Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
VPLT avatar
VPLT
新闻和媒体
VPLT avatar
VPLT
新闻和媒体
У Полтавській області викрито масштабне розкрадання зерна на суму майже 3 мільйони гривень. Колишній директор філії Державної продовольчо-зернової корпорації України, за даними слідства, у період з березня по липень 2023 року організував незаконне вивезення близько 650 тонн кукурудзи без належного обліку. Матеріальні збитки підприємства оцінюються у понад 2,295 мільйона гривень.

Чоловіку повідомлено про підозру за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України — привласнення або розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем. Суд обрав запобіжний захід у вигляді застави майже на мільйон гривень. Розслідування проводять детективи Бюро економічної безпеки України та Полтавська обласна прокуратура.
Сьогодні зранку внаслідок падіння уламків БпЛА у Лубенському районі були частково пошкоджені покрівля приватного будинку та лінія електропередач.

Без світла залишилися 20 побутових абонентів. На щастя, обійшлося без постраждалих.

Про це повідомили у Полтавській ОВА.
У Полтаві 5 травня близько 05:40 сталася ДТП на вулиці Монастирській: автобус РУТА, за кермом якого перебував 32-річний водій, з’їхав з проїжджої частини та врізався в стіну житлового будинку.

Пасажирів у салоні не було. Водія госпіталізували, але він помер у лікарні. Поліція встановлює обставини події.

З водіями маршруток щось коїться страшне. Обирайте тролейбуси.
03.05.202516:19
У Полтаві розпочали поточний ремонт доріг, на який планують витратити 44 мільйони гривень. Роботи охоплюють близько 40 вулиць, зокрема Героїв Азову, Решетилівську, Небесної Сотні та інші. Загалом у 2024 році на поточний ремонт доріг у місті було спрямовано понад 238 мільйонів гривень, що дозволило оновити покриття на понад 150 вулицях.

Проте у 2025 році фінансування поточного ремонту доріг у Полтавській громаді суттєво скоротиться — до 58 мільйонів гривень, що втричі менше, ніж у 2024 році. Це обмеження змусить зосередитися на підтримці транспортного кільця та ремонті найбільш проблемних ділянок у старостинських округах.

Таке скорочення фінансування викликає занепокоєння серед мешканців, особливо в селах, де дороги перебувають у критичному стані. Наприклад, у Супрунівці ремонт дороги, розпочатий у 2023 році, досі не завершено, і через обмеження бюджету його завершення у 2025 році залишається під питанням.

Загалом у Полтавській громаді налічується понад 1,1 тисячі вулиць загальною площею 7,5 мільйона квадратних метрів. У 2024 році поточний ремонт було виконано на 153 вулицях площею близько 127,5 тисячі квадратних метрів.

Таким чином, у 2025 році ремонтні роботи будуть зосереджені на найнеобхідніших ділянках, зважаючи на обмежені фінансові ресурси.
Магазини взуття та аксесуарів Prego у Полтаві -

📍 ТРЦ Київ, вул. Зіньківська, 6/1а, 1 поверх
📍 вул. Котляревського, 18

🔣 Отримайте знижку -10% на взуття та сумки з нової колекції за промокодом PREGO10.
Пропозиція діє до 31 травня.
➿➿➿➿➿➿➿➿➿

📷 https://www.instagram.com/pregotheone

🌐 https://prego.ua/uk/akciya
Співробітники історико-культурного заповідника «Більськ» провели LIDAR-зйомку кургану «Вітова Могила», розташованого на території Опішнянської селищної ради Полтавської області.

Цей об’єкт довгий час залишався невизначеним на місцевості. Курган частково досліджувався у 1888 році археологом Іваном Зарецьким, який виявив поховання воїна VI–V століть до н.е. з багатим інвентарем, включаючи сагайдак із берести, оздоблений золотими бляшками у скіфському звіриному стилі, що свідчить про високий соціальний статус похованого.

Найцікавіші експонати зберігаються у Державному історичному музею в Росії, які виманили за безцінь.
Сьогодні Україна повернула 205 воїнів. Молоді хлопці й дорослі чоловіки з майже всіх видів і родів військ. Захисники Маріуполя та оборонці всієї лінії фронту.

Вони були розкидані по багатьох російських регіонах, увʼязнені тюремною системою з єдиним завданням: знущання і знищення людяності.
Поліція Полтавської області розслідує обставини смерті школяра, який помер за нез’ясованих причин під час заняття на фізкультурі.

Наразі тривають слідчі дії для встановлення причин та обставин трагедії. Правоохоронці закликають свідків події надати будь-яку інформацію, що може допомогти в розслідуванні.

Деталі інциденту наразі не розголошуються, оскільки слідство триває. Поліція обіцяє надати додаткову інформацію після завершення первинних слідчих дій.
Упродовж останнього тижня офіційні джерела повідомили про втрату на війні проти російських окупантів ще 12 військових, чиї життя були пов’язані з Полтавською областю.

Це Сергій Андріянов, Володимир Жадан, Михайло М’якота, Олег Біжко, Петро Худолій, Володимир Нестеренко, Дмитро Мокрий, Сергій Моргунов, Олександр Шарлай, Андрій Плехов, Михайло Поставний та Віктор Боровко.

Вічна пам’ять Захисникам України 🇺🇦
У Полтаві 3 травня відбулася акція «Нагадування: не мовчи — полон вбиває», спрямована на привернення уваги до проблеми військовополонених.

Учасники заходу — родичі та небайдужі — закликали суспільство не залишатися байдужим, адже тривале перебування у ворожому полоні ставить під загрозу життя та здоров’я українських захисників. Акцію приурочили до річниці полону морпіхів 36-ї бригади, зокрема — бійців із Полтавщини.

Присутні вшанували полонених і загиблих хвилиною мовчання, а також закликали владу активніше діяти задля їхнього повернення.
Пожежа на Центральному ринку в Полтаві. Кажуть що загорілась якась шашличка, сподіваємось що це не та сама легендарна де роблять найсмачніший шашлик і яка потрапила у випуск «їжа Полтавщини».
Якщо ви не знали, то «Сільпо» за адресою м. Полтава, пл. Павленківська, 3 тепер святкує день народження щомісяця! 🥳

І нам 3 травня виповнюється 9 місяців 🎂 Тому що на перше відкриття не у всіх вийшло прийти: Андрій робив генеральне прибирання перед приїздом мами, а на Софійку приліг кіт, то вона вирішила вже не вставати.

І щоб ми могли якомога більше розділити це свято з вами, в щомісячну дату відкриття — -30% на плиточний шоколад з мобільним застосунком «Сільпо».🍫
Як це — бути частиною команди «Маркетопт»?
Ми створюємо умови, де кожен співробітник почувається цінним, підтриманим і мотивованим до досягнень. 💙

Ось чому ми — найкращий вибір для твоєї кар’єри:

🔅 Погодинна оплата праці з регулярним переглядом.
🔅 Оплачуване стажування.
🔅 Знижки на продукцію компанії.
🔅 Гнучкий графік роботи.
🔅 Круті корпоративні заходи.

Телефонуй за номером 👉🏼 0 800 201 801

Долучайся до «Маркетопт» — тут працюють ті, хто цінує стабільність, розвиток і дружню атмосферу! ✨
У Полтаві планують виплатити 1 мільйон гривень матеріальної допомоги п’ятьом родинам, які постраждали внаслідок обстрілу безпілотниками 23 квітня 2025 року. Рішення про надання цієї допомоги мають ухвалити на засіданні виконавчого комітету міської ради 8 травня. Сума компенсацій залежатиме від ступеня пошкоджень і становитиме від 100 до 300 тисяч гривень для кожної родини .

У ніч на 23 квітня Полтаву атакували 13 дронів, частину з яких було збито. Пролунало 14 вибухів, що спричинили пошкодження в Шевченківському та Подільському районах міста. Внаслідок атаки поранення отримали троє людей, двох із них госпіталізували. Пошкоджено щонайменше сотню будівель, включаючи приватні будинки, багатоповерхівки, підприємства, склади та офіси .

Ця ініціатива є частиною зусиль міської влади щодо підтримки мешканців, які постраждали від обстрілів, та відновлення інфраструктури міста.
04.05.202513:52
У селі Мозоліївка Градизької громади на Полтавщині завершено масштабний проєкт берегоукріплення Кременчуцького водосховища. У рамках робіт укріплено 1,5 кілометра берегової лінії кам’яно-накидним банкетом — це найбільший подібний проєкт у регіоні за останні 18 років.

Роботи розпочалися у 2020 році з укріплення 315 метрів берега. Наступний етап тривав з осені 2023-го до березня 2025 року. Необхідність у зміцненні берегів виникла через постійне підмивання, яке загрожувало сільським угіддям, городам і навіть старому цвинтарю поблизу населеного пункту.

Місцеві жителі, зокрема Костянтин Кравченко, відзначають високу якість виконаних робіт та покращення безпеки: “Цього року дуже гарно зробили, дуже якісно. Можна по тій же дамбі проїхатись”.

Цей проєкт є важливим кроком у захисті інфраструктури та довкілля Мозоліївки від наслідків ерозії та підвищення рівня води у водосховищі.
Після ракетного обстрілу мікрорайону Браїлки в Полтаві внаслідок якого серйозно постраждали кілька житлових будинків (зокрема на вулиці Баленка, 5, 7 і 7а), міська влада запропонувала мешканцям створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) і самостійно організовувати процес відновлення. Суть нової моделі — мешканці беруть кредит, обирають підрядника, проводять роботи, а потім отримують до 99,9% компенсації з міського бюджету. Цей підхід подається як швидший та економічно вигідніший у порівнянні з централізованими ремонтами через управління капітального будівництва, де, за словами депутатів, поширені завищені кошториси та корупційні ризики.

Проте ініціатива викликала неоднозначну реакцію серед мешканців, особливо літніх людей. Вони занепокоєні тим, що замість прямої допомоги отримали складну процедуру, де доведеться брати банківські кредити під власне майно, ризикувати фінансово, шукати підрядників і вести документообіг. Деякі громадяни вказують, що отримали лише невеликі компенсації (300 тис. грн на тимчасове житло та 10 800 грн моральної шкоди), а решту витрат мусять покривати самостійно, сподіваючись на обіцяну компенсацію.

Зі свого боку міська рада, вустами депутата та забудовника Сергія Іващенка, пояснює: ОСББ має більше свободи, швидше ухвалює рішення, може отримати гранти через Фонд енергоефективності або долучитися до програми термомодернізації (30% власні кошти, 70% — грант від німецьких донорів). Додатково місто оновлює програму підтримки ОСББ, а «Полтава-банк» і сам Іващенко готові надавати позики.

Таким чином, перед мешканцями постає вибір між довготривалим ремонтом під егідою міста та складним, але потенційно швидшим і вигіднішим шляхом через створення ОСББ. Водночас брак чіткої комунікації, фінансові ризики та адміністративне навантаження породжують недовіру до ініціативи, яка має на меті не лише пришвидшити відновлення, але й реформувати сферу міського будівництва, усунувши непрозорі механізми та зловживання.
02.05.202510:05
Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) оголосило повторний конкурс на управління 25% частки статутного капіталу Крюківського вагонобудівного заводу (КВБЗ), що оцінюється у понад 21,5 мільйона гривень. Ця частка раніше належала австрійській компанії Capital Management GmbH, пов’язаній із громадянином РФ Станіславом Гамзаловим, і була арештована у 2022 році через підозри у фінансуванні російських підприємств .

АРМА прагне знайти надійного управителя, який ефективно представлятиме інтереси держави та сприятиме розвитку підприємства . Заявки приймаються до 15:00 14 травня 2025 року .
Полтавський та Єристівський гірничо-збагачувальні комбінати (ГЗК), що належать компанії Ferrexpo, переходять з травня 2025 року на триденний робочий тиждень через фінансові труднощі.

Основною причиною стала затримка відшкодування ПДВ з боку держави, що спричинило дефіцит ліквідності. У 2024 році ці підприємства сплатили до обласного бюджету 424 млн грн, і зменшення їхньої активності призведе до втрати сотень мільйонів гривень.

Криза поглиблюється через скорочення виробництва, логістичні проблеми, зниження попиту на руду в Китаї, збільшення енергетичних витрат, а також судові справи та репутаційні ризики, пов’язані з акціонером Костянтином Жеваго.

Ситуація може мати серйозні наслідки для економіки Полтавщини.
У Полтаві планують створити дві соляні кімнати для оздоровлення дітей. Проєкт передбачає облаштування таких кімнат у двох дитячих закладах міста.

Мета ініціативи — покращення здоров’я дітей, особливо в умовах підвищеного ризику респіраторних захворювань.

Фінансування проєкту планується здійснити за рахунок міського бюджету.

Фото ілюстративне
05.05.202510:48
У Полтаві на території школи №19 реалізують проєкт будівництва укриття вартістю понад 82 млн грн, що викликало підозри у завищенні кошторису.

За інформацією Prozorro, договір укладено з єдиним учасником тендера — київським ТОВ «Оптстрой+», заснованим менше року тому.

Аналіз журналістів «Медіадоказу» виявив переплати до 2,9 млн грн за окремими позиціями будматеріалів, зокрема арматурою, цеглою та вентиляцією. Кошторис містить неточності та нечітко вказані характеристики матеріалів. Проєкт розробляв ФОП Юрій Дрижирук, а експертизу проводила компанія, де працює головний інженер проєкту.

Вартість проєкту є рекордною серед подібних у місті, а його реалізація залежить від державного фінансування, яке наразі під питанням.
У Полтаві вантажівка провалилася під асфальт

На вулиці Дорошенка / Глібова вантажівка пішла під землю просто посеред дороги — покриття не витримало навантаження.

Щоб витягти машину, довелося викликати спецтехніку. Рух на цій ділянці залишається ускладненим.
03.05.202506:40
У Полтаві в межах проєкту «Рух без бар’єрів» до кінця 2025 року планують завершити облаштування «Маршруту ветерана» — безбар’єрного пішохідного шляху довжиною 1650 метрів.

Цей маршрут з’єднає ключові об’єкти міста, зокрема центральні зупинки, міську раду, ветеранський центр, житлові будівлі, спортивний комплекс і будинок зв’язку.

Проєкт передбачає забезпечення фізичної, цифрової, інформаційної, соціальної, освітньої та економічної доступності для ветеранів та інших маломобільних груп населення. Загалом міська влада має на меті зробити доступними 28 кілометрів міських шляхів, обравши для цього найбільш завантажені локації Полтави.

Ця ініціатива є частиною загальноукраїнського проєкту «Безбар’єрні маршрути», який реалізується у шести містах, включаючи Полтаву та селище Опішня Полтавської області .
Зранку у Полтаві розпочали демонтаж та перенесення пам’ятника на місці, де, за переказами, відпочивав Петро І.

Першим з конструкції зняли тризуб — його встановили активісти після початку повномасштабного вторгнення Росії.
У Полтаві розпочали ремонт пам’ятного знаку «1100 років Полтави», який перебуває в аварійному стані — куля тріщить, штукатурка осипається, що становить небезпеку для перехожих.

Роботи проводить КП «Декоративні культури» за кошти міського бюджету, передбачені на 2025 рік.
显示 1 - 24 15 848
登录以解锁更多功能。