09.01.202408:13
2/7
Ініціативи фракції політичної партії "Європейська солідарність" у сфері безпеки і оборони у 2023 році, які НЕ ПОЧУТІ (не прийняті) діючою владою
1️⃣) спрямувати у 2023 році на Збройні Сили України 54 млрд грн за рахунок скорочення видатків ✂️ на будівництво доріг (51 млрд грн), телемарафону (1,7 млрд грн), прокуратури та ДБР (1,3 млрд грн);
2️⃣) спрямувати у 2023 році 90,7 млрд грн 💸 на грошове забезпечення військовослужбовців за рахунок скорочення видатків на будівництво доріг (51,5 млрд грн), телемарафону (1,7 млрд грн), прокуратури та ДБР (1,3 млрд грн), а також збільшення доходів бюджету від грального бізнесу (23 млрд грн), зернового коридору (11 млрд грн) та тютюнового ринку (2,2 млрд грн);
3️⃣) спрямувати у 2024 році 20 млрд грн на закупівлю військової техніки 🚀 за рахунок скорочення видатків на індустріальні парки, інвестняні, програми Мінекономіки та Мінфіну, зменшення оплати праці державних службовців;
4️⃣) зберегти зарахування ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців до місцевих бюджетів з наступним його розподілом на потреби військових частин;
5️⃣) скасувати Перелік товарів (постанова КМУ №112), 🚫 які може купувати волонтер за зібрані благодійні кошти та передавати його військовим та членам їх родин без їх оподаткування ПДФО;
6️⃣) продовжити пільги з ПДВ та ввізного мита (до кінця воєнного стану) при ввезенні безпілотників, тепловізорів, прицілів. 🛰
11.12.202313:01
21.11.202307:19
Звернула увагу, що найближчим часом у Верховній Раді розглядатиметься в першому читанні законопроєкт 9569 авторства Третякової, Безуглої, Гетманцева, яким пропонується з 2024 року передати адміністрування ЄСВ від ДПС до Пенсійного фонду. 🔜
Дискусії про доцільність повернення функцій адміністрування ЄСВ Пенсійному фонду 🗣тривають, відколи їх було передано ще Міністерству доходів і зборів з 1 жовтня 2013 року.
Як на мене дивно, що у Мінфіні законопроєкт підтримують, при цьому вважають, що він повинен розглядатися в комплексі із пов’язаними 9570 (подання щомісячної звітності про нарахування ЄСВ до Пенсійного фонду) і 9571 (про встановлення адмінвідповідальності за перешкоджання працівникам Пенсійного фонду, Фонду страхування… на випадок безробіття у проведенні перевірок) 😮, чого порядком денним наразі не передбачено. 🤷♀️
Але❗️
В нас із 2021 року діє об’єднана квартальна звітність із ЄСВ, ПДФО і ВЗ.
Виправити цю помилку, яка під виглядом спрощення життя для бізнесу тільки все ускладнила 🥺 і призвела до проблем із нарахуванням за лікарняними листками, перерахунком пенсій, у владі не поспішають.
6 вересня 2022 року прийнято за основу законопроєкт 6120, який змінює період подання платниками звітності з ЄСВ і ПДФО з квартального на місячний.
І так ця законодавча ініціатива й підвисла. 📛
ОБ’ЄДНАЛИ, РОЗ’ЄДНАЛИ, ВИПРАВИЛИ трошечки…
Можна спочатку розібратися, а потім діяти. Ну, знову ж на пів кроку від помилки.
Сумно. ☹️
05.11.202313:03
У жовтні бізнес погіршив 📉 оцінку результатів своєї діяльності – індекс очікувань ділової активності (вимірювання щомісяця проводить НБУ) знизився нижче нейтрального рівня (50 пунктів) – до 49,6 порівняно з 50,1 у вересні.
📌 Підприємства промисловості очікували зменшення обсягів нових експортних замовлень на продукцію.
📌 Підприємства сфери послуг зберегли негативні очікування щодо обсягу нових замовлень та обсягу послуг у процесі виконання, а також вони прогнозують зменшення обсягу наданих послуг.
📌 Підприємства будівництва очікували зменшення обсягу будівництва, нових замовлень, обсягу закупівлі сировини та матеріалів, посилили негативні оцінки щодо доступності підрядників.
Найоптимістишнішими виявилися підприємства торгівлі: вони очікували на подальше збільшення обсягів товарообороту та обсягів закупівлі товарів для продажу, проте були налаштовані на подальше зменшення торговельної маржі.
Більшість опитаних підприємств очікували на здорожчання власної продукції/послуг на тлі зростання цін на сировину та товари постачальників.
💥 Оцінки щодо зайнятості погіршилися.
Респонденти всіх видів економічної діяльності прогнозували скорочення загальної чисельності працівників.
Висновок один: владі потрібно зрозуміти, що відчуття у кабінетах (щодо відновлення бізнесу) і реальна діяльність не співпадають.
Особливо зараз скрутно в прифронтових регіонах, потрібно це знати, як мінімум❗️❗️❗️
Може б, дійсно тоді вибудовували реальну економічну політику❗️
30.10.202315:29
Чергове повідомлення про те, ЯК МИ СЕБЕ ОЦІНЮЄМО.
Економічне зростання відновиться за підсумками 2023 року і триватиме надалі, вважають в НБУ.
✅ Нацбанк поліпшив прогноз зростання реального ВВП із 2,9% до 4,9% у 2023 році.
✅ Очікується, що надалі, у 2024 році, економіка зросте на 3,6% попри збереження високих безпекових ризиків.
Зростанню сприятиме подальша розбудова альтернативних шляхів постачань та збереження м’якої фіскальної політики.
✅ У 2025 році НБУ прогнозує пришвидшення зростання реального ВВП до 6%.
Цьому сприятиме насамперед очікуване зниження безпекових ризиків.
Воно супроводжуватиметься поступовим поверненням мігрантів із-за кордону.
✅ Крім того, Правління Національного банку ухвалило рішення з 27 жовтня поточного року знизити облікову ставку з 20% до 16%.
Це вже третє зниження облікової ставки за останній час після того, як у червні 2022 року її було підвищено до 25%.
Не перестаю захоплюватися оптимізмом державних органів.
Їх позитивним «успішні попри війну».
Єдине, що застерегла б робити, — це прогнози щодо зниження безпекових ризиків.
По-перше, це не справа Нацбанку…
22.10.202310:59
За І півріччя 2023 року «швидкими грошима» скористалися 4 мільйони українців.
Дискусію щодо захисту споживача і щодо коректності роботи небанківських фінансових установ вже розпочато.
Зміни до відповідного Положення щодо надання послуг споживчого кредитування внесено постановою Правління Національного банку від 18 жовтня 2023 року №130.
Передбачено, що для ефективного інформування споживача на переддоговірному етапі істотні характеристики послуги з надання споживчого кредиту мають розкриватися разом з іншими умовами кредиту, а не приховуватися на вебсторінках та в розділах, не пов’язаних із послугою.
Така ж умова стосується й попереджень споживача про можливі для нього наслідки в разі користування такою фінансовою послугою або невиконання споживачем обов’язків згідно з договором про споживчий кредит.
Також небанківські фінансові установи, які до теперішнього часу не реалізували функціонал калькуляторів загальних витрат за послугою з надання споживчого кредиту на власних вебсайтах, зобов’язуються забезпечити розміщення та функціонування таких калькуляторів з 01 січня 2024 року.
Зміни набирають чинності з 21 жовтня 2023 року.
Постановою передбачено перехідний період 1 місяць на приведення діяльності небанківських фінансових установ у відповідність до затверджених змін.
Питання виникло: А ХТО РАНІШЕ ЗАБОРОНЯВ РЕГУЛЯТОРУ ВНЕСТИ ТАКІ ЗМІНИ ДО НОРМАТИВНОГО ДОКУМЕНТУ❓😮
26.12.202317:19
👩💻 Підприємниці – внутрішньо переміщені особи можуть отримати гранти на власний бізнес.
Програму мінігрантів для цієї категорії жінок запустив благодійний фонд «Жіночі можливості в Україні».
💼 Долучитися до програми можуть українки, які мають діючий бізнес та зареєстровані як ФОП в Одеській або Миколаївській областях.
А також ті, які релокували бізнес на територію цих регіонів після лютого 2022 року та мають підтверджений статус ВПО.
💸 10 власниць такого бізнесу зможуть отримати по 70 тисяч гривень на придбання необхідного обладнання для розвитку власної справи.
Умови участі в програмі:
🔸стаж підприємницької діяльності не менше 6 місяців;
🔸стабільний прибутковий бізнес із наявністю робочих місць;
🔸подальший план розвитку та втілення інновацій.
Крім того, бізнес повинен створювати нові робочі місця та реалізувати проєкти соціальної відповідальності, в тому числі щодо надання безоплатних послуг категоріям малозабезпечених громадян, ВПО або багатодітним родинам.
Для участі у програмі необхідно заповнити форму за посиланням.
☝️Поспішайте, для кого це актуально, адже дедлайн реєстрації — 31 грудня 2023 року.
10.12.202310:26
🪪 Протягом 2020–2022 років та І півріччя 2023 року лісокористувачами нараховано податків 16,1 млрд грн.
При цьому сума нарахованих і сплачених податків мала стійку тенденцію до зростання, 📈 пов’язану із збільшенням ціни реалізації одиниці продукції (в 2 рази) і, відповідно, вартості реалізованої лісопродукції (в 1,7 раза).
Тож за період сплачено 16 млрд грн:
▪️10,7 млрд грн (67 відс.) ПДВ,
▪️2,25 млрд грн (14 відс.) частини чистого прибутку (доходу),
▪️2,24 млрд грн (13,9 відс.) рентної плати за лісокористування,
▪️0,9 млрд грн (5,4 відс.) податку на прибуток.
Далі – про адміністрування податків з українських лісів. ⤵️
11.11.202313:02
4️⃣. Використання бюджетних коштів на закупівлю товарів, робіт і послуг здійснюється:
🌤 у мирний час — у межах затвердженого трирічного/річного плану закупівель товарів, робіт і послуг;
💥 у період дії правового режиму воєнного стану — у межах переліку та обсягів товарів, робіт і послуг, затверджених Міноборони.
5️⃣. Розподіл бюджетних коштів, що спрямовуються на закупівлю
товарів, робіт і послуг та інших пов’язаних послуг, здійснюється
Міноборони.
6️⃣. Агенція має право у встановленому законодавством порядку
укладати довгострокові державні контракти щодо закупівлі
товарів, робіт і послуг та інших пов’язаних послуг, загальний строк дії
яких не може перевищувати трьох років.
7️⃣. Агенція здійснює контроль за своєчасним укладенням та виконанням державних контрактів на закупівлю товарів, робіт і послуг та інших пов’язаних послуг, претензійно-позовної роботи щодо стягнення дебіторської заборгованості, а також ефективним, результативним та цільовим використанням бюджетних коштів.
Після гучних та гидких скандалів з крадіжкою коштів на АРМІЇ чи зможе Міноборони очиститись і навести, нарешті, лад❓
Час покаже.
05.11.202309:04
На сайті уряду з’явилася відповідь на петицію щодо відтермінувати внесення змін щодо ввезення гуманітарної допомоги, які мають набрати чинності з 1 грудня 2023 року.
Детально про нові зміни я писала тут.
Коротко викладу її суть.
Порядок ввезення гумдопомоги 🚚 було спрощено відповідно до Постанови КМУ від 1 березня 2022 р. №174 як невідкладний захід, спрямований на протидію широкомасштабній збройній агресії рф.
У звіті ТСК Верховної Ради, яка вивчала питання гумдопомоги (схвалений Постановою ВР від 21 вересня 2023 р. № 3395), визначено проблемні питання щодо обліку і контролю за отриманням та цільовим використанням гуманітарної допомоги.
Постановою КМУ від 5 вересня 2023 р. № 953 (яка, власне, й викликала обурення волонтерів та активістів) передбачено цифровізацію 📲 процесів надходження та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану, зокрема в автоматизованій системі реєстрації гуманітарної допомоги.
Далі – про переваги нового поряду, зокрема прозорість
(але при цьому жодного слова про ускладнення процедури ввезення та розподілу гуманітарної допомоги❗️).
Резюме: робота з удосконалення механізму отримання, надання, оформлення, розподілу і контролю за цільовим використанням гуманітарної допомоги триває.
«Ураховуючи суспільний інтерес до питань, порушених в електронній петиції, Мінсоцполітики доручено утворити робочу групу за участю представників громадськості та центральних органів виконавчої влади для напрацювання відповідних змін до законодавства».
‼️ Сподіваюся, що:
🔸інформація, яку я надала завчасно, допоможе розібратися і продовжити можливості для волонтерської діяльності;
🔸зміни, які напрацьовуються, будуть підтверджені митною службою, виходячи з норм Митного кодексу.
Строки набрання чинності порядком необхідно значно відтермінувати.
25.10.202313:11
У вересні споживчі настрої українців погіршилися.
Індекс споживчих настроїв склав 82,8 пункта, що на 2,1 пункта нижче за показник серпня.
Про це свідчать дані щомісячного дослідження "Споживчі настрої в Україні" від Info Sapiens.
Зокрема, зменшилися:
✔️ індекс очікуваних змін особистого матеріального становища – 96,3 пункта, що на 4,2 пункта нижче за рівень цього показника у серпні;
✔️ індекс очікуваного розвитку економіки впродовж п’яти років – 116,6 пункта (на 5,6 пункта менше);
✔️ індекс доцільності великих покупок – 56,9 пункта (на 6,4 пункта менше).
Погіршилися також девальваційні очікування українців, а от індекс інфляційних очікувань залишився на рівні попереднього місяця.
З позитивного: у вересні зменшився показник індексу очікуваної динаміки безробіття – до 122,3 пункта (на 2 пункта менше).
На цьому позитив закінчується.
‼️ Очевидно, що стабільно негативні прогнози людей – це і є адаптація економіки до воєнних умов в очах влади.
Але навряд чи вона (влада) про це скаже.
21.10.202315:08
Водночас суттєво зменшилися видатки для підтримки Збройних Сил України (придбання військової техніки, озброєння, боєприпасів, продукції оборонного призначення, засобів індивідуального захисту), спрямовано 343,8 млрд грн:
▪️28,7 млрд грн – в січні;
▪️41,9 млрд грн – у лютому;
▪️34,4 млрд грн – у березні;
▪️42,5 млрд грн – у квітні;
▪️43,4 млрд грн – у травні;
▪️39,4 млрд грн – у червні;
▪️46,6 млрд грн – у липні;
▪️39,9 млрд грн – у серпні;
▪️27 млрд грн – у вересні.
Залишається сподіватися, що після набрання чинності законопроєктом 10038 про збільшення воєнного бюджету на 2023 рік (підписаний Президентом 19.10.2023 р.) ситуація щодо цих видатків виправиться.
Дещо покращився стан справ із видатками на трансферти місцевим бюджетам – 112,4 млрд грн (5,3% від загального обсягу):
▪️9,5 млрд грн – в січні;
▪️15 млрд грн – у травні;
▪️22,4 млрд грн – у червні;
▪️7,8 млрд грн – у липні;
▪️8,1 млрд грн – у серпні;
▪️12,1 млрд грн – у вересні.
А от видатки на обслуговування державного боргу зменшилися – 172,2 млрд грн (8,1% від загального обсягу):
▪️0,6 млрд грн – в січні;
▪️45,7 млрд грн – у травні;
▪️33 млрд грн – у червні;
▪️11,3 млрд грн – у липні;
▪️31,6 млрд грн – у серпні;
▪️12,5 млрд грн – у вересні.
2/2
13.12.202313:32
ПЕРЕМОГА здорового глузду чи ВІДТЕРМІНОВАНЕ безумство головного фіскала⁉️
🌾 Післязавтра податковий комітет мав би розглядати до другого читання законопроєкти 10168,-2, 10169-2, які зажили «слави» терору для аграріїв (детально щодо змісту законопроєктів писала тут).
❎ Засідання скасували — нібито через те, що в уряду зʼявилося своє бачення не просто окремих норм, а й самої концепції акта.
⏸ Тому поки що питання поставлено на паузу, порівняльні таблиці вирішено спрямувати до Кабінету Міністрів для подальшого опрацювання.
P.S. За деякою інформацією, протест проти підходів Гетманцева вчинили депутати аграрного комітету.
Побачимо, що буде далі. 🤔
Я залишаюсь із думкою, що подібні ініціативи мають бути досліджені відповідними органами як такі, що підривають економічну спроможність країни.
04.12.202312:42
📑 Таблиці даних платника
Щомісяця приблизно 3% платників, що реєструють ПН/РК , намагаються подати таблиці даних платника.
У жовтні кількість таких платників ще зменшилась. 📉
Отже, 4 691 платників (-205 до вересня) подали до ДПС 7 060 таблиць даних платника (-343 до вересня).
ДПС врахувала 👍 3 611 таблиць, що становить 51% від поданих (у минулому місяці такий показник становив 48%), при цьому кількість автоматично врахованих таблиць становить 11% до поданих, а кількість таблиць, врахованих комісіями ДПС, 40%.
Комісія центрального рівня у жовтні скасувала 👎 у 223 платників (+19 платників до вересня) 414 таблиць.
4/5 ⤵️
06.11.202314:09
Без західної допомоги Україні загрожуватиме діра ⚫️ в бюджеті розміром $29 млрд.
Про це сказав міністр фінансів Марченко в інтерв'ю Politico.
За його словами, за два місяці до початку нового року Україна досі не отримала підтверджень фінансової підтримки від США і Євросоюзу, двох основних донорів.
Угорщина та Словаччина блокують 🚫 виділення Україні 50 млрд євро на наступні чотири роки, а у парламенті США не надто прагнуть погоджувати подальшу допомогу для України, як це пропонує Білий дім.
Марченко сказав, що Україна готова проводити реформи та посилювати антикорупційні органи, 💪 але попередив: «Ми готові до обговорень, але не готові до того, що це може призвести до затримки надання підтримки Україні. Нам потрібні гроші з початку наступного року».
Інакше – драматичні наслідки не тільки для України, а й для всієї Європи. 😔
В тому числі кількість українців, які тимчасово переїдуть до країн ЄС, ймовірно, зросте (про такий сценарій розвитку подій зазначається і в жовтневому «Інфляційному звіті» НБУ).
У перекладі людською мовою це означає, що потрібні гроші в обмін на реформи, а не навпаки.
‼️ Але мене турбує не стільки сама можливість, що Україна опиниться сам-на-сам із ворогом (тобто без належної фінансової підтримки), скільки те, що у владі до цього не готуються і навіть не говорять.
Лише такі поодинокі інтерв’ю.
03.11.202307:18
25.10.202306:10
Українські банки в ІІІ кварталі 2023 року зафіксували зростання попиту на кредити за результатами щоквартального опитування банків про умови кредитування.
Попит зріс як на корпоративні гривневі кредити, так і нас кредити населенню.
Найбільше зростання попиту в корпоративному сегменті спостерігається з боку великих підприємств, у роздрібному – на іпотеку.
Рівень схвалених заявок на кредити для бізнесу у ІІІ кварталі підвищився, передусім на кредити малих та середніх підприємств, 🤔 короткострокові та валютні позики.
Зростає рівень схвалених заявок на роздрібні кредити, більшою мірою на споживчі.
Надалі банки планують пом’якшувати кредитні стандарти для бізнесу й домогосподарств, водночас умови іпотечних кредитів залишать незмінними.
Крім того, протягом ІІІ кварталу відбулося незначне зростання кредитного ризику.
І можна було б далі цитувати (коротко: все добре і буде ще краще), якби не реальність із «землі».
Щойно говорили з бізнесом зі східних регіонів.
По-перше, на багатьох територіях (приблизно від 40 км від лінії бойових дій) люди працюють. 🙏
Можливо, це дивина для влади, але вони також потребують кредитування, вони також себе вважають (бо насправді такими і є) повноправними суб’єктами господарювання.
І прикро, що для них не існує жодних особливостей по кредитуванню — натомість ВИСОКІ КРЕДИТНІ РИЗИКИ.
По-друге, вони мають купу проблем із підходами до РИЗИКОВОСТІ в податковій.
Але це — окрема історія.
20.10.202309:46
В Україні за останній рік (з жовтня по жовтень) різко збільшилась кількість боржників, повідомляє Opendatabot.
Згідно з цими даними за рік у Єдиному реєстрі боржників кількість зросла майже на 1,2 мільйона людей.
Найбільше зростання упродовж року відбулося в категорії «Стягнення судового збору» — більше 618 тисяч людей. 🙆♀️
І це після відновлення арештів банківських рахунків, накладених виконавчою службою через борги, від якого українці потерпають з квітня поточного року❗️
Нарощують українці борги і за комунальні послуги: за рік кількість таких боржників зросла на 73 тисячі.
При цьому три чверті із них— під час минулого опалювального сезону, ще 9 тисяч боргів з'явилися в реєстрі у серпні-вересні цього року.
Що робити❓
Це ж величезна кількість громадян, які не можуть розрахуватися вчасно❗️
Очевидно, відповіддю є урядовий законопроєкт 9363, яким влада пропонує заборонити боржникам здійснювати великі покупки, а також арештовувати їхні депозити в банках (про це писала тут).
Тобто у владі вирішили боротися з цією проблемою людей по-своєму, мабуть, так, як обіцяли під час виборів, чи не так❓
13.12.202310:11
МВФ також очікує, що 2 мільйони українців 👫 залишаться за кордоном на кінець прогнозного періоду (тобто до кінця 2027 року).
Крім того, очікується, що рівень безробіття наступного року знизиться 📉 з нинішніх 19,1% до 13,9%.
Середньорічне зростання споживчих цін 📈 становитиме 7,7%.
Прогнозу щодо курсу валют 💵 МВФ не дає, але його розрахунки базуються на закладеному в оновлену програму EFF середньорічному курсі на 2024 рік 41 грн/дол.
Про те, що на жовтень поточного року вже 1,87 млн біженців з України в 19 країнах підписали контракти, писала тут, тому думаю, що значно більше наших громадян залишаться за кордоном.
На що це впливає❓— напряму на відновлення економіки.
2/2
21.11.202310:34
Давно не було новин на кшталт «влада і бізнес – партнери». 😆
Цими днями в парламенті буде розглянуто в першому читанні відповідний законопроєкт 9662, теж авторства Гетманцева, Железняка і Леонова. 😉
Вони (автори) нібито планують вдосконалити онлайн-комунікацію з платниками податків. 💻
А саме: передбачити можливість для платника податків взаємодіяти з контролюючим органом у режимі відеоконференції (зокрема, під час розгляду матеріалів скарг та перевірок). 🧐
Як зазначається в пояснювальній записці, «продовжуючи тренд на диджиталізацію податкових процедур важливим напрямком є забезпечення можливості платників податків використовувати зручні електронні сервіси для полегшення комунікації з представниками контролюючих органів без особистої присутності».
Звучить як знущання❗️
Це ж чергові технології нової суперсили (об’єднане авторство Гетманцева і Железняка - один зашкварений, другий - на шляху до цього).
Я ж вже двічі подавала до різних законопроєктів поправку до ПКУ про
✔️закріплення на законодавчому рівні права платника податків брати участь у розгляді його скарги на будь-яке рішення ДПС, у тому числі щодо блокування податкових накладних.
Проте її відхиляють ще на рівні податкового комітету. ❌
Тому, я уважно прочитала всі пропозиції авторів і, як завжди (я наголошую на цьому), мета абсолютно інша, а технологія така ж сама, як у вчителя Голобородька❗️
Цікаво❓⤵️
05.11.202317:28
Бізнесу, який релокується, пропонують фінансову допомогу. 🤝
Відповідну програму реалізовує міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps спільно з ГО «Вест Юкрейн Діджитал».
Програма допоможе малому та середньому бізнесу адаптуватися до нових умов, а також зберегти робочі місця для постраждалого внаслідок бойових дій населення і ВПО.
Пріоритет надається тим бізнесам, які релокувалися 🚙 або перебувають у процесі релокації 🎒 до Київської, Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської областей.
Середній розмір фінансової допомоги — 20 тис. дол. 💰
Вона надається на придбання основних засобів.
Умови участі у програмі:
✔️офіційна реєстрація та відсутність юридичних і правових перешкод для підприємницької діяльності згідно з вимогами українського законодавства;
✔️створення або збереження мінімум трьох робочих місць для ВПО або постраждалого населення;
✔️ інвестиція власних коштів у відновлення або розширення бізнес-діяльності у розмірі до 50% від суми фінансової допомоги.
Подання заявки 📋 на участь у цій програмі є можливим лише після обов’язкової реєстрації на головній сторінці Mercy Corps.
Дедлайн: до моменту набору потрібної кількості кандидатів.
Нагадаю: в рамках релокації лише 840 підприємств переїхали у безпечніші регіони України з прифронтових територій.
Найбільшим попитом у релокантів користується західна Україна (писала про це тут).
02.11.202309:58
Щодо блокування ПН/РК
У вересні 25 411 платникам (17% до тих, які подавали на реєстрацію) було заблоковано ПН/РК і кількість таких платників до липня збільшилась на 1% 📈, кількість зупинених ПН/РК та сума ПДВ в цих ПН/РК — на рівні минулого місяця.
Комісіями ДПС було розглянуто повідомлення щодо реєстрації ПН/РК 🗒 від 20 424 платників (165 тис. ПН/РК) та для 18 628 платників (154 тис. ПН/РК) були прийняті позитивні рішення щодо реєстрації в ЄРПН зупинених ПН/РК.
У вересні 2023 року автоматично зареєстровано в ЄРПН зупинені:
✔️ 2 754 ПН/РК від 51 платників після виключення платника з переліку ризикових;
✔️ 7 371 ПН/РК від 633 платників після прийняття таблиці даних платника.
2/3 ⤵️
23.10.202309:16
Задля припинення виявлених порушень митного законодавства та притягнення винних осіб до адміністративної або кримінальної відповідальності митники направили 387 повідомлень про протиправне діяння, що містить ознаки злочину, передбаченого ст. ст. 190, 358, 201-2 Кримінального кодексу України,
а також склали 320 протоколів про порушення митних правил, де предметами правопорушень є товари гуманітарної допомоги.
Крім того, спільно з Міноборони створено механізм контролю за надходженням до військових частин гуманітарних вантажів.
Він надає можливість оперативного обміну інформацією щодо підтвердження отримання військовими формуваннями таких товарів і виявлення ризикових митних оформлень.
Ніхто не виключає випадків, коли під виглядом гуманітарки ввозяться товари, які потім можна побачити на прилавках магазинів.
Шахраї були і є, на жаль, війна не зупинила їх.
Як не зупинила контрабанду — набагато глобальніше явище.
Проте... щоб з водою дитину не виплеснули. 🤔
20.10.202306:21
Українські біженці допомогли зменшити дефіцит робочої сили у ЄС.
Про це сказав Єврокомісар з питань зайнятості та соціальних прав Ніколя Шміт в інтерв’ю «Радіо Свобода».
За його словами, в країнах центральної та східної Європи знайшли роботу понад 60% українців працездатного віку, які були зареєстровані як шукачі роботи.
«Це мало певний вплив на покращення ситуації з дефіцитом робочої сили на багатьох європейських ринках праці», – зауважив Ніколя Шміт.
Він послався на дані державних служб зайнятості у 19 країнах ЄС, згідно з якими станом на квітень 2023 року втікачі від війни в Україні підписали понад 1,5 мільйона контрактів у цих країнах.
Станом на жовтень 2023 року ця цифра зросла до 1,87 мільйона.
Якими будуть умови і права українців на європейському ринку праці після березня 2025 року, в Єврокомісії поки що не готові відповісти, оскільки сподіваються на завершення війни в Україні.
Максимальний термін дії Директиви ЄС про тимчасовий захист – три роки.
Натомість в Україні про безробітних піклуються дедалі менше, про що я писала в одному з попередніх повідомлень.
А на загал заявляють протилежне, та ще й про намір повернути українців в Україну шляхом, у тому числі, створення нових робочих місць.
Влада існує ніби в паралельній реальності від громадян. 🤷♀️
Паказана 1 - 24 з 43
Увайдзіце, каб разблакаваць больш функцый.