Рубрика "Суб'єктивний погляд на зброю, яку використовуємо"
Сьогодні розглянемо снайперську гвинтівку канадського виробництва PGW LRT-3.
Легендарний калібр 50 BMG, тобто 12.7х99 мм, який відриває кінцівки, дирявить легку бронетехніку, бліндажі, бруствери тощо.
Дана гвинтівка є так званим болтовиком, на відміну від знаменитої серії напівавтоматичних крупнокаліберних гвинтівок Barrett у такому ж калібрі.
А це означає, що набій, розміром з долоню, потрібно досилати та діставати з патронника вручну, що може бути досить нелегко в полігонних умовах. Але як тільки в полі зору з`являються цілі - ви про це забудете і по швидкості процес перезаряджання буде нагадувати гру на балалайці.
Віддача пездує так, шо обличчя оператора заживе тільки після війни, а всі, хто мав необережність стояти збоку під час пострілу, планують на вечір процедури з крапельницею. Обираючи майбутнього власника цієї ручної гаубиці необхідно провести певні психологічні тести і обрати того, хто їх не пройде, бо нормальна людина з нею працювати не зможе.
Саме віддачею даний екземпляр поступається класичному McMillan Tac-50, який значно обережніше ставиться до здоров`я свого оператора, хоча вага у них плюс-мінус однакова.
Серед плюсів PGW LRT-3 можна відзначити наступні:
- Комплектується рідним, доволі якісним ПЗРЗП, преміальними сошками ACCU TAC HD-50.
- Цілком відповідає заявленій купності в 0.5 МОА (якщо при пострілі плечовий суглоб і ключиця залишились на своєму штатному місці)
- Досить проста в розборці та чистці всіх основних частин, включно з УСМ
- Якісне покриття CERAKOTE не дає шансів корозії, навіть в місцях де воно вже стерлось :)
Вагомий мінус - все та ж йобнута віддача. В нашому випадку вдалось частково виправити його шляхом високотехнологічного тюнингу тильника прикладу - імплементації шматка резинового капця-акули.
Загалом, гвинтівка робоча і в нашому випадку успішно працювала як по бронетехніці, так і по живій силі противника. Приклад останнього можете побачити на відео нижче.