Notcoin Community
Notcoin Community
Whale Chanel
Whale Chanel
Proxy MTProto | پروکسی
Proxy MTProto | پروکسی
Whale Chanel
Whale Chanel
Proxy MTProto | پروکسی
Proxy MTProto | پروکسی
iRo Proxy | پروکسی
iRo Proxy | پروکسی
Наші Гроші avatar
Наші Гроші
Наші Гроші avatar
Наші Гроші
Бодрий ранок, хунта! Я всяке бачив в дорожніх мільярдах. Як завищували розцінки на чверть, в півтора, навіть в два рази. Але такого бєспрєдєла ще не було. Щоб взяли і знизили ціни? Щоб менше грошиків получать?! Це відверте знущання над українськими устоями!!!

Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Дніпропетровській області домовилась із ТОВ «Автомагістраль-південь» про зниження розцінок на деякі роботи з утримання доріг.
З усього переліку 261 роботи «Автомагістраль-південь» погодилась на знижки по півсотні популярних і великих у грошовому вимірі позицій. Це стосується ямкового ремонту, чергування машиністів при зимовому утриманні доріг, очищення доріг від снігу, улаштування основи доріг, нанесення розмітки. По деяких позиціях знижка сягає 40%.

Однак навіть після знижки розцінки «Автомагістралі-південь» залишились одними з найвищих в Україні. Продовжимо спостереження)))
Психіатрична лікарня у Львові відреставрує головний корпус за 250 млн грн. Аналіз кошторису виявив значне завищення цін на деякі матеріали:

👉покрівельна оцинкована сталь врахована по 1 823 грн/кв. м, тоді як аналогічний матеріал у тендерах інших лікарень коштував від 444 до 912 грн/кв. м.
👉Лінолеум «Таркет Прізма» врахували по 1 847 грн/кв. м, тоді як аналогічний лінолеум у «Епіцентрі» коштує 532 грн/кв. м.
👉Натуральна оліфа закуплена по 218 грн/кг, тоді як у роздріб її продають по 146 грн/кг.
👉ОСБ плити 10 мм обійшлися у 231 грн/кв. м, хоча їх можна купити по 108 грн/кв. м.

🤦Можливі переплати на зазначених позиціях складають 15,31 млн грн – за ці кошти можна було б закупити 5 164 одиниць зимових курток для військових.

Підрядна фірма «Вельт капітал» і раніше фігурувала в розслідуваннях про завищення цін на ремонтні роботи, зокрема, у Львові та Луцьку.
Найбільшими закупівлями тижня відзначився «Держоператор тилу», який уклав угоди з монополістами у відповідних галузях.

Міноборонівці в середині лютого нарешті уклали низку контрактів з власною «Укрнафтою» на поставку арктичного палива на 2,38 млрд грн. Без урахування ПДВ вийшла дуже низька ціна – близько 37 гривень за літр. Жоден інший учасник ринку на ці торги і не подавався.

Ще 1,24 млрд грн коштуватимуть 55 тисяч бронежилетів Корсар М3мп-6 від фірми «Темп-3000». Тут конкуренції у давнього монополіста теж не було жодної. Але ціна бронежилетів теж значно знижена порівняно з минулорічними закупівлями. Зараз ціна для ДОТ склала 22 499 грн ($539). У грудні ДОТ купував такі ж бронежилети по 25 439 грн ($612). У листопаді-грудні інші військові частини купували Корсар М3мп-6 по 28 500 грн ($690).

Докладніше про закупівлю бронежилетів після таблиці найбільших закупівель тижня
Головний сервісний центр МВС замовив «Поліграфкомбінату «Україна» по виготовленню цінних паперів» виготовлення пластикових техпаспортів на 593 млн грн. «Наші гроші» порівняли їх ціну з попередніми закупівлями та для незалежності від курсу гривні імпортних складових перевели їх у доларовий еквівалент.

Виявилось, що нинішня ціна є найвищою за останній час - $12,98 за бланк. У грудні 2024 року МВС замовляло поліграфкомбінату такі самі бланки по $11,67, що на 10% дешевше.

Раніше у 2024 році доларова ціна складала $11,79, а в травні – $12,26.

Нагадаємо, у лютому 2022 року уряд Дениса Шмигаля змінив вимоги до бланків. Від того моменту водійські права і техпаспорт потрібно ламінувати з обох боків «захисним прозорим рефлективним ахроматичним покриттям та плівкою підвищеної міцності». Після цього фірма «Поллі-Сервіс», пов’язана з консорціумом ЄДАПС, почала поставляти різним замовникам по Україні програмно-апаратні комплекси на базі принтера Swiftpro K60 із подвійним модулем ламінування.
Це хороша новина для тих, хто хоче боротись проти розбазарювання бюджетних грошей у себе в регіонах. Тут зібрана докупи хронологія хто коли про що писав, звертався, які дії були зроблені, і до якого ефекту вони привели. Звісно, це не гарантовано, що у кожному випадку будуть такі реакції. Але в даному випадку замовник твердо встав на позицію "та ми в душі не маємо знати почім там та арматура", і тому коли йому довели що там супернахабні Х2 - знайшов юридичну можливість знизити ціни прямо вже по проведеному тендеру.

Зрештою кошторис будівництва реабілітаційного комплексу зменшили з 390 до 363 млн грн. Зниження вартості відбулося після публікації NGL.media , звернення Transparency International Ukraine та моніторингу ДАСУ.

За результатами перевірки замовник уклав додаткову угоду, скоригувавши договірну ціну. Наприклад були вдвічі знижені ціни на арматурну сталь класу А-ІІІ діаметром 12 мм – з 72 580 до 34 238 грн/т, вчетверо на пінопласт 50 мм – з 546 до 129 грн/кв. м та інші матеріали.
Бодрий ранок, хунта! "Енергоатом" вирішив вбухати ще 264 млн грн у реконструкцію власного господарства. І це в принципі необхідна справа, але з одним "але". Атомники дуже упоролись у використання саме вогнезахисної фарби Pyro-Safe. Саме її вимагають використовувати у ДСНС. А монопольним постачальником в Україну є група колишнього працівника ДСНС.
І маржа - справді сумасшедша.
Прямо зараз магазин у Польщі продає її по 15 євро за кілограм, що навіть з урахуванням українських мит і ПДВ все рівно було б втричі дешевше від ціни у кошторисі - 61 євро.

І це ще квіточки, бо це плановий ремонт. Це ще у Галущенка не розкупорювали "Велике атомне будівництво" на ХАЕС з рашистськими реакторами.

Але ж яка живуча схема. І який живучий міністр. А потім дехто обіжається, хулє це генерали на вибори засобирались. Таке ж прекрасне політичне керівництво, не можна шатать будку...
У Чорноморську на Одещині вирішили збудувати підземне укриття для школи. Ціни шокують. Навіть попри те, що в кошторис окремим рядком додали понад 4 млн грн на інфляційні процеси. Все таки будувать збираються цілий рік, щось справді може подорожчати.

🙈 Наприклад, бетон В25 М350 врахували по 5 280 грн/куб. м. Але виробник «Дікергофф Україна» в одеському прайсі пропонує його різновиди по 3 417-3 576 грн/куб. м. І да - це без доставки. В кошторисі на доставку бетону окремо врахували 1200 гривень на кубометрі.

🙈 Арматуру класу А-ІІІ врахували по 51 000 грн/т. Хоча фірма «Метінвест-СМЦ» пропонує таку в Одесі по 33 550 грн/т.

🙈 Броньований силовий кабель АВБбШвнгд-1 4х240 обійдеться у 1 859 грн/м. В інтернет-магазині «VSE-E.COM» його можна знайти у продажу по 909 грн/м, що вдвічі дешевше.

Отже, на досліджених позиціях ймовірна переплата може сягати 8 млн грн. Цього вистачило б на півсотні нічних Mavic 3T. Але ці гроші стануть маржою для мерії Чорноморська і її підрядників
17.02.202507:50
3 і 4 енергоблоки ХАЕС почали будувати ще за часів СРСР. Однак після розпаду Союзу Верховна Рада України прийняла закон про мораторій на їхню добудову, оскільки вони коштували дорого, але вже не були потрібні через профіцит наявного виробництва електроенергії.

У 2013 році президент України Віктор Янукович перед зустріччю з Володимиром Путіним заявив про необхідність добудови цих блоків разом із Росією.

У 2019 році президент Петро Порошенко доручав уряду розробити законопроект про добудову цих енергоблоків. За даними «Схем», у технічному завданні фігурувало обладнання чеського заводу «Skoda JS». Він тоді контролювався російським «Газпромбанком».

Однак ті проекти нічим не завершились, і будівництво під час вторгнення почав президент Володимир Зеленський. Уже прийнятий закон із дорученням купити російські реактори в Болгарії, є контракт на американське обладнання. Залишилось прийняти закон про будівництво блоків 3 і 4.
«Українська залізниця» провела великий тендер на дві тисячі комп'ютерів за 48 млн грн.

Ціна однакових комплектів по різних лотах складає 21 936-23 592 грн, що дешевше від ринку.

Кожен комплект включає неттоп HP Pro Mini 260 G9 із процесором Intel Core i3-1415U, оперативною пам’яттю 8 ГБ, накопичувачем SSD 256 ГБ та попередньо встановленою виробником обладнання операційною системою Windows 11 Pro, монітор HP S3 Pro 324pf, а також невідомі клавіатуру та мишку на USB. Гарантійний строк становитиме три роки.

За даними сервісу порівняння цін «Hotline», зараз в інтернет-магазинах такий неттоп HP Pro Mini 260 G9 (9H6E0ET) із клавіатурою та мишкою, але без операційної системи продається по 18 760-22 952 грн, а такий самий монітор HP S3 Pro 324pf (9U5J5UT) – по 5 882-7 244 грн.

Отже, на ринку такий комплект без операційної системи можна купити у роздріб по 24 642-30 196 грн. OEM-версія Windows 11 Pro Ukrainian коштує ще 8 499 грн. Разом це складає 33 141-38 695 грн, що мінімум на 29% дорожче від тендеру.
Всього у 2024 році Держоператор тилу уклав 17 контрактів на постачання 443,5 тис. флісок. В підсумку постачання 68% флісок (300 тис) повністю або частково було зірвано.

Зокрема, в травні ДОТ уклав контракти на 157 млн грн за якими ТОВ «Український діловий світ» мало поставити понад 200 тис. флісок за ціною 776 грн/шт. Всі ці контракти замовник розірвав через зрив постачання.

В липні три контракти на постачання флісок отримало ТОВ «Альфа Сек’юріті». Фірма мала поставити 95,5 тисяч флісок за ціною 732 грн/шт до 31 жовтня, але зірвала строки. Додатковою угодою постачання всієї партіії перенесли до 3 грудня. А потім дію договорів продовжили до кінця лютого 2025 року та змінили умови оплати — дозволили 100% передоплату на спеціальний рахунок у Держказначействі з погодження МОУ.

Федерація роботодавців України провела незалежну експертизу флісок від «Альфа Сек’юріті», яка виявила невідповідності технічним вимогам МОУ.

Хто отримав нові підряди на 368 млн грн - тут
12.02.202507:50
Справа в тім, що отримана на торгах ціна від 144 до 148 тисяч гривень за Мавік 3Т – це дуже дешево. Настільки дешево, що на тендерах інших військових частин і органів влади дорожче на 20 тисяч. В магазинах – взагалі в районі 180 тисяч.

І ладно б, якби мова йшла про десяток мавіків, які іноді справді десь можна намутить зі знижкою. Але тут мова про поставку понад 2 тисяч дронів. Тобто тут потрібні спеціальні квоти на рівні крупних трейдерів. І якщо виявиться, що хтось просто отримав 20% аванс від загальної суми третина мільярда гривень, і далі зникне з цілком пристойним кавалком грошей 65 млн грн, то це означатиме, що у нас зникнуть не тільки гроші, але й військові залишаться без необхідних дронів.
При цьому закупівлі дронів ДССЗЗІ проводяться у «Прозорро» по спеціальній напівтаємній процедурі. В результаті відомі закупівельні ціни, однак приховані всі дані про постачальників. Відтак ніхто окрім вузького кола посвячених не знає що це за постачальники, яка у них репутація, чи були раніше зриви поставок.

Докладніше
258 грн ($6) за сухпайок для військових. "Держоператор тилу" уклав контракти на постачання 1,4 млн добових пайків за нормою №15 протягом 2025 року.

На цих торгах, хоч і не було великої кількості учасників, але торгувались вони активно. В результаті законтрактувались на 7%нижче очікуваної вартості, це 27,52 млн грн формальної економії.

Такі набори для військових не купувались давно і простору для порівняння практично немає. Нацгвардія купує окремі раціони, а в єдиному контракті в/ч на такі набори ціна така ж — $6.

Анонімний учасник торгів заявив, що за $6 можна зробити лише «вкрай неякісну їжу» і повідомив, що американський пайок коштує $25. Відповідь ДОТ була проста: не подобається – не беріть участь в торгах.

Ну, і анонсованих кошерних і халяльних пайків у цій закупівлі немає. Кажуть, буде окремий тендер.
19.02.202507:15
Що не так із закупівлею паливної деревини для МОУ в Запоріжжі? Та все(((

«Наші Гроші» проаналізували півсотні закупівель дров для військових гарнізонів по всій Україні цієї зими. В більшості регіонів ціни за кубометр були ринковими — 1 800 –2 000 грн, а в Рівному взагалі дрова замовили по 1 300 грн/куб.м. Це справді хороша ціна за березові дрова.

В цей же час в Запоріжжі за березу щедро купували по 3 040 – 3 280 грн/куб.м.

Підряди отримали дві компанії, які належать одному власнику – Андрію Мотричу. Щоб виграти контракт у запорізьких військових його компанія показала договір із ФОП, який в той час служив в ЗСУ і … схоже що зник безвісти на Покровському напрямку, що, загалом не завадило йому підтвердити для фірми успішне постачання дров на 11 млн грн.

І да. Хороша новина в тому, що всі інші КЕВи купують дрова по нормальних цінах. Тобто в родині не без урода. А не вся родина тварі.
17.02.202507:48
Наприклад, "Енергоатом" більше року тому уклав угоду на придбання обладнання в США за півмільярда доларів. Але лише зараз планує замовити за 120 млн грн оцінку стану того обладнання. На фото видно, що воно ржаве. Бо більше десяти років лежало без діла в Америці після того, як було припинено будівництво АЕС для якої їх і робили.

Так само лише на друге півріччя 2025 року планують за 86 млн грн замовити оцінку російських блоків, які теж більше десятка років лежать у Болгарії. Це саме ті блоки, які за наполяганням Володимира Зеленського вирішили купити для добудови закинутих ще з часу СРСР блоків ХАЕС.

А ще у лютому почнуть думать про обстеження обладнання, яке раніше вже було поставлене на енергоблок №3 Хмельницької АЕС.

Більше про плани "Енергоатома" тут
А про історію довгобуду далі ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
У вересні 2024 року Херсонська міська рада без тендеру уклала угоди на будівництво укриттів у школах на суму 294 млн грн. «Наші гроші» відразу про це проінформували, звернувши увагу на приховування детальних цін на будматеріали.

А вже у січні 2025 року СБУ затримала при передачі «відкату» Олександра Новохацького, директора однієї з компаній-виконавців. За даними слідства, Новохацький запропонував директору однієї з херсонських компаній «допомогти» отримати підряд від КП «Херсонтеплоенерго». Натомість підприємець мав заплатити Новохацькому 22,5% від суми договору. Також Новохацький вказав, що при відмові, підприємець не зможе безперешкодно вести бізнес в Херсоні і області.

З листопада 2023 року компанія «Будпостач-СТСВ» отримала державних замовлень на 609 млн грн, найбільше від Херсонської міської ради, і вже отримала виплати на суму 275 млн грн.

З ким у херсонський владі пов'язаний підприємець – за посиланням
12.02.202511:08
Як казав наш Верховний головнокомандуючий за тиждень до вторгнення «Мы можем увеличить армию в два-три раза, но тогда, например, не сможем строить дороги. Для нас это проблема».

Тепер він не зможе будувати більше дронів і ракет для захисту України, бо тоді нічим буде платити за освоєння коштів на Хмельницькій АЕС на вибори.

І проблемою це буде вже не для нього, а для нас. Бо свої бабки вони знімуть відразу. В той момент як запустять гроші на бетономішалку. І заплатим за це свято жизні ми. Або через тарифи на електроенергію, або через погашення боргів, якщо Зеленському хтось видасть кредит на цю аферу.

Безплатний сир – тільки для лохів.
Минулого тижня серед топ-тендерів маємо приклади, коли низька ціна не гарантовано добре.

З одного боку маємо закупівлю палива «Лісів України» на 1 млрд грн. Тут великі торги виграла державна «Укрнафта», якій для перемоги на десятком(!) конкурентів довелось впасти на 12%. Зрештою бензин А-95 вийшов по 43,74 грн/л, дизель по 46,38 грн. Це приблизно на чверть дешевше цін автозаправках, але ризик зриву поставок мінімальний. І тому що йдеться не про розрібні продажі, а розвезення дрібногуртовими партіями по лісгоспам. І тому що це «Укрнафта», очевидний і зрозумілий постачальник.
А в подібній ситуації з закупівлею Держспецзвя’язку дронів Mavic 3T на 329 млн грн – низькі ціни навпаки лякають. ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
09.02.202505:55
Ну і да. «Енергоатом» теж готується до включення бетономішалок. Бо одна справа ті реактори купити з одноразовим хапком. А інша - це довго-довго то будувати і виймати бетонно-арматурну маржу. Зрозуміло, що це коштуватиме сотні мільярдів гривень. Ось "Енергоатом" І заплатить 28 млн грн за коригування техніко-економічного обґрунтування будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС. Його вже робили давним-давно і старі оцінки та кошториси давно застарілі. Десять років тому вже коригували за 5 млн грн. Але та корекція теж застаріла.

А американцям заткнули рота цяцянкою-обіцянкою переробить рашистські блоки на паливо від «Вестінгауза». За що ми теж заплатимо купу грошей. і МИ ЇХ ВЖЕ ПЛАТИМО В ПІДВИЩЕНОМУ ТАРИФІ ЗА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ.
Торік журналісти «Bihus.Info» показали, що люди ночують під сервісними центрами в черзі за талонами на практичний іспит, за електронним талоном доводиться полювати цілодобово через некоректну роботу системи, а хакери й «бігунки» продовжують їх продавати за гроші.

І ось МВС вирішило розгорнути комп’ютерну програму для керування електронною чергою Сервісних центрів. Тобто щоб було як в ЦНАПах - взяв талончик в автоматі і чекай черги. Аж цікаво - чи влаштують там саботаж з неможливістю взяти талончик?
Бодрий ранок, хунта! Енергетики Зеленського поставили черговий рекорд по розміру IQ. Спочатку замовляють реактори, а потім вирішують нанять експертів, щоб подивитись що там взагалі є. Чи не утоплєнніка привезуть з Америки? Чи не зажали болгари парогенератор до рашистського блоку? Все це наші будуть дізнаватись вже десь під кінець 2025 року. Причому ще й дурні гроші платитимуть за перевірку. Реально сотні мільйонів гривень. Коли з продавцями лежалого барахло все порішають за сотні мільйонів доларів. Я не шучу. ̷К̷о̷р̷у̷п̷ц̷і̷я̷ ̷п̷о̷р̷о̷д̷ж̷у̷є̷ ̷р̷у̷к̷о̷д̷у̷п̷і̷с̷т̷ь̷. Альтернативна обдарованість є наслідком невимовної жаги до неправомірної вигоди))) Докладніше ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
14.02.202507:45
Друзі, давайте ще зазирнем в завтрашній день. Абсолютно прогнозовано Трамп відмовився від боротьби з корупцією. На фото генпрокурорша США, яка більше не буде слідкувати за американцями, що дають хабарі іноземним урядам. Тобто якщо американському бізнесмену треба купити якийся тендер чи ліцензію десь по світу – «іді і грєши, сій корупцію».
Бо автократу, який з власної прихоті роздає посади баригам і олігархам і кладе на правила демократії з балансами між гілками влади – це вообще непонятна обуза. Чиста формальність, що заважає дєлать бабкі.
І да. Для нас це означає, що Трамп абсолютно спокійно віддає нас під рашистську сферу впливу.

«Біг корапша – Путєн Раша. Літл корапша – Мало Раша».

Тому Зеленський абсолютно спокійно і почав розгул корупції в Україні. Тому його прихильники і возвишають голос, що нефіг грузитись всякими індексами сприйняття корупції. Просто прийміть її. Не жили харашо - нєхуй починать.

Я ж казав, Трамп прийде – порядок наведе. Але новий порядок вам офігенно не сподобається.

Автопереклад статті з "Файненшл таймс" тут https://www.facebook.com/yuurii.nikolov/posts/pfbid0XKnvnzoQAjTmR6kRCtoUqvfe3tiAX2ZCQsK3NPLcxbwxB1G9kyCRfT75nKVwrsA2l
За три роки повномасштабного вторгнення Агентство відновлення заплатило по попереднім борговим зобов’язанням Укравтодору на ремонти доріг 54,69 млрд грн. Йдеться про погашення кредитів/облігацій та виплату відсотків.

Перша хвиля кредитів була на підготовку кількох доріг до Євро-2012. По тим боргам виплати на цей момент склали 19,80 млрд грн. І вони ще продовжуються.

Під час «Великого будівництва» у 2020-2021 роках були взяті боргові зобов’язання, виплати по яким склали вже щонайменше 23,30 млрд грн. І по ним виплати теж не закінчені.
Друзі! З огляду на кількість питань про пошуки корупції в закупівлях – я з «Нашими грошима» проведу у цю п’ятницю ще один вебінар. Умови осьо ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

🔵 Захід відбуватиметься за лінком у Zoom. Ми також забезпечимо трансляцію на Facebook-сторінку Юрія Ніколова: https://www.facebook.com/yuurii.nikolov

Важливо: лінк на вебінар буде надіслано зареєстрованим учасникам за день до заходу – 13 лютого після 17:00.

При реєстрації просимо вказати ті питання, які найбільше цікавлять вас для висвітлення експертами.

Реєстрація тут https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeuVMatKT0eWFTmo3okAcY4zX6ZTNJh5AgdOtGheMBCAu2kaQ/viewform
Мерія Кам'янського зробила щось неймовірне. Торік ми написали, що вона латає дороги найдорожчим асфальтом в країні. Після цього мерія вигнала чиновника, якій відповідав за цей факап, але новий знову замовив асфальт вдвічі дорожче від ринку.

Здавалося б пороблено, простіше зтерти Кам'янське з обличчя землі, ніж примусити команду тамошнього мера не красти гроші на всіх можливих тендерах...

Аж гульк! У свіжій закупівлі послуг на ремонт доріг щільний дрібнозернистий асфальтобетон типу Б марки 2 прописано по 6 500 грн/т .
І це нормальна ціна. Грудневий моніторинг ДП «НІРІ» показує, що на Дніпропетровщині щільний дрібнозернистий асфальтобетон марки 1 коштує 5 722-7 000 грн/т теж із ПДВ без доставки.

Хтозна що це означає. Може списуватимуть неіснуючий асфальт, може крастимуть на чомусь іншому.

Але факт є фактом: ми довго писали про неймовірну асфальтну маржу в Кам'янському - і ось її нема.
显示 1 - 24 210
登录以解锁更多功能。