

06.04.202412:01
06.03.202413:02
Де взяти гроші: 16 грантів на розвиток бізнесу
Ні для кого, не секрет, що українські підприємці можуть отримати гроші від українських та іноземних донорів на розвиток своєї справи. Які ж саме грантові програми діють зараз і як взяти участь у відборі?
07.01.202413:01
07.11.202313:01
5 принципів бізнесу Джеффа Безоса
Засновник найбільшого інтернет-магазину Amazon і один з найбагатших підприємців світу досяг таких висот завдяки дотриманню цих бізнес-правил.
1. Цінуйте своїх клієнтів. У книзі правил Джеффа Безоса клієнти знаходяться на вершині ланцюжка. Він зациклений на покупцях і хоче пропонувати їм найкращі товари за найвигіднішими цінами, швидку доставку та максимально оперативний зворотний зв’язок.
2. Ставтеся до співробітників як до власників. Безос завжди стверджував: «Ми знаємо, що на наш успіх значною мірою вплинула наша здатність залучати та утримувати мотивованих співробітників, кожен із яких має мислити як власник і, отже, насправді бути ним».
3. Знаходьте нові ринки з низькою конкуренцією. Сьогодні в світі все ще існує безліч проблем, які можна вирішити за допомогою нового мислення та підходу. Якщо ви знайдете новий ринок і нішу, яка тільки починає розвиватися, ви зможете досягти більшого успіху. Але пам’ятайте, що вам потрібно докласти всіх зусиль, щоб створити продукт, який вирішить проблему.
4. Будьте вперті, але гнучкі. Бачення Amazon завжди було непохитним. Попри лиха, критику акціонерів, низькі доходи та продажі. Але при цьому Джефф наполягає, що ви повинні бути гнучкими в деталях. Якщо пропозиція від когось із ради директорів, команди чи клієнта допомагає вам реалізувати свою стратегію, будьте готові дослухатись, але не відмовляйтеся від глобального бачення. Шляхи досягнення можна обговорити, але мета має залишитися тією ж.
5. Не зациклюйтесь на конкуренції. Замість зациклюватися на тому, що роблять конкуренти, ви повинні зосередитися на потребах своїх клієнтів. Якщо ви надто багато уваги приділяєте конкурентам, ви забуваєте про мету, заради якої створювали свою компанію.
23.10.202310:01
MYRONIUK PRO BUSINESS
Авторський канал про бізнес-стратегії. Засновано на персональному досвіді. Тут простими словами про дієві речі:
• як створити та запустити свій бізнес
• як побудувати стратегію, яка буде працювати у майбутньому
• як створити бренд
• як масштабуватись
• як піднімати ціни та зберегти клієнтів
• як робити правильну рекламу
Чому корисно підписатись на MYRONIUK PRO BUSINESS
👉🏻 тому що ви отримаєте лайфхаки по веденню бізнесу та практичні поради, які допоможуть вашій компанії зростати.
10.10.202312:00
7 книг для розвитку стратегічного мислення
У бізнесі хороша стратегія — це не лише план дій та прораховування наслідків, а ще широкий кругозір та велика частка креативності. Тримайте добірку корисних книг для стратегів.
«Книга рішень. 50 моделей стратегічного мислення» Мікаель Крогерус, Роман Чеппелер. У книзі зібрано 50 найкращих стратегій ухвалення рішень, включаючи методики МВА. По суті, це збірка вправ для прокачування мислення.
«Генії та аутсайдери. Чому одним все, а іншим нічого?» Малкольм Гладуелл. На прикладі обдарованих людей Гладуелл розбирає, чому один стане визнаним генієм, а інший — невдахою, які стратегії поведінки та персональні особливості призводять до того чи іншого результату.
«Як ми ухвалюємо рішення» Джона Лерер. Як розум поєднується з інтуїцією і що з них допомагає нам ухвалювати рішення? Американський психолог і журналіст Джона Лерер розбирає нейрофізіологію по кісточках, щоби пояснити глибинні процеси нашого мозку і те, як ми можемо на них впливати.
«Стратегія блакитного океану» В. Чан Кім, Рене Моборн. Автори проаналізували стратегії та досвід розвитку топових компаній. Основна думка книги: невдахи йдуть второваною дорогою, витрачаючи сили та енергію на конкурентів, лідери створюють власний шлях.
«Мистецтво війни» Сунь Цзи. Автор — китайський стратег, мислитель та досвідчений полководець. Книга не розповідає про війну і не вчить боротися — вона про те, як концентрувати ресурси та швидко перемагати з мінімальними втратами.
«Гарна стратегія, погана стратегія» Річард Румельт. Американський вчений та викладач розповідає, як відрізняти цілі від стратегії, ретельно готуватися до побудови довгострокових планів, знаходити слабкі місця та виправляти їх.
«33 стратегії війни» Роберт Грін. Це збірка стратегічних рішень, які можна застосовувати у будь-яких галузях. На прикладі воєн, знаменитих полководців і битв, автор розповідає, як використовувати ту чи іншу методологію в сучасному житті.


30.03.202413:01
02.03.202413:01
25.12.202313:01
Бізнес в IT: як започаткувати свій стартап в новому році
Ця індустрія — одна з небагатьох в Україні, яка продовжує стабільно розвиватися, незважаючи на війну та кризу. Кількість стартапів в IT-сфері росте з кожним роком, а доходи компаній приємно дивують своїх власників. Саме тому багато підприємців вирішують спробувати себе в технологічній індустрії. Але як увійти в цю доволі непросту і конкурентну галузь?
Першочергово бажано самому розібратися з усіма тонкощами функціонування світу IT, а зробити це можна лише ставши частиною цієї кухні зсередини. І в цьому вам допоможе безкоштовний марафон з HTML та CSS від GoIT. За 7 днів онлайн-навчання ви дізнаєтеся більше про цю сферу та навіть створите свій власний сайт.
Ваш Telegram перетвориться у навчальний кабінет, де ви будете отримувати матеріали, працювати з викладачем та ментором, здавати домашки, отримувати фідбек.
Якщо ви плануєте створювати свій бізнес в ІТ або вас просто цікавить ця сфера, реєструйтеся.
25.10.202312:01
Мем-маркетинг: як використовувати меми для підсилення бренда
За даними досліджень, 55% користувачів соцмереж віком від 13 до 30 років відправляють меми щотижня, а 30% — щодня. Багато світових брендів вже давно використовують цю тенденцію, адже міленіали та покоління Z становлять 40% від загальної кількості споживачів.
Що таке мем-маркетинг та як правильно його використовувати? Розглянемо, як гумор може підвищити охоплення у соцмережах та привернути увагу до продукту.
20.10.202312:01
Що поєднує компанії, які найшвидше зростають
Багато компаній, що є найбільш швидкозростаючими у світі, мають спільні риси, які інші можуть взяти на озброєння, щоб прискорити своє зростання та диференціюватися від конкурентів. Ось вони.
Впровадження нових продуктів і послуг з чітким стратегічним наміром. У середовищі, що постійно змінюється, важливо розуміти та адаптуватися до нових споживчих трендів. Найуспішніші компанії розуміють стратегічну мету фірми та ефективно розробляють інноваційну програму, часто із сильними новими комбінаціями продуктів і послуг. Вони виходять на ринок із найновішими «must have» для своїх клієнтів, часто створюючи конкурентну перевагу.
Вдумливе вивчення нових сфер бізнесу за межами своєї основної діяльності. Потреби споживачів постійно змінюються, і швидкозростаючі компанії досягають успіху у визначенні нових ринків для виходу на них на основі нової поведінки споживачів, у вдумливому вивченні за допомогою послідовних кроків, щоб стимулювати реальну трансформацію.
Інвестиції у своїх людей від щирого серця. Співробітники — це двигун будь-якого бізнесу. Провідні компанії надають своїм співробітникам можливості для навчання новим навичкам і професійного розвитку, створюють інклюзивне середовище поваги та співпраці, а також забезпечують гнучкий графік роботи. Це призводить до високого рівня утримання співробітників, підвищення продуктивності та міцної репутації фірми.
Ретельне відстеження нових технологій та адаптація до них. У кожної компанії є вибір: адаптуватися до нових технологій або залишитися за бортом. Компанії можуть підвищити продуктивність і скоротити витрати, пристосовуючи технології до своїх потреб.
Фокус на клієнтському досвіді та досконале розуміння своїх клієнтів. Найбільш інноваційні компанії надають більш індивідуальну підтримку з обслуговуванням клієнтів у режимі 24/7. Перевершуючи очікування потенційних або існуючих споживачів, виграють обидві сторони: клієнти отримують позитивний досвід, а компанії зростають.
05.10.202312:01
Як підприємці щодня втрачають гроші
70% підприємців втрачають гроші бізнесу через помилки у звітах в саморобних табличках та відсутність системного управлінського обліку.
Управлінський облік — це оцінка ефективності бізнесу, планування розвитку та передбачення ризиків. Через відсутність управлінського обліку підприємці можуть втрачати до 20% прибутку.
Які дії допоможуть позбутись ризиків та передбачити відтік коштів? Контроль всіх надходжень, планування майбутніх платежів та списань (тим самим попереджуючи касові розриви), розуміння реальних залишків на рахунках в будь-який період часу і контроль даних за всіма операціями по всіх напрямках діяльності та проєктах.
Впоратися з усім цим допоможе Finmap — інструмент обліку грошей для сучасного бізнесу. Він допомагає підприємцям управляти фінансами своєї компанії зручно, бачити повну картину свого бізнесу та приймати правильні рішення.
Переходьте за посиланням та спробуйте Finmap безкоштовно протягом 14 днів.
25.03.202413:07
Три причини чому підприємцю потрібна англійська
Англійська для бізнесу сьогодні потрібна, як ніколи. І ось чому.
Можливість швидше розвиватися. Знаючи англійську, ви можете читати нові книги, профільні статті, дослідження, аналітику тощо.
Робочі комунікації. В часи, коли кожен третій бізнес виходить на міжнародні ринки, треба вміти налагоджувати особисте спілкування з закордонними клієнтами та партнерами. А без гарної англійської це важко.
Краще розуміння економіки та ринків. Так вже повелося, що переважно саме західні англомовні країни є законодавцем трендів та мають великий вплив на весь світ. Тому англійська дасть змогу розуміти як змінюються ринки і як першим адаптуватися до цих змін.
Якщо відчуваєте потребу удосконалити свій інгліш — курс бізнес-англійської від онлайн-школи Englishdom вам допоможе. Кембриджська методика навчання, індивідуальні уроки з викладачем, інноваційна онлайн платформа, розмовні клуби для практики — тут є все для того, щоб ваша англійська вийшла на новий рівень.
Дізнатися більше деталей та записатися на безкоштовний пробний урок можна за цим посиланням.
29.02.202413:01
13.12.202313:02
5 теорій, які має знати кожен управлінець
«Золоте кільце» Саймона Сінека дозволить менеджерам визначити місію компанії та заразити нею всю команду. «5 сил» Майкла Портера завадять конкурентам відкусити шматок вашого прибутку. А економіст Даніель Канеман навчить керівників швидко ухвалювати рішення. Читайте про найвідоміші та найкорисніші бізнес-теорії.
24.10.202312:01
Як повідомити клієнту про підвищення цін
Декілька порад, які допоможуть зберегти лояльність покупців навіть після підвищення вартості.
Повідомте про подорожчання завчасно. Дайте клієнтам достатньо часу, щоб вони змогли змиритися з підвищенням прайсу. Можливо, їм доведеться переглянути свій бюджет або розглянути альтернативні варіанти. Можна запропонувати зробити одне або декілька замовлень до того, як нові ціни стануть актуальними, або надати купони на знижку.
Менше тексту. Не потрібно писати надто довгі листи клієнтам та заглиблюватися в деталі. Пишіть небагато і по суті. Чітко вкажіть, якими будуть нові ціни і коли вони набудуть чинності. Розкажіть про причини подорожчання та альтернативні варіанти. Насамкінець не забудьте підказати клієнтам, де вони можуть отримати додаткову інформацію.
Зробіть акцент на якості. Необхідність підвищення цін може збити клієнтів з пантелику, особливо якщо вони купують один і той же товар вже кілька місяців або років. Дуже важливо підкреслити якість та цінність продукції, докладніше розповісти про покращення, які ви плануєте.
Поясніть причину підвищення цін. Повідомте клієнтам прямо, що витратні матеріали подорожчали, і ви змушені підняти ціни, щоб зберігати якість продукції. Цим ви засвідчите свою прозорість.
Будьте чутливими. Дайте клієнтам відчути, що ви їх цінуєте: подякуйте за тривалу співпрацю, надайте можливості зворотного зв'язку, попросіть висловити свої ідеї щодо вашої послуги чи товару. Дайте зрозуміти, що хочете почути їхню думку.
Не вибачайтесь. Компанії постійно підвищують ціни — і це нормальний крок у веденні бізнесу. Вибачення можуть викликати у клієнта незручність. Хтось може подумати, що ви не впевнені у своєму рішенні. Якщо ваш продукт має високу цінність, продавати його потрібно за гідними та справедливими цінами.
17.10.202312:01
5 популярних помилок підприємця-початківця
Згідно з дослідженнями близько 50% усіх малих підприємств зазнають краху лише за п’ять років. І дуже часто саме через ці помилки.
Помилкова оцінка попиту на ваш продукт або послугу. Лише той факт, що вам подобається маринована цибуля, не означає, що вона подобається всім. Надто багато малих підприємств зазнають краху через те, що власник переоцінює попит. Перш ніж запускати своє підприємство, з’ясуйте, наскільки великим є попит на ваш продукт або послугу. Протестуйте його на широкому колі друзів і родичів.
Вихід на багатолюдний ринок без конкурентної переваги. Ви можете приготувати незрівнянно смачний гамбургер або піцу, але перш ніж намагатися побудувати бізнес на основі цього таланту, подумайте чим ви відрізнятиметеся серед інших гамбургерних чи піцерій: ціна, смак, оформлення, швидкість обслуговування, реклама тощо.
Забути порахувати витрати. Успішне відкриття бізнесу вимагає ретельного обліку витрат заздалегідь. Недостатня капіталізація — одна з основних причин невдач у бізнесі, тому перед запуском переконайтеся, що у вас є детальний бюджет, який включає не лише початкові витрати, а й інші. Краще планувати враховуючи песимістичний сценарій.
Нездатність делегувати. Жодна людина не може бути компетентною в усіх аспектах ведення бізнесу, тому переконайтеся, що ви визначили кожну критичну функцію і делегували завдання тому, хто краще за всіх виконає свою роботу. Використовуйте свої сильні сторони з максимальною вигодою для компанії та звільніться від функцій, які інші можуть виконувати краще.
Не визначити ключові показники ефективності. Перше, що ви маєте зробити при складанні бізнес-плану, — це визначити бізнес-модель. Щоб досягти успіху в будь-якому виді бізнесу, вам необхідно знати свою модель прибутку від А до Я. Встановіть KPI для вашого бізнесу, які дадуть вам змогу дізнатися, як працює ваша компанія. Цифри не брешуть.
27.09.202312:01
Повстати з кризи: 10 компаній, яким вдалося
Кажуть, що будь-яка криза — це час можливостей. І ці історії тому підтвердження. Зберігайте собі, нехай вони надихатимуть вас йти через перешкоди з високо піднятою головою.
09.03.202413:01
27.02.202416:02
5 помилок у комунікації, які можуть знижувати продажі
Однією з найбільших проблем у сфері продажів є неправильна комунікація. Проміжний, на перший погляд, переговорний етап може зіграти не на вашу користь, якщо допускати ці помилки.
Шаблонна презентація. Часто, представляючи свій продукт чи послугу, експерти зловживають однаковими презентаціями для всіх клієнтів. Звісно, ваша презентація буде містити стандартну для всіх інформацію. Але важливо персоналізувати підхід до кожного клієнта: додати слайди про ваше бачення побажання замовника, кейси розв'язання схожих проблем, переваги ваших продуктів відповідно до запиту тощо.
Відсутність додаткових запитань. Декілька запитань на початку співпраці можуть значно підвищити зручність для обох сторін. Ви зможете відсіювати не своїх клієнтів, продавати себе серед великої конкуренції, організовувати найкращі рішення тощо.
Цуратися допродажів. Допродажі можуть впливати на середній чек і закривати додатковий запит. Навчіться аргументувати, чому клієнту варто витратити більше грошей зараз. Пропишіть пари продуктів чи послуг, що доповнюють одна одну. Аналізуйте потреби та зацікавлення цільової аудиторії. Допродавайте те, що їм справді допоможе.
Ігнорування клієнтської бази. Щоб збільшити дохід без додаткових витрат на маркетинг та залучення нових клієнтів, попрацюйте з наявними. Клієнтська база — це всі люди, які мали чи мають з вами контакт. Намагайтеся, аби нові клієнти ставали постійними, тобто їхня пожиттєва цінність (LTV) збільшувалася.
Інтуїтивні та хаотичні продажі. Попри те, що людські стосунки будуються на психологічних моментах, технічний фактор теж грає роль. Щоб продавати системно та організовано, вам потрібно фіксувати клієнтську базу. Найкращий варіант — crm-система. Не забувайте також і про скрипти та регламенти.
14.11.202313:01
Kanban: основні принципи та користь для бізнесу
Канбан — це метод для розробки продуктів і управління командою, який базується на візуалізації. Для цього використовують дошку та набір різнокольорових карток. Один колір — один виконавець чи процес. Усі учасники команди будь-коли можуть перевірити стан будь-якого завдання.
Такі дошки можна використовувати і для особистого тайм-менеджменту, і проєктного планування. Найпростіша канбан-дошка — це три колонки: «Зробити», «У роботі», «Готово».
Як з'явилася методологія? Систему канбан вигадали на заводі Toyota. За класичною схемою виробництва деталі робили у різних цехах. Так, між виготовленням, наприклад, корпусу та лобового скла автомобіля однієї моделі могло пройти декілька місяців. Тому впровадили систему «карток» з інформацією для виробництва та логістики, які називали «канбан». Так вдалося виробляти деталі у потрібній кількості, не перевозити їх з місця на місце та економити гроші на матеріалах та зберіганні.
Чотири базові принципи «канбан»:
1. Відштовхуйтеся від того, що у вас є зараз. Методологія не закликає миттєво змінювати структуру компанії та ролі працівників. Навпаки, потрібно впроваджувати зміни до вже наявної системи.
2. Прагнути поетапних, постійних та еволюційних змін. Інакше кажучи — йти до великої мети маленькими кроками. На перший погляд може здатися, що глобальні зміни принесуть більше користі та прибутку. Але треба пам'ятати, що вони також принесуть величезні ризики. Поступовий рух до мети — більш гнучкий та безпечний підхід.
3. Поважайте потокові процеси та ролі. Потрібно зберегти те, що працює добре. Це стосується і стосунків, і посад, і процесів. Зв'язки з людьми допоможуть отримати підтримку змін, а налагоджені процеси удосконалити нестабільні.
4. Підтримувати лідерство на всіх рівнях. Прагнути бути лідерами та пропонувати зміни мають працівники на всіх рівнях, а не лише менеджмент.
23.10.202315:01
5 кращих mindmap-сервісів для підприємців
Безліч проектів, купа завдань, і все це потрібно тримати в голові. Як нічого не забути? З цим усім допоможе mindmap.
Mindmap («інтелект карта») — це такий допоміжний графік у вигляді розгалужень, який містить вашу основну задачу/ідею. Зазвичай завдання знаходиться в центрі графіка, який чимось нагадує дерево, від дерева відходять «гілки» — ключові напрямки/дрібні завдання. Таким чином будується mindmap, поки вся проблема не буде розкладена до деталей.
Опитуванням показують, що mindmap-сервіси можуть допомогти збільшити темп роботи на 44%, творчий потенціал на 30% і звільнити цілих 7 годин робочого часу на тиждень. Ось 5 кращих сервісів для майндмепінгу.
Coggle. Тут немає шаблонів, але при цьому необмежена кількість доступних карт. Підтримує використання в онлайн-режимі і дозволяє декільком співробітникам команди редагувати проект. З корисних функцій – автоматичне упорядкування гілок, вкладення зображень і спільне створення карт. Можна вивантажити свої готові проекти в PDF або інших форматах.
MindMeister. Простий інтерфейс, хороший набір шаблонів. Є інтерактивний довідковий центр, який допоможе в разі плутанини. Є такі корисні функції як голосування, коментарі, спілкування в чаті. Можна перетворити карту в презентацію, а також ділитися нею з іншими користувачами.
Ayoa. Дає великий вибір стилів для інтелект-карт. Тут можна запрошувати співавторів і ділитися проектами за допомогою посилань. Дуже простий інтерфейс: легке переміщення за програмою і переключення між стилями.
Milanote. Один з найпростіших сервісів для створення mindmap. За допомогою нього можна створювати мультимедіа і кілька рівнів ієрархії для поглиблення в теми. Інтерфейс досить простий у використанні і має шаблони, щоб полегшити вам життя.
ClickUp. Додаток допомагає візуалізувати робочі процеси, структуру проектів і взаємозв’язок між проектами, а також легко управляти ними з візуалу. Тут є багато від таск-менеджера до діаграми Ганта, але варто зауважити, що додаток легкий у використанні.
12.10.202312:01
Легка промисловість: перспективи та можливості для бізнесу
Сьогодні бізнес у сфері легкої промисловості переживає своє відродження. На ринку з'являється все більше українських брендів одягу та взуття, відкриваються нові виробництва, росте попит на вітчизняну продукцію.
Якщо ви плануєте відкрити свій бізнес у цій сфері або вже зробили це, запрошуємо приєднатися до «Легкої Конфи» — першого в Україні бізнес-форуму легкої промисловості. Це унікальна можливість поспілкуватись з лідерами галузі та з перших уст почути, як функціонує ця сфера під час війни і які інструменти сприяють розвитку бізнесу.
Ця конференція стане потужним майданчиком для генерації нових ідей, дасть відповіді на головні питання, які сьогодні постають перед компаніями на ринку, та гарантує якісний нетворкінг протягом двох насичених днів заходу.
Подія відбудеться 1-2 грудня в Emily Event Hall. Придбати квиткок та дізнатися детальну інформацію можна на сайті.
25.09.202312:01
МВА: відлуння 90-х чи козир для сучасного підприємця
Сьогодні багато власників бізнесів та управлінців вважають, що програми МВА вже давно віджили своє, адже перші бізнес-школи, які пропонували навчання МВА, почали з’являтися в Україні саме в 90-х.
Загалом МВА — це комплексна освіта, яка дозволяє підприємцю вивести компанію на новий рівень розвитку. Вважати всі подібні програми освітою з минулого не варто, бо бізнес-освіта не стоїть на місці.
Як зрозуміти чи сучасна і актуальна програма MBA перед вами? Зверніть увагу на такі критерії: наявність чинних акредитацій, наповнення програм та кількість практичних кейсів за останні роки, викладацький склад, а також відгуки та результати випускників.
27 вересня відбудеться онлайн-презентація програм МВА від Міжнародного інституту бізнесу, який вже 30 років на ринку бізнес-освіти. На заході відбудеться обговорення усіх згаданих вище критеріїв, буде присутня слухачка однієї із програм і ви зможете отримати відповіді на свої запитання щодо навчання. Реєструйтеся за цим посиланням.
Показано 1 - 24 из 450
Войдите, чтобы разблокировать больше функциональности.