11.01.202415:21
❗❗❗❗БОРЖНИКАМ ВИМКНУТЬ СВІТЛО
⚡️С кінця січня боржників відключатимуть від електрики
Перші відключення почнуться 29 числа. Але будуть попередження:
▪️Компания усіма методами, починаючи від СМС, від розсилок у Viber і чатах, закінчуючи дзвінками до людей, повідомляє про те, що є борг;
▪️Второй тип попередження передує безпосередньо відключенню споживача.
🇺🇦 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ
25.12.202321:43
31.10.202310:30
08.03.202313:47
Як отримати ваучер на навчання?
💁🏻♂️ Ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право БЕЗОПЛАТНО ПРОЙТИ НАВЧАННЯ за затвердженим переліком професій та спеціальностей за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
❗️ Основна мета видачі ваучера – підвищення конкурентоспроможності та розширення можливостей для працевлаштування.
Навчатися за ваучером можна за 70 професіями та спеціальностями, зокрема, у сфері ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування, самостійно обравши професію або спеціальність, заклад освіти у межах України та форму навчання: стаціонарну, заочну чи дистанційну.
👫 ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ВАУЧЕРА МАЮТЬ:
▫️ особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення ними пенсійного віку;
▪️ особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби України при звільнені за певних умов;
▫️ особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, до досягнення ними пенсійного віку;
▫️ внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи;
▪️ особи з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
▫️ особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
▪️ особи, які у період дії воєнного стану в Україні або окремих її територіях отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій.
‼️ Усі охочі повинні мати професійно-технічну, фахову передвищу чи вищу освіту і НЕ бути зареєстрованими в службі зайнятості як безробітні.
У центрі повідомили, що вартість ваучера – не більше 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а це майже 27 тис. грн. Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то роботодавець або особа доплачує самостійно.
🇺🇦 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ
04.01.202313:00
⁉️🤔Хто з чоловіків має право виїжджати з України під час мобілізації у 2023 році
⚠️Зараз в Україні тривають загальна мобілізація та воєнний стан. Усі чоловіки віком від 18 до 60 років можуть бути мобілізовані й не можуть виїжджати за межі України. Але законодавство передбачає право для чоловіків на виїзд за кордон на декількох підставах.
✅Передусім кордон не забороняли перетинати юнакам до 18 років та чоловікам у віці 60+. Також за кордон можуть виїжджати ті чоловіки, які постійно мешкають на території іншої держави за наявності відповідних позначок у паспорті й близькі родичі яких загинули або зникли безвісти під час проведення АТО/ООС.
‼️Проте деяким категоріям чоловікам у віці від 18 до 60 років теж можна виїжджати за кордон.
☑️чоловікам з інвалідністю.
☑️особам, які за станом здоров'я отримали відстрочку від мобілізації або зняті з військового обліку за рішенням ВЛК та мають відповідні документи, які посвідчують це;
☑️особам із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалі у зв’язку з військовою агресією Росії проти України, на лікування із пред’явленням відповідних документів.
☝️Також є окремі правила для батьків-чоловіків. Зокрема межі країни можуть полишати батьки, які:
✔️мають 3 та більше неповнолітніх дітей;
✔️якщо самостійно виховують дитину до 18 років;
✔️опікуни/усиновлювачі неповнолітніх дітей-сиріт;
✔️якщо виховують дітей віком до 18 років з інвалідністю;
✔️батьки повнолітніх дітей з інвалідністю І чи ІІ групи;
✔️батьки двох дітей віком до 18 років, які супроводжують вагітну дружину.
👩🦽Також за кордон може виїхати чоловік, який забезпечує постійний догляд родича або ж якщо один із батьків або дружина є особою з інвалідністю І чи ІІ групи. Для дозволу на виїзд потрібні документи, що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, факт догляду.
❗️Представники професій, яким можна за кордон
🔘члени екіпажів кораблів, якщо вони прямують до роботи на морських судах, судах внутрішнього плавання;
🔘працівники залізничного транспорту;
🔘авіаційний персонал, який їде у відрядження чи на навчання;
🔘наукові та науково-педагогічні працівники за наявності військово-облікових документів із записом про відстрочку від призову та документів, що підтверджують мету виїзду;
🔘студенти, які навчаються за кордоном і мають документи, які підтверджують факт прийняття до ВНЗ за кордоном, та факт оплати навчання;
🔘водії транспортних засобів суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;
🔘водії-волонтери, які перевозять вантажі для ЗСУ, медичні вантажі чи гуманітарну допомогу;
🔘діячі культури для благодійного збору коштів та представлення країни на міжнародній арені;
🔘спортсмени та тренери для участі в офіційних змаганнях та тренувальних зборах;
🔘політики та депутати, які мають відповідний дозвіл на основі підстав для поїздки;
🇺🇦 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ
12.12.202220:15
🛻З 14 грудня реєстрація транспортних засобів буде за новим алгоритмом
🎤Про це розповів заступник начальника Головного сервісного центру МВС Володимир Баранець, передає прес-служба МВС.
⚠️«Зміни стосуються експертного дослідження транспортного засобу, яке проводить Експертна служба МВС. Воно виокремлюється з процедури реєстрації в сервісному центрі МВС. Виокремлення не означає скасування. Тепер його треба проходити до того, як звертатись за послугою реєстрації та перереєстрації транспортного засобу», - йдеться в повідомленні.
✅Зазначається, що крім зручності пов'язаної з екстериторіальністю таке виокремлення ще й дозволяє у майбутньому проводити реєстрацію авто онлайн за допомогою двох смартфонів чи комп'ютерів - власника та покупця.
🔄Алгоритм реєстрації транспортного засобу в Україні при купівлі-продажу авто тепер стає таким:
🟢звертаєтеся до Експертної служби МВС та отримуєте їхній висновок про транспортний засіб;
🟢власник та покупець або їх представники із чинним висновком звертаються до сервісного центру МВС і проводять перереєстрацію транспортного засобу (або також це можна буде зробити онлайн).
🪪«Ще одна важлива зміна пов'язана із тим, що можна відмовитись від пластикових бланків свідоцтва про реєстрацію транспортного та пластикового бланку посвідчення водія.
📲При замовленні онлайн послуги обміну посвідчення водія або онлайн послуги перереєстрації транспортного засобу можна вибрати опцію без виготовлення фізичного документу - тільки цифровий.
💻Тобто, в Україні цифрові документи єПосвідчення водія та єСвідоцтво про реєстрацію транспортного засобу стають не просто так само чинними, як і фізичні документи, а можуть бути єдиними наявними, які дозволяють керувати транспортним засобом», - повідомив Володимир Баранець.
📜Відповідні зміни передбачено постановами Кабміну № 1019 та №1299.
🇺🇦 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ
11.01.202414:57
‼Відсьогодні маркування цигарок в Україні стане ще страшнішим, – МОЗ
На 65% площі упаковки буде розміщено зображення хвороб, спричинених курінням, та текст, який застерігає про шкоду та наслідки куріння.
Також на пачці буде розміщено QR-код із посиланням на сервіс Центру громадського здоров'я «Я кидаю курити».
🇺🇦 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ
13.12.202311:05
⁉️Хто має право затримувати та доставляти військовозобов'язаних до приміщення ТЦК та СП?
Як регулює це питання законодавство?
Згідно абз. 2 п. 56 Постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 “Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів” національна поліція за зверненням ТЦК та СП, органів СБУ здійснює адміністративне затримання та доставлення призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно ст. 260 КУпАП у випадках, прямо передбачених законами України, з метою припинення адміністративних правопорушень, коли вичерпано інші заходи впливу, складення протоколу про адміністративне правопорушення у разі неможливості складення його на місці вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов’язковим, забезпечення своєчасного і правильного розгляду справ та виконання постанов по справах про адміністративні правопорушення допускаються адміністративне затримання особи.
Згідно ст.262 КУпАП адміністративне затримання провадиться працівниками Нацполіції при порушенні призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку, порушенні законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Чи може здійснювати затримання представник ТЦК та СП?
Ні. Тільки працівник поліції.
Чи може працівник ТЦК та СП просто на місці покликати працівника поліції для затримання?
Ні. Мало бути просто працівником поліції. Для затримання має бути відповідне офіційне звернення ТЦК та СП.
В яких випадках ТЦК та СП надає таке доручення поліції?
ТЦК та СП можуть розглядати справи про такі адміністративні правопорушення:
🔸про порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку
🔸про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію
🔸про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності.
Тобто у разі вчинення вищевказаних правопорушень ТЦК та СП мають право звернутися до органів Нацполіції для затримання правопорушника.
Наголошуємо: саме “звернутися”, а не “затримати”.
Якщо військовозобов’язаний ще нічого не порушував, а йому тільки вручають повістку вперше, чи можуть його затримати?
Ні.
🇺🇦 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ
09.10.202316:00
24.01.202309:50
⁉️ Як діяти військовослужбовцю, якщо вимагають погасити кредит?
💁🏻♂️ Нині серед військовослужбовців і ветеранів багато тих, хто свого часу брали кредит, як готівковий, так і на певні споживчі цілі. Що робити, якщо вчасно не встигли повернути такий борг? Як не сплачувати штрафні санкції та відсотки?
❌ За Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей» фінансовим установам на час воєнного стану та 6 місяців після його закінчення ЗАБОРОНЕНО СТЯГУВАТИ ЗАБОРГОВАНІСТЬ з військовослужбовців та турбувати їх родичів.
❗️ Ця заборона стосується не тільки банківських установ, але й усіх кредитних організацій, у тому числі МФО, ломбардів, кредитних спілок, лізингових компаній та інших юридичних осіб та фізичних осіб, які надають фінансові послуги.
🫡 Військовослужбовці мають право на звільнення від сплати:
▪️ відсотків за користування кредитом;
▫️ штрафів, пені, страхових виплат.
❓ Отже, як діяти військовослужбовцю, якщо вимагають погасити кредит?
Надати банку або іншій кредитній організації документи, які підтверджують, що він має право на пільги, тобто має належність до захищеної категорії.
📃 Документи, які підтверджують належність до категорії захищених осіб:
▪️ військовий квиток зі службовими відмітками у відповідних розділах (окрім розділу «Зброя»);
▫️ посвідчення учасника бойових дій;
▪️ довідка про проходження військової служби за контрактом, яку можна отримати безпосередньо у військовій частині (форма 5);
▫️ для резервістів – витяг із наказу або довідка про зарахування до військової частини, обидва документа можна отримати в своїй військовій частині;
▪️ посвідчення інваліда війни.
☝🏻 Для членів сімей військовослужбовців, які загинули чи померли – посвідчення члена сім’ї загиблого.
☝🏻 Для осіб, які перебувають у полоні, осіб, з якими втрачено зв’язок, осіб зниклих безвісти, для членів сімей військовослужбовців, які зникли безвісти – це має бути інформація, надана державним підприємством, яке виконує функції Національного бюро.
Надалі кредитор зобов’язаний перерахувати суму кредиту з урахуванням того факту, що деякий час відсотки нараховувалися незаконно. Актуальну суму повідомляють клієнту будь-яким погодженим способом.
❗️ Всі кошти, які СПЛАТИВ військовослужбовець за користування кредитом (відсотки, штрафи та пеня), підлягають обов’язковому ПОВЕРНЕННЮ.
‼️ Якщо ви втратили належність до захищеної категорії – зобов’язані повідомити про це кредитодавця протягом 30 календарних днів з дня втрати належності.
🇺🇦 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ
02.01.202313:10
⁉️За яких умов звільняються від ПДВ новорічні подарунки та квитки на новорічно-різдвяні заходи для дітей
⚠️Щорічно, в період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року деякі питання фінансування заходів, пов'язаних з організацією новорічних і різдвяних свят для дітей і підлітків, як виняток із загальних положень, встановлених ПКУ, регулює Закон України «Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків» від 30.11.2000 р. № 2117-III. Про це інформує ГУ ДПС у Черкаській області.
⚖️Відповідно до ст. 2 Закону № 2117 звільняються від оподаткування ПДВ операції з продажу виробничими та торговими підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей, що закуповуються за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, профспілкових комітетів підприємств та організацій, інших неприбуткових організацій. При цьому суми податку, сплачені виробниками дитячих святкових подарунків за придбання сировини та матеріалів для їх виробництва, відносяться до складу валових витрат і до податкового кредиту не включаються.
☝️Тобто, операції з продажу виробничими та торговими підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей, що закуповуються за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, профспілкових комітетів підприємств та організацій, інших неприбуткових організацій, щорічно в період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року, звільняються від оподаткування ПДВ.
🇺🇦 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ
12.12.202216:00
⁉️Як працюватимуть банки за умов тривалої відсутності електропостачання - рішення НБУ
📜5 грудня 2022 р. набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 05.12.2022 р. № 239 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 25 лютого 2022 року № 23". Воно містить ряд положень щодо забезпечення банками безперервної діяльності, в тому числі в особливий період.
‼️Національний банк зазначив, що разом із банками втілюється проєкт Power Banking - периметр, побудований на базі чергових банківських відділень, які надаватимуть клієнтам фінансові послуги в умовах тривалої відсутності електропостачання. При цьому чергові відділення забезпечуються усім необхідним обладнанням та каналами зв'язку для безперервної роботи за відсутності електрики, а також додатковим персоналом, касовою технікою, банкоматами, готівкою. Також організовано безперебійну роботу контактних центрів НБУ та банків для інформування клієнтів про місце розташування і графік роботи чергових відділень тощо.
✅Крім того, Національний банк звернувся до банків з ініціативою щодо запровадження "банкоматного національного роумінгу", що передбачає встановлення єдиних розширених лімітів та скасування додаткових комісій на зняття готівки власниками карток інших банків в банкоматах. Це розширить можливості оперативного та зручного доступу громадян до власних коштів. Найбільші банки вже долучилися до цієї ініціативи.
🇺🇦 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ
10.01.202418:00
13.12.202309:05
09.04.202310:45
13.01.202313:00
Оплата комунальних послуг співвласниками житла
Законодавство України, а саме стаття 360 Цивільного Кодексу України передбачає, що співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов’язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов’язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов’язаннями, пов’язаними із спільним майном.
💁♀️Багато співвласників платять свою частину вважаючи, що таким чином вирішують цю проблему принаймні для себе. Однак це не так. Якщо на квартиру оформлено один особовий рахунок, то часткова оплата комуналки не позбавляє боргу зовсім.
❗️Про поділ особового рахунку між співвласниками
Необхідно поділити особові рахунки звернувшись до відповідних постачальників послуг. Якщо інші співвласники власники не платить за квартиру, насамперед потрібно розділити особовий рахунок. Адже, саме тому на кого оформлений особовий рахунок, адресуються квитанції. Усі санкції будуть адресуватися власнику, на кого оформлено особовий рахунок, а не всім співмешканцям. Особовий рахунок оформляється на того власника, з ким укладено договір про надання тієї чи іншої житлово-комунальної послуги, даний договір, як правило, укладається з одним із власників.
⭕️ВАЖЛИВО! Для поділу рахунків необхідно звернутися до кожного виконавця комунальних послуг, з ким укладено договори.
❗️Про поділ особового рахунку у судовому порядку
У разі відмови постачальників комунальних послуг, необхідно розділити особові рахунки в судовому порядку. У разі якщо ви належите до категорії осіб які мають право на безоплатну вторинну допомогу, (стаття 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» ), можете звернутись до центрів та бюро безоплатної правової допомоги у вашому населеному пункті, для допомоги у підготовці позову про примусовий поділ особових рахунків та представництва ваших інтересів в суді.
🟢Вирішення суперечок між співвласниками щодо користування житлом
У разі, коли між співвласниками виникають суперечки не тільки щодо утримання житла, а й щодо користування ним, то необхідно в судовому порядку визначити порядок користування таким житлом.
Якщо хтось із співвласників відмовляється брати участь у витратах, інші співвласники можуть здійснити їх самостійно і вимагати від цього співвласника відшкодування понесених витрат у судовому порядку, або ж безпосередньо звернутись до суду з позовом про примусове стягнення зі співвласника, який відмовився нести тягар утримання спільного майна, коштів для цієї мети.
Такий правовий висновок викладено Верховним Судом у постанові від 13 березня 2019 року у справі № 521/3743/17-ц.
🇺🇦 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ
02.01.202308:30
⁉️Доведеться розщедритися: кому з українців потрібно сплатити податок на авто у 2023 році
⚠️В Україні відклали запровадження обов'язкового техогляду авто до закінчення повномасштабної війни, а ось 25 тисяч гривень податку на автомобіль у 2023 році деяким доведеться заплатити. Це стосується машин не старших за п'ять років, вартість яких становить понад 2,512 млн грн (375 мінімалок).
⚖Такі норми прописано у 267-й статті Податкового кодексу України.
💰Ставку транспортного податку встановлено на рівні 25 тисяч гривень у календарний рік за кожен автомобіль, який підпадає під оподаткування.
‼️За транспортні засоби, придбані протягом року, податок потрібно сплачувати з місяця реєстрації автомобіля. Податкова декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на машину, а податок сплачується, починаючи з місяця, у якому виникло таке право.
☝️Якщо такий податок не сплачено протягом 60 днів, сума починає зростати. У перші 90 днів – плюс 10%; після 90 днів – 20%. Також у цьому випадку автомобіль чи інше майно можуть заарештувати (так звана податкова застава). При цьому користуватися машиною можна й у заставі, проте продавати чи дарувати її заборонено.
✅У той же час податкова може вилучити авто, продати його, з отриманої суми отримати платіж, а кошти, що залишилися, повернути вже колишньому власнику машини.
🇺🇦 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ
12.12.202212:30
✅Скорочення штату або чисельності працівників під час воєнного стану можна проводити - Держпраці
⚖️Законодавство про працю не встановлює обмежень щодо заборони скорочення працівників недержавних підприємств, установ та організацій в період воєнного стану.
❗️Про це повідомили спеціалісти ГУ Держпраці у Київській області.
‼️При цьому у період дії воєнного стану допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця у період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці (крім відпустки у зв'язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) із зазначенням дати звільнення, яка є першим робочим днем, наступним за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у документі про тимчасову непрацездатність, або першим робочим днем після закінчення відпустки.
🇺🇦 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ
Өчүрүлгөн09.04.202514:09
06.11.202316:30
07.04.202313:01
Які права особи передбачені під час користування Інтернетом
📌Особа має право шукати, отримувати та поширювати інформацію та ідеї на ваш вибір без будь-якого втручання і незалежно від державних кордонів.
⭕️Це означає, що:
✅право вільно висловлюватися в інтернеті та мати доступ до інформації, поглядів, висловлювань інших осіб. До них належать як політичні заяви, релігійні переконання, погляди і висловлювання, що сприймаються прихильно або вважаються необразливими, так і такі, що можуть завдавати образу, шокувати або виводити інших осіб зі стану рівноваги.
✅обмеження можуть накладатися на такі висловлювання, в яких містяться заклики до дискримінації, ненависті або насильства. Такі обмеження мають бути правомірними, цілеспрямованими і запроваджуватися під контролем суду.
✅право вільно створювати, повторно використовувати і поширювати Інтернет-контент із повагою до права на захист інтелектуальної власності, в тому числі авторського права.
✅вибирати псевдонім, використання псевдоніма замість справжнього імені. Органи державної влади можуть вдатися до заходів, завдяки яким вашу особу буде відкрито.
✅органи державної влади зобов’язані поважати і захищати свободу особи на вираження поглядів та свободу інформації.
✅Інтернет-провайдер та провайдер Інтернет-контенту і послуг мають корпоративні зобов’язання поважати права особи та забезпечувати механізми розгляду скарг.
📌Особа має право на мирні зібрання та об’єднання з іншими особами в Інтернеті.
⭕️На практиці це означає, що:
✅право вільно обирати будь-який сайт, додаток чи будь-яку іншу послугу з метою створення груп, приєднання, мобілізації та участі в будь-якій соціальній групі та об’єднанні незалежно від їхнього офіційного визнання з боку органів державної влади;
✅право на мирний протест в Інтернеті. Однак дії не повинні призводити до блокування, перебоїв у надання послуг та (або) завдавати шкоду майну інших осіб;
✅право вільно користуватися доступними онлайновими можливостями для участі в місцевих, національних і глобальних публічних політичних дебатах, законодавчих ініціативах, контролі за прийняттям рішення, зокрема, право підписувати петиції та брати участь у розробці політики, пов’язаної з управлінням Інтернетом.
📌Особа має право на приватне та сімейне життя в інтернеті, куди входить захист персональних даних і повага до конфіденційності кореспонденції і спілкування.
⭕️Це означає, що:
✅персональні дані повинні оброблятися лише у передбачених законом випадках або за умови надання згоди. Особі повинні повідомляти про те, які саме персональні дані обробляються та (або) передаються третім сторонам, а також про те, коли, ким та з якою метою здійснюється така обробка.
✅на особу не повинні поширюватися заходи загального спостереження чи перехоплення інформації. Втручання у приватне життя щодо персональних даних дозволяється лише за виняткових обставин, передбачених законом, наприклад, у разі здійснення кримінального провадження.
✅право на конфіденційність електронної кореспонденції та спілкування, заборона спостереження та(або) моніторингу. ❗️Користувач повинен бути поінформований про те, що дані можуть оброблятися лише у передбачених законом випадках і за його згоди, яку користувач може надати, наприклад, погодившись з умовами користування Інтернет-послугою.
📌Особа має право на освіту, зокрема й право на доступ до знань.
⭕️Це означає, що:
✅право онлайн-доступу до освітнього, культурного, наукового, навчального та іншого контенту державною мовою. Умови такого доступу можуть передбачати винагороду правовласників за їхню роботу;
✅у частині Інтернет- і медіа грамотності право мати доступ до інтерактивної освіти і знань для того, щоб користуватися своїми правами та свободами в Інтернеті.
🇺🇦 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ
04.01.202319:23
‼️ЗАБОРОНЕНО ЗМІНЮВАТИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ: призовникам, військовозобов’язаним та резервістам приготуватися
💁🏻♂️ 2 січня 2023 року Уряд оприлюднив новий документ – постанову №1487, якою затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Також в рамках цього Порядку затверджено Правила військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
‼️ Відповідно до цих Правил призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
1️⃣ перебувати на військовому обліку:
▪️ за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання — у відповідних районних (міських) ТЦК та СП тощо. Крім того, призовники, військовозобов’язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) ТЦК та СП, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад;
▫️ за місцем роботи (навчання) — в центральних і місцевих органах виконавчої влади, в інших державних органах, в органах місцевого самоврядування, в органах військового управління (органах управління), військових частинах (підрозділах) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органах спеціального призначення, на підприємствах, в установах, організаціях, закладах освіти, закладах охорони здоров’я незалежно від підпорядкування і форми власності;
▪️ у разі вибуття за межі України на строк більше трьох місяців — за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України;
2️⃣ прибувати за викликом районних (міських) ТЦК та СП тощо для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів;
3️⃣ не змінювати місце проживання з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час без дозволу керівника відповідного районного (міського) ТЦК та СП;
4️⃣ проходити медичний огляд та лікування в закладах охорони здоров’я згідно з рішеннями комісій з питань приписки, призовних комісій або військово-лікарських комісій районних (міських) ТЦК та СП;
5️⃣ проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов’язок у запасі, проходити службу у військовому резерві;
6️⃣ особисто прибувати до районних (міських) ТЦК та СП з паспортом громадянина України і військово-обліковими документами для зняття з військового обліку в разі вибуття в іншу місцевість до нового місця проживання, за межі України на постійне місце проживання або на строк більше трьох місяців, у разі зміни місця проживання в межах міста з переїздом на територію іншого адміністративного району;
7️⃣ особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) ТЦК та СП, який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік;
8️⃣ особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації;
9️⃣ негайно повідомляти районним (міським) ТЦК та СП про втрату військово-облікового документа;
🔟 звіряти не рідше одного разу на п’ять років власні персональні дані з обліковими даними районних (міських) ТЦК та СП;
1️⃣1️⃣ подавати щороку до 1 жовтня до районних (міських) ТЦК та СП документи, що підтверджують право громадян на відстрочку від призову на строкову військову службу.
🇺🇦 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ
01.01.202312:57
‼️У Дії тестують нові послуги: довідку про несудимість та заявку на заміну посвідчення водія
👉🏻Тепер, якщо змінили прізвище чи загубили водійське, не треба їхати в сервісний центр МВС. Замовити новий документ можна у «Дії».
☝🏻Також, щоб отримати витяг про несудимість більше не потрібно вводити дані вручну. Вони самі підтягнуться з реєстрів.
🇺🇦 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ
12.12.202208:22
⁉️Чи можна позбавити батьківських прав за несплату аліментів?
👨👩👧👦Позбавлення батьківських прав є крайнім заходом впливу на недобросовісних батьків.
👨👩👧👦Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він
✅ не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
✅ухиляються від виконання своїх обов'язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;
✅ жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо);
✅є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками);
✅ вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю) , примушують її до жебракування та бродяжництва;
✅засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини (необхідна наявність вироку суду).
❗️Отож, несплата аліментів не є достатньою підставою для позбавлення батьківських прав
👫Батьки, пам'ятайте: ви зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття А за ухилення від сплати аліментів передбачена цивільна, адміністративна, кримінальна відповідальність.
🇺🇦 ЮРИДИЧНИЙ ТЕЛЕГРАМ
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 184
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.