

28.03.202415:42
🔵 Що передбачає законопроєкт № 10449 про мобілізацію та військову підготовку:
1️⃣ Мобілізація пропонується від 25 до 60 років
2️⃣ З 2025 року у вищих навчальних закладах запроваджується базова військова підготовка
3️⃣ Від проходження базової військової підготовки в університетах звільняються деякі категорії громадян
4️⃣ Замість строкової запроваджується базова військова служба на термін 5 місяців у мирний час і 3 місяці у воєнний
5️⃣ Громадяни з 18 років можуть обрати час проходження базової військової служби
6️⃣ Громадяни з 18 років, незалежно від проходження базової військової підготовки чи служби, отримають відстрочку до досягнення мобілізаційного віку
1️⃣ Мобілізація пропонується від 25 до 60 років
2️⃣ З 2025 року у вищих навчальних закладах запроваджується базова військова підготовка
3️⃣ Від проходження базової військової підготовки в університетах звільняються деякі категорії громадян
4️⃣ Замість строкової запроваджується базова військова служба на термін 5 місяців у мирний час і 3 місяці у воєнний
5️⃣ Громадяни з 18 років можуть обрати час проходження базової військової служби
6️⃣ Громадяни з 18 років, незалежно від проходження базової військової підготовки чи служби, отримають відстрочку до досягнення мобілізаційного віку
25.10.202306:05
❗️❗️❗️ НОВІ ПОВНОВАЖЕННЯ ПОЛІЦІЇ
💁🏻♂️ Кабінет Міністрів України вніс зміни до Положення про Національну поліцію з метою приведення його у відповідність до чинної редакції Закону України «Про Національну поліцію». Відповідне рішення ухвалено на засіданні Уряду 20 жовтня 2023 року.
Отже, Національна поліція отримала НОВІ ПОВНОВАЖЕННЯ:
1️⃣ Здійснювати екстрені комунікації за телефонним номером 102.
2️⃣ Конвоювати осіб, затриманих за підозрою в учиненні кримінального правопорушення, узятих під варту, обвинувачених або засуджених до позбавлення волі, а також охороняти їх у залі суду.
3️⃣ Здійснювати техніко-криміналістичне забезпечення огляду місця події, у тому числі пов'язаної з пожежами, та спеціальні вибухотехнічні роботи за фактами скоєння вибухів, у разі надходження повідомлень про виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів, загрозу вибуху.
4️⃣ Забезпечувати інформування Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, про хід досудового розслідування, ужиття заходів для розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, для внесення даних до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
☝🏻 Друзі, до карантину та повномасштабного вторгнення ми дуже полюбляли акцентувати увагу саме на неправомірній діяльності копів, тож, використавши пошук за ключовими словами «поліція» або «копи», ви можете переглянути КЛАСНІ МЕХАНІЗМИ ЗАХИСТУ ВАШИХ ПРАВ з цими суб'єктами 😎
25.09.202306:20
📌 Відкриті бази даних, реєстри та корисні посилання:
1. Національний портал відкритих даних http://data.gov.ua/
2. Перевірка документа про освіту https://osvita.net/ua/checkdoc
3. Єдиний державний реєстр судових рішень http://www.reyestr.court.gov.ua/
4. Інформація по фондовому ринку https://smida.gov.ua/db
5. Єдиний реєстр адвокатів України http://erau.unba.org.ua/
6. Відкриті дані земельного кадастру України https://kadastr.live/
7. Безкоштовний витяг з ЄДР реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch
8. Розшук МВС https://wanted.mvs.gov.ua/
9. База даних «Законодавство України» http://zakon4.rada.gov.ua/laws
10. Поштові індекси та відділення поштового зв’язку
України http://services.ukrposhta.com/postindex_new/
11. Трекінг поштових відправлень Укрпошта http://ukrposhta.ua/ua/vidslidkuvati-forma-poshuku
12. Єдиний реєстр боржників https://erb.minjust.gov.ua/
13. Рішення ЄСПЛ укр. мовою за усі роки http://zakon5.rada.gov.ua/laws/main/c798
14. Система реалізації конфіскованого та арештованого майна https://setam.net.ua
15. Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів https://rnb.nais.gov.ua
16. Перелік сертифікованих засобів криптографічного захисту інформації
https://data.gov.ua/dataset/1f3e38a5-ca00-4fa9-be1a-810a206ed1fe
17. Державний реєстр оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності http://www.spfu.gov.ua/ua/content/spf-estimate-registers.html
18. Подання заяви про шлюб https://diia.gov.ua/services/zayava-na-shlyub20
19. Інформація щодо стану розгляду справ https://court.gov.ua/fair/
22.08.202309:58
⁉️Чи можуть батьки обрати/замінити вчителя?
🔴Ні. Вибір та/або заміна вчителя є виключною компетенцією адміністрації закладу освіти. Однак батьки можуть звернутися з обґрунтованою пропозицією щодо заміни вчителя до директора школи, який повинен якнайкраще забезпечити інтереси дітей.
Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» (частина 3 статті 38), керівник закладу загальної середньої освіти має право, зокрема: «призначати на посаду, переводити на іншу посаду та звільняти з посади працівників закладу освіти, визначати їхні посадові обов’язки, заохочувати та притягати до дисциплінарної відповідальності, а також вирішувати інші питання, пов’язані з трудовими відносинами, відповідно до вимог законодавства».
Відповідно до частини 2 статті 54 Закону України «Про освіту» педагогічні працівники, зокрема, зобов’язані: «сприяти розвитку здібностей здобувачів освіти, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я; поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу».
Згідно зі статтею 55 Закону України «Про освіту» батьки здобувачів освіти, зокрема, мають право «захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти» та «звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти».
Таким чином, керівник закладу освіти, педагогічні працівники та батьки зобов’язані спільно діяти для якнайкращого забезпечення інтересів дітей.
⁉️Що робити
Звернутися до керівника закладу освіти з обґрунтуванням причини, чому вказаний педагог, на думку батьків, неефективно працює в конкретному класі. Вислухати пропозиції адміністрації щодо шляхів виправлення ситуації. Це може бути робота психолога у класі або з педагогом, курси підвищення кваліфікації, дисциплінарні стягнення, методична допомога колег. Усі ці пропозиції доцільні у разі, якщо педагог не несе загрози психічному та фізичному здоров’ю дітей.
‼️Важливо!
«В основі педагогіки партнерства лежить розуміння і визнання іншої особи (вчителя, батька, учня тощо) як рівноправного суб’єкта, поваги до особистості (у тому числі особистості учня / учениці), визнання її прав, визнання права на іншу думку і свободи її вираження тощо. Тому створення в кожній школі здорового і безпечного освітнього середовища, здорової атмосфери на засадах рівності, доброчесності, недискримінації має бути передумовою високих результатів навчання учнів» (з листа Міністерства освіти і науки України № 1/9-201 від 08.04.2020 року «Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про повну загальну середню освіту»).
29.07.202305:05
❗️❗️❓ А ВИ ВЖЕ ЗАКРИЛИ БАНКІВСЬКІ КАРТКИ? А ЧОМУ НІ?
💁🏻♂️ Кошти, доступ до яких ви отримуєте за допомогою банківської картки, зберігаються на рахунку в банку. І навіть коли грошей на рахунку вже немає чи термін дії картки сплив, рахунок продовжує існувати. До того ж за його обслуговування банк на законних підставах може нараховувати плату, яка автоматично списується з картки за наявності грошей на рахунку або ж обліковується як борг перед банком. Однак нерідко така заборгованість стає для клієнта неприємним сюрпризом.
☝🏻 Зазвичай всі умови обслуговування рахунку прописані в договорі. Зокрема, плату за обслуговування рахунку можуть встановити, відповідно до умов договору, у таких випадках:
▫️ на рахунку зберігається менше встановленої суми (або ви зняли всі кошти);
▪️ витрати менші певної суми на місяць (або ви перестали користуватися карткою);
▫️ закінчився пільговий термін обслуговування.
❗️ Якщо банк нараховуватиме плату за обслуговування рахунку, внаслідок чого виникне заборгованість, виплачувати її, найімовірніше, доведеться з відсотками. ПРИЧОМУ ДЛЯ ДЕБЕТОВОЇ КАРТКИ ВІДСОТКИ МОЖУТЬ БУТИ НАВІТЬ ВИЩИМИ, НІЖ ДЛЯ КРЕДИТНОЇ. А якщо про борг стане відомо через кілька років, сума може виявитися чималою.
☝🏻 На розмір витрат за обслуговування рахунку також можуть вплинути додаткові послуги. Наприклад, плата за СМС-інформування, відкладені комісії за будь-які послуги тощо. Щоб уникнути всіх цих витрат, необхідно закрити рахунок.
❓ Як правильно закрити рахунок?
❗️ Якщо ви хочете припинити користуватися послугами банку, доцільно діяти за таким АЛГОРИТМОМ:
1️⃣ Вимкніть всі платні послуги, це допоможе уникнути зайвих витрат до моменту закриття рахунку, що займає певний час.
2️⃣ Якщо є заборгованість за рахунком, погасіть її.
3️⃣ Подайте в банк заяву про закриття рахунку. В деяких банках про своє рішення закрити рахунок можна повідомити онлайн, а до інших потрібно прийти у відділення, де ви відкривали рахунок, разом із документами про відкриття рахунку. Це питання краще уточнити заздалегідь. Якщо ви звертаєтесь у відділення банку, а термін дії вашої картки ще не закінчився, здайте її в банк, щоб до вас не було ніяких претензій у майбутньому, адже формально це власність фінансової установи.
4️⃣ Почекайте певний час, протягом якого банк за договором повинен закрити рахунок. Цей час потрібен організації, щоб перевірити, чи не прийдуть відкладені комісії, наприклад, за користування банкоматом іншого банку. Якщо борги з’явилися, їх також доведеться сплатити.
‼️ Коли рахунок закриють, ВІЗЬМІТЬ В БАНКУ ДОВІДКУ, В ЯКІЙ ВКАЗАНО, ЩО ЗАКЛАД НЕ МАЄ ДО ВАС ФІНАНСОВИХ ПРЕТЕНЗІЙ. Документ знадобиться, якщо через якісь помилки борги раптово почнуть виникати вже після закриття рахунку.
❓ Що робити, якщо до рахунку прив’язано декілька карт?
У випадку, якщо до одного рахунку прив’язано кілька карток, а ви хочете припинити користуватися лише однією з них, рахунок закривати не потрібно. Однак радимо заблокувати картку, якою більше не користуєтесь. Так ви уникнете ризику шахрайства і зможете запобігти доступу до вашого рахунку.
‼️ ЗАВЕРШЕННЯ ТЕРМІНУ ДІЇ КАРТКИ НЕ ОЗНАЧАЄ АВТОМАТИЧНОГО ЗАКРИТТЯ РАХУНКУ. Щоб уникнути непорозумінь з банком та неприємних сюрпризів у формі заборгованості, прочитайте уважно договір, який ви підписували, коли отримували картку, – там зазначена вся важлива інформація про ваші права та обов’язки, зокрема й щодо обслуговування рахунку.
29.04.202312:19
25.03.202412:40
❗️❗️❓ Як працювати в умовах обмеженого електропостачання?
💁🏻♂️ Воєнна агресія рф та ракетні удари по об’єктам критичної інфраструктури є причиною екстрених, аварійних чи стабілізаційних відключень електропостачання, що впливають на роботу як організацій та підприємств, так і на працівників, які, на жаль, за таких умов не завжди можуть виконати той об’єм роботи, який повинні.
❗️ Наразі у чималій кількості населених пунктів України введено віялові відключення, тому повертаємося до важливих дописів родом з 2022-го ❗️
❓ Чи можна кваліфікувати відсутність електроенергії за таких умов, як форс-мажор, який спричиняє вимушений простій працівника і чи впливе це на його заробітну плату?
Так, дійсно, зникнення електроенергії можна кваліфікувати як форс-мажор, який спричиняє вимушену зупинку роботи працівника. Більше того, зникнення світла не може статися з вини працівника саме за таких обставин, у яких сьогодні перебуває наша країна. Кодекс законів про працю України ЗОБОВ’ЯЗУЄ РОБОТОДАВЦЯ ОПЛАЧУВАТИ ПРОСТІЙ ПРАЦІВНИКУ, якщо той стався не з його вини, у розмірі не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).
❓ Чи може роботодавець не платити за простій?
Фактично за законом через відсутність електроенергії роботодавець повинен нести всі пов’язані з цим збитки, і виплатити зарплату за час простою або ж забезпечити співробітника альтернативним джерелом енергії, наприклад, акумуляторами, ноутбуками з батареєю, що можуть працювати без під’єднання до мережі тривалий час, генератором тощо.
❓ Чи можлива дистанційна робота в разі відключення електроенергії?
Організація робочого процесу у форматі дистанційної роботи можлива, однак потрібно врахувати той факт чи зможе працівник виконувати свої повноваження під час тривалої відсутності електропостачання.
❓ Чи є можливість змінити режим роботи працівників у разі відсутності електроенергії?
Так, це можливо. У випадку почергових графіків відключення електроенергії для забезпечення виконання працівником своїх повноважень, можна змінити час початку роботи, щоб робочий день починався/закінчувався до або після таких відключень. Також можна перенести час обідньої перерви, щоб вона співпадала з періодом відключення. Це НЕ є порушенням прав працівника, а для роботодавцю це варіант, який дозволить йому уникнути зайвих витрат.
❓ Чи зменшиться заробітна плата у разі зміни режиму роботи працівника?
Оплата праці за неповний робочий день або неповний робочий тиждень буде здійснюватися пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку. А у випадку застосування роботодавцем такого варіанту врегулювання трудового відносин, як зупинення трудового договору, працівник взагалі не буде отримувати заробітну плату протягом часу зупинення дії трудового договору.
❓ Що повинні знати працівники або на що звертати увагу у цій ситуації?
Оплата праці є конституційною гарантією, і воєнний стан не є виключенням 🙅🏻♂️ Роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для реалізації права працівників на своєчасне отримання зарплати.
ОДНАК ПОТРІБНО ЗНАТИ І ПАМ’ЯТАТИ 👇🏻
1️⃣ Якщо із працівником не укладено письмового договору з нефіксованим робочим часом, а просто не нараховується та не виплачується зарплата за час відсутності електроенергії – ЦЕ НЕЗАКОННО.
2️⃣ Якщо роботодавець не оплачує простій, у такому разі він має ЗАБЕЗПЕЧИТИ ПРАЦІВНИКА ЗАСОБАМИ ДЛЯ ВІДДАЛЕНОЇ РОБОТИ БЕЗ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ – генераторами, акумуляторами, ноутбуками з батареями тощо.
3️⃣ Зникнення електроенергії, через ворожі обстріли, зумовлює невиконання роботи, яке відбувається не з вини працівника, а тому ЗАРОБІТНА ПЛАТА МАЄ ЗБЕРІГАТИСЯ.
20.10.202314:57
‼️В УКРАЇНІ ВНЕСЛИ ЗМІНИ ДО ПРАВИЛ ДОРОЖНЬОГО РУХУ
❓❓❓Що нового:
🔵 водіям усіх механічних транспортних засобів поза населеними пунктами доведеться включати при русі денні ходові вогні, а за їх відсутності - ближнє світло фар. Тепер це треба робити завжди, а не лише восени та взимку;
🟡заборонено перевозити дітей зростом менше 150 сантиметрів у транспортних засобах без використання дитячих утримувальних систем, що дозволяють пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки; 🔵заборонено перевезення дітей на задньому сидінні мотоцикла та мопеда крім ряду випадків;
🟡уточнено перелік дорожніх знаків, якими позначені спеціальні стоянкові місця на автомагістралях та дорогах для автомобілів.
💁♀️Зміни до ПДР внесені з метою наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу.
23.09.202311:42
❗️❗️❓ ЯК ПЕРЕВІРИТИ, ЧИ Є ЗАБОРОНА НА ВИЇЗД З УКРАЇНИ?
💁🏻♂️ Попри право на вільне переміщення, не всім українцям дозволено виїжджати за межі країни. Окремі заборони існують і під час воєнного стану, який нині введено в Україні. Як же перевірити, чи маєте саме ви заборону на виїзд за кордон?
❗️ Почнемо з основного насьогодні: під час воєнного стану особи, які підлягають призову на строкову військову службу, не зможуть перетнути кордон. Про всі виключення з цього правила час від часу ми інформуємо вас на нашому каналі 🫰🏻
❗️ Головними ПРИЧИНАМИ ЗАБОРОНИ на виїзд за кордон є:
▫️ заборгованість зі сплати аліментів;
▪️ рішення суду про заборону виїзду за кордон;
▫️ відкриття кримінального провадження;
▪️ відбування покарання;
▫️ володіння особою інформацією, яка є державною таємницею.
СПОСОБИ ПЕРЕВІРКИ 👇🏻
1️⃣ Найбільш надійний – подати письмовий запит до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України. Запит можна подати особисто, здавши його до канцелярії, або надіслати листа на поштову адресу центру.
📝 У запиті обов’язково потрібно вказати:
▪️ прізвище, ім’я та по батькові;
▫️ місце проживання (місце перебування);
▪️ реквізити документа, що посвідчує особу, яка подає запит.
2️⃣ Перевірити, чи заборонено вам виїзд, можна онлайн за найбільш популярними причинами відмови в перетині кордону:
▫️ Реєстр боржників
▪️ Реєстр судових рішень
▫️ Реєстр виконавчих проваджень
▪️ Реєстр заборгованості по податкам
▫️ Реєстр по штрафам за порушення ПДР
3️⃣ Існують спеціальні застосунки для перевірки, наприклад, Опендатабот:
▪️ встановіть Опендатабот;
▫️ відправте боту свій податковий номер (ІПН): якщо ви в реєстрі боржників за несплату аліментів – виїзд заборонений;
▪️ надішліть боту своє прізвище, ім’я, по батькові: якщо ви у розшуку або є судова справа щодо виїзду, то виїзд заборонений.
Не забувайте ❗️ ВСІ ПОДІБНІ ЗАСТОСУНКИ ЖИВЛЯТЬСЯ ВАШИМИ ПЕРСОНАЛЬНИМИ ДАНИМИ ❗️
21.08.202307:22
20.06.202306:13
❗️❗️❓ СКАСУВАННЯ ПІЛЬГ ДЛЯ ФОП: що потрібно знати станом на сьогодні?
💁🏻♂️ 29 травня 2023 року Верховна Рада України підтримала за основу урядовий законопроект №8401 про скасування пільгової ставки єдиного податку (2%). Законопроект передбачає скасування пільги на сплату податку для 1 та 2 груп, відновлення проведення документальних перевірок, повернення штрафних санкцій за порушення використання РРО.
Скасування пільг мало відбутися з 1 липня 2023 року, але «трошки не встигли», тому все це дійство перенесли на 1 серпня.
❗️ Але є ще декілька важливих АЛЕ ❗️
1️⃣ ВНЕСЕНО ПОПРАВКИ та пропозиції до законопроекту №8401, якими пропонується:
▫️ набуття чинності Закону перенесено на 1 серпня 2023 року;
▪️ розроблено для платників податків чіткі перехідні правила під час переходу зі сплати 2% єдиного податку на сплату інших податків;
▫️ встановлено мораторій на певні види перевірок (зокрема, на більшість перевірок 1-2 групи платників єдиного податку) та обмежено підстави для включення платників податків до планових перевірок;
▪️ пропонується не враховувати «технічний борг» за квітень 2022-липень 2023 під час визначення можливості платника ЄП залишатись на спрощеній системі;
▫️ збережено можливість добровільної сплати єдиного податку та ЄСВ для платників 1-2 групи, що мали податкову адресу на територіях бойових дій (в тому числі можливих бойових дій) та на окупованих територіях;
▪️ передбачено, що не застосовуються штрафи та пеня за несвоєчасне погашення податкового боргу у випадку, коли борг був самостійно відкоригований платником до нульових показників;
▫️ передбачено звільнення від фінансової відповідальності за порушення у сфері РРО (крім торгівлі підакцизними податками), якщо вони були вчинені на територіях, включених до Переліку Наказу Мінреінтеграції від 22.12.2022 року №309;
▪️ скасовано касовий розрив між включенням до складу податкового кредиту послуг отриманих від нерезидентів з відображенням по них зобов’язань.
2️⃣ Платникам 2% податку цього місяця НЕ ТРЕБА ТЕРМІНОВО ПОДАВАТИ ЗАЯВУ про перехід на 3-ю групу єдиного податку. Ні якщо ви щойно зареєстрований ФОП, ані якщо ви були на 5% раніше. Після вступу в дію законопроекту №8401 буде можливість перейти на будь-яку зручну групу єдиного податку.
3️⃣ ФОП-и будуть звільнені від санкцій за порушення (в тому числі за невикористання РРО), що вчинені під час війни до 1 серпня 2023 року.
15.03.202313:47
13.12.202309:01
⁉️Чи можна надіслати заяву про звільнення електронною поштою?
💁♀️Відповідно до ч. 1 ст. 38 КЗпП, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до закладу освіти; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
Частиною 3 ст. 29 КЗпП визначено, що ознайомлення працівників з наказами (розпорядженнями), повідомленнями, іншими документами роботодавця щодо їхніх прав та обов’язків допускається з використанням визначених у трудовому договорі засобів електронних комунікаційних мереж з накладенням удосконаленого електронного підпису або кваліфікованого електронного підпису. У трудовому договорі за згодою сторін можуть передбачатися альтернативні способи ознайомлення працівника, крім інформації, визначеної п. 4 ч. 1 ст. 29 КЗпП, що доводиться до відома працівників у порядку, встановленому ст. 29 КЗпП.
👉Слід зазначити, що спосіб листування та процедура обміну документами засобами електронних комунікацій між працівником та роботодавцем повинна бути врегульована або трудовим договором, або колективним, або будь-яким документом, де зазначена відповідна можливість.
‼️Тому, у разі відсутності попередньої згоди сторін трудових правовідносин на обмін офіційними документами засобами електронного зв’язку, заяву доцільно подати (надіслати) у паперовій формі з оригінальним підписом автора документу, оскільки направлення заяви засобами електронного зв’язку не дає можливості іншій стороні встановити справжнє волевиявлення заявника.
19.10.202306:31
СТАТУС "ДИТИНА ВІЙНИ" , або коректно - "дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів"
✍️ Постановою Кабміну України № 268 від 05 квітня 2017 року було затверджено «Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів» Спочатку дія даної постанови стосувалася тільки дітей з Луганської та Донецької областей, потім її дії поширили на всю територію України Постановою Кабміну № 547 «Про внесення змін до Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів» від 01.06.2023 р.
Тобто коректно в даному випадку називати не "дитина війни", а "дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів"
🙋Хто може отримати статус "дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів"?
👉Право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії Російської Федерації не досягла 18 років (повноліття), і в результаті:
🔴отримали поранення, контузію, каліцтво;
🔴зазнали фізичного, сексуального насильства;
🔴 були викрадені або незаконно вивезені за межі України;
🔴 залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
🔴незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;
🔴 зазнали психологічного насильства.
Одного з зазнаених ознак достатньо для отримання статусу «дитина війни».
❗️❗️❗️ Тобто самого лише факту проживання дитини на території України чи території ведення бойових дій після 24.02.22 недостатньо для надання статусу "дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів""!
🙋Куди звертатись для оформленя статусу ?
👉До органу опіки та піклування – за адресою прописки або адресою, зазначеною в довідці ВПО дитини (якщо дитина є ВПО), якщо ж дитина не є ВПО та не має «прописки» або зареєстроване в населеному пункті, де ведуться бойові дій або є окупованим, - до будь-якого органу опіки та піклування.
🙋Хто має право подати звернення для надання дитині відповідного статусу?
✅Законний представник дитини (один з батьків, опікун, піклувальник)
✅У разі, коли дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють, - її родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра), вітчим, мачуха, представник органу опіки та піклування.
✅Сама дитина, якщо їй виповнилось 14 років
🙋Які документи необхідно надати?
✍️заява про надання статусу
✍️ згода на обробку персональних даних
✍️ засвідчені копії таких документів:
✅свідоцтва про народження дитини або іншого ✅документа, що посвідчує особу дитини;
✅документа, що посвідчує особу заявника;
✅документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини або родинні стосунки між дитиною та заявником;
✅довідки про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи (у разі наявності);
паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки (у разі наявності);
✅паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон у формі е-паспорта або е-паспорта для виїзду за кордон (у разі наявності);
✅витягу з реєстру територіальної громади (у разі наявності).
✅Документальне підтвердження наявності підстав для надання статусу «дитина війни»
🙋Які документи підтверджують наявність підстав для надання статусу?
👉Цей перелік визначений в п. 6 Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
🙋Як швидко розглядаються документи?
⌛️Рішення про надання або відмову в наданні статусу приймається органом опіки та піклування протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви про надання статусу за результатами розгляду комісії.
🙋В якому випадку в наданні статусу може бути відмовлено?
👉У випадку подання неповного пакету документів.
🙋Чи можна оскаржити відмову в наданні статусу?
👨⚖️Так, відповідне рішення може бути оскаржено в судовому порядку.
🙋Чи розповсюджуються на таких дітей пільги, передбачені Законом «Про соціальний захист дітей війни»?
❌Ні, до зазначеного Закону досі не внесені зміни, які б дозволили користуватись цими пільгами дітям, які набули статусу дітей війни зараз.
20.09.202310:43
❗️❗️❗️ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИМ ПРИГОТУВАТИСЯ: Міноборони збирає на вас досьє!
💁🏻♂️ 18 вересня 2023 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект №10062, метою якого є удосконалення процедури інформаційної взаємодії між державними реєстрами для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану.
❗️ ДОКУМЕНТ ПЕРЕДБАЧАЄ ПЕРЕДАЧУ МІНОБОРОНИ ДАНИХ ПРО ГРОМАДЯН ВІКОМ ВІД 17 ДО 60 РОКІВ ❗️
☝🏻 Чинна редакція Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів» у статті 7 містить перелік з 18 найменувань персональних даних призовника, військовозобов’язаного та резервіста, які мають бути внесені до відповідного Реєстру.
❗️ НАРДЕПИ ПРОПОНУЮТЬ ЙОГО РОЗШИРИТИ ДО 33 ПОЗИЦІЙ ❗️ Включаючи ваше знанням мов, місце проживання, стан здоров'я, номер телефону, міграційні дані, водійське посвідчення тощо.
❓ Отже, у разі схвалення законопроекту буде містити ваше «ДОСЬЄ»?
⁉️ ХТО «ЗЛИВАТИМЕ» ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ ДО РЕЄСТРУ!?
До тих суб'єктів, які вже передають персональні дані українців до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, додаються нові-старі 👇🏻
1️⃣ МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
передаватиме дані стосовно номерів засобів зв’язку та адреси електронної пошти призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також відомості про стан здоров’я.
2️⃣ МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ
передаватиме відомості про наявність (відсутність) судимості, дозвільні документи про право на володіння та користування зброєю, відомості про посвідчення водія на право керування транспортним засобом тощо.
3️⃣ МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ
передаватиме відомості про рішення, що підлягають примусовому виконанню - виконавчі документи.
4️⃣ ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА
передаватиме відомості про зайнятість (код підприємства, місце роботи, посада), реєстраційний номер облікової картки платника податків.
5️⃣ МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ
передаватиме відомості про освіту та спеціальність, відомості про проходження освітніх курсів та курсів підвищення кваліфікації.
6️⃣ ІНШІ ДЕРЖАВНІ ОРГАНИ-держателі (розпорядники, адміністратори) інформаційно-комунікаційних систем, реєстрів, баз (банків) даних
передаватимуть відомості по володіння іноземними мовами; відомості про виконання військового обов’язку та проходження військової служби; військово-облікові ознаки; висновок (рішення) про проходження медичного огляду (військово-лікарської експертизи) тощо.
Не побачили якийсь орган? Він вже давно передає дані про вас у цей Реєстр! 🤷🏻♂️
❗️ Акцентуємо вашу увагу на тому, що це ЗАКОНОПРОЕКТ! Станом на сьогодні, 20 вересня 2023 року, він не пройшов жодного читання та наданий нардепам для ознайомлення ❗️
Актуальну інформацію щодо його розгляду можна відслідкувати ТУТ 📌
15.08.202311:54
⁉️Як знайти себе у судових справах, про які особі нічого невідомо?
Якщо ви не отримували повістки про час та місце судового засідання, це ще не означає, що ви не є фігурантом судових справ. Як дізнатися про судову справу, якщо вас про неї не повідомили.
🔴Якщо ви є учасником судової справи у цивільному процесі, суд має повідомити вас про це і викликати повісткою - це передбачено ст. 128 Цивільного процесуального кодексу.
💁♀️Згідно з цивільно-процесуальними нормами суд надсилає копії позовної заяви відповідачам та третім особам за місцем реєстрації. Якщо зареєстроване місце проживання (перебування), місце знаходження чи місце роботи відповідача, третьої особи чи свідка, а також заінтересованої особи у справах про видачу обмежувального припису невідомі, такі особи викликаються до суду через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України. Таке оголошення розміщується не пізніше ніж за десять днів, а у разі розгляду справи про видачу обмежувального припису - не пізніше 24 годин до дати відповідного судового засідання. З опублікуванням оголошення про виклик особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи.
Іноді виникають ситуації, коли особа не отримує такого повідомлення, а тому і гадки не має, що є фігурантом судової справи.
Причини на це можуть бути різними: адресат не отримав листа, не повідомив суд про зміну місця проживання чи перебування, а лист надійшов за місцем реєстрації.
‼️Зверніть увагу: навіть якщо ви відмовились від повістки у поштаря чи вас не виявлено за місцем проживання (реєстрації), суд вважатиме, що ви належно повідомлені і може розглядати справу за вашої відсутності.
Щоб не пропустити, а потім не отримати несподіванки у вигляді судового рішення, варто час від часу перевіряти, чи не фігуруєте ви у судовій справі.
⁉️Що для цього потрібно зробити:
✅зайти на сайт Судової влади України за посиланням;
✅перейти у поле «Стан розгляду справ», а далі – до розділу «Сторона по справі»;
✅ввести своє прізвище, ім′я, по батькові та натиснути «Пошук».
❗️Якщо ви фігуруєте у певній справі або до вас тільки пред′явлено позов, але суд ще не виніс відповідної ухвали, або ваша справа вже розглянута - інформація буде відображена у виді таблиці з усією детальною інформацією.
Якщо ви виявили своє прізвище на сайті Судової влади України і хочете отримувати повідомлення із суду, варто обрати один із варіантів:
🔴звернутися у найближче відділення «Укрпошти» із заявою на оформлення переадресації відправлень з місця прописки на актуальне місце проживання;
🔴надіслати чи особисто подати до суду заяву із зазначенням фактичного місця проживання та просити суд та учасників процесу надсилати саме туди всю необхідну кореспонденцію;
🔴зареєструватись у підсистемі електронний суд на сайті, створити там офіційну електронну адресу (електронний кабінет). Суд надсилатиме туди в електронній формі будь-які документи у справах, в яких ви берете участь.
📍Якщо учасник судового процесу є користувачем мобільного застосунку «Дія», тоді повідомлення з інформацією про назву та адресу суду, дату та час судового засідання, а також номер справи, суть спору та сторони у справі надходитимуть туди. Переглянути інформацію можна у розділі «Послуги – Судові справи».
❗️Якщо на той момент, коли ви дізнались про справу, вже є рішення суду, його можна оскаржити. Якщо ж справа ще перебуває на розгляді, ви маєте право дізнатись, коли буде наступне засідання, прийти на нього і повідомити суду, що ви раніше не були повідомлені про місце, дату та час, тому й не були присутні.
17.06.202306:30
❗️❗️❓ Як відбуватиметься перехід бізнесу зі сплати єдиного податку за ставкою 2%?
Роз’яснення Податкової
💁🏻♂️ 29 травня 2023 року Верховна Рада України ухвалила за основу урядовий законопроект №8401 щодо скасування пільгового 2% податку для підприємців, відновлення проведення документальних перевірок, повернення штрафних санкцій за порушення використання РРО. Скасування пільг мало відбутися з 1 липня 2023 року, але «трошки не встигли», тому все це дійство перенесли на 1 серпня.
Мова йде ось про це 👇🏻
СКАСУВАННЯ ПІЛЬГ ДЛЯ ФОП: які зміни чекають на підприємців з липня?
❗️ ПРО ОСНОВНЕ ❗️
1️⃣ Платники 3-ї групи, які сплачували єдиний податок за ставкою 5%, дійсно автоматично вважатимуться такими, що застосовують систему оподаткування, на якій перебували раніше.
2️⃣ Новостворені суб’єкти господарювання (ті, що з’явилися з березня 2022 року) у разі зміни ставки повинні подати до ДПС відповідну заяву не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу.
3️⃣ Суб’єкти господарювання, які були платниками податку на прибуток, але після скасування спрощеної системи з особливостями мають намір залишитися платниками єдиного податку третьої групи зі ставкою 3 або 5% (за умови відповідності критеріям, зокрема щодо граничного обсягу річного доходу – 7,5 млн грн для третьої групи), мають подати до контролюючого органу ДВІ заяви:
▫️ у першій заповнити пункт 5.5 «Відмова від спрощеної системи оподаткування»;
▪️ у другій (яку необхідно подати за 15 календарних днів до початку ІІІ кварталу 2023 року) – заповнити пункт 5.1 «Обрання або перехід на спрощену систему оподаткування» з 01 липня 2023 року та підпункт 5.1.1, у якому зазначити третю групу та обрану ставку єдиного податку залежно від реєстрації платником ПДВ.
❗️❗️❗️ АЛЕ ❗️❗️❗️
❌ ЗАКОН ЩЕ НЕ ПРИЙНЯТИЙ В ЦІЛОМУ, НЕ ПІДПИСАНИЙ, НЕ ОПУБЛІКОВАНИЙ ❌
«Голова Комітету вже написав, щоб заяву поки не подавали» 🤯
Ремарка: заяви, за логікою законопроекту та відштовхуючись від дати «01 серпня 2023 року», треба було подати до вчора – 15 червня.
❗️ БІЗНЕС МАЄ БУТИ В КУРСІ ВСІХ АКТУАЛЬНИХ ЗАКОНОДАВЧИХ ЗМІН, ОСОБЛИВО – ПОДАТКОВИХ. Тому рекомендуємо підписатися на наш канал та поширити цей допис серед друзів-підприємців!
02.01.202313:52
27.10.202306:22
⁉️За яких підстав особу можна позбавити батьківських прав
Українське законодавство містить виключний перелік підстав, за яких можна позбавити батьківських прав. Адже це крайня міра впливу, яка застосовується лише у разі порушення інтересів дитини.
💁♀️Позбавлення батьківських прав є крайньою мірою впливу на особу, яка не виконує батьківські обов’язки. Саме так визначено Постановою Пленуму Верховного Суду України від 20.03.2007 № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав».
Проте, якщо законний представник дитини самоусунувся від виконання своїх обов’язків, в інтересах дитини діє орган опіки та піклування за місцем проживання дитини.
Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо всіх своїх дітей або когось із них.
👉Особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише стосовно дитини, яка не досягла 18 років, і тільки з підстав, передбачених статтею 164 Сімейного кодексу, а саме:
1️⃣ не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
2️⃣ ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини, забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;
3️⃣ жорстоко поводяться з дитиною;
4️⃣ є хронічними алкоголіками або наркоманами;
5️⃣ вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
6️⃣ засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.
❗️❗️❗️Позбавлення батьківських прав здійснюється виключно судом, під час ухвалення якого він бере до уваги інформацію про здійснення соціального супроводу сім’ї або особи (у разі здійснення такого супроводу).
📌Під час розгляду судом справи обов'язковою є участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок про доцільність/недоцільність позбавлення особи батьківських прав щодо дитини. Поряд з цим висновок не є обов'язковим для суду. Суд може не погодитися з висновком органу опіки та піклування, якщо він є недостатньо обґрунтованим, суперечить інтересам дитини.
Водночас статтею 169 Сімейного кодексу особам, позбавленим батьківських прав, надано право звернутися до суду з позовом про їх поновлення.
⁉️Хто не може бути позбавлений батьківських прав?
🔴Не можна позбавити батьківських прав особу, яка не виконує своїх батьківських обов’язків унаслідок душевної хвороби, недоумства чи іншого тяжкого захворювання (крім хронічного алкоголізму чи наркоманії) або з інших незалежних від неї причин.
26.09.202306:54
⁉️Яка відповідальність за виїзд за кордон чоловіків з підробленими довідками, чи буде їх екстрадиція
Впродовж 3 місяців перевірки ВЛК та МСЕК повинно бути з’ясовано, чи справді рішення щодо встановлення інвалідності та визнання непридатності до військової служби, ухвалені в період дії воєнного стану, були обґрунтованими.
❗️За використання підробленого документа передбачено:
1️⃣або штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,
2️⃣або арешт на строк до 6 місяців,
3️⃣або обмеження волі до 2-х років.
❓Чи буде екстрадиція чоловіків, які використовували підроблені довідки
Екстрадиція — це процедура видачі особи державі, яка розшукує цю особу для притягнення до кримінальної відповідальності або виконання вироку. Це тривалий процес, який у середньому може охоплювати не один рік. Екстрадиція чоловіків можлива, якщо передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на максимальний строк не менш як рік.
👉Але максимальна санкція за використання підробленого документа передбачає обмеження волі на строк до двох років. У такому разі неможливо буде застосувати процедуру екстрадиції, бо позбавлення волі й обмеження волі — геть різні санкції за вчинене правопорушення.
Європейська конвенція про видачу правопорушників не застосовується щодо правопорушень, передбачених військовим правом. Низка країн ЄС, які тимчасово надають захист українцям, уже заявили, що не видаватимуть чоловіків-ухилянтів. Категоричне «ні» — від Австрії та Угорщини. Екстрадиція з Німеччини та Чехії хоч і є, та її ймовірність украй мала.
已删除08.04.202519:05
18.09.202311:03
Найтупіше питання серед українців – а де зараз заробити грошей?
Друзі, якщо ходити на роботу та заробляти 12.000 грн, то окрім стресу та вигорання ви нічого не отримаєте. Тільки молодість профукаєте, а на пенсії будете сидіти з голою дупою.
👉 Інша справа – читати канал Вакансич. Зайшов, побачив сотні віддалених вакансій, де навіть диплом не просять, і влаштувався в той же день.
Причому там платять не якісь копійки, а від $800 на місяць – на Work UA таким навіть не пахне. Ще й вимоги мінімальні – з руками відривають навіть студентів, не кажучи про людей з досвідом.
Коротше, підписуйтесь, це 100% спосіб знайти роботу по душі та заробляти гарні гроші: @vakansych
📲 Перейти до вакансій - https://t.me/+Z_jDfO6O3yNiYWUy
15.08.202306:13
15.06.202312:57
02.01.202309:53
显示 1 - 24 共 132
登录以解锁更多功能。