті:
✅ Зменшити затори у великих містах, адже двоколісний транспорт зможе вільніше пересуватися дорогами. ✅ Підвищити рівень безпеки мопедистів і мотоциклістів та інших учасників дорожнього руху під час руху в щільному трафіку. ✅ Гармонізувати законодавство України з практиками країн Європейського Союзу, де подібне рішення вже давно успішно діє у багатьох країнах.
На Полтавщині з 1 квітня стартувала нерестова заборона на вилов рибних біоресурсів 🐠
🔹 Інформуємо, що з 1 квітня 2025 року на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
🔹 Риболовля у цей період дозволяється лише з берега за межами нерестовищ гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою.
🔹 За порушення нерестової заборони передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків.
🐠 На Полтавщині поліцейські вилучили з водойм понад кілометр браконьєрських сіток 🚤
🔹Минулого тижня працівники сектору поліцейської діяльності на воді провели профілактичні рейди в акваторії Кам'янського водосховища річки Дніпро та акваторії Сулинського заказника Кременчуцького водосховища.
🔹 У ході рейдів поліцейські вилучили з водойм понад кілометр браконьєрських сіток зі свіжовиловленою рибою.
🔹 Крім цього, виявлені факти порушення громадянами дотримання правил навігації. На порушників складені постанови за частиною 2 статті 117 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Загалом з початку року складено 7 постанов. ✍️
🚔 На Полтавщині нетверезий водій пропонував хабар поліцейським: слідчі провели досудове розслідування
🔹 Аби уникнути юридичної відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, 53-річний водій пропонував поліцейським неправомірну вигоду. Протиправні дії керманича задокументувала слідчо-оперативна група Полтавського райуправління поліції.
🔹 Під час патрулювання села Гора Полтавського району 29 березня близько 06:30 працівники сектору реагування патрульної поліції відділу №2 Полтавського райуправління зупинили водія Opel Astra за порушення правил безпеки дорожнього руху. Під час спілкування поліцейські виявили у 53-річного водія ознаки сп'яніння. Від проходження освідування на стан сп'яніння водій відмовився. Натомість він запропонував працівникам поліції 10 тисяч гривень неправомірної вигоди за непритягнення його до юридичної відповідальності.
🔹 На місце події патрульні викликали слідчо-оперативну групу, яка задокументувала неправомірні дії чоловіка.
🚔 На Полтавщині поліція вилучила гранату, виявлену перехожим на узбіччі дороги
🔹 До сектору поліцейської діяльності №2 (селище Чутове) Полтавського райуправління поліції 31 березня близько 10-ї години надійшло повідомлення від місцевого громадянина про виявлення на узбіччі дороги предмета, схожого на гранату. Поліція з’ясовує обставини.
🔹 Отримавши інформацію, на місце події негайно прибула слідчо-оперативна група та фахівці-вибухотехніки поліції. З дотриманням заходів безпеки поліцейські вилучили та направили на експертизу предмет, схожий на гранату РГН.
🔹 За вказаним фактом слідчим підрозділом поліції під процесуальним керівництвом Чутівського відділу Диканської окружної прокуратури відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. В рамках кримінального провадження встановлюється джерело походження небезпечного предмета.
🚔 Поліція Полтавщини затримала підозрюваного у збуті наркотиків
🔹 Протиправну діяльність 52-річного мешканця Пирятинської громади задокументували слідчі та оперативники поліції Пирятинщини.
🔹Фігуранта затримано у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Йому вже повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід.
✍️ Максим Романенко, начальник відділення №1 (м. Пирятин) Лубенського райвідділу поліції, повідомив: «У ході проведення оперативних та слідчих дій викрито 52-річного місцевого мешканця у збуті наркотичних речовин на території Пирятинської громади. Під час санкціонованого обшуку за місцем проживання підозрюваного, слідчі та спеціалісти-криміналісти вилучили речові докази, які скерували на експертне дослідження. Фігуранта затримано у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Йому вже повідомлено про підозру та судом обрано запобіжний захід – домашній арешт».
🤳 Про незаконне заволодіння транспортним засобом до Миргородського райвідділу поліції повідомив місцевий мешканець 1976 року народження.
🗣 Віталій Ярмолюк, начальник Миргородського райвідділу поліції, повідомив:
«Під час проведення досудового розслідування поліцейські встановили особу правопорушника. Ним виявився мешканець Шишацької громади 1994 року народження, який раніше мав проблеми із законом. 24 березня фігурант незаконно заволодів мотоциклом YAMAHA та поїхав на ньому до свого місця проживання. Речові докази вилучено, а фігуранту вже повідомлено про підозру у вчиненні злочину».
👮♂️За даним фактом розслідується кримінальне провадження, відкрите за частиною 1 статті 289 ККУ. Досудове розслідування триває.
Під час 35-тиденної оборони своїх позицій воїни Штурмового полку НПУ «Сафарі» бригади Нацполіції «Лють» взяли у полон двох окупантів, які штурмували будинок, де знаходилися наші хлопці.
Під чітким керівництвом заступника командира полку на псевдо Гриз та завдяки взаємодії з суміжними підрозділами, бійці перехитрили ворога, що зробив підкоп та зміг залізти в будинок.
Проявивши милосердя, воїни полку «Сафарі» дали можливість противнику здатися у полон та вижити.
Це відео – черговий доказ професіоналізму та високого рівня підготовки поліцейських бригади «Лють», які в надскладних умовах продовжують виконувати поставлені задачі та боротися за кожен сантиметр землі України!