Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Маріупольська міська рада avatar
Маріупольська міська рада
Навіны і СМІ
Маріупольська міська рада avatar
Маріупольська міська рада
Навіны і СМІ
🇺🇦«Код Донеччини»: гра для національного єднання

😊Нещодавно презентували нову пізнавальну настільну гру «Код Донеччини», яку розробила Молодіжна рада при Донецькій  ОДА за кошти мінігранту.  Розробка гри тривала два місяці.

Як повідомляє Донецька ОДА, вона створена для підвищення обізнаності молоді про історичну та культурну спадщину Донеччини, сприяння національного єднання, подолання упереджень і стереотипів, а також стимулювання діалогу між молоддю з різних регіонів України через інтерактивний і пізнавальний формат гри.

♟️У межах проєкту надруковано 20 примірників гри, які передаватимуться до молодіжних центрів, бібліотек, шкіл та громадських ініціатив для подальшого використання в освітньо-культурній роботі з молоддю.

▶️Настільна пізнавальна гра «Код Донеччини» розроблена в межах проєкту «Підтримка проєктів, спрямованих на інтеграцію ВПО з Маріуполя та Донецька, які реалізовуватимуться переселеними Молодіжними радами» програми ЮНІСЕФ в Донецькій області. Проєкт реалізується ГО «Заходи» за підтримки Донецької облдержадміністрації.
😡«Кровавих міток» багато не буває – так вважають російські окупанти. Тому максимально все таврують «державними символами».

☝️На відео корпус Приазовського державного технічного університету, де український тризуб замінили на російського двоголового орла.

❗Якщо раніше просто усюди розвішували російські прапори, то зараз з’явилася нова тенденція – маркувати усе російським гербом. Таким чином, окупанти насаджують думку, що "росія тут назавжди". Так саме колись робили німецькі загарбники понад 80 років тому.
Пераслаў з:
Вадим Бойченко avatar
Вадим Бойченко
Сьогодні ми вшановуємо одну з найбільших техногенних катастроф в історії людства — аварію на Чорнобильській АЕС у 1986 року. Ця трагедія забрала життя, здоров’я та домівки мільйонів українців, а її наслідки відчуваються й досі.

Але Чорнобиль — це не лише про минуле. Це також про сучасні загрози:

🔹У 2022 році російські війська захопили Чорнобильську АЕС і утримували її впродовж 35 днів, грубо порушуючи всі принципи ядерної безпеки.

🔹З 4 березня 2022 року під російською окупацією перебуває найбільша в Європі — Запорізька АЕС. Системні обстріли, мінування, використання станції як військової бази — прямий акт ядерного терору.

🔹У 2025 році російський БПЛА влучив у саркофаг 4-го енергоблоку ЧАЕС. Росія вкотре довела, що не визнає жодних меж — навіть ядерних.

У ці дні ми згадуємо всіх, хто загинув унаслідок катастрофи, та вшановуємо ліквідаторів, які тоді врятували мільйони життів.

Дякуємо тим, хто захистив світ у 1986-му. Підтримуємо тих, хто щодня бореться за безпечне майбутнє України сьогодні.
😡Маріуполь одягають у святкові декорації «дня перемоги»

☝️Місто, меморіали та пам’ятники обвішують російськими прапорами. Прибирають братські могили та «реставрують» пам’ятні знаки, зокрема – «Літак», «Танк» та Воїнам-визволителям. Готують до відкриття й нові – як символ апофеозу «побєдобєсія».

▶️На тимчасово окупованих територіях стало традицією проводити паралелі перемоги 80-років тому з російським загарбницьким сьогоденням. Намагаються прикриватися подвигом ветеранів Другої світової війни, а насправді знецінюють його, руйнуючи все, що було зроблено ветеранами задля повернення миру.
🔥Підрив у москві від Маріупольського спротиву

☝️Повідомляється, що вчора близько 19:00 в москві Маріупольским спротивом було організовано «акцію прямої дії».

Між станціями Яуза та Маленковська Ярославського напрямку було виведено з ладу елементи залізничної інфраструктури шляхом підриву:

«Саботаж проведено за кілька кілометрів від Курського вокзалу. Ще один вдалий цілеспрямований удар українського підпілля по ворожій логістиці».
▶️Частина 1. Розстріл, зґвалтування, допити: Історія маріупольчанки, яка пережила знущання російських окупантів і двічі виїжджала з окупованого міста

☝️Марина залишалася у рідному Маріуполі в очікуванні на українських захисників, проте окупанти прийшли до неї з перевірками. Після цього жінка вирішила тікати. Згодом їй довелося повертатися в окупацію, щоб врятувати сина-військового.

💔Свою історію виживання у блокадному місті Марина розповіла УП. Життя. Спочатку у приватному секторі, де мешкала родина, було тихо, проте пізніше в місті зникли зв’язок, світло, вода та газ:

«Люди на нашій вулиці домовилися: якщо прилітає снаряд — усі збігаються, відкопують, рятують».

🕯️Коли поруч 7 березня прилетів перший град, до жінки прийшли сусіди, просили бензин, адже планували виїхати до Дніпра. Їх не зупиняло навіть те, що зеленого коридору не було. 8 березня російські окупанти розстріляли їхню машину. Загинули всі, хто був там: чоловік, жінка, їхня вагітна донька та собака.

😡Коли вода почала закінчуватися, Марина виходила на пошуки. Під час них ставала свідком жахіть російських окупантів. Вона бачила, як вони розстрілюють цивільного чоловіка через куртку, як у працівників заводу Ілліча.

Також окупанти обстрілювали черги людей, які виходили за гуманітарною допомогою.

«Стоїмо за гуманітаркою: дають три морквини, дві картоплини, якусь собачу крупу. Люди збираються — і туди ж летить снаряд. Спеціально, щоб знищити. Приліт — і все, людей 10−15 немає. Де ноги, де руки — не зрозумієш. А собаки розтягували. Бувало, глянеш — біжить із чиєюсь рукою в зубах».

Коли росіяни захопили територію заводу Ілліча, за їжу вони почали залучати місцевих до розброзу завалів. Донька Марини також пішла розбирати.

«Перші дні - начебто нічого. Але на пʼятий день кадировець, який там усім керував, зґвалтував її».

🔎Крім того, жінка з самого початку була під наглядом окупантів через колишнього чоловіка, якому на початку вторгнення допомагала їжею.

«Колишній чоловік завжди був за Росію і кричав — „ось наші прийдуть, буде вам, тікайте“. Коли була фільтрація, він приніс їм телефон з фотографією, де моя дочка із зятем у формі. Розповів росіянам, що ми разом із донькою їздили на акції в Київ, що ми були проукраїнські, за Азов, за нашу армію».

Коли у жінки почалися обшуки, вона зрозуміла, що треба тікати з міста. Проте колона, яка мала їхати в Україну, чомусь поїхала в росію. У липні 2022 року Марина та її доньку заарештували між новоазовськом і таганрогом після чого на них чекав допит... Продовження далі.

▶️Повна історія

▶️Фото української журналістки Вікторії Рощиної для Української правди. Окупанти утримували журналістку у полоні, катували та знущалися над нею. У жовтні 2024 року батьку Рощиної росіяни повідомили про її смерть. Тіло журналістки досі не передали в Україну.
☝️Це колишній санаторій-профілакторій «Здоров’я»

За нього знову взялися російські окупанти, розбирають ушкоджений конструктив. При цьому на фото видно конструкції, якими укріплені плити будівлі. Ймовірно загарбники планують її «відновити» для своїх цілей.
Пераслаў з:
Вадим Бойченко avatar
Вадим Бойченко
✍️Понад 4 тисячі маріупольців подали заявки на оздоровлення цього року

Вже незабаром стартує новий сезон у центрах «ЯМаріуполь.Родина» — місцях, де наша громада може не лише відпочити, а й пройти ментальну та фізичну реабілітацію.

У центрах створені всі умови для відновлення — оздоровчі процедури, спортивні та культурні активності допомагають розвантажитися, провести час із користю та покращити фізичне і ментальне здоров’я.

☝️Згідно нашому опитуванню, відвідання центрів допомогло покращити стан маріупольців у 2,5 рази з 2022 року. Попит на ці послуги стабільно високий — щороку понад 7 000 людей подають заявки на оздоровлення. Тому цього року ми розширяємо мережу центрів: новий хаб відкриваємо у Трускавці!

Продовжуємо дбати про здоров’я нашої громади!

Підписатися
Пераслаў з:
Офіс Президента avatar
Офіс Президента
25.04.202518:26
«Найближчими днями можуть відбутися дуже вагомі зустрічі, які повинні наблизити тишу для України. Потрібне безумовне припинення вогню. Потрібен реальний тиск на Росію, щоб вони сприйняли або американську пропозицію припинити вогонь і рухатися до миру, або нашу пропозицію – будь-яку, яка справді може спрацювати й гарантувати надійне, негайне та безумовне припинення вогню, а потім – достойний мир і гарантії безпеки. Дипломатія повинна спрацювати. І ми робимо все для того, щоб дипломатія стала справді змістовною й нарешті спрацювала».

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1157-го дня війни.
❗ Рейдерство маріупольського житла продовжується. Ще 446 квартири російські окупанти віднесли до безгосподарських. 

📝Такі списки постійно публікуються. Мета такого статусу – передати житло у муніципальну власність, де колаборанти будуть вирішувати, що з ним далі робити, кому віддати чи навіть продати.

☝️При цьому створюються штучні перепони для підтвердження права власності чи вступу у спадщину. Через російські обстріли загинули десятки тисяч людей, рідні яких не можуть претендувати на їх вціліле майно. Для цього треба фізично приїхати в тимчасово окупований Маріуполь. Проте не всі це можуть зробити, а фільтрацію проходять одиниці через українську позицію, антиросійські погляди, місце роботи чи родичів.

З проблемою довести право власності стикаються й ті, хто знаходиться в окупації. Через втрату документів на них чекає бюрократичний квест, який не всі можуть пройти.

😡У вирішенні цих питань не зацікавлені росіяни, бо вони хочуть затрофеїти все, щоб збагатитися за рахунок тих, хто постраждав через війну.
25.04.202506:02
Відновлення разом з «ЯМаріуполь»! Ольга змінила інженерну професію на перукарську справу, а Юлія здійснила мрію у Львові, яку планувала ще в Маріуполі.

😊Жінки працюють у побутовому центрі «ЯМаріуполь», який вже третій рік допомагає вимушеним переселенцям.

♥️Тут вони знайшли себе у новій справі та надають послуги на високому рівні. Головне - маріупольці задоволені та визначають якість, привітність та приємний доступний сервіс.

«Маріупольці у нас відчувають себе, як вдома. Вони завжди до нас приходять, ми гарно зустрічаємо. Користуються усіма послугами та дуже задоволені. У нас гарна атмосфера», - адміністраторка центру «ЯМаріуполь. Турбота» у Львові Вікторія Шабінська.


✅Місія центрів «ЯМаріуполь. Турбота», які започаткував міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, полягає у наданні побутової підтримці для маріупольців.

😊В одному місці можна скористатися послугами стоматолога, перукаря, кравчині, пральні та б’юті майстрів. Пільгові категорії отримують їх безкоштовно, а інші маріупольці за доступною соціальною ціною. Відтепер послугами побутових центрів можуть також скористатися й інші жителі громад за стандартною ціною.

🇺🇦Наразі в Україні працює 8 побутових центрів – у Запоріжжі, Дніпрі, Вінниці, Києві, Івано-Франківську, Львові, Одесі та Рівному. Їхніми послугами вже скористалися понад 193 тисяч разів. Найзатребуваніші – перукар, пральня та стоматологія.

▶️Детальніше у сюжеті TV7
😡Біля кремлівських мурів: окупанти внесли Маріуполь і Мелітополь до так званого переліку «міст військової слави»

❗російські окупанти продовжують символічне захоплення українських територій: поблизу кремля до пам’ятного комплексу «міст військової слави» додано назви українських міст - Маріуполя та Мелітополя.

😡Це чергова спроба нав’язати росіянам думку про «історичну приналежність» тимчасово окупованих українських міст, закріплюючи фальшивий наратив у суспільній свідомості.
🍿Іпотечні страсті: маріупольці проти російських забудовників-хамів

😡Маріупольці повідомляють про те, що старувало чергове будівництво іпотечного житла на місці знесених росіянами будинків по бульвару Шевченка, 359 та 361. А почалося воно з чергового самоправства та беззаконня.

☝️Місцеві мешканці, які раніше проживали за цією адресою, компенсаційні квартири тут не отримають. Це житло виключно під продаж росіянам.

🤷‍♀️Маріупольців поруч хвилює, що це чергове будівництво, яке перекриє рух. Через це оперативні служби не зможуть доїхати. З цього приводу влаштовували протести підряднику.
 
«Забудовник провів кордон для забору поперек в'їзду у двір житлової 4-х під'їзної 9 поверхівки. 21 квітня 2025 року для цього велося буріння ямок під установку огорожі. Протести мешканців змогли лише запобігти знищенню дитячого майданчика у дворі. Але чи надовго? Скоро буде дубль два із встановлення паркану. Після встановлення паркану вже ні швидка, ні пожежна машини не зможуть в'їхати на подвір'я!» - обурені маріупольці.
26.04.202508:34
#Нариси з окупації. Маріуполь зараз - прогулянка Центральним районом.
25.04.202516:04
🎸🔥 СКАЙ у «ЯМаріуполь» - музика, тепло і підтримка!

До столичного центру «ЯМаріуполь» завітав особливий гість - Олег Собчук, фронтмен легендарного українського гурту СКАЙ.

😊Разом з нами він пройшовся кожною локацією допомоги: від гуманітарної до психологічної, від медичної до побутової. Він побачив, як маріупольці тут знаходять не лише підтримку, а й надію.

♥️А головне - подарував емоції! Просто під гітару, просто з серця - Олег виконав кілька улюблених хітів гурту. І це було щиро, по-домашньому, зворушливо.

☝️Олег - справжній друг Маріуполя. Ще до повномасштабної війни він приїздив до нашого міста у межах благодійних проєктів і велотуру «Незалежний». І сьогодні він знову з нами - поруч, разом, серцем.

🇺🇦Дякуємо за музику, людяність і віру в єдність. Такі зустрічі - це не просто подія. Це натхнення триматися разом і йти вперед, попри все.
Пераслаў з:
Вадим Бойченко avatar
Вадим Бойченко
🏢У Кропивницькому розпочали роботи зі створення соціального житла для маріупольців

У п’ятиповерховій будівлі тривають демонтажні роботи, заміна вікон та оновлення інженерних комунікацій.

Після завершення ремонту тут буде облаштовано 101 кімнату для маріупольських родин, майже половина з яких — двокімнатні. Крім житлових приміщень, у будівлі будуть створені зони відпочинку та простори спільного користування:

✅три дитячі кімнати
✅кімната для відпочинку
✅коворкінг
✅спортивна зала

Продовжуємо працювати, аби створити гідні та комфортні умови для життя нашої громади.

Підписатися
♥️🇺🇦"Любов - це вічне, а вічне завжди перемагає!"

🪖У березні 2025 року з російського полону був звільнений морпіх Олександр Карпов. У російські катівні він потрапив під час оборони Маріуполя. Про це повідомляє Військово-Морські Сили ЗСУ.

💍Вдома на нього чекала Ірина. Вони одразу повінчалися в українській церкві. Скромна церемонія зібрала рідних і побратимів — усе в атмосфері тиші та любові.
❗В окупованому Маріуполі збільшилася кількість крадіжок

Кримінальна ситуація у місті залишається тривожною. Наче 90-ті. Кількість крадіжок збільшується. З’явилися кишенькові злодії. Почали скривати автівки. Збільшився обіг наркотичних речовин. Почастішали крадіжки люків для здачі на металолом.

Відповідні повідомлення фіксуються в пабліках окупантів. Так, нещодавно затримали підозрюваного, який зламував автівки, а також людину з наркотичними речовинами. Проте так звана «міліція» в окупованому Маріуполі не зацікавлена у розкритті злочинів. Обмежуються точковими «картинками» та повідомленнями для ЗМІ.
🤷‍♀️А за кадром сміття та проблеми з водою

Поки Маріуполь показово готують до травневих свят, маріупольці скаржаться на сміття, стихійні сміттєзвалища та роботу комунальних підприємств. Місцеві обурено пишуть:

«Ось так виглядає наша АС-2. Обличчя нашого Маріуполя. Дуже терміново треба запросити наше керівництво міста і нехай подивляться, яка антисанітарія там, вся автостанція у смітті. Туалетів нема, люди шукають кущі навколо. Люди їдуть до нас із усіх куточків росії. Прикро за наше місто».

«Поки все місто виходить щотижня на суботники, на 17-ому ринку, ось така неприємна картина».

Мало того, що у місті проблеми з водою та тривають графіки подачі води, так ще й зливи не прочищені: «Неможливо пройти озеро! Зливи не чистили кілька років...»
🤷‍♀️Світ абсурду окупації: маріупольські трамваї «дня перемоги» на фоні зруйнованого міста

🤢У тимчасово окупованому Маріуполі «прикрасили» муніципальний транспорт до святкування 9 травня. росіяни хизуються тим, що трамваї зафіксували на фото тоді, коли вони їхали повз зруйнованих адміністративних будівель комбінату «Азовсталь».

☝️Адже його територія - стала місцем найзапекліших боїв за Маріуполь. І це символ їхньої «перемоги».

❗Святкуючи перемогу 1945-го року над одними окупантами, росіяни перетворилися самі на окупантів та загарбників.
25.04.202514:31
✊🇺🇦«Mariupol Justice» в Ужгороді: як відновити справедливість для маріупольців

☝️Ужгород став вже 12 містом, де відбулася діалогова зустріч «Mariupol Justice. Встановлення справедливості для маріупольської громади».

⚓Це ініціатива команди мера Маріуполя Вадима Бойченка, яка фіксує втрати, збирає докази злочинів росії та формує юридичну базу для майбутньої справедливої компенсації маріупольцям і самому Маріуполю.

📝Найбільше маріупольців в Ужгороді хвилювали питання повернення міста під контроль України, компенсація за втрачене майно, повернення полонених та український дітей, реальне покарання з воєнні злочини, отримання моральної компенсації за пережиті жахи, а також гарантії безпеки у подальшому.

За словами учасниці пані Тетяни, немаловажним є питання й компенсації по втраті здоров’я: «Якщо ще молодий, то можна працювати, є здоров’я. А я якщо вже пенсійного віку, а пенсія у кого-яка, але не достатня для проживання. То це питання важливе».

👥Учасники працювали в групах, обговорювали ідеї, формували конкретні пропозиції. А також дізналися про вже зроблене Маріупольською міською радою та подальші кроки у межах проєкту «Mariupol Justice».

▶️Такі зустрічі продовжуються - попереду ще багато міст, де працюють центри «ЯМаріуполь». Слідкуйте за анонсами та долучайтеся до спільної роботи. Разом відновимо справедливість!
😡13 років за «держзраду»: окупанти засудили маріупольчанку

☝️Так званий «верховний суд ДНР» виніс вирок 53-річній мешканці Маріуполя Наталії Вороніній, звинувативши її у «державній зраді» за статтею 275 Кримінального кодексу рф. Про це стало відомо з пропагандистських ресурсів.

За матеріалами справи, з липня 2022 по січень 2024 року жінка передавала знайомій, яка нібито співпрацювала з українською розвідкою, інформацію про розміщення російських військових у Новоазовському районі.

Суд призначив Вороніній покарання у вигляді 13 років позбавлення волі у колонії загального режиму. Крім того, ще один рік вона проведе під обмеженням волі після основного строку.

▶️Це вже не вперше, коли російські окупанти затримують і показово судять маріупольців начебто за держзраду. Зокрема, за ґратами перебуває Ірина Навальна, яку обвинувачують у плануванні теракту в окупованому Маріуполі.
▶️Частина 2. Допити, втеча, спроби врятувати сина: Історія маріупольчанки, яка пережила знущання російських окупантів і двічі виїжджала з окупованого міста

☝️Що було після арешту між новоазовськом і таганрогом? Допити! Маріупольчанка Марина ділиться своєю історією виживання з УП. Життя.

😡Коли на запитання про сина Марина відповідала, що нічого не знає, її тягали за волосся. Після цього змусили написати заяву про те, що вона більше ніколи не перетне кордон рф. Потім відвели у кімнату, де перебувала донька.

«У кутку було все закривавлене, але на доньці крові не було. У неї були синці, довге волосся розпатлане, нібито його крутили. Колір обличчя був чорний, її трусило всю. Я зрозуміла, що вони сильно з неї знущалися».

🩸Після цього Марина з донькою три дні пробули у підвалі. Окупанти змушували їх мити кімнати після допитів, де були і кров, і зуби, і волосся.

Одного вечора до неї підійшов чеченський військовий, який спитав, за що з ними так. На його зміні жінкам віддали речі та перепустки, щоб пройти три блокпости.

🇺🇦Наступного ранку вони вже були в Маріуполі та знову звернулися до волонтерів. Згодом разом з колоною, яка рухалася до Запоріжжя, опинилися на підконтрольній Україні території.

🪖У 2014 році син Марини захищав Україну у складі «Азову». Через декілька років він демобілізувався, а на момент повномасштабного вторгнення перебував у СІЗО. Під час наступу росіян його та інших людей не відпустили. Окупанти швидко захопили ізолятор.

Після цього зустрітися з сином Марина змогла тільки у травні 2022 року. Вже після виїзду до Запоріжжя, жінка вирішила повернутися в окупований Маріуполь, щоб врятувати сина. Під час пошуків Марина дізналася, що його збираються «судити» зокрема через те, що він був в «Азові». За хабар жінка домовилася, щоб сина відпустили.

✊Жінка змогла виїхати повторно з окупації в Нідерланди і звідти через знайомих передала гроші сину, щоб той теж зміг виїхати. Проте у червні 2023 року за ним знову прийшли.

«Світ не без „добрих“ людей. Хтось його здав. Одного літнього дня він прокинувся від того, що над ним стояли четверо російських військових. Його заарештували. Ми чотири місяці нічого не знали. Це був жах. А потім дзвінок: „Він живий“. Нам вдалося домовитися через треті руки. Його привезли до будинку побитого і кинули в город»

Восени 2023 року хлопець опинився на лікуванні в окупованому Новоазовську. Після цього з другої спроби син Марини зміг виїхати у таганрог, потім доїхав до ростову і до москви. Звідти потрапив у білорусь та перетнув кордон на Волині.

🇺🇦Вже на підконтрольній Україні території хлопець влаштувався на роботу та почав проходити реабілітацію. У січні 2024 року Марина зустрілася з сином.

▶️Повна історія

▶️Фото української журналістки Вікторії Рощиної для Української правди. Окупанти утримували журналістку у полоні, катували та знущалися над нею. У жовтні 2024 року батьку Рощиної росіяни повідомили про її смерть. Тіло журналістки досі не передали в Україну.
😡Відео: Кровавий герб російської федерації встановлюють над окупованим Маріуполем

☝️Його розміщують на 17 метрову стелу «місто військової слави». Монумент відкриють до дня перемоги. За словами росіян, це «подарунок місту».

🤢Зазначається, що на фоні інших міст військової слави, саме у Маріуполі використовується найбільша кількість барельєфів, а стела з усіх – буде «найбільш велична». На її тумбах розміщені барельєфи та горельєфи. Їх відливали у москві та підмосков’ї. 

На тумбах відобразили події 2014  року на Донеччині та можна побачити історичні етапи становлення міста. Звісно, «відшліфовану» російською пропагандою. Центральне місце на постаменті відведено указу путіна про присвоєння Маріуполю звання «місто військової слави». Сам монумент присвячено військовим, що брали участь у наступах на Донбасі🤷‍♀️

❗Наразі росія перетворює український Маріуполь на «місто воїнської слави». Це найбільше захоплене загарбником місто з початку повномасштабного вторгнення. Окупанти переписують його історію для нових жителів, де російська армія «лише захищає, звільняє, несе мир».

▶️По факту на Маріуполь напала армія рф. Взяла місто у блокаду, обстрілюючи мирні квартали, лікарні, масові укриття з усіх видів озброєння. Через російські обстріли загинули десятки тисяч маріупольських родин, знищено 90% критичної інфраструктури міста, зруйновано та пошкоджено понад 50% багатоквартирних та понад 38 тисяч приватних будинків. Навесні 2022 року український Маріуполь було перетворено на руїни та велику братську могилу для мирних людей. Це росія називає «захистом».
Паказана 1 - 24 з 19229
Увайдзіце, каб разблакаваць больш функцый.