Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Я-Куркуль avatar

Я-Куркуль

Эканоміка
Канал для реальних фермерів:
🔸Агроновини
🔸Техніка і технології сільського господарства
🔸Лайфхаки
🔸Секрети високих врожаїв
З питань взаємопіару: @ya_Kurkul
з приводу реклами пишіть на пошту: reklama@latifundistmedia.com
Рэйтынг TGlist
0
0
ТыпПублічны
Вертыфікацыя
Не вертыфікаваны
Надзейнасць
Не надзейны
РазмяшчэннеУкраїна
МоваІншая
Дата стварэння каналаFeb 07, 2025
Дадана ў TGlist
Jun 14, 2023
Прыкрепленая група

Рэкорды

16.04.202512:03
6.6KПадпісчыкаў
16.10.202223:59
700Індэкс цытавання
03.12.202323:59
3.6KАхоп 1 паста
30.01.202507:59
4.8KАхоп рэкламнага паста
27.09.202423:59
266.67%ER
03.12.202323:59
71.53%ERR

Папулярныя публікацыі Я-Куркуль

🙌🏻 Ветеран з Черкащини Вадим Вдовенко після військової служби зайнявся аграрною справою. Починав із теплиці площею три на чотири метри, нині ж цю територію збільшив.

💬 «Площа теплиці у нас 350 квадратів. Висіяли 30 тисяч насінин перцю, ще буде вісім тисяч кавуна і п'ять тисяч дині. А ще — солодка кукурудза. Огірків буде 750 штук», — розповів фермер.

💶 Розпочати тепличну справу ветерану вдалося завдяки грантовим коштам — 500 тис. грн, які було отримано у межах державної програми «Власна справа».
💧 Фермерам компенсують витрати на відновлення меліоративних систем

👆 Як розповів перший заступник аграрного міністра Тарас Висоцький, до 50% витрат (до 26,5 тис. грн/га) на відновлення чи будівництво меліоративних систем — компенсує держава.

🎤 Це стало однією із тем круглого столу «Проблемні питання зрошення фермерських господарств», організованого Всеукраїнським конгресом фермерів спільно з Mercy Corps за підтримки Фонду Говарда Г. Баффета.

Серед інших питань, що обговорили:
🔹 локальне водонакопичення;
🔹 передача об’єктів меліорації ОВК;
🔹 скасування обов'язкової ОВД для ділянок >20 га;
🔹 компенсація вартості електроенергії для поливу.
🔝 Топові сорти полуниці: що обирають фермери у 2025 році

🍓 Полуниця залишається найпопулярнішою ягодою серед українських фермерів. У 2025 році серед фаворитів — надранній Сандро, ранні Альба, Клері, Румба, Моллінг Віталіті, середньоранні Азія, Роксана, Верді.

«Ремонтантні сорти, як-от
Альбіон, Мурано, Кабрілло — стабільні лідери на ринку свіжої ягоди, а новачок Аліна зацікавив господарства своїм імунітетом до хвороб», — зазначив кандидат с.-г. наук Віталій Лапчинський.

🔍 Детальний огляд популярних сортів, поради експертів і технології догляду за суницею в 2025 році, читайте за посиланням.
17.04.202513:30
🚛 Експорт ріпаку з України в сезоні-2025/26 може скоротитись до мінімального показника з 2022/23 МР.

🤓 За попередньою оцінкою, експорт буде на рівні 2,7-2,8 млн тонн (-13% до поточного сезону) через очікуване скорочення виробництва, а також на тлі можливого підвищення попиту з боку переробної галузі.

Оцінка посівної площі під ріпаком становить 1,34 млн га (-4%), тоді як площа збирання може не перевищити 1,17 млн га (-10%) і може бути ще меншою через несприятливі погодні умови. Прогноз виробництва олійної у 2025 р. становить близько 3,35-3,4 млн тонн (-8%).
🐐 Фермерка Тетяна Страмнова у 2014 р. була змушена переїхати з Донеччини на Херсонщину. Тут війна та окупація наздогнали її вдруге.

🧀 На початок повномасштабного вторгнення ферма Страмнових нараховувала близько 50 голів кіз та виготовляла понад 15 видів сирів: від розсільних до твердих. Також господарство активно розвивалося в інших напрямках. Проте все змінилось з окупацією.

💪🏻 Після деокупації Страмнови почали поступово відновлювати ферму. На сьогодні стадо нараховує 40 голів, а на виробництві налагоджено виготовлення чотирьох видів сирів, йогуртів та безлактозного молока. 
22.03.202512:01
🦌 На Закарпатті фермер розводить оленів для виробництва фармацевтичної сировини

💊 Оленяча ферма Богдана Плиски спеціалізується не на вирощуванні тварин для м'яса чи продажу поголів'я, а на добуванні пантокрину — цінної речовини, що використовується у фармації.

😍 Також господарство не обмежується лише виробничою діяльністю, а й приймає туристів протягом усього року.

Більше за посиланням ➡️ https://bit.ly/3DHpf7h.
💰 Рентабельність вирощування технічних конопель в Україні може сягати 180%

🔍 За дослідження Інституту інноваційної біоекономіки, фінансова віддача цієї культури залежить від напряму використання:

✔️ при вирощуванні на насіння — 112,5% (12,7 тис. грн/га) ;
✔️ при отриманні волокна — 62,5% (27,4 тис. грн/га);
✔️ при виробництві посівного матеріалу та трести — 183,8% (24,7 тис. грн/га).

«Культивування технічних конопель для зерна здатне генерувати 70-80 тис. грн з гектара при витратах 30-40 тис. грн. Додатковий продаж насіння підвищує рентабельність ще на 20%», — розповів Олег Примаков, науковець Інституту луб'яних культур НААН.

Чому коноплі — це привабливий бізнес, читайте на Kurkul.com 🔗 https://bit.ly/4cdlfrZ.
🐦 Фермерка з Вінниччини Світлана Безносюк завдяки гранту від французької гуманітарної організації ACTED заснувала мініферму з вирощування перепілок.

💳 За кошти (60 тис. грн) отримані в рамках програми вона придбала 400 птахів, клітки та корми.

💬 «Яйця в нас забирають гуртом з Одеси, м’ясо купують місцеві. Один лоток із 20 яєць коштує 50 гривень, кілограм м’яса — 280 гривень», — розповіла фермерка Світлана Безносюк.
04.04.202509:30
❄️ На території України в неділю буде ожеледиця, сніг, місцями до 15 см, температура — вночі до -6°C. Пише ДСНС.

😨 Похолодання триватиме щонайменше до 10 квітня, причому надалі суттєвої зміни погоди в Гідрометцентрі наразі не прогнозують.
🍎🍏 Нещодавно до Індії прибула перша пробна партія українських яблук. 

🙌🏻 Міністерство сільського господарства і добробуту фермерів Індії підтвердило успішне завершення інспекційних заходів цієї партії. Індійська сторона високо оцінила якість української продукції та її відповідність встановленим вимогам.

🚛 Нагадаємо, експорт українських яблук поточного сезону може завершитись раніше, ніж зазвичай — у кінці квітня, максимум у кінці травня.
💰 У ФГ «Георгіївське К» з Одещини розвивають напрям бджільництва: виготовляють воскові свічки та крем-мед з сублімованими ягодами. 

🗣️ Як розповіла власниця господарства Катерина Стрій, також вони виготовляють локальні трав’яні чаї в оригінальних форматах, зокрема, в дерев’яних ложках. Ще один напрям — переробка волоського горіха.

💸 За останні два роки господарство отримало близько 1 мільйона гривень грантової підтримки від донорських організацій, що дозволило придбати додаткове обладнання для сублімації ягід і фруктів.
🍷 Нове об’єднання виноградарів на Одещині планує вивести малих виробників на експорт

🍇 У листопаді 2024 року в Одеській області зареєстровано Асоціацію виноградарів, виноробів та дистиляторів — перше подібне об’єднання на півдні України. Її заснували місцеві малі виробники, щоб разом розвивати галузь, легалізувати виробництво та виходити на нові ринки, зокрема — на експорт.

«Ми хочемо вийти на рівень дрібних виробників. Вони так само роблять якісний продукт. Так, їм чогось не вистачає — обладнання сучасного, знань. Наше завдання — відкрити їх для України, для українців і, звісно, для світу», — розповідає Юрій Палічев, співзасновник Асоціації.


👀 На Kurkul.com читайте, що дає кооперація виробникам, як через клімат змінився виноград та чому досвід Болгарії — цінний для України 🔗 https://bit.ly/4jeVytu.
🌱 Уже понад десять років у фермерському господарстві «Ромалін» зі Львівщини вирощують обліпиху.

♦️ У фермерському господарстві на 30 га росте одинадцять сортів обліпихи. Частину з них почали самостійно розмножувати, а в перспективі планують офіційно зареєструвати нові сорти, виведені на основі дикорослої обліпихи.

🗣️ «Свого часу ми випробували чимало сортів обліпихи, і частина з них дуже сподобалася. Гарні результати в наших умовах отримали, вирощуючи сорти латвійської селекції Марія Брувеле, Єва і Тетяна. Добре зарекомендував себе також сорт Лейкора», — розповів садівник.
Пераслаў з:
AgroPolit.com avatar
AgroPolit.com
🇹🇿 Україна націлилася на ринок Африки. Цього року в планах запуск першого агрокластеру в Танзанії

💪 До серпня 2025 року українські компанії запустять пілотний агровиробничий кластер у Танзанії. У проєкті беруть участь чотири підприємства, які створять повний цикл виробництва: від вирощування сільгосппродукції до її переробки на місці.

👆 Крім того, в межах ініціативи Global Gateway українські агрокомпанії отримали шанс на спрощений вихід на ринки країн Глобального Півдня. Його суть у тому, що агрокомпанії можуть подавати проєкти з вирощування, переробки та створення агровиробництва в Африці.

💬 «Нам необхідно остаточно позбутися риторики про «завоювання». Ніхто нікого не планує завойовувати. Йдеться про принципово нову модель зовнішньої політики й економічної співпраці — де Україна не декларує, а реально виступає гарантом продовольчої безпеки в регіоні», — зазначив керівник Українсько-Африканської торговельної місії Артем Гудков.

🤔 Докладніше на AgroPolit.com 👉 https://bit.ly/3FZSnXX.
14.04.202513:30
🥔 На ринку надмірна пропозиція картоплі. Фермери намагаються якнайшвидше розпродати наявні запаси, оскільки якість продукції у сховищах погіршується. Тож, відповідно, їм доводиться знижувати ціни.

👇🏻 Нині гуртові ціни на картоплю в Україні опустилися до 13-23 грн/кг, що в середньому на 14% дешевше, ніж тиждень раніше.

🤓 Головною причиною зниження цін на внутрішньому ринку стало збільшення пропозиції як імпортної, так і місцевої картоплі.
Увайдзіце, каб разблакаваць больш функцый.