Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
Реальна Війна
Реальна Війна
NOTMEME Agent News
NOTMEME Agent News
І.ШО? | Новини
І.ШО? | Новини
Bookish Acts avatar

Bookish Acts

Амбасадорка світової сучасної літератури, обожнюю знаходити якусь країну і читати її книги, залежна від літерарі фікшину, але найбільше відгукується мені східно-азіатська культура та герої
Контакт: @vulcanblood
Рэйтынг TGlist
0
0
ТыпПублічны
Вертыфікацыя
Не вертыфікаваны
Надзейнасць
Не надзейны
Размяшчэнне
МоваІншая
Дата стварэння каналаDec 29, 2024
Дадана ў TGlist
Mar 10, 2025
Прыкрепленая група

Апошнія публікацыі ў групе "Bookish Acts"

Тим часом Ребекка Кван дописала свою сьому книгу. Гьорл, поділись секретами продуктивності? 😩💖
Then I felt it: she wasn’t a mood, she was an emotion—at that moment, melancholy.

#reading_now
Book: On a Woman's Madness - Astrid Roemer
Artist: Daria Canta
Донатьте раз

Донатьте два

Донатьте три
Всі стрибають, і я стрибну 💅

💃 Introduce yourself in 4 books 💃

1. Monstrilio - Gerardo Sámano Córdova

Сумний горор про те, як мати з легені мертвого сина вирощує монстра, але йому важко жити як людина, хоч його оточення любить його у всіх формах і незалежно від вчинків. Відчуваю Монстріліо на всіх рівнях, що це важко, жити як той, ким ти не є.

2. Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe - Benjamin Alire Sáenz

Аріііі 😩♥️ Хороша, емоційна книга про двох підлітків, які закохуються один в одного, але також справляються зі своїми підлітковими (інколи не дуже) проблемами з сім'єю, у стосунках, школою тощо. Вона написана для мене і я дуже її люблю.

3. All the Lovers in the Night - Mieko Kawakami

Маленька японська новела про звичайну, але самотню жінку, якій ніби і нормально в своїй самотності і вона доволі емоційно далека від світу, але вона зустрічає людину, з якою в неї з'являється бажання спілкуватись і ставати ближче. Мені дуже й дуже знайомий її досвід, її відчуття світу, і те, що вона робила для цих зустрічей, щоб бути більш розважливіше, те саме робила і я в своєму житті. Тому це прям в саме серце ♥️

4. Extremely Loud & Incredibly Close - Jonathan Safran Foer

Це книжка, яку я все доросле життя називала улюбленою, хоч зараз і в цьому вже не впевнена, бо треба перечитати. Це про хлопчика Оскара, батько якого загинув в теракті 11 вересня в Нью-Йорку. Він знаходить ключі серед батькових речей і вирішує розслідувати, що вони відкривають. Те, як Оскар проживає горе і втрату, от і я так її проживаю. Я взагалі дуже люблю книжки, від яких я одночасно ридаю і сміюсь, тому тут без питань одна з найкращих книг евер.
#science_fiction #literary_fiction #japanese_literature #dystopia #horror #speculative_fiction #прочитане_ba

Vanishing World - Sayaka Murata
пер. з японської Ginny Tapley Takemori

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Саяка Мурата саякомуратиться 💅

Під спойлерами тут частини відгуку, які підпадають під 16+ (я сподіваюсь не вище)(це нервово для мене, бо я поки що не викупаю, що і як треба цензурити).

Я все-таки дійшла до того, що ця книга геніальна, навіть попри дуже disturbing кінець. Щиро не розумію коментарі від людей на Goodreads, які розказують, що "це не та сама Мурата" або "видно, що це її рання творчість". З великим задоволенням її прочитала (або я просто занадто обожнюю посилання на Біблію в дивній літературі). Енівей.

Це світ, в якому фізичний, звичний для нас секс - це рідкість. Люди закохуються в 2D персонажів, максимум - мастурбують на них, а коли одружуються, то мають коханців на стороні і це нормалізовано. Але й з ними вони рідко займаються сексом, бо це по суті вже непотрібний енергозатратний процес, який далеко не всім подобався і люди від цього відмовились. Інтимні стосунки з чоловіком/дружиною в цій книзі вважаються інцестом, а дітей заводять виключно через штучне запліднення.

Якщо для Мурати характерно писати про персонажок, які дивні і для нашого світу, і для книжкового, то тут вона робить навпаки. В нашій реальності героїня сприймається більш менш нормально, бо вона все ж має сексуальне бажання, знаходить партнерів, з радістю одружується і мріє про дітей.

В тому ж світі, в книзі, вона не вписується в суспільство, перш за все через те, що на відміну від всіх інших дітей її зачали ще звичним способом (а це інцест в розумінні героїв книги). Але також, їй подобається займатись сексом і вона має сексуальне бажання. Та світ героїв не зупиняється в розвитку, технології розвиваються, вони все більше і більше відходять від людського. І героїня просто пристосовується до всього, що відбувається.

Тут дуже класний тейк про те, як з розвитком технологій ми втрачаємо багато чого людського і з радістю зустрічаємо автоматизацію в нашому житті. Так буде, скоріше за все, і зі здоров'ям, тілом, сімейними і суспільними ролями тощо. Так здається, що книга тільки про секс та й все, але по суті вона про суспільство і його очікування від людини, яка є частиною цього суспільства, про сім'ю та шлюб і що саме вони означають, про жіночі ролі та різницю між поколіннями.

Проза трохи самоповторна, але це притаманно японській літературі. Мені було дуже легко та цікаво це читати. Я не знаю, чому і в чому іншим коментаторам не вистачило глибини в цій книзі, але я провела з нею чудовий час саме через велику кількість підтексту і комічність ситуацій. Щиро рекомендую, але з обережністю, бо така література справді шокує і далеко не всім підійде.
Не знаю правда чи не правда, що буде переклад Kafka On The Shore Харукі Муракамі, але коли бачу де-небудь цю книгу, завжди згадую цей відгук на Goodreads і мені смішно
ПІДСУМКИ БЕРЕЗНЯ 💃

Середня оцінка цього місяця - 3,94 зірки і я аж чотирьом книгам поставила 5 зірок, що я вважаю дуже великим успіхом.

В цьому місяці:

🕺 прочитано аж 7 книг в перекладі, три з них - французькомовна література
🧏‍♀️ книжки походять з 7 різних країн, більшість - з Європи, а автори походять 8 країн і є представниками 9 різних етнічностей
🙋1 книга прочитана в оригіналі німецькою, також 1 - українського автора
🚅 сетинг відбувався в 8 різних країнах
🪨 в цьому місяці я читала найбільше про расизм та дискримінацію, але також аж 2 книги торкалися ментального здоров'я
👢 4 книги торкалися теми сексуальності та орієнтації
🐣 4 книги з лонглисту Міжнародної Букерівської премії 2025 і я навіть не спеціально їх прочитала, просто якось пішло


Найкраща книга березня (важкий вибір, але)
The Book of Disappearance - Ibtisam Azem
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Найбожевільніший кінець
Vanishing World - Sayaka Murata (я ще збираюсь з думками)
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ (рейтинг може змінитись, бо я ще не зрозуміла, як я ставлюсь до того кінця)

Книга березня, яка змусила трохи подумати
Кубик - Саша Козлов
⭐️⭐️⭐️⭐️

Книга березня, яка перевищила очікування
Small Boat - Vincent Delecroix
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Найбільш важка та жахаюча книга березня
My Favourite - Sarah Jollien-Fardel
⭐️⭐️⭐️

Дуже скоро буду читати Copenhagen Trilogy від Tove Ditlevsen і вона ж здається паралельно виходить українською зараз? Буде цікаво 🧜‍♀️

Розказуйте, як пройшов місяць у вас (можна не лише про читання) і які плани на квітень 💅⤵️⤵️⤵️
Я дочитала Vanishing World Саяки Мурати і я в такому шоці. Мені дуже сподобалось, але я не знаю, як я ставлюся до цього кінця. Для західного суспільства - це дуже контроверсійно і гидко. Навіть канібалізм в нас не так погано сприймається, як ЦЕ 😳😳😳.

Звісно, Мурату не настільки багато людей читає, щоб були якісь дуже радикальні обговорення, а ті, хто читають, знають, ЩО від неї можна очікувати. Але тут я навіть не знаю. Підготую попкорн, коли ця книга вийде 🙃
Я щиро насолоджуюсь цим текстом 😄

(Мабуть, 16+? 🤔)

Vanishing World - Sayaka Murata
#literary_fiction #contemporary #women_fiction #swiss_literature #coming_of_age #прочитане_ba

My Favourite - Sarah Jollien-Fardel
пер. з французької Holly James

⭐️⭐️⭐️

#read_around_the_world

SWITZERLAND 🇨🇭


Книга, яка мене спочатку своїм вмістом збила з ніг в хорошому сенсі і я вже готувалась їй поставити заслужену п'ятірку. Але результат ви бачите самі.

Я вперше читаю книгу зі Швейцарії, і знаєте, в мене в голові завжди асоціація, що це багата країна і більшість людей там - середній клас. Тому і так люблю читати книги з різних країн, бо це руйнує стереотипи.

Це книга про домашнє насилля і як воно впливає на дитину, яка росте в подібній сім'ї. Вони досить бідні і у батька проблеми з роботою, але нічого не виправдовує те, який він мудак і як знущається зі своєї дружини і старшої сестри дівчинки. Контент цієї книги прям дуже й дуже графічний і там такий жах творився, що в мене волосся дибки ставало. Тому я б була з нею дуже обережною.

Це, по суті, coming-of-age література, бо героїня вибирається з того дому божими молитвами, досліджує сексуальність, будує життя. Але от її досвід на неї так сильно вплинув, що у стосунках вона в собі впізнає батька, тим, як поводиться зі своїми партнерками. Звісно, не настільки (🫠), але неадекватні емоційні реакції, зради, відстороненість і знецінення стосунків - ото про неї.

Як я вже й казала, книга мені б дуже сподобалась, якби не одне але - героїня - лесбійка, це зазначено в тексті. Але буде зраджувати одну зі своїх партнерок з чоловіком. Ще й дуже картонним, який ніби вписаний в історію, щоб ще раз підкреслити, що жінка тільки щаслива з чоловіком. Я не знаю, чи авторка мала це на увазі, скоріше за все ні.

Але в світі досі знецінюються стосунки двох жінок, тому я вважаю до подібних тем автор_и мають ставитись дуже й дуже обережно, щоб не було таких приколів. В житті може статись все, але це фікшн і він несе в собі певну думку. І ось коли вона така - це дуже й дуже образливо і навіть шкідливо. От такий у мене вийшов досвід з літературою Швейцарії.
Буде дуже важко пояснити, про що ця книга 😄

Vanishing World - Sayaka Murata
Вибачте
#literary_fiction #palestinian_literature #magical_realism #speculative_fiction #contemporary #international_booker_prize #прочитане_ba

The Book of Disappearance - Ibtisam Azem
пер. з арабської Sinan Antoon

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ (+ сльози, охрінівання і пошарпане серце)

#read_around_the_world

PALESTINE 🇵🇸


TW: окупація, життя на анексованих територіях, туга за домом, згвалтування, обстріли.

Ця книга мене глибоко вразила і саме вона має перемогти в цьогорічній Міжнародній Букерівці. Кожна сторінка вводила мене в стан, коли треба було декілька годин подивитись в стіну. Але зовсім не тому, що вона важка (насправді, вона більше про тугу за домом та любов до рідної землі, ніж про війну), а тому що це було занадто легко накласти на наші окуповані міста. Вона дуже й дуже поетична і красива, але своїми словами буквально вирізає на серці шрами.

Was I walking over the corpses of those who had passed through, and who were decimated in the nakba? Was I walking over a land made of decomposed bodies? When I walk in Palestine I feel that am walking on corpses.


Історія складається з двох нелінійних частин: в одній герой пише листи своїй покійній бабусі і згадує море і місто, в якому вона жила і яке зараз є ізраїльськими територіями. І родина авторки, і родина героя - жертви Накби, або катастрофи - примусового переселення палестинців, яке сталося в 1948 році. Тут піднімається питання наскільки логічно залишатись в місті до останнього чи краще виїжджати, навіть якщо це буквально по відчуттям та ж сама смерть.

It was a coincidence that we stayed. They left because they had to leave. Do you know what kind of bombing we endured? There were explosions every day. They killed people and threw them out on the street. Do you know how many buildings collapsed on our heads? No one leaves their country just like that. Leaving was like suicide, and staying was suicide too.”

Інша частина історії - сучасність, де всі палестинці просто в один момент зникли і проблема вирішилась сама собою. Оповідь йде від обличчя ліберального ізраїльтянина, друга першого героя, який хоч і проти окупації сучасних палестинських територій, але вірить в державу Ізраїль на святих для євреїв землях. Він читає той самий щоденник першого героя з листами до бабусі і селиться в його домі, ненав'язливо, навіть не розуміючи, що по суті чинить як всі інші - окуповує чужий простір.

Це чудова книга, якщо є бажання заглибитись в історію Палестини і трохи краще зрозуміти їх погляд на сучасні події. Книжка написана ще в 2014 році, тому тут не буде нічого про сучасну війну. Авторка не пропонує якесь легке рішення та пише про проблеми в обох країнах. Це книга перш за все про любов до рідної землі, навіть якщо ти більше її не впізнаєш. Або ж спроба докричатись до іншої сторони конфлікту.

“The old will die and the young will forget,” is a saying attributed to David Ben Gurion (1886–1973) about how Palestinians will react to Israel.
Саяка Мурата дуже Саяка Мурата (обожнюю) 💖
А можна я трохи пожаліюся тут на ціни на книжки в Німеччині 💅

Чомусь в Німеччині є такий прикол, що деякі східноазійські книжки є ТІЛЬКИ в німецькому перекладі, як наприклад от оця чи Deine Kalten Hände від Han Kang. Це, звісно, на ціноутворення не впливає, але тоді в мене дуже мало варіантів, коли я хочу ці книжки прочитати 😅

Ця авторка мені дуже подобається, але книжка всього 176 сторінок, і 17 євро за електронку, яку прочитаєш за дві години, це боляче.

Мабуть, це правильно, що книжки стільки коштують, бо я тоді припускаю, що люди отримують хороші зарплати за свою роботу. Але сумно трошки, що для пересічної людини читання - це не дуже то і доступно.

Рэкорды

03.04.202523:59
76Падпісчыкаў
28.03.202519:38
20Індэкс цытавання
01.04.202500:25
37Ахоп 1 паста
08.04.202505:24
0Ахоп рэкламнага паста
28.02.202518:31
46.15%ER
31.03.202523:59
51.39%ERR

Развіццё

Падпісчыкаў
Індэкс цытавання
Ахоп 1 паста
Ахоп рэкламнага паста
ER
ERR
FEB '25MAR '25APR '25

Папулярныя публікацыі Bookish Acts

Запускаю офіційний челендж Read Around The World з нуля, бо я люблю ускладнювати собі життя 💅

#read_around_the_world

Протягом 2-3 наступних років прочитаю книги з усіх країн світу (ну, майже). Не ставлю собі за мету якось себе цим навантажувати, тому все ще буду читати і просто те, що мені подобається, а не тільки книги для челенджу.

Правила:

1. Автор_и мають народитися і вирости (десь хоча б до 15 років) в країні, з якої книга. Виняток: країни, звідки людина чи її батьки мусили втікати або де через політичний режим ця книга не могла бути видана. Але тоді історія має бути сильно направлена на культуру чи історію цієї країни.

2. Книга має бути в перекладі на англійську, німецьку чи українську. Виняток: англійська - одна з офіційних мов країни, звідки книга, або так само - автор_и біженці чи політично переслідувані і видались в безпечній країні

3. Якщо я більш менш знайома з політичною ситуацією країни, вибиратиму представників народів, які в цій країні мають менше прав, ніж інші. Наприклад, для Китаю читатиму Тибет чи Гонконг.

4. Буду старатись брати авторів, яких я ще не читала.

5. Може бути таке, що я читатиму і по 2-3 книги на країну, якщо буду хотіти 🙃

Сумарну статистику за весь час я все ще рахуватиму по старій карті, а цю роблю, тому що мені прикольно і мені подобається змальовувати країни ніби я там побувала 💃
Тим часом Ребекка Кван дописала свою сьому книгу. Гьорл, поділись секретами продуктивності? 😩💖
#science_fiction #literary_fiction #japanese_literature #dystopia #horror #speculative_fiction #прочитане_ba

Vanishing World - Sayaka Murata
пер. з японської Ginny Tapley Takemori

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Саяка Мурата саякомуратиться 💅

Під спойлерами тут частини відгуку, які підпадають під 16+ (я сподіваюсь не вище)(це нервово для мене, бо я поки що не викупаю, що і як треба цензурити).

Я все-таки дійшла до того, що ця книга геніальна, навіть попри дуже disturbing кінець. Щиро не розумію коментарі від людей на Goodreads, які розказують, що "це не та сама Мурата" або "видно, що це її рання творчість". З великим задоволенням її прочитала (або я просто занадто обожнюю посилання на Біблію в дивній літературі). Енівей.

Це світ, в якому фізичний, звичний для нас секс - це рідкість. Люди закохуються в 2D персонажів, максимум - мастурбують на них, а коли одружуються, то мають коханців на стороні і це нормалізовано. Але й з ними вони рідко займаються сексом, бо це по суті вже непотрібний енергозатратний процес, який далеко не всім подобався і люди від цього відмовились. Інтимні стосунки з чоловіком/дружиною в цій книзі вважаються інцестом, а дітей заводять виключно через штучне запліднення.

Якщо для Мурати характерно писати про персонажок, які дивні і для нашого світу, і для книжкового, то тут вона робить навпаки. В нашій реальності героїня сприймається більш менш нормально, бо вона все ж має сексуальне бажання, знаходить партнерів, з радістю одружується і мріє про дітей.

В тому ж світі, в книзі, вона не вписується в суспільство, перш за все через те, що на відміну від всіх інших дітей її зачали ще звичним способом (а це інцест в розумінні героїв книги). Але також, їй подобається займатись сексом і вона має сексуальне бажання. Та світ героїв не зупиняється в розвитку, технології розвиваються, вони все більше і більше відходять від людського. І героїня просто пристосовується до всього, що відбувається.

Тут дуже класний тейк про те, як з розвитком технологій ми втрачаємо багато чого людського і з радістю зустрічаємо автоматизацію в нашому житті. Так буде, скоріше за все, і зі здоров'ям, тілом, сімейними і суспільними ролями тощо. Так здається, що книга тільки про секс та й все, але по суті вона про суспільство і його очікування від людини, яка є частиною цього суспільства, про сім'ю та шлюб і що саме вони означають, про жіночі ролі та різницю між поколіннями.

Проза трохи самоповторна, але це притаманно японській літературі. Мені було дуже легко та цікаво це читати. Я не знаю, чому і в чому іншим коментаторам не вистачило глибини в цій книзі, але я провела з нею чудовий час саме через велику кількість підтексту і комічність ситуацій. Щиро рекомендую, але з обережністю, бо така література справді шокує і далеко не всім підійде.
З нашим днем, сестри!

❤️ В цей день хочу подякувати тим жінкам, які століттями виживали під гнітом патріархату і не зламалися.
🧡Жінкам, які почали протестувати, цим самим заявивши про своє існування і змусивши чоловіків нервувати.
🩷Жінкам, які зараз на фронті, в тилу, в енергоструктурах та рятівних чи волонтерських організаціях роблять все заради нашого спільного майбутнього.
🖤Авторкам, режисеркам, актрисам, винахідницям, науковицям, філософиням, які говорять про фемінізм і які боряться щоденно з тиском суспільної думки, що жінка ні на що не здатна.
🧡Жінкам, які прокидаються кожен день і живуть. Поки ми існуємо, існує наш голос, і ніхто не зможе закрити нам рота.

Картинку побачила в блускаї, на жаль автора ми не знаємо 🧚
Всі стрибають, і я стрибну 💅

💃 Introduce yourself in 4 books 💃

1. Monstrilio - Gerardo Sámano Córdova

Сумний горор про те, як мати з легені мертвого сина вирощує монстра, але йому важко жити як людина, хоч його оточення любить його у всіх формах і незалежно від вчинків. Відчуваю Монстріліо на всіх рівнях, що це важко, жити як той, ким ти не є.

2. Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe - Benjamin Alire Sáenz

Аріііі 😩♥️ Хороша, емоційна книга про двох підлітків, які закохуються один в одного, але також справляються зі своїми підлітковими (інколи не дуже) проблемами з сім'єю, у стосунках, школою тощо. Вона написана для мене і я дуже її люблю.

3. All the Lovers in the Night - Mieko Kawakami

Маленька японська новела про звичайну, але самотню жінку, якій ніби і нормально в своїй самотності і вона доволі емоційно далека від світу, але вона зустрічає людину, з якою в неї з'являється бажання спілкуватись і ставати ближче. Мені дуже й дуже знайомий її досвід, її відчуття світу, і те, що вона робила для цих зустрічей, щоб бути більш розважливіше, те саме робила і я в своєму житті. Тому це прям в саме серце ♥️

4. Extremely Loud & Incredibly Close - Jonathan Safran Foer

Це книжка, яку я все доросле життя називала улюбленою, хоч зараз і в цьому вже не впевнена, бо треба перечитати. Це про хлопчика Оскара, батько якого загинув в теракті 11 вересня в Нью-Йорку. Він знаходить ключі серед батькових речей і вирішує розслідувати, що вони відкривають. Те, як Оскар проживає горе і втрату, от і я так її проживаю. Я взагалі дуже люблю книжки, від яких я одночасно ридаю і сміюсь, тому тут без питань одна з найкращих книг евер.
#thriller #mystery #contemporary #literary_fiction #argentine_literature #прочитане_ba

Time of the Flies - Claudia Piñeiro
пер. з іспанської Frances Riddle

⭐️⭐️⭐️

Я відношу Claudia Piñeiro (Аргентина) до своїх улюблених латиноамериканських авторок. Так майстерно підіймати контроверсійні в суспільстві питання з моральної точки зору може тільки вона.

Наприклад, в A Little Luck вона розповідає про жінку, яка покинула свою сім'ю через інцидент зі своєю дитиною (вона врятувала свого маленького сина з-під потяга, але не встигла його друга, бо зрозуміло, що до своєї дитини вона кинулася в першу чергу) і переживає цілий спектр страждань та складних емоцій від цієї травми. В Elena Knows - розкриває тему догляду за своїми немічними хворими батьками (хвороба Паркінсона) і як це впливає на дітей, які і своє життя пожити не встигли.

Після цих двох книг я ще довго дивилася в стелю і думала, яке життя буває складне. Частково я мала такі ж відчуття і від цієї книжки, але щось воно мені не дуже зайшло. Можливо ще тому, що років 15 назад була написана перша частина, і, судячи по коментарям іспанською на Ґудрідс, її треба було прочитати.

Мені здається, мені просто не дуже цікава тема подружньої зради. Авторка знову замахнулась на щось амбіційне і розповідає про жінку, яка вбила коханку свого чоловіка. Сюжет починається тим, що вона вже виходить з в'язниці, намагається жити своє життя і засновує свій бізнес, який під прикриттям сервісу боротьби з комахами допомагає жінкам розслідувати подружні зради. Але от інша жінка, яку зрадив чоловік, дізнається, хто героїня така і просить її допомогти вбити його коханку.

Авторка рефлексує над питанням, чи може жінка вбити іншу жінку. Чи не зрада це сестринства як такого? Чи мала взагалі вона право виливати злість від зради чоловіка на іншу жінку, хай і його коханку, яка в цій зраді мала безпосередню участь? Вона також показує, як проживають труднощі жінки. Різні жінки. В цій книжці нема жодного головного героя чоловіка.

Мені, на жаль, було забагато тем, яких авторка торкнулася, але не зовсім розкрила. Якщо ті дві її книги, які я люблю, достатньо короткі і влучні, тут, в книзі на 300 сторінок, окрім сюжету була частина рефлексії про фемінізм, мізогінію, життя комах (не питайте), стосунків з дітьми і навіть про трансжінок і чи є вони частиною феміністичної боротьби за рівність у правах. Бо сюжет переривається маленькими главами-філерами, ніби з есеями про фемінізм з цитатами різних відомих жінок, і це доволі експериментально.

А ще що цікаво, це вже третя книга авторки, де вона пише про жінок, які мають складні стосунки зі своїми дітьми. Жінок, які з тих чи інших причин холодні та віддалені від своїх нащадків, а інколи навіть їх цураються і не називають власне своїх дітей - своїми дітьми. Ця частина у всіх трьох книжках подана сюжетно сильно, але все ж цікаво, чому авторка так багато рефлексує на цю тему.

У висновку, це поки що найслабша книга авторки, яку я прочитала, але при цьому вона все ще на хорошому рівні. Просто я знаю, що вона могла б набагато краще (ой, як високомірно це прозвучало 🥲). Але також я допускаю, що я просто недостатньо начитана, щоб зрозуміти всю багатошаровість сенсів, закладених у цей твір, і помітити всі відсилки на грецьку класику.

А А Little Luck та Elena Knows треба обов'язково читати. (Але тільки у тому випадку, якщо розумієте, що можете витримати зараз важкі теми)
Люди, коли готуються до мовних іспитів: декілька місяців читають і дивляться контент тільки цією мовою

Я, за декілька днів до екзамену з німецької: ну, прочитаю книжку, може поможе
Мені апрувнули нову книгу Саяки Мурати на #netgalley, а я навіть не помітила 🫠💃
#german_literature #literary_fiction #contemporary #прочитане_ba

Dschinns - Fatma Aydemir

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Найкращою рекламою цієї книги для мене було те, що у відгуках німці з турецьким корінням писали, що вона правдиво показала реальність їхніх батьків. І так, це перша п'ятірка року.

Гастарбайтери - це іноземці, які були запрошені до Німеччини виконувати низькокваліфіковану роботу. Їхнє життя було не легке, вони мусили важко працювати, соціального пакету теж як такого не було, але люди все одно їхали, бо це був шанс заробити трошки на життя. От і книга, по суті, розповідає про нащадків цих гастарбайтерів.

Я думала, книга буде про турків, а виявилось, що про курдів, які жили на території Туреччини. Авторка пише про національну ідентичність, втрату рідної мови, заборону нею спілкуватись на людях, бо це небезпечно, пропаганду, що всі курди - терористи, асиміляцію і віднайдення свого. І це так знайомо 😓

Історія починається з раптової смерті батька, який все життя працював на німецьких заводах, щоб купити собі квартиру в Стамбулі і провести там старість. Там же він і помирає, а сім'я їде з Німеччини до Туреччини, щоб його похоронити.

По суті, авторка розкриває багато проблем, пишучи від лиця кожного з дітей сім'ї.

🌕 Тут є і старша донька, вже зі своєю сім'єю і дітьми, яку привезли до Німеччини вже в підлітковому віці і вона мусила рости без батьків. Від неї ще вимагалося, що вона має жити, як справжня мусульманка, як і її матір. Через неї розкривається тема стосунків матері і доньки.

🌖 Є підліток, який народився в Німеччині, але зараз переживає кризу сексуальності, бо закохався у однокласника. Він мені особливо реалістично прописаний, як дитина, яка заплуталась і не особливо знає, що з нею і що їй робити (тут я трошки поридала).

🌘 Ще одна донька, яка виросла бунтаркою та феміністкою, але все ще є основною підтримкою для своєї сім'ї. Саме вона буде шукати відповіді на питання, чому в сім'ї не говорять про своє походження, а діти не знають рідної курдської мови.

🌒 Також син, вже дорослий чоловік, який так схожий на батька, трохи токсичний, маскулінний, але бореться зі своїми проблемами, влаштовує своє життя і також стикається з расизмом німецької поліції.

Це не та книжка, від якої можна очікувати якоїсь завершеної історії. Ми дізнаємось, що стається з батьками цих дітей, але що з ними - ні, вони продовжать жити своє життя зі своїми травмами, тому я б не порадила цю книгу тим, хто чекає якогось розвитку подій чи характерів. Мета книжки - показати проблеми, з якими стикались подібні сім'ї.

Також, я б не порадила це людям, які не люблять кінематографічний авторський стиль. Тут він дуже емоційний, навіть трохи перебільшений, але історія в голові складається в один фільм. Уявляти, що відбувається в книзі, дуже легко.

Особисто мені книга дуже сподобалась більше тому, що вона викликала в мене емоції, як в українки, яка теж намагається прижитись в Німеччині, але вона також добре написана.

Авторка дійсно не змогла розкрити всіх персонажів рівномірно сильно і можливо зачіпає занадто багато тем в одній книзі, як пишуть деякі люди, але досвід цієї сім'ї був мені чимось зрозумілий і книга залишила післясмак.
Не знаю правда чи не правда, що буде переклад Kafka On The Shore Харукі Муракамі, але коли бачу де-небудь цю книгу, завжди згадую цей відгук на Goodreads і мені смішно
ТРИ КНИЖКИ ПРО ЖІНОК, АБО ЛІТЕРАТУРНІ РЕФЛЕКСІЇ ПРО ЖІНОЧІ ПРАВА В РІЗНИХ КУТОЧКАХ СВІТУ

1. Woman at Point Zero - Nawal El Saadawi 🇪🇬

Єгипетська література про жінку, яка вбила на вулицях Каїру сутенера. І ось вона у в'язниці, чекає смертної кари, а поки розповідає нам про своє життя, дитинство, як втікала від свого чоловіка, як стала надавати сексуальні послуги і навіть як стала в цьому успішною. До моменту, поки не вбила чоловіка. Гнітюча, але коротка історія-символ про всіх жінок, яких утискали та принижували, про те, що як би твоє життя не склалося, у цій країні ти завжди будеш нижче по статусу за чоловіка.

Авторка - видатна єгипетська феміністка минулого століття. Попри культуру Єгипту вона стала успішною психіатринею і до кінця життя як могла виступала за права жінок, хоч і постійно терпіла приниження та політичні переслідування.

All women are victims of deception. Men impose deception on women and punish them for being deceived, force them down to the lowest level and punish them for falling so low, bind them in marriage and then chastise them with menial service for life, or insults, or blows.


2. Breasts and Eggs - Mieko Kawakami 🇯🇵

Сучасна японська література від однієї з моїх найулюбленіших авторок Мієко Кавакамі. Історія про трьох жінок у японському суспільстві - двох сестер з різним уявленням про жіноче щастя та дочку другої з сестер. Це для мене найголовніша книга про жіноцтво, яка розкриває теми асексуальності, автономності жіночого тіла, процесу дорослішання у дівчат, народження дітей та небажання мати секс, репродуктивного тиску та очікування суспільства від жінок. Абсолютно новий, свіжий та прогресивний погляд на свободу жінок жити так, як вони цього хочуть.

3. A House Without Windows - Nadia Hashimi 🇦🇫

Книжка про жінок в Афганістані, а саме в афганській в'язниці, і як вона може стати як і покаранням, так і спасінням. Головна героїня була звичайною жителькою селища, мала чоловіка та дітей і ніколи нікому не зробила нічого поганого. Але її чоловіка знаходять мертвим і звинувачують в цьому саме її.

Вона потрапляє у в'язницю, але знаходить там щось більше - жінок, які не тільки завинили, але які і рятуються від чогось: одна захищає себе від "вбивства гідності" (коли жінок забивають камінням з тої чи іншої причини), інша чекає, поки суд змусить чоловіка, від якого вона вагітна, одружитись на ній, щоб не потрапити під осуд суспільства, ще одна - підлітка, якій просто залишатись у в'язниці безпечніше, ніж на вулицях Афганістану.

Our world is the spaces between the rocks and meat. We see the face that should but doesn't smile, the silver of sun between dead tree branches. Time passes differently through a woman's body. We are haunted by all the hours of yesterday and teased by a few moments of tomorrow. That is how we live------ torn between what has already happened and what is yet to come.
18.03.202511:01
А чому всі читають "Кубик" Саші Козлова і ніхто не попереджує, що перша частина така тригерна 😳😳😳 Там десь з десяток самогубств сталося, і це було б добре виділяти жирним і писати великими буквами перед відгуком.
#ukrainian_literature #science_fiction #thriller #mystery #dystopia #прочитане_ba

Кубик - Саша Козлов

⭐️⭐️⭐️⭐️ (трошки авансом)

Кубик на 100% не склався, але якщо чесно я не дуже намагалась розв'язати головоломку в процесі читання, а просто пливла в потоці хаосу. Але при читанні рекомендую взяти гігантський листок і записувати всіх персонажів історій і яке відношення вони мають один до одного.

Якщо ви бачили серіал Чорне дзеркало, ось перша половина книги прям воно. Це депресивна антиутопія з постійними суїцидами і страшними смертями (дивно, що про це ніхто не пише). Якщо спочатку це просто якийсь хаос і нічого не зрозуміло, то потім прослідковується конкретний такий science fiction.

Доволі важко писати відгук на книгу, де будь-яке слово - спойлери. Концепція цікава, дійсно нагадує кубик, а ідея - збірна солянка з усього, що можна було бачити в фільмах і серіалах 2010х років. Ну, в хорошому сенсі. Бо тут навіть є сенс, а не лише пригоди.

В цілому, мені сподобалось це читати, хоч я і відчула в кінці себе трохи перевантаженою. Пояснення мало би розставити все по місцях, і в принципі так і було, але якось дуже складно і однією лавиною інформації (я мало читаю science fiction якщо що). Не всі сюжетні лінії і мотивації стали мені зрозумілі.

Також, на мій смак книга була занадто просто написана, трошки навіть кострубато. Нагадало мені стиль повідомлень моїх колишніх колег-програмістів з минулої роботи (здається, автор теж розробник). Але для дебюту все одно добре, тим більше для багатьох це навіть плюс, бо читається дуже легко.

Наступну книгу автора скоріше за все читатиму, бо його ідеї як мінімум не нудні, а як максимум - свіжі для сучасної української літератури.
Then I felt it: she wasn’t a mood, she was an emotion—at that moment, melancholy.

#reading_now
Book: On a Woman's Madness - Astrid Roemer
Artist: Daria Canta
09.03.202511:53
Взагалі, схоже Dschinns має всі шанси отримати першу п'ятірку року. За пов дитини переживаю так, ніби це моя власна, дівчину і вдарити хочеться, і обняти, слова батьків як іммігрантів в Німеччині б'ють в саме серце. Дуже кінематографічно написано, але так сильно розчулює, що думаю проридаю всю книжку 🥺
Увайдзіце, каб разблакаваць больш функцый.