я твердо переконана, що однією із складових, що робить книги модними, популяризує читання і допомагає «залучити» до нього якнайбільше людей є контент та згадки про книги саме у некнижкових блогерів.
зараз поясню:
на каналах, що схожий на мій, збирається тусовка читаючих. це ті, хто за замовчуванням має цю звичку і хоче бути «більше в темі».
і це залучення до ринку «в глибину».
але, важливим є й популяризація читання для тих, хто не згадає, коли востаннє був у книгарні чи що читав минулого року)
і ці люди не стежать за книжковими блогами. не в курсі новинок видавництв і не завжди зрозуміють, чому доставка «передзамовлення» може затриматися))
але, їх можна навернути зацікавити читанням у випадку, якщо відома блогерка чи декілька їхніх офлайн-знайомих періодично говоритимуть про книги. достатньо навіть додавати такий контент у свої сторіз. саме так та чи інша книга з’явиться у інфополі широкої аудиторії і зможе привернути її увагу. частково завдяки цьому так популярні «Сім чоловіків Евелін Гюго», «За Перекопом є земля» чи та ж Пітьма: це чудовий приклад масової літератури, про яку в різні періоди писали чи говорили всі. це приклад того, як багато точок контакту та авторитетів продають книгу все більшій і більшій кількості людей.
до чого це я?
якщо у вас є сторінка у якійсь соцмережі - покажіть там свої книги.
покажіть, що читаєте.
навіть просто фото обкладинки, зробити це - легко.
але може виявитися саме тим помахом крил метелика, який змусить когось нарешті зайти у книгарню, замість того, щоб за звичкою, пробігати повз😊