Як поводитися жінці, щоби чоловік не тікав з хати
Гумор із журналу кінця ХІХ століття
1). Щоби чоловік не рвався обідати в корчмі, жінка має зробити так, аби вдома йому смакувало ще більше: після кожної страви слід лагідно витерти йому губи та вуса серветкою — і поцілувати.
2). Жінці личить зуфострічати чоловіка коло установи, де він служить, і чемно вести під руку додому, по дорозі підсовуючи йому теплі пампушки з яблуками.
3). Корисно захопити чоловіка фотографією — нехай знімає, а жінка нехай позує йому в образі мавки, русалки або галицької пані у вишиванці.
4). Коли чоловік після обіду любить дрімати, жінка має його вкласти на канапу, накрити ноги пледом, читати щось цікаве, а як засне — відганяти мух рушничком (влітку) або котом (взимку).
5). Щоб чоловік не вештався вечорами по шинках та не грав з кумами у дурного «трефа», жінка повинна запрошувати до хати гарних подруг або вдівиць, які також знають «віст» чи шахи, — щоби склали компанію її пану.
6). Якщо вже «віст» не складається, жінка мусить брати на себе розваги: співати, грати на фортеп’яні, танцювати коло самовара або розповідати веселі родинні байки.
7). Добре мати з чоловіком велосипед-тандем і кататися разом, сідаючи спереду, щоби чоловік не змерз і не замулився пилюкою — хай знає, що дружина завжди попереду, і в прямому, і в переносному сенсі.
8). У святкові дні, щоб розпочати ранок як слід, жінка повинна принести каву в ліжко та почитати чоловікові свіжу пресу.
9). А щоб не ризикувати, що чоловік піде до цирульника й там стріне якусь небажану пані, жінці слід навчитися сама його стригти й голити — аби зекономити, та й чоловік буде вдячний (може).