Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Птахи України avatar
Птахи України
Птахи України avatar
Птахи України
Завдяки їм маємо ґрунт і луки. Ентомолог про користь від хрущів

Практично в усіх комах раз на 5-15 років є сплески чисельності, зазначає ентомолог Сергій Глотов, пояснюючи, чому хрущі то зникають, то масово з'являються в Україні. Загалом більшість свого життєвого циклу хрущ проводить у землі – майже 4 роки. Й лише кілька тижнів літає і розмножується. Зимують хрущі на глибині понад 1 метр, їм не страшні морози. Потім личинка робить колиску із землі, з якої навесні виходить жук, якого ми звикли бачити, розповідає ентомолог. Від хрущів є користь. Якби їхні личинки не перетравлювали відмерле коріння, у нас би не було ґрунту. І якби не хрущі, наші луки заросли б лісом. Увесь надлишок хрущів з’їдають птахи.

Практично в усіх видів комах раз на 5-10-15 років сплески чисельності

Чому ми спостерігаємо то нашестя хрущів, то повну їхню відсутність?

Комахи мають певну циклічність у тому, наскільки їх багато. Це залежить від різних факторів, які впливають на чисельність комах: природи, паразитів тощо. Коли збільшується кількість птахів, вони просто з’їдають комах. Сплески чисельності хрущів бувають, коли зменшується кількість видів, які регулюють їхню чисельність. Відповідно хрущів стає більше і вони стають помітними. Раз на кілька років хрущі можуть давати такі сплески чисельності. Весна – це період, коли із лялечок з’являються дорослі особини. Практично в усіх видів комах раз на 5-10-15 років відбуваються сплески чисельності.

Найближчими роками хрущам нічого не загрожує

Наскільки хрущі адаптивні до змін клімату?

Хрущі доволі адаптовані до життя, оскільки вони зустрічаються в різних місцевостях. Їм підходять піщані й супіщані ґрунти. Головне, щоб ці ділянки не були зорані. Вони не відкладають яйця в орану землю. Деякі види хрущів є шкідниками і здатні вражати картоплю та інші рослини. Найближчими роками хрущам нічого не загрожує. Їхня чисельність може з року в рік зростати або зменшуватися, але щодо виживання виду не варто хвилюватися. Більшість свого життєвого циклу цей жук проводить у землі – майже 4 роки. І лише кілька тижнів він літає і розмножується. В землі не так активно відчуваються зміни клімату, тому хрущам наразі нічого не загрожує.

Найбільший ворон комах – це птахи

Чому личинки хруща проводять 4 роки в землі?

Тому що в землі вони більш захищені від птахів. Більшість комах адаптувалися жити або вночі, або в інших середовищах, наприклад на стовбурах дерев, в ґрунтовому покриві тощо. Деякі комахи маскуються під листя чи кору дерев. Це все захисна функція, щоб не стати поживою для птахів. Найбільший ворон комах – це птахи. По-друге, природа задумала, що личинки живуть у ґрунті, а імаго харчується листям для того, щоб дорослі особини не конкурували за джерело їжі з личинками в межах одного виду. Личинка в ґрунті накопичує речовини, які потім доросла особина використовує в період розмноження.

Їм не страшна будь-яка зима

Чим личинки харчуються у ґрунті?

Вони там різного віку. Личинки першого віку харчуються різними органічними речовинами. Це маленькі волосинки коріння, прикоренева зона рослин, відмерлі корінці тощо. Личинки другого і третього віку живляться винятково молодими коренями рослин, чим при високій чисельності можуть шкодити різним садовим культурам або рослинам, тобто, бути шкідниками. Зимують вони на глибині 1-1,2 метри. Це нижче зони промерзання, тому їм не страшна будь-яка зима. Потім відбувається заляльковування личинки, коли вона робить колиску із землі, з якої навесні виходить жук, якого ми звикли бачити.

Із кожною рослиною пов’язано від 40-50 видів комах

Як природа регулює чисельність хрущів?

Усі дерева мають здатність необмеженого росту. Тому це природно, що частину листя дерево втрачає за допомогою комах. З кожною рослиною пов’язано від 40-50 видів комах, які з’їдають листя, запилюють або живуть під корою. Відтак кілька десятків тисяч комах пов’язано з одним деревом протягом року. Хрущі не надто об’їдають дерева, якщо немає сплеску чисельності. Якщо навіть листок буде пошкоджений, на його місці виросте новий. Це не призводить до загибелі дерева.

Продовження ⬅️

🕊Птахи України
07.05.202515:39
🙏 Надаючи допомогу постраждалим від вчорашньої шахедної атаки в Харкові, співробітники Гуманітарної місії "Проліска" врятували пташеня

Дитинча ворони лежало на траві під колесами автівки. Внаслідок обстрілу поламало дерева, тож, ймовірно, воно випало з гнізда. Спочатку вороненя сиділо на бронежилеті психолога "Проліска", потім хтось приніс коробку, і врятоване пташеня тихенько вмостилося там. Тим часом місцеві почали приносити йому їжу ❤️‍🩹

Жоден із співробітників досвіду вигодовування птахів не має, але готові навчитися і приймуть поради від фахівців. А поки що вигадують ім’я для нового члена своєї команди.

📸: Гуманітарна організація "Проліска"

🌱 Еконовини на @ecorubric
#пташиний_гумор

🕊Птахи України
Життя знайде шпаринку 🥰

🕊Птахи України
Малеча сіроголового альбатроса. Сидять такі пухнастики, чекають батьків 🥰 І гнізда такі акуратні.

🕊Птахи України
#пташиний_гумор

🕊Птахи України
Яка цікава довгохвоста синиця 😆

#пташиний_гумор

🕊Птахи України
Красунчик одуд 😊

🕊Птахи України
Куріпка тундрова. Ці звуки 😁


#пташиний_гумор

🕊Птахи України
#пташиний_гумор

🕊Птахи України
Зяблик

🕊Птахи України
Мабуть, багато хто чув, як нявчить сойка, а чи чули ви, як гавкає зелена чапля? 😜

🕊Птахи України
#пташиний_гумор

🕊Птахи України
#пташиний_гумор

🕊Птахи України
#пташиний_гумор

🕊Птахи України
Гніздовий період — час, коли навіть собача шерсть розлітається, як гарячі пиріжки 😂

🕊Птахи України
— Не заохочуй його, Сільвія

#пташиний_гумор

🕊Птахи України
08.05.202506:15
Коловодник болотяний | Tringa glareola

Хроніка зниклої лапки 😊

🗺 В Україні пролітний вид, спостерігалися випадки гніздування.

Кулик середнього розміру. Маса тіла 50-80 г, довжина тіла 19-21 см, розмах крил 36-40 см.

Голос 🎤

—————

🦆Оповідки про птахів
✈️ Навігація по каналу
📗 Правила

🕊Птахи України
07.05.202509:35
Неймовірні птахи з дерева. Ч. 2

Автор Jim Elik

#птахи_мистецтво

🕊Птахи України
#пташиний_гумор

🕊Птахи України
🍃🌤️ Потепліло, і дикі мешканці лісів та парків стали активнішими — їх усе частіше можна зустріти під час прогулянок у гарну погоду.

І хто ж не захоче пригостити білочку чи їжачка чимось смачненьким, щоб помилуватись, як вони їдять?

Звісно, люди роблять це з добрих намірів, але чи дійсно це потрібно?
Адже навіть щире бажання допомогти може мати небажані наслідки.

🔶 Звичка отримувати їжу від людей змінює поведінку тварин: вони втрачають здатність самостійно виживати, починають асоціювати людину з їжею і часто стають жертвами жорстокого поводження.

🔶 Лисиці, борсуки, їжаки — усі вони можуть наближатися до домівок, смітників і доріг, ризикуючи своїм життям. Часто це закінчується отруєннями, травмами, а іноді — смертю.

🔶 До того ж, продукти, якими зазвичай пригощають (хліб, печиво, недоїдки), шкодять здоров’ю тварин: викликають проблеми з травленням, отруєння і навіть смерть.

🔶 А ще це порушує баланс у природі — бо якщо одна група тварин отримує перевагу, інші види страждають.

🌿 Тож якщо справді хочете допомогти — не годуйте.
Краще збережіть їхній дім, навчіться жити в гармонії з природою й не завдавайте шкоди.
Дика тварина має залишатись дикою.
Це і є справжнє піклування 💚

Підтримати Центр: https://campsite.bio/helpwildanimalsua

Джерело: Wild animal rescue centre


🕊Птахи України
Ми беремо на роботу зозуль поза конкурсом, оскільки вони ніколи не йдуть в декрет.

#пташиний_гумор

🕊Птахи України
显示 1 - 24 221
登录以解锁更多功能。