28.12.202309:13
Обережно! Шахраї пропонують послуги із працевлаштування!
Шахраї створюють на сайтах оголошень, в соцмережах та/чи в месенджерах фейкові компанії, які пропонують юридичні послуги з працевлаштування за кордоном. Зазвичай їхня схема складається з активної реклами в інтернеті та спілкування через call-центри. Основною умовою надання послуг є передплата, але після отримання грошей шахраї "зникають", блокуючи ваші номери, або просто міняючи свої номери через певний проміжок часу.
Пошук винних і повернення коштів у таких випадках може бути надто складним завданням.
Які хитрощі використовують шахраї, щоб привернути до себе увагу:
* штучно завищені заробітні плати, що безсумнівно відрізняються від реальних;
* опис умов проживання, що значною мірою відрізняються від справжніх (проживання в п’ятизірковому готелі із триразовим харчуванням);
* оголошення нереальних термінів виготовлення документів, отримання договору та виїзду на роботу, особливо військовозобов'язаним;
* заниження ціни послуг.
Щоб захистити себе, слід дотримуватися кількох простих правил:
* не перераховуйте кошти за працевлаштування без перевірки;
* обирайте офіційні надійні агентства з відгуками;
* пам’ятайте, що "занадто добре, щоб бути правдою" нерідко є неправдою.
Будьте обережні та дотримуйтеся простих правил, щоб уникнути шахрайства!
Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції за посиланням: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ або повідомте про цю ситуацію за номером телефону: 0 800 505 170
23.09.202308:40
В жовтні не буде "додаткових" святкових вихідних
Відповідно до статті 73 КЗпП, у жовтні встановлено один святковий день — День захисників і захисниць України (раніше - 14 жовтня, з цього року - 01 жовтня), на який "припадає" й День міста Запоріжжя.
У мирний час, якщо святковий або неробочий день збігається із суботою або неділею, цей вихідний день "переноситься" на наступний після святкового або неробочого, тобто вихідним днем мав би бути понеділок 2 жовтня.
Однак за Законом № 2136 у період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої — п’ятої статті 67 та статей 71, 73 (святкові і неробочі дні) КЗпП.
📌 Це означає, що офіційних святкових та неробочих днів в Україні "поки-що" нема, але за бажанням працедавця й за згодою робочого колективу цей день може бути оплачуваним або неоплачуваним вихідним.
Консультацію/тлумачення надано юридичною лінією ГО "Українське жіноцтво" в рамках благодійної програми "СОС. Дитячі містечка" Україна
09.09.202304:34
Чи потрібно ставати на військовий облік вагітним жінкам-медикам з 01 жовтня 2023 року?
Законом встановлено, що винятком військового обліку є вагітні жінки та ті, що перебувають у "декретній" відпустці. За статтею 73 розкладу хвороб, згідно з Положенням про ВЛК, вагітні жінки визнаються непридатними до військової служби, незалежно від терміну й перебігу вагітності. 🤰
Вже призвані під час мобілізації жінки-військовослужбовиці мають право на звільнення зі служби у зв’язку з вагітністю (незалежно від перебігу й терміну) та у зв’язку із перебуванням у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більше ніж до досягнення нею шестирічного віку. 🤱
Медики-матері отримують право на відстрочку, якщо виховують дітей самостійно, мають 3х і більше неповнолітніх дітей або виховують дитину з інвалідністю, а також, якщо їхній чоловік служить в ЗСУ.
Для отримання "відстрочки" необхідно відвідати свій ТЦКСП ("військомат") та надати усі підтвердні документи. 📝
Дану інформацію/консультацію висвітлено в рамках благодійної програми "СОС. Дитячі містечка" Україна. Іншу профільну юридично-правову підтримку ви можете отримати безкоштовно на базі запорізького гуманітарного центру "Українське жіноцтво"
20.08.202313:34
❓ Чи можна під час дії воєнного стану звільнити жінку, яка має дитину з інвалідністю 📝
Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (та в разі надання відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку), одиноких матерів за наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю з ініціативи роботодавця не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням (стаття 184 КЗпП України).
Підстави для розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця передбачені статтями 40 і 41 КЗпП України. На звільнення працівників з інших підстав вимоги статті 184 КЗпП України не поширюються. 📌
Винятком із загального правила є звільнення у зв’язку із закінченням строку трудового договору, оскільки звільнення на підставі цієї статті допускається з обов’язковим працевлаштуванням. На період працевлаштування за працівниками зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.
Визначення поняття одинокої матері на законодавчому рівні відсутнє, але відповідно до пункту 9 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 р. № 9, одинокою матір’ю потрібно вважати жінку, яка не перебуває у шлюбі і у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено в установленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує і утримує дитину сама. 👩🏫
Крім того, варто звернути увагу на те, що дитиною з інвалідністю вважається особа до досягнення нею вісімнадцятирічного віку.
---
Дану інформацію/консультацію висвітлено в рамках благодійної програми "СОС. Дитячі містечка" Україна. Іншу профільну юридично-правову підтримку ви можете отримати на базі запорізького гуманітарного центру "Українське жіноцтво"
11.08.202314:19
⚡️Українці, які знайшли прихисток закордоном, зможуть отримувати пенсію й інші види грошової допомоги шляхом міжнародного поштового переказу 🙌
Це стане можливим завдяки експериментальному проєкту, який сьогодні схвалив Уряд. Відповідний проєкт постанови підготовлено Мінсоцполітики за результатами нарад з обговорення проблемних питань громадян України, які тимчасово перебувають у Польщі.
▪️У межах експериментального проєкту передбачено здійснення виплат міжнародним поштовим переказом АТ «Укрпошта» пенсій і грошової допомоги одержувачам, які тимчасово перебувають за межами України.
▪️Новація спростить отримання пенсії й інших видів грошової допомоги тим громадянам, які в Україні одержували їх поштою та не мали поточних рахунків, відкритих в уповноважених банках.
▪️Для цього особі необхідно буде надіслати до АТ «Укрпошта» відповідну заяву у паперовій або електронній формі. 📨
▪️Скористатися послугою з виплати та доставки пенсій чи грошової допомоги за кордоном першочергово зможуть українці у Польщі. За необхідності експеримент буде запроваджено й в інших країнах.
▪️Такі послуги для громадян України за кордоном будуть безоплатними. 📋
▪️Задля реалізації експериментального проєкту 10 серпня були внесені зміни до постанови Правління НБУ від 24 лютого 2022 року № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану». Вони дають змогу АТ «Укрпошта» здійснювати такі перекази.
Цю інформацію й інші безкоштовні юридично-правові консултації можна отримати на базі гуманітарного центру "Українське жіноцтво" за підтримки благодійної програми "СОС. Дитячі містечка Україна" 💶
25.07.202311:40
ℹ️ Кабмін переглянув термін надання переселенцям допомоги на проживання
Держава змінила підхід до надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці.
«Відтепер виплати здійснюватимуться на сім’ю протягом шести місяців з можливістю продовжити ще на один шестимісячний термін для соціально вразливих сімей», - йдеться в повідомленні.
Як зазначили у Міністерстві, також запроваджуються критерії й умови призначення виплат відповідно до майнового стану та терміну перебування особи за кордоном.
Орган соціального захисту населення повідомить отримувача виплат у разі припинення надання допомоги.
---
Іншу безкоштовну юридично-правову консультацію можна отримати в юриста ГО "Українське жіноцтво" в рамках благодійної програми БО БФ "СОС. Дитячі містечка" Україна
21.11.202313:25
Ставка військового збору може стати диференційованою
Для збільшення видатків на фінансування сектору оборони за рахунок збільшення надходжень в бюджет від військового збору,, нардепом від партії "Слуга Народу" запропоновано на період воєнного стану впровадити диференційоване оподаткування військовим збором, а саме:
► ставка збору від об’єкта оподаткування у платників податків всіх форм власності, крім державної та комунальної, - 1,5 відсотка,
► у платників податків державної та комунальної форми власності , - залежно від місячного оподаткованого доходу (у мінімальних заробітних платах, встановлених в Україні на час нарахування, далі - МЗП):
1,5 відсотка – при місячному оподаткованому доході до 3 МЗП,
3 відсотка – при місячному оподаткованому доході від 3 до 5 МЗП,
5 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 5 до 7 МЗП,
7 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 7 до 10 МЗП,
10 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 10 до 15 МЗП,
15 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 15 до 20 МЗП,
20 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 20 до 30 МЗП,
25 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 30 до 40 МЗП,
30 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 40 до 50 МЗП,
40 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 50 до 70 МЗП,
50 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 70 МЗП
Як зазначає автор відповідного законопроєкту, в умовах воєнного стану особливо великим є запит на справедливість. І однією з важливих складових сприйняття справедливості є заробітки у державному (комунальному секторі). Неозброєним оком помітна соціальна напруга, пов’язана з тим, що навіть в умовах воєнного стану в Україні є категорії осіб, які отримують в державному секторі неспівмірні із заробітками абсолютної більшості громадян (та пенсійним забезпеченням абсолютної більшості пенсіонерів) високізаробітні плати, що є по суті своїй аморальним і не відповідає вимогам і очікуванням пересічних громадян щодо справедливості, яка має панувати у рішеннях та діях влади і державної системи.
Оскільки законопроект, яким пропонувалось обмежити максимальні зарплати в держсекторі 10 мінімалками, не знайшов підтримку в парламенті, цим проектом пропонується встановити диференційний підхід до оподаткування військовим збором в умовах воєнного стану. Посадовці, які отримують аморально високі зарплати у державному (комунальному) секторі, мають бодай сплачувати вищий військовий збір.
Законопроєкт № 10267 "Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо диференційованого оподаткування військовим збором в умовах воєнного стану".
Інформацію опубліковано юридично-правовою лінією ГО "Українське жіноцтво" за благодійної програми "СОС. Дитячі містечка" Україна
15.09.202315:32
Партнерська громадська організація "Вік Можливостей" вже вчетверте проводитиме фінансовий марафон для жінок під час Всесвітньої акції "16 днів проти гендерно-зумовленого насилля". 💪
На даний, підготовчий, момент, приймаємо запитання від потенційних учасниць проекту за посиланням
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSemV2cElqmurUjQc6so75t4hdQlYRhdcxcL6Z-Vdyx1dcI2bg/viewform
01.09.202307:51
Щиро вітаємо "першачків", вчителів, учнів і батьків з Днем знань 💐
Безпеки, щастя, здоров'я, наснаги та довгого мирного життя бажаємо всім вам і нам, і, само собою, — нових крутих практичних знань на користь країні 👩🏫
З повагою та любов'ю,
Команда ГО "Українське жіноцтво"
18.08.202304:36
Однією з особливих категорій постраждалих від [загострення] війни є діти, в яких, безпосередньо, виникло багато обмежень й утисків. Їхній соціальний захист забезпечує держава, надаючи спеціальний статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів. 🔰
Отримати такий статус можуть діти (особи до 18 років), які доведено/документально :
🔹зазнали поранення, контузії, каліцтва;
🔹стали жертвами фізичного, сексуального насильства;
🔹були викрадені або незаконно вивезені за межі України;
🔹залучалися до участі в діях воєнізованих чи збройних формувань;
🔹незаконно утримувалися, зокрема в полоні;
🔹зазнали психологічного насильства.
Статус надається органом опіки та піклування за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання/перебування дитини як внутрішньо переміщеної особи, за місцем звернення, якщо місце проживання/перебування дитини не задеклароване/ не зареєстроване або задеклароване/зареєстроване на території, на якій ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованій Російською Федерацією, або за місцем виявлення такої дитини місцевими органами виконавчої влади та/або органами місцевого самоврядування. 🚸
Важливо зібрати повний пакет документів і вказати обставини, які негативно вплинули на стан здоров’я та розвиток дитини згідно Постанови КМУ від 5 квітня 2017 р. № 268.
До 14 років подати заяву можуть батьки або інші законні представники, родичі, опікуни чи піклувальники, а після 14 років дитина має право самостійно подати документи.
Рішення про надання статусу / відмову в наданні статусу ухвалюється уповноваженими органами протягом 30 календарних днів. Передумовою скасуванню статусу може бути досудове розслідування чи-то судовий розгляд кримінального провадження про підробку документів заявником. 🫂
Цю безкоштовну консультацію-тлумачення висвітлено ГО “Українське жіноцтво” в рамках благодійної програми “СОС. Дитячі містечка” Україна
05.08.202307:55
07.07.202312:31
В Україні з 1 липня 2023 року скасовано карантин, запроваджений через пандемію COVID-19. У зв’язку з цим відновлюються строки для вклеювання фотографій у паспорт громадянина України зразка 1994 року (у вигляді паспорта-книжечки) після досягнення особою 25- чи 45-річного віку 🇺🇦
🛑 Тож, якщо вам виповнилося 25 чи 45 років у період з 13.03.2020 р. по 24.01.2022 р., вам необхідно вклеїти фото у паспорт до 1 серпня 2023 року. 🔴
Якщо фотокартку не буде вклеєно, паспорт підлягає обміну на id-картку. 🔰
Перевірте уважно свої паспортні документи та, за необхідності отримання додаткової інформації, зверніться у будь-який підрозділ ДМС чи ЦНАП, або отримайте безкоштовну юридично-правову консультацію на базі гуманітарного центру "Українське жіноцтво" за попереднім записом за номером +38(066)9130630 (Марина).
Дані консультації й інша інформаційно-практична допомога надається безкоштовно за підтримки благодійної БО БФ "СОС. Дитячі містечка" Україна ☀️
28.10.202313:35
❗️Терміни проходження військово-лікарської комісії в Україні скорочують: тепер у військовозобов'язаних є чотири дні на медогляд, — прес служба МОЗ
Зміни передбачають встановлення чітких строків проведення досліджень і медоглядів військовозобов’язаних, а саме:
✔️ на проведення медогляду щодо придатності до військової служби дається не більше 4 робочих днів;
✔️ на проведення лабораторних досліджень - не більше 3 робочих днів;
✔️ на проведення інструментальних досліджень - не більше 3 робочих днів.
Проходження ВЛК з серпня 2023 можливе як при відповідних профільних установах, так і в центральних поліклініках.
Інформацію опубліковано юридично-правовою лінією ГО "Українське жіноцтво" за підтримки програми "СОС. Дитячі містечка" Україна по джерелах МОЗУ і МОУ
15.09.202307:00
Затверджено порядок інформаційної взаємодії реєстру призовників та реєстру фізосіб - платників податків 🔴
Спільним наказом Мінфіну та Міноборони від 21.08.2023 р. № 494/446 затверджено Порядок електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів і Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.
📌Документ визначає механізм обміну інформацією між Міноборони та ДПС (далі - суб'єкти інформаційних відносин), загальні правила складання та подання сформованих за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - ЄДРПВР) запитів на отримання з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр) відомостей, необхідних для актуалізації бази даних ЄДРПВР, та формування і надання ДПС відповідей на такі запити.
📝Електронну інформаційну взаємодію відповідно до цього Порядку здійснюють Міноборони як володілець ЄДРПВР, уповноважений орган адміністрування володільця ЄДРПВР, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - органи ведення ЄДРПВР), а також ДПС.
Електронна інформаційна взаємодія здійснюється шляхом обміну визначеним набором даних між електронними інформаційними ресурсами ЄДРПВР та Державного реєстру з використанням інформаційних систем суб'єктів інформаційних відносин засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта".
У разі відсутності технічної можливості передачі даних із використанням інформаційних систем, визначених абзацом першим цього пункту, електронна інформаційна взаємодія суб'єктів інформаційних відносин може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем (ДіЯ) із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, установленому законодавством.
Міноборони та ДПС мають забезпечити ведення електронних журналів обліку запитів та відповідей на запити.
Міноборони та ДПС перед початком обміну даними доручено здійснити проведення разової верифікації даних про осіб, що містяться в ЄДРПВР, з даними, що містяться в Державному реєстрі.📑
Наказ № 494/446 набере чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування. На сьогодні документ ще офіційно (в держвиданнях) не опубліковано.
---
Дану інформацію опубліковано в рамках безкоштовних юридичних консультацій в ГО "Українське жіноцтво" за підтримки благодійної програми "СОС. Дитячі містечка" Україна
31.08.202306:13
Хотіли вступити до профтеху (ПТУ, ВПТУ, профколедж, профліцей), але не було необхідних документів напохваті? Або, ж, просто довго думали і не могли наважитися? Або ж наважилися, але не встигли подати документи? 😱
Не засмучуйтеся — другий шанс можливий! Бо вступну кампанію до профтехів продовжено Міністерством освіти України до 01 жовтня 2023 року! 🎉
А це означає, що у вас є місяць, щоб зібрати всі документи або ж остаточно ухвалити рішення про навчання. Не сумнівайтеся! 🔥
*До речі, якщо ви вже одного разу здобули професію у профтесі безкоштовно і думаєте, що вдруге не вдасться, - тоді ви помиляєтеся. Віднедавна опанувати другий робітничий фах безкоштовно стало можливо завдяки реформі профосвіти - звертайтеся до приймальної комісії вподобаного ПТУ та здобувайте безкоштовно нову спеціалізацію! 🎊
Дану інформацію/консультацію висвітлено в рамках благодійної програми "СОС. Дитячі містечка" Україна. Іншу профільну юридично-правову підтримку ви можете отримати безкоштовно на базі запорізького гуманітарного центру "Українське жіноцтво"
15.08.202307:27
Національна Асамблея людей з інвалідністю запрошує 15 серпня 2023 року о 14.00 на вебінар: «Права жінок з інвалідністю на реабілітацію під час гуманітарної кризи в Україні», що відбудеться на платформі ZOOM.
Учасники, в доступному форматі, зможуть дізнатись про:
- основні правові аспекти у сфері реабілітації під час гуманітарної кризи в Україні;
- результати дослідження щодо доступності до реабілітаційних послуг, допоміжних засобів реабілітації, медичних виробів для жінок з інвалідністю та інших вразливих верств населення під час війни.
- права жінок з інвалідністю на комплексну реабілітацію в соціальних реабілітаційних закладах під час гуманітарної кризи в Україні;
- особливості реабілітації жінок з порушеннями зору в України;
- реабілітацію жінок після мастектомії як фактор стабілізації їх стану під час війни.
Участь у заході передбачає реєстрацію безпосередньо перед входом на захід, після цієї реєстрації Ви отримаєте посилання для входу.
Прохання врахувати на це час (2-3 хвилини) при переході за посиланням:
https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZYkcu-gpz0pEtPRxiGzL7npGM-mpDlLuHoj.
28.07.202305:20
Раді повідомити, що стартує набір нової групи на унікальну освітньо-практичну програму "Школа майбутніх лідерок" для дівчат віком 15-17 років на базі запорізького гуманітарного центру ГО "Українське жіноцтво" за підтримки Urgent Action Fund for Women’s Human Rights.
Протягом місяця учасниці проекту зможуть знайти нових подруг і отримати нові практичні знання та навички з волонтерства, саморозвитку та самозайнятості, індивідуальні експертні консультації, фасилітацію, менторство, опанують онлайн-нетворкінг й обмін досвідом з однодумцями, онлайн-зустрічі з профільними лідерками України та світу, можливість отримати підтримку на свою бізнес-ідею або соціальне підприємництво.
Участь в "Школі" є безкоштовною, очною в центрі Запоріжжя, але на конкурсних засадах з обов'язковим відвідуванням всього курсу онлайн- й офлайн- занять, для чого необхідно заповнити гугл-форму https://forms.gle/NPsUEejunaUwCwuB8 та дочекатися на дзвінок нашої спеціалістки
05.07.202316:53
24.09.202311:22
Хто із членів домогосподарства може звернутися за призначенням житлової субсидії?
В країні починається новий опалювальний сезон з потенційним підвищенням витрати на "комуналку", тому при низьких прибутках варто замислитися про подачу заявки на призначенням житлової субсидії. Це можна зробити, звернувшися до районних відділів Пенсійного фонду, через онлайн-портал ПФУ або через сайт "Дія" представники(ці) наступних категорій:
☝️одна із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, а у разі коли розділені особові рахунки, то кожен, на кого відкрито рахунок;
✌️людина, яка не зареєстрована в житловому приміщенні / будинку, але фактично проживає у ньому на підставі договору оренди житла (або за рішенням суду);
🤟індивідуальний забудовник, будинок якого не прийнято в експлуатацію, у разі, коли йому нараховується плата за житлово-комунальні послуги;
🖖внутрішньо переміщена особа (ВПО), яка не зареєстрована в житловому приміщенні, але фактично проживає в ньому без укладеного договору оренди житла (підтверджується довідкою ВПО).
Повний перелік осіб, які можуть звернутися за призначенням субсидії, визначено Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848.
Консультацію/довідку оприлюднено ГО "Українське жіноцтво" за підтримки благодійної програми "СОС. Дитячі містечка" Україна
10.09.202310:42
Що робити, щоб не призупинили виплати ВПО у разі відсутності особи під час перевірки місця проживання? 📝
У серпні Національна соціальна сервісна служба почала перевіряти фактичне місце проживання внутрішньо переміщених осіб, які отримують від держави допомогу на проживання. Ця тема порушувалася на нещодавньому засіданні Координаційного штабу з питань ВПО.
Зазначимо, що про таку перевірку мають повідомляти за 2 дні. Вона може проводитися на підставі:
• інформації про реєстрацію осіб як внутрішньо переміщених у межах однієї територіальної громади;
• отримання сповіщення від органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, громадських об’єднань чи фізичних осіб про зміну фактичного місця перебування ВПО;
• результатів верифікації відповідно до критеріїв призначення зазначеної допомоги. 🏡
Для запобігання припиненню виплат ВПО у разі відсутності під час перевірки необхідно протягом 14 днів звернутися до управління соціального захисту населення (УСЗН). А якщо є обґрунтовані причини відсутності – протягом 30 днів надати УСЗН підтвердні документи. 📌
Тож якщо ви змінили місце фактичного проживання чи контактний номер телефону або ж не вказали номер квартири, потрібно надати відповідну інформацію. Це можна зробити, звернувшись до УСЗН, або через додаток "ДіЯ".
🔴 Якщо у вас залишилися питання, телефонуйте на гарячу лінію Нацсоцслужби за номером: (044) 289-87-89.
Дану інформацію/консультацію надано в рамках програми "СОС. Дитячі містечка" Україна юридично-правовою лінією ГО "Українське жіноцтво"
26.08.202307:28
Чим цікавим зайнятися вдома на вихідних, ще, й, з користю в підготовці дітей та батьків до нового навчального року? 😳
Мало хто знає, але компанія Google вперше в світі створила власний віртуальний хаб, і він - саме в Україні! 💐🇺🇦
Завдяки "Google Знання" українські користувачі зможуть легше знаходити усі ресурси для власної додаткової неформальної, професійної чи-то спеціальної освіти - головне - наявність доступу до інтернету.
🏫 У розділі “Знання для школи” можна знайти ресурси Google призначені для освітян, учнів та їхніх батьків, щоб відкрити нові інструменти для навчання і викладання онлайн.
🗃 Розділ “Знання для роботи” містить ресурси, які стануть в нагоді тим українцям, хто прагне набути практичні навички, знайти нову роботу та розвинути свій бізнес у цей складний час.
📚 В розділі “Знання для життя” зібрані всі ресурси Google, створені щоб відкривати світ, розвиватися, та заохочувати допитливість.
Відкрийте для себе освітній хаб "Google Знання" за посиланням https://learning.google/intl/uk_ua/
15.08.202305:33
Подаруй дитині нові неймовірні емоції, знання та навички в форматі безкоштовних творчо-корекційних занять з елементами арт-терапії в центрі Запоріжжя - заповни анкету за посиланням https://forms.gle/gnrteVjaoX7karRg6 та дочекайся на дзвінок нашої спеціалістки
27.07.202304:57
⚡️Як абітурієнту з ТОТ вступити до вишу без документа про повну загальну середню освіту? 👩🏫
Якщо вступник із тимчасово окупованої території не має документів про повну загальну середню освіту, то йому спочатку потрібно скласти державну підсумкову атестацію як екстерн. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки.
Для цього необхідно подати заяву в один з освітніх центрів: «Крим – Україна» або «Донбас – Україна». Вони створені на базі закладів вищої або фахової передвищої освіти, куди абітурієнт планує вступати. Обраний для вступу заклад скерує його до прикріпленої школи.
Скласти ДПА також можна онлайн, провівши дистанційну співбесіду з відеофіксацією.
▪️Після цього абітурієнт повинен подати до освітнього центру такі документи:
• заяву на вступ;
• сертифікат ЗНО 2020-2021 або НМТ;
• довідку про взяття на облік ВПО;
• документ, що посвідчує особу (за відсутності – свідоцтво про народження);
• 4 кольорові фотокартки розміром 3х4 см;
• довідку про успішне проходження державної атестації.
Подати їх можна й онлайн, надіславши на електронну адресу обраного освітнього центру.
Загалом вступна кампанія 2023 року проходить у два етапи: перший – з 19 до 31 липня (зарахування на бюджет), другий – до 23 вересня (зарахування на контракт).
---
Іншу безкоштовну юридично-правову консультацію можна отримати в юриста ГО "Українське жіноцтво" в рамках благодійної програми БО БФ "СОС. Дитячі містечка" Україна
04.07.202312:38
❓ Чи може жінка у "декретній" відпустці працювати за сумісництвом 🤔
Чи має право жінка працювати за сумісництвом, якщо за основним місцем роботи вона перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку❓
Так 👩🔧
Відповідно до частини 8 статті 179 КЗпП України за бажанням жінки або осіб, які фактично здійснюють догляд за дитиною, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. 👩💻
При цьому чинним законодавством не встановлено, де саме жінка має право працювати на умовах неповного робочого дня: на підприємстві, з яким вона перебуває у трудових відносинах, чи на іншому підприємстві.
Отже, жінка має право працювати і на тому самому, і на іншому підприємстві або вдома. 🏡
Якщо жінка приступає до роботи на іншому підприємстві, то з нею укладається трудовий договір про роботу за сумісництвом.
🔷 Якщо потребуєте профільної юридично-правової консультації, — скористайтесь безкоштовними послугами нашого юриста в гуманітарному центрі ГО "Українське жіноцтво" за благодійної підтримки БО БФ "СОС. Дитячі містечка" Україна 🔶
запис та деталі — в будній робочий час за номером +380669130630 (Марина)
显示 1 - 24 共 59
登录以解锁更多功能。