⚡️ Вже 3 бригади ОК Південь отримали усе необхідне обладнання для переливання крові. До того 36 військових медиків бригад, які проводитимуть процедуру гемотрансфузії на стабілізаційних пунктах, пройшли відповідне навчання. Це стало можливим в результаті масштабного проєкту благодійного фонду PULSE, який розвиває військову медицину, та за підтримки Vodafone Україна.
Відтепер три стабілізаційні пункти ОК Південь оснащені військовими холодильниками для зберігання крові CSAFE, кожен з яких здатен вмістити 40 юнітів крові і працювати без зовнішнього живлення до 48 годин; підігрівачами MEQU M station, PowePack та портативними системами M Warmers до них, витратними матеріалами, наборами FARMA для переливання від донора до пацієнта тощо.
За статистикою, втрата крові є основною причиною смертності поранених. У багатьох випадках кров пацієнту переливають вже у шпиталі, що може бути запізно, враховуючи складні умови евакуації із зони бойових дій. Раннє переливання крові у поєднанні із правильною зупинкою кровотечі та швидкою евакуацією суттєво підвищує рівень виживання постраждалих з травмами та може врятувати до 50% важких поранених.
“Вчасне переливання крові рятує життя. Для побудови системи переливання крові на передових медичних пунктах потрібні навички, обладнання, логістика і підтримка. Завдяки нашим партнерам, завдяки ентузіазму військових лікарів ми здатні впроваджувати комплексне рішення. Кров починає рятувати життя майже негайно після передачі обладнання”, – наголосив співзасновник PULSE Федір Сердюк.
Проєкт реалізується у партнерстві з Українським центром трансплант-координації відповідно до дорожньої карти МОЗ. Стандарти підготовки військово-медичного персоналу відповідають держаним регуляціям та передовим досвідам країн НАТО.
🩸⏭️