Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
Хлопоман avatar

Хлопоман

Історико-культурницький проєкт просвітницького спрямування
Голова та автор каналу: @Bilous_Yevhen
Віце-голова: @ka_ri_sh_a
Рэйтынг TGlist
0
0
ТыпПублічны
Вертыфікацыя
Не вертыфікаваны
Надзейнасць
Не надзейны
Размяшчэнне
МоваІншая
Дата стварэння каналаApr 06, 2022
Дадана ў TGlist
Apr 15, 2024
Прыкрепленая група

Рэкорды

04.12.202423:59
315Падпісчыкаў
08.09.202423:59
100Індэкс цытавання
06.03.202513:40
2.5KАхоп 1 паста
07.02.202513:40
2.5KАхоп рэкламнага паста
28.01.202512:52
100.00%ER
11.03.202506:34
823.78%ERR

Развіццё

Падпісчыкаў
Індэкс цытавання
Ахоп 1 паста
Ахоп рэкламнага паста
ER
ERR
JUL '24OCT '24JAN '25APR '25

Папулярныя публікацыі Хлопоман

27.03.202520:31
📄Розсекречені матеріали по справі щодо убивства Джона Кеннеді... але є нюанс

Що ж, президент США Дональд Трамп виконав свою обіцянку та розсекретив документи, пов’язані з убивством Джона Кеннеді. Щоправда, зробив це так, що на огляд публіки потрапили й особисті дані колишніх співробітників спецслужб. Як наслідок — черговий скандал.

Опублікована кількість дорівнює близько 64 000 різноманітних документів, проте вони не всі стосуються загиблого президента, та ще й опубліковані безструктурно та без пояснення.

Однак, такий виклад має свої переваги: джерела викладені у оригінальному вигляді, без додаткових маніпуляцій, а також значна частка з них присвячені величезній кількості справ американських спецслужб, як на території Сполучених Штатів, так і поза ними. Наприклад:
📌Фінансування фейкової компартії Японії для того, щоб «перетягнути» голоси виборців від справжніх комуністів та дискредитувати їхню ідеологію.

📌Допомога від США для Ізраїлю в його ядерній програмі.

📌Додаткові відомості про програму "MK-Ultra" з випробовуванням речовин на людях.

📌Вмішування у справи в країнах Латинської Америки, зокрема, що стосується військового перевороту в Чилі в 1973 року та неодноразова спроба повалення правління Кастро, також ЦРУ стояли за ліквідацією домініканського диктатора Рафаеля Трухільо у 1961 році тощо. До речі, ЦРУ розглядало варіанти терактів у США, збиття цивільних літаків, авіа нальоти на території сусідніх держав від імені кубинців.

📌ЦРУ отруювали цукор на Кубі, який експортували до СРСР, щоб завдати шкоди вантажу або отруїти радянських громадян. Також є інформація про те, як отруювали молоко в НДР.

📌Спостереження за людьми, що були оголошені "комуністами", записи розмов, перехоплення пошти, стеження за дипломатами, студентами та громадськими діячами, збір інформації про внутрішні дисидентські рухи.

📌Згадки про Уотергейтський скандал.

📌Закупівля технічного обладнання через підставні компанії.

📌Проєкти із зашифрованими назвами ("MOHAWK", "UNION", "ORKID") тощо.

📌Документи, що містили списки громадян СРСР, їх поїздки, судимість.

📌Фінансування для агента КДБ Носенка послуг жінок легкої поведінки.

📌Виявляється посольство СРСР намагалося попередити США про те, що Лі Харві Освальд збирається вбити Джона Кеннеді.

📌 Інформація про те, що Анатолій Голіцин нібито сказав, що КДБ обговорював можливість убивства Річарда Ніксона.

📌Спонсорство та просування протестів в Угорщині та багато чого іншого.

👉Як видно, ці джерела є цікавістю для професіоналів та любителів роботи з історичними документами різного профілю та можуть розкрити додаткові деталі по тим чи іншим подіям Холодної війни.

Повний перелік тут: https://www.archives.gov/research/jfk/release-2025#page-header

Підписатися|Зарядити
31.03.202517:31
🎙29 березня команда історико-культурницького проєкту "Хлопоман" провела практикум секції «Терикони, заводи, столиця: що ми знаємо про Донеччину, Луганщину та Харківщину?», на якій учасники поділилися власним уявленням та знаннями про ці регіони та певним досвідом взаємодії.

Інтерв'ювання таких моментів дало змогу зібрати думки та погляди щодо нагальних питань: знання про ці території, культурну спадщину, міфи та стереотипи, власне уявлення тощо. Окрему увагу було приділено темі як допомогти внутрішньо переміщеним особам та їх потребам.

Формат заходу допоміг учасникам висловити свої асоціації, поділитися особистими історіями. Завдяки зібраній інформації ми зможемо працювати над розробкою стратегій задля просвіти оточуючих та допомогти інтеграції людям, що зазнали певних труднощів під час вимушеного переміщення.

Крім того, учасники та команда проєкту мали змогу взяти участь під час презентації, що демонструвала діяльність ГО "Young Agents of Change" та програми "Еразмус+".

✅Створено у співпраці з Культурним хабом «Донеччина» та за підтримки міжнародного проєкту “Blue Hearts”, що реалізується @young_agents_of_change у співпраці з партнерами та фінансується Європейським Союзом в рамках програми Еразмус+.
#BlueHearts #ErasmusPlus

Підписатися|Зарядити
Хто найпопулярніший персонаж у демонології? Звісно, чорт! У різних куточках України його ще звуть бісом, сатаною, рогатим чи куцим. Його образ формувався під впливом християнства, і навіть у легендах він стає співтворцем світу. Кажуть, що коли Бог попросив його дістати землі з дна моря, той сховав трохи за щокою… І саме через це з’явилися гори! ⛰

А виглядає він, м'яко кажучи, специфічно: чорний, оброслий шерстю, з рильцем, хвостом, рогами та копитами🐐 . Щоб не прогадати, його можна впізнати за кульгавістю або косоокістю. А ще – він майстер перевтілень! Часто стає бараном, котом, собакою чи навіть вужем.

В одному з відомих творів є ось такий опис:
«Спереду достоту німець: вузенька мордочка, яка безнастанно вертілася на всі боки та нюхала все, що тільки траплялося... А зате ззаду був він точнісінько губернський стряпчий в мундирі, бо в нього теліпався хвіст, такий гострий та довгий, як теперішні мундирні фалди…»

Здогадалися, звідки ця цитата? Пишіть в коментарях 📩👇

Підписатися|Зарядити
11.03.202516:15
Рамадан – більше, ніж просто піст ✨

28 лютого розпочався священний місяць Рамадан – особливий час для мільйонів мусульман по всьому світу. Вважається, що саме в цей період пророк Мухаммед отримав перше одкровення Корану. У священній книзі сказано:
«О ті, хто увірував! Приписаний вам піст, так само як його було приписано тим, хто жив до вас, — щоб ви були богобоязливими!»

Рамадан триває 29 або 30 днів, залежно від місячного календаря. Від світанку до заходу сонця мусульмани відмовляються від їжі, води, сексуальних зносин та навіть поганих думок. Оскільки поняття світанку досить невизначене, у Корані є з цього приводу окрема інструкція:
«...їжте і пийте, поки не буде відрізнятися перед вами біла нитка і чорна нитка на зорі, потім дотримуйтесь посту до ночі...»

Двічі на день вони приймають їжу: перед світанком – сухур, а після заходу сонця – іфтар. Традиційно на іфтар подають фініки, супи, плов, м’ясні страви та десерти, а в багатьох країнах це перетворилося на великі благодійні трапези, що збирають тисячі людей.

Суть цього посту - зосередитися на своїй вірі, намагаючись відсторонитися від повсякденних турбот. Це період роздумів, відданості, щедрості тощо. Пізнання відчуття голоду спонукає бути чуйнішими до потреб мільйонів бідних людей. Тому мусульмани у цей період допомагають нужденним, а також активно читають Коран, дотримуються п’ятиразової молитви та, за можливості, здійснюють паломництво до Мекки.

Хоча піст є обов’язковим для всіх мусульман, деякі категорії людей можуть не дотримуватися його: хворі, літні люди, вагітні жінки, подорожуючі чи військові. Вони можуть або постити пізніше, або надати допомогу нужденним.

А що ви знали про Рамадан до цього? 🤔🌙

Telegram||Instagram||TikTok||Підтримати нас||Зарядити
17.03.202514:03
🇺🇦Як починалась Українська революція...

Події на межі зими/весни 1917 року не починались із Грушевського, Винниченка та Петлюри. На той час вони навіть не перебували на території України.

Зима 1916-1917 року була досить щедра на снігові опади та мороз, чим затруднило роботу залізниці та телеграфу, і з цим проблеми як у цивільному житті, так і на фронті. Тож не дивно, що тодішня майже мертва Російська імперія була розколота: у Петрограді вже Микола II відрікся від престолу, а Михайло ІІ трон не прийняв, владу фактично обійняла нова влада, а Київ досі лишався імперським. Але все змінили декілька повідомлень.

Олександр Бубліков, член Держдуми, заявив:
...Стара влада, що створила руїну всіх галузей державного правління, виявилася безсилою.
Державна Дума взяла у свої руки створення нової влади...

Серед киян першими дізнались про петроградські події працівники будівлі управління Південно-Західної залізниці. Спочатку вони не повірили тому, що говорилось у телеграмі, тому зробили повторний запит на підтвердження. У той день, 2 (15) березня Російська імперія впала і в Києві.

Серед знакових киян, що першими дізнались та поширили інформацію, можна відзначити адвоката Максима Синицького, письменника Василя Короліва-Старого, підприємця Євгена Чикаленка, подружжя Дмитра та Катерини Антоновичів тощо.

Чутки поширились досить швидко, тому ті чи інші ініціативні групи серед суспільних станів, нац.та етноменшин стали як демонструвати власні дії. Навіть з часом було утворено власну міліцію. Але питання стояло у наступному: хто очолить революцію в Києві і в подальших містах тогочасної України?

Складність розгляду цієї проблеми є в питанні: а що ми називаємо "Українською революцією"? Та попри все, його зводять як і до широкого поняття подій на українських теренах, так і до локального київського процесу, на який накладається обкладинка зовнішніх факторів.

Правда в тім, що на першу половину 1917 року лідерська позиція проукраїнського направлення була не лише на Центральній Раді, враховуючи, що практично кожне місто мало свій політичний центр. Наприклад, Український керівничий комітет в Одесі. А коли вже йде мова про національні гуртки та центри, то їх можна було помітити навіть в Петрограді. Важливо в цьому згадати про 20-тисячну маніфестацію українців, що почалась з панахиди за Тарасом Шевченком біля Казанського собору. Газети писали, що то "Большое шествіе по участіи солдатъ Волынскаго полка, съ украинскими влагами и плакатами". Попри те,що Волинський полк брав там участь, окрім нього ще й Кубанське козаче військо, які очолили рух.

Цей акт панахиди перетворився у цілий парад народів, серед яких були й балтійці, поляки, фіни тощо. Кажуть, що навіть балтійський німець Альфред Розенберг спостерігав за тою маніфестацією та походом по Невському проспекту.

Коли почалась історія Української Центральної Ради достеменно не відомо. Зазвичай прийнято вважати це за 4 (17) березня 1917 року. Але це не так. Є ті, що схиляються на повідомлення про 3 (16) березня, а є ті, що розділяють думку Грушевського про 20-ті числа (за новим стилем). Проте, є ще один клин, що відображався у формі клубу "Родина", який знаходився біля Золотих Воріт, і саме там прозвучала ідея, щодо утворення всеукраїнського центру.

Політичний орган вирішили назвати як "Центральна Рада" на протиставлення всім місцевим органам та згуртувати інші навколо неї, а Михайла Грушевського як Голову обрали заочно. На той час він знаходився в засланні у Москві, і застав революцію, як кажуть, в одній з бібліотек. Важливо зазначити, що будучи в заслані він мусив відмічатися у жандармському відділенні, що він є на місці.

Вже після заочного обрання він почав отримувати низку телеграм із запрошенням до Києва, над чим він тоді став задумуватись: а чи треба їхати. Тому перед власною поїздкою він бере дозвіл у поліції на пересування, лікує зуби та вирушає на потязі до Києва. Але ось трапилась біда: вагон з його речами згорів, і через причину, що історик втратив навіть власні калоші, був відсутнім на перших демонстраціях. Ось так починалась Українська революція...

Підписатися|Зарядити
Момент з підписання Ризького мирного договору 18 березня 1921 року між Республікою Польща з однієї сторони та РСФРР і УСРР з іншої.

Мирні переговори і власне підписання договору відбулися в приміщенні Будинку Братства Чорноголових у Ризі. Пам’ять про цю подію донині зберігає табличка на одній із внутрішніх стін будівлі.

👉Повний текст документу тут: https://www.aan.gov.pl/traktatryski/m/tresc_traktatu

Підписатися|Зарядити
14.03.202518:07
13 березня 1961 рокувідбулася Куренівська трагедія, яка стала однією з найбільших техногенних катастроф України.

🤯Протягом десяти років у Бабин Яр зливали відходи з цегельного заводу і за 10 років намили близько 4 мільйонів кубометрів пульпи. Влада намагалася приховати пам’ять про трагедію Голокосту, засипаючи урочище. Але вони зекономили на дамбі, і вона не витримала.

🌊О 8:30 ранку пульпа прорвала дамбу. Грязьова хвиля ринулася на Куренівку. Вона перевертала автобуси, руйнувала будинки, ховала людей під триметровим шаром бруду, і це все тривало до 10-ої години ранку. Все відбувалося надзвичайно швидко, люди практично не встигали рятуватися. Значно ускладнювало ситуацію й те, що це був ранок робочого дня, по суті, година пік. Як згадувала очевидиця:
«Коли я поглянула в бік Бабиного Яру, то побачила страшне видовище: з Яру несло будинки і дерева. Будинки пливли цілими»


🚊Найбільший удар грязьове цунамі завдало трамвайному депо імені Красіна, яке було практично знищене. Там під валом бруду загинули 50 працівників. В одному трамваї пульпа поховала заживо 12 пасажирів. А від падіння електричного стовпа загорівся автобус і більшість пасажирів, які приїхали із Димера, померли.

🏡Коли за кілька днів розпочалися відновлювальні роботи, екскаваторники відмовлялися працювати: їхні машини раз по раз витягали фрагменти людських тіл — частина їх так і лишилася не ідентифікованою. За лічені хвилини без даху опинилися понад 1000 киян. Щодо жертв, то зазначали про 145 осіб, але могло бути і більше.

📢Та цієї трагедії можна було уникнути, адже тогочасного міського голову попереджали, що стіни дамби збільшуються, та і трамвайне депо потерпало від підтоплень. Але ніхто на це не реагував. Так само про цю трагедію замовчували, а родичам загиблих виплатили мізерні компенсації.

Telegram||Instagram||TikTok||Підтримати нас||Зарядити
14.03.202518:07
Київські «Помпеї ХХ століття»
01.04.202514:25
📌 Про прізвище: Гоголь, Гоголь-Яновський чи все ж Яновський?

Дослідження початку XX століття вказують, що його прапрадід Іван Яковлевич був священником у Лубнах, а син Дем’ян отримав прізвище Яновський від імені батька,що мав польський відповідник імені "Ян".

Один із його нащадків, Афанасій, у 1780-х роках доводив своє дворянське походження, стверджуючи, що його предки були шляхтичами Гоголями. Однак історики сумніваються в достовірності цих доказів.

Сам письменник спочатку використовував подвійне прізвище — Гоголь-Яновський. Проте після польського повстання 1830–1831 років він наполіг на скороченні свого імені до «Гоголь», відкидаючи «Яновський», яке вважав польським додатком. У листах до матері він наголошував, що під цим ім’ям його знають у Петербурзі й просив адресувати кореспонденцію лише на «Гоголя».
20 (марта) у помѣщика Василія Яновского родился сынъ Николай и крещенъ - 22. Молитствовалъ и крестилъ священнонаместник Іоаннъ Бѣловольскій
— запис з метричної книги Спасо-Преображенської церкви у Великих Сорочинцях. 1809
Навіщо ви називаєте мене Яновським? Моє прізвище Гоголь, а Яновський тільки так, додаток; його поляки вигадали.


📌Любив не тільки писати, а й шити, вишивати, майструвати руками, розмальовувати та куховарити

У вересні 1828 року у листі до власного діда Петра Косяровського писав:
...ви ще не знаєте всіх моїх переваг. Я знаю деякі ремесла. Гарний кравець, непогано розфарбовую стіни альфреско живописом, працюю на кухні і багато дечого вже розумію з кухонного мистецтва; ви думаєте, що я жартую, спитайте навмисне у мами.

Інформацію про ці уміння підтверджуюсь ті чи інші особи, що були з ним знайомі. Наприклад, літературний критики Павло Анненков згадував, що Гоголь мав пристрасть до рукоділля. Олександра Погодіна казала, що письменник любив вишивати, але скривав це уміння. А Дмитрій Погодін отримав по вухам за прохання зв'язати йому пару шерстяних панчох. Також він згадував, що літератор йому зробив дудку із дерева, яку той беріг.

Щодо кулінарних здібностей, то часто згадують, що він відомий своїм кулінарним експериментом, який називав "гоголь-моголь". Іван Золотарьов говорив, що це козяче молоко, яке він варив сам особливим способом, додаючи туди рому. Проте це єдина згадка про такий сюжет із життя письменника.

Про загальні смакові вподобання добре описала Олександра Смірнова-Россет:
Великий ласун, він дуже любив деякі страви, свої, малоросійські, і макарони, які вмів готувати сам, як найвправніший неаполітанець

А Михайло Погодін згадував, що той обожнював макарони з сиром.

Також він дуже любив солодке, і це було настільки відомий факт для XIX століття, що у 1909 році до століття з дня народження діяча випускали цілі серії цукерок від різних кондитерських.

📌Присвоїв собі чужого годинника

Пантелеймон Куліш, пишучи замітки про Гоголя, запримітив такий момент зі слів графа О. Толстого:
Коли Жуковський мешкав у Франкфурті-на-Майні, Гоголь прогостював у нього досить довго. Одного разу, це було в присутності графа О. К. Толстого ,— Гоголь прийшов до кабінету Жуковського і, розмовляючи зі своїм другом, звернув увагу на кишеньковий годинник із золотим ланцюжком, що висів на стіні. - "Чий це годинник?" - спитав він. - "Мій", - відповів Жуковський. - "Ах, годинник Жуковського! Ніколи з ними не розлучуся". З цими словами Гоголь одягнув ланцюжок на шию, поклав годинник у кишеню, і Жуковський, захоплюючись його пустотливістю, мав відмовитися від своєї власності.


📌 Мав амбіції стати викладачем історії в Київському університеті Св. Володимира

За своє життя він був близько знайомий з М. Максимовичем, якого призначили ректором університету. Він неодноразово писав тому, що хотів би зайняти одну із кафедр, а Пушкіну описав загальну амбіцію:
Там закінчу я історію України та півдня Росії і напишу загальну історію, якої, у справжньому вигляді її, досі, на жаль, не лише на Русі, а й у Європі немає. А скільки зберу там переказів, повір'їв, пісень та ін.! Як цікавими можна зробити університетські записки; скільки можна помістити подробиць, абсолютно нових про край!


Підписатися|Зарядити
01.04.202514:25
01.04.202514:25
📍До 216 річчя Миколи Гоголя

Дискусії про те, ким він був - українцем, росіянином чи росіянізованим українцем - не полишають досі дослідників зі сфер історії, літератури, фольклористики, біографістики тощо. Однак, сміливо можна навести тезис, що Микола Гоголь є представником соціуму з помітною кризою самоідентифікації, що перебував насамперед у пошуках себе. Цьому дотично дає відповідь його творчість, навіть та, що здавалось би не стосується напряму України. Наприклад, в цьому уривку "Мертвих душ":
В'їзд його не справив у місті жодного шуму і не був супроводжений нічим особливим; тільки два російські мужики, що стояли біля дверей шинку проти готелю, зробили деякі зауваження, що ставилися, втім, більше до екіпажу, ніж до того, що сидів у ньому.

можна зачепитись за словосполучення "російські мужики". Російськими літературознавцями додаткове позначення дало роздум, що працюючи над книгою Гоголь описував події як іноземець, якому не була знайома російська буденність як рідна. Семен Венгеров зазначав:
Украину Гоголь окутал поэтическим флером, а Россия для него одна лишь мерзость запустения, мертвое царство мертвых душ. Гоголь относился к русской действительности прямо как иностранец. Малороссийское мироощущение, если можно так выразиться, настолько органически засело в Гоголе, что то немногое специфически русское, которое было ему знакомо, запечатлевалось в его изображении не столько как художественная эмоция, сколько как этнографическая картина


І справді, читаючи "Мертві душі" можна наткнутися на неодноразові відсилки на українські терени. Наприклад, як сам основний сюжет письменник описує не суто середню полосу Росії, а "створює" її новий варіант, але зі спогадів про Україну.

Деяку відповідь на цю загадку зробив Володимир Данілов у 1940 р. у роботі "Українські ремінісценції у "Мертвих душах" Гоголя":
Раз губерния, изображаемая Гоголем, находилась «недалеко от обеих столиц», то, очевидно, собственных арбузов в огородах у Коробочки не было, — она могла есть только привозные. Но при тогдашних транспортных средствах арбузы были редким товаром даже в столицах, и недаром Хлестаков, думая поразить воображение своих слушателей, начинает изображение великолепных петербургских балов именно с арбуза. В его неимоверно преувеличенной цене — в 700 рублей — была, однако, доля истины: арбузы были дорогим товаром. Но если их еще могли покупать более или менее обеспеченные жители столиц, то жившая в «порядочной глуши», как заметил Чичиков, мелкая великорусская помещица, конечно, арбузов не ела, потому что они к ней даже не попадали. К гоголевской же Коробочке арбузные корки попали со двора украинской усадьбы. В представлениях Гоголя, вынесенных из далекого детства, эти корки — такой непременный аксессуар деревенского двора, что он переносит их и на дворик мелкого великорусского поместья


Тай куди саме Чічіков, герой твору, переселяє так звані мертві душі? У Херсонську губернію. Гоголь висміює цю авантюру через комічне переосмислення «грецького проєкту» Катерини II. Херсон у творі набуває кількох значень: як маловідома територія імперії, як символ «потьомкінських сіл» та як метафора духовного відродження. Із цією маловідомістю відображається той момент, що росіяни погано знають українські краї, і для них це постає певною екзотикою та не опанованим краєм.

Загалом, для поколінь першої половини XIX ст. на теренах Російської імперії, подібні речі, як пошук власної ідентичності, не було чимось дивним, адже значна частка осіб, були народженні від людей, що пам'ятали часи, коли ті чи інші землі (у цьому випадку, що стосується українських) остаточно були приєднані до Російської імперії з певними наслідками для тодішнього суспільства.

У дописі нижче розкриємо деякі моменти із життя діяча:

Підписатися|Зарядити
Пераслаў з:
Science WOC avatar
Science WOC
ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Спорт: історія та сучасність»

📢 Запрошуємо дослідників, викладачів, студентів та всіх зацікавлених взяти участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Спорт: історія та сучасність».

Дата конференції: 3 квітня 2025 року
Місце: Київський національний університет імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60)
Формат: змішаний (онлайн + офлайн)

Напрями конференції:
▪️Актуальні питання історії та сучасності спорту
▫️Спорт & війна: історична перспектива
▪️Спортивна дипломатія: теорія та практика
▫️Спорт & суспільство
▪️Потенціал історії спорту як напрямку історичних досліджень

Дедлайн подачі тез і заявки на участь: 26 березня 2025 року (включно)

📌Ознайомитися з вимогами до оформлення тез та іншими деталями можна за посиланням.

Долучайтеся до наукової дискусії та станьте частиною масштабного дослідницького заходу!🗣
☀️Що, якщо Південь України – це набагато більше, ніж промисловість, степ і кавуни?
Запрошуємо Вас до дискусії «Херсонщина та Запоріжжя: Південь, про який не розкажуть путівники», яка проводиться у рамках проєкту «Твоє минуле – запорука майбутнього».

📌 Про що говоритимемо?

✅Культурну та історичну спадщину Херсонщини та Запоріжжя.
✅Розвінчаємо поширені стереотипи та міфи.
✅Як виглядали населенні пункти цих регіонів раніше.
✅Про спротив та виклики сьогодення

🗓 Коли: 12.04.2025
🕐 Час:
15:00
📍 Місце: вул. Б. Гаврилишина, 11А
👥Організатори:
Історико-культурницький проєкт "Хломопан" та Центр Допомоги Херсонцям «Вільні разом»
🤝 Після заняття на Вас чекає чай з печивом і тепла розмова ☕️
🔗 Реєстрація обов’язкова! 

Створено у співпраці з Центром Допомоги Херсонцям «Вільні разом» та за підтримки міжнародного проєкту “Blue Hearts”, що реалізується @young_agents_of_change у співпраці з партнерами та фінансується Європейським Союзом в рамках програми Еразмус+. 
#BlueHearts #ErasmusPlus
📢 Запрошуємо на практичне заняття!

Друзі, перша лекція у рамках проєкту «Твоє минуле – запорука майбутнього» уже позаду! Ми розвінчали певні стереотипи про Донеччину, Луганщину та Харківщину, тож тепер настав час для цікавішої частини – практичного заняття.

Це буде відкрита розмова, де кожен зможе поділитися власними історіями, пов’язаними з цими регіонами. Маєте певні уявлення, спогади з дитинства, знаєте про місцеві традиції, цікаві факти чи хочете обговорити виклики та перспективи? Приходьте!

🗓Коли: 29.03.2025
🕐 Час:
15:00
📍Місце: Культурний хаб «Донеччина» (ТРЦ DREAM, пр. Оболонський, 21Б, DREAM berry, Атріум Мексика, 2 поверх)
💰Участь безкоштовна
🤝Під час заняття Вас чекає чай з печивом і тепла розмова ☕️🍪


🔗Реєстрація обов'язкова!

Створено у співпраці з Культурним хабом «Донеччина» та за підтримки міжнародного проєкту “Blue Hearts”, що реалізується @young_agents_of_change у співпраці з партнерами та фінансується Європейським Союзом в рамках програми Еразмус+.
#BlueHearts #ErasmusPlus
31.03.202517:31
Увайдзіце, каб разблакаваць больш функцый.