Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Книготерапія 📗 avatar
Книготерапія 📗
Книготерапія 📗 avatar
Книготерапія 📗
І не кажіть більше, що вам нема коли читати.

З книги "Свято Цапа" Маріо Варгас Лйоса

Що читаєте, до речі?
07.05.202516:37
🗓 Продовжую здобувати літературну освіту і ділитися планами.

Усі поточні навчання добігають кінця, але 12 травня йду на новий курс від litosvita — «Світова література». З історією укрліт розібралась, тепер треба розширювати кордони 😸

На курсі отримаємо:

✔️комплексне бачення історії світової літератури: від Античності до сьогодення

✔️можливість перевідкрити для себе класику, побачити її вплив на сучасні тексти

✔️вказівники та орієнтири, як рухатися і що читати у світовій літературі

✔️10 лекцій, що дадуть розуміння основних епох, світоглядних ідей та представників

✔️5 семінарів, присвячених важливим сучасним книжкам, їх розбір та обговорення з Ростиславом Семківим

✔️знання ключових текстів та розвитку світового літпроцесу

Лекції читають прекрасні:

✔️Ростислав Семків
✔️Богдана Романцова
✔️Мирослав Лаюк
✔️Ольга Петренко-Цеунова

Більше подробиць тут: https://litosvita.com/worldlit/

Якщо хочете зі мною, маю для вас промокод: knygoterapiia

Дає знижку 10%, діятиме до 12.05 включно, тільки на цей курс.

Книготерапія 📗Підписатись
Допис для дівчат ☺️ Давно чула про книгу "Балачки навколо шафи" Майі Тульчинської (видавництво #відкриття).

👗Періодами (зазвичай навесні) мені починає турбувати тема стилю і я щось десь підглядаю. Вирішила, що треба вже системно за це взятися й прочитати книгу.

"Ця книга руйнує стереотипи щодо вбрання і спростовує сталі упередження. Маленька чорна сукня не всім пасує, горизонтальні смужки не завжди повнять і навіть леопардовий малюнок може бути іноді дуже доречним. В книзі ви знайдете практичні поради щодо того, як побудувати свій власний стиль, як обирати та комбінувати одяг.
Ви дізнаєтесь про історію звичних речей, які точно є у вашій шафі, опануєте стильні трюки, які застосовують професіонали, та зможете легко знаходити в магазинах одяг, який вам личитиме. Книга розрахована на широке коло читачок і буде цікава навіть тим, хто ніколи не цікавився модою."


А ви читали?

Книготерапія 📗Підписатись
06.05.202509:01
Пулітцерівську премію 2025 року присудили Персівалю Еверетту за роман «Джеймс» — історію, що переосмислює книгу «Пригоди Гекльбері Фінна» Марка Твена. Цього разу оповідь ведеться від поневоленого Джима. В дитинстві я дуже любила цю книгу (навіть більше, ніж «Пригоди Тома Сойєра») тому новина мене щиро потішила.

💔 Пишуть, що це глибокий, гострий роман про расову нерівність, свободу, гідність і пошуки себе. Пулітцерівський комітет назвав роман «довершеним переглядом» класики, що демонструє абсурдність расової переваги й надає голос тим, кого історія часто змовчувала.

Видавництво «Фабула» вже готує переклади «Джеймса» та ще одного роману Еверетта — «Дерева». Чекаю з нетерпінням!

Книготерапія 📗Підписатись
"Знайди мене" Енн Фрейзер, #кт_відгук #bookchef

📕 Давно не читала детективів. Ця книга нагадала, якими захопливими вони можуть бути — коли важко відірватись від читання. Від перших сторінок — численні загадки, несподівані повороти, динаміка, напруга. Якось я навіть стікери ліпити забувала, тому сьогодні без цитат.

Текст написаний легко, але при цьому мова не примітивна — приємний стиль або/та гарний переклад.

Сюжет та персонажі нетривіальні. Сподобались й описи природи — зокрема, пустелі.

Як завжди додаю анотацію, але зважайте, що там багато спойлерів ⬇️

Рені Фішер облишила роботу у ФБР і віддалася гончарству, щоб якось абстрагуватися від ПТСР і глибинних наслідків дитячих травм. Вона самітно мешкає в пустельному будиночку, тужить за покійним псом і живе спогадами про птахів, розрізняти яких навчив батько ще в дитинстві. Та по шрамах, які ледь затягнулися, знову ковзнуло болем спогадів. Батько Ренні, знаний як Вбивця з Інленд Емпаєр, вимагає побачення з донькою, натомість обіцяючи розказати, де заховав трупи молодих жінок, яких убивав понад 30 років тому. Детектив Деніел Елліс понад три десятиліття шукає свою матір, яка зникла за загадкових обставин. Він гадає, що до її зникнення причетний Вибвця з Інленд Емпаєр, справу якого він нині має вести. Одначе із цим не все так просто. Деніел підозрює, що Бенджамін Фішер мав помічника. І цілком можливо, що допомагала йому рідна донька, Рені, яка припала до душі Деніелу. Чи довідається Деніел, що сталося з його матір’ю? Чи зарадить йому Рені, а чи й надалі замовчуватиме свою участь у вбивствах? І чи зумисно вона вбиває свого батька Бенджаміна, щоб у пустелі Мохаве приховати усі таємниці свого химерного дитинства?


В детективах чи трилерах мені часом не вистачає глибини, наче є тільки екшен, але немає внутрішнього світу героїв. Але у цій книзі є психологічна складова. Описана психологія злочинців, жертв, їхніх рідних — без надмірних рефлексій, які не всім заходять (хоча я таке люблю).

👍 Фінал цікавий, і на всі питання, крім одного, дана відповідь. Але це питання залишено спеціально — як гачок на продовження. Радію, що в мене є друга частина книги, і я змогла одразу продовжити читання.

Книготерапія 📗Підписатись
Сьогодні на педикюрі одним махом прочитала пів книги. Подобається, що крім напруженого цікавого сюжету тут є і внутрішній світ персонажів, психологія 🔥

А ви що сьогодні читаєте?
Ксю останні кілька днів читала книжку «Буквоїди» Валентини Ануфрієвої. Вчора в коридорі сиділи якраз з цією історією. Сюжет цікавий, книга змогла захопити увагу 🔥

Дівчинка Лера живе зі своїми батьками, бабусею та молодшим братом в маленькому шахтарському містечку. Вона вчиться у п’ятому класі і дуже полюбляє читати. У дівчинки є найкращий друг Василь. Аж раптом під час екскурсії до краєзнавчого музею вона побачила Книгу, яку, крім неї, не може бачити ніхто. Дівчинка дізнається, що вона Читачка і може подорожувати сторінками Книги. Разом з Василем, розслідуючи зникнення сюжетів та їхніх авторів з людської пам’яті, вони потрапляють до світу казок, розшукують таємничих істот буквоїдів і допомагають Книзі врятувати своїх мешканців.


У книжці є ілюстрації, загадки, а також ігри, в які можна грати в компанії. Ми ще не встигли — тільки дочитали — але спробуємо. Для цього навіть є фішки і кубик, які можна вирізати 🎲

До речі, книга доступна в аудіо у застосунку #абук — якщо вашій дитині більше заходить слухати. Зручно, що можна послухати уривок.

Рекомендую, якщо дитині подобаються казки, пригоди, загадки й елементи гри в книжках. Підходить для читачів і читачок віку 6+.

#Ксю_читає
#кт_відгук

Книготерапія 📗Підписатись
07.05.202514:19
🎉 В нашому затишному просторі для усвідомленого читання багато новеньких (і я мрію, що тенденція збережеться, і скоро нас стане 4000+)!

Всім дуже рада і пропоную познайомитися.

Я Любов, книжкова блогерка, копірайтерка і контент-маркетологиня із 13-річним досвідом. До мене можна звернутися, якщо вам потрібна контент-стратегія для телеграм каналу чи бета-рідінг.

📗 Я створила Книготерапію, щоб популяризувати читання та допомагати іншим підтримувати себе в ці складні часи. Вважаю, що читання — це своєрідна терапія, яка дає нам можливість прожити різні емоції, покращити настрій, втішитись. Читаю 10-12 книг на місяць і на кожну пишу чесний відгук.

Найцікавіше та найактуальніше на каналі:

✔️ Відгуки на прочитані книжки зібрано тут, тут і тут. На дитячі книги — ось тут.

✔️ Дописи про цікаві події та тези з них можна знайти за тегом #кт_подія

✔️ Також є рубрики #кт_лайфгак, #кт_підбірка, #кт_щоподивитись та інші

✔️ Тут промокоди на знижки від видавництв та не тільки. Щойно додала новий постійний промокод на книги видавничої групи "Основа".

✔️ В нас є Книжковий клуб. Тут загальний опис, а тут — книги травня, ще можна доєднатись.

Що буде найближчим часом:

📌Відгуки на книги "Іди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієш", "Свято Цапа", "Як навчитися медитувати" та інші
📌Нові підбірки книжок, лайфгаки з читання, новини сфери, репортаж з Арсеналу
📌Розіграші, які намагаюся проводити кожного тижня

❗️Щоб точно не загубити одне одного

Додавайтесь у друзі на Facebook:
https://www.facebook.com/liubovbovan/

Підписуйтесь на Книготерапію в Instagram:
https://www.instagram.com/knygoterapiia/

Ось наче все і розповіла. А тепер ваша черга. Напишіть про себе та свої побажання до контенту на каналі ⬇️

Книготерапія 📗Підписатись
🎁 Розіграш книги «Скарби України: Культурна спадщина нації» від Книготерапія та ArtHuss

У
вага! Умови конкурсу стали ще більш простими:

1️⃣Бути підписаним на канал Книготерапія @knygoterapiia
2️⃣Бути підписаним на канал ArtHuss @arthuss
3️⃣Натисніть кнопку «Брати участь» під дописом на каналі Книготерапія

Ось і все! 12.05 бот виявить переможця, який отримає книгу.

❤️ Бажаємо успіхів!

Кількість переможців: 1
Дата завершення: 12.05.2025 19:00
06.05.202506:04
😳 Коли взяла чергову книгу на бета-рідінг і думала, що знадобляться знання з письменницької майстерності та редагування, але раптом стали у нагоді інші досвіди:

🧑‍🔬 аспірантура
🤼‍♀️ заняття дзю-до
💉хірургічні втручання

Хоча й перше також.

#кт_бета

Книготерапія 📗Підписатись
Отримала другу книгу Ґреґа Маккеона (перша "Есенціалізм") — «Без зусиль. Досягайте важливого легше» від #нашформат. Перша мені дуже сподобалась, тож хочу прочитати і цю. Тим паче, хто ж відмовиться досягати важливого без зусиль? 😀

"«Я не в порядку» — сказав одного дня Ґреґ Маккеон дружині.

Батько есенціалізму, який відкинув усі неважливі справи й займався тільки пріоритетним, відчув, що більше не «не вивозить». Йому бракувало енергії, щоб проводити бізнес-тренінги, надихати інших бути есенціалістами, спілкуватися з дітьми, підтримувати хвору доньку, яка згасала з кожним днем. Ґреґу здавалося, що він самозванець, адже його ідеальна концепція тріщала по швах: вибрав найпріоритетніше, та тепер почувався виснаженим. Усі справи й обов’язки немов стали набагато складнішими.

Чи знайомий вам стан, коли хочете робити більше важливого, але бракує енергії? Або докладаєте титанічних зусиль — а результати все одно стоять на місці чи навіть падають? Чи набираєте швидкості, але не наближаєтеся до цілі?

Якщо так, то ця книжка буде вам особливо на часі."


❓Може хтось вже читав?

#кт_поповнення

Книготерапія 📗Підписатись
🌲Другого травня виповнилося 10 років, як я мешкаю в Ірпені. Я дуже люблю це місто, хоча до недавнього часу навіть не знала, що Ірпінь — літературна столиця України. І досі, коли шукаю для вас інформацію для рубрики #кт_ірпінь, знаходжу щось несподіване.​

Наприклад, дізналася, що у 2017–2019 роках в Ірпені проводився книжковий фестиваль «Irpin Book Fest». Я відвідувала багато фестивалів, але чомусь книжковий пройшов повз мене. Сподіваюся, що в нас колись ця традиція відродиться.​

🏆А ще сьогодні дізналася, що щороку 13 серпня вручають Літературну премію Ірпеня. Преміальний фонд становить 500 тисяч гривень, що є найбільшим в історії літературних премій в Україні. Прийом заявок триває до 1 березня. До речі, подавати роботи можуть автори без географічних обмежень, тобто не тільки ірпінці. Премія створена для підтримки українських письменників та популяризації сучасної літератури.​

Тож Ірпінь продовжує дивувати мене своєю літературною історією та сучасними ініціативами. Сподіваюся, що зможу поділитися з вами ще багатьма цікавими фактами про наше місто ❤️

А ви знали про ірпінські книжкові фестивалі та премію?

Книготерапія 📗Підписатись
«Іди туди, де страшно. І матимеш те, про що мрієш» Джим Ловлесс, #кт_відгук #bookchef

У мене двояке враження від книги. Думаю, що зайде не всім.

📣 Написана вона в дуже американському стилі: перші 20–30 сторінок — це, по суті, реклама самої ж книги. Автор активно переконує, чому її варто прочитати, хоча читач уже тримає її в руках. Це можна сміливо пропустити й переходити одразу до суті.

"Найбільше нам заважають жити наші страхи. Вони нагадують тигрів, які загрозливо гарчать і повсякчас нагадують: «Не рипайся! У тебе нічого не вийде!». І ми лякаємося, зупиняємось, а то й відступаємо, втрачаючи можливості й сходячи зі шляху, який міг би привести до щастя. Міг би, якби ми хоча б спробували на нього стати. Але для цього нам спочатку потрібно позбавитися страху. Книга Джима Ловлесса — бізнес-тренера, одного з найпопулярніших європейських мотиваційних спікерів — саме про те, як подолати свій страх, незалежно від того, чого саме ви боїтеся: пірнути на глибину, піти на співбесіду чи освідчитися в коханні. Десять правил, запропоновані автором у книзі, дадуть вам змогу прогнати внутрішніх тигрів і зробити крок уперед, а відтак знайти внутрішню силу для будь-яких звершень."


З позитивного: автор сформулював 10 правил, які він випробував на власному досвіді. Наприклад, у зрілому віці й з надмірною вагою став жокеєм — що здавалося майже нереальним. Також встановив рекорд занурення з аквалангом, знову ж таки спираючись на свої правила. Тобто це дійсно практична книга.

📋 У кожному розділі автор пояснює чергове правило, наводить кейси послідовників. Але є нюанс: структура трохи хаотична. Інколи читаєш про друге правило, а в кейсі вже згадуються всі десять. І часто правила названі лише за номером, а не змістом — це ускладнює читання.

Але були в книзі сильні образи, які запам’ятались. Наприклад, метафора про наш час як папір, на якому ми (?) пишемо свою історію . Ми ніколи не знаємо, скільки паперу залишилось. І від нас залежить, що буде на ньому написано. Це повторюється в книзі кілька разів, і для мене — це був один з найсильніших меседжів ✍️

Загалом, книга мотивує жити своїм життям, постійно діяти, не дозволяти страхам і нав’язаним правилам (які автор називає «тиграми») керувати нами. Мені близька ідея, що часу мало, і варто витрачати його на те, що справді важливе. Я намагаюся жити за цим принципом з початку повномасштабної війни.

Отже, книга може мотивувати, але не всім сподобається стиль подачі. Сподіваюся, мій відгук допоможе вам зорієнтуватися, варто читати чи ні.

Книготерапія 📗Підписатись
😮‍💨 Підбірка дитячих книг про емоційний інтелект

Колись ви просили зробити таку підбірку. І ось: те що читали, плануємо, і що здалось цікавим 🔥

Вже читали й радимо:

Група авторів «12 дитячих викликів. Як долати життєві труднощі» #4mamas відгук тут.

Філіп Грімбер "Як працюють мої емоції: книжка для дітей (і дорослих!). 4+" #4mamas відгук тут.

Маємо та плануємо читати:

Група авторів "12 способів бути щасливими. Як радіти кожному дню" #4mamas писала про книгу тут.

Ольга Товпеко «Історія хлопчика Лева» #рибинадаху — писала про книгу тут.

Ще кілька книг для дітей різного віку, що здалися цікавими:

Сусанна Ісерн "Емоціємір інспектора Дила", 6-8 років, #всл

"Навчись легко та весело розпізнавати, вимірювати й керувати своїми ЕМОЦІЯМИ. А допоможуть тобі в цьому ЕМОЦІЄМІР, інспектор Дил та Емі. Варто лише привести в дію ЕМОЦІЄМІР, і почнеться твоя захоплива мандрівка у світ емоцій."


Ґжеґож Касдепке. "Велика книга почуттів", 6-10 років, #урбіно

У «Великій книзі почуттів» ви знайдете, зокрема, історії про смуток, сором, зневагу, ревнощі, любов, ненависть, чесність, повагу, сміливість, співчуття, страх, почуття вини, а ще розповідь про те, звідки беруться діти. Наприкінці кожного оповідання є практичні поради для дітей та дорослих.


Світлана Ройз "Ключі сили", 9-12 років, #всл

Книжка відомої української психологині й письменниці Світлани Ройз присвячена темі емоцій та їхньому усвідомленому проживанню дітьми.


Анналіза Лей "Мої перші емоції. 20 історій про різні емоції малюків", 3-6 років, #vivat

Зворушливі історії тваринок-дитинчат, намальованих Тоні Вульфом, допоможуть малюкам навчитися розпізнавати та проживати свої емоції.


Щось читали? Додавайте свої рекомендації, якщо маєте.

#кт_підбірка

Книготерапія 📗Підписатись
«Скажи мені» Енн Фрейзер #кт_відгук #bookchef

👍 Цю книгу я прочитала так само швидко, як і першу частину дилогії — «Знайди мене» (відгук тут). Вона теж динамічна, захоплива, легко написана, розглядає психологію персонажів.

На відміну від першої частини, ця здалася мені не такою моторошною. Можливо, через те, що в ній менше жертв (або вбивці - не родичі героїв). Але історія все одно напружена та тримає увагу.

"Кримінальна профайлерка Рені Фішер і детектив Деніел Елліс намагаюся зарадити своїм дитячим травмам, наслідки яких не минають упродовж кількох десятиліть. Пошуки відповідей і об’єднують їх. Так само, як і злочин, який вони мають розкрити, поки не загинув іще хтось. У кемпінгу на Тихоокеанській стежці в Каліфорнії вбито гіда, а троє молодих туристів зникають безслідно. Єдина зачіпка сама по собі є головоломкою: відео з місця злочину, яке скидається радше на моторошну постановку, завантажено в соціальні мережі. Дівчину, яка його опублікувала, не можуть знайти. Чи це вірусний розіграш, який пішов не так, як планували, чи в лісі відбувається щось направду зловісне? Ситуація загострюється, коли одну зі зниклих знаходять ледь живою, проте непритомною. Поки Рені й Деніел намагаються відрізнити правду від вигадки, таємне минуле стикається з теперішнім, загрожуючи розірвати їхні стосунки. Чи правда, якої вони дошукувалися, стане зрештою тягарем? Чи такий стан справ остаточно їх зламає?"


➖ Цього разу зачепили деякі дуже влучні збіги. Часом усе складалося для героїв занадто ідеально, і я не зовсім вірила, що так буває. Але це не зіпсувало загального враження. Мені сподобалось, хоча я не можу сказати, що друга історія краще.

Загалом, якщо ви шукаєте захопливий детективний трилер — рекомендую. Якщо ви не з тих, хто дуже прискіпливий до правдоподібності всіх поворотів і зможете пробачити деякі магічні збіги автору.

Книготерапія 📗Підписатись
litosvita анонсувала нову зустріч Книжкового клубу

30 травня з 19.00 до 21.00 будуть обговорювати роман американського письменника Майкла Каннінґема «Дім на краю світу» — глибоку, зворушливу історію, яка не залишила мене байдужою 💔

Особлива гостя зустрічі — перекладачка книги Ярослава Стріха.

Я дуже рада, бо ця книга мені справді сильно сподобалась.

Якщо теж хочете долучитися — реєстрація тут. Участь безкоштовна!

Книготерапія 📗Підписатись
04.05.202512:07
Сьогодні планувала читати в парку, але дощ змінив плани. Тож читаю та вчусь медитувати удома — з книгою Костянтина Кавуна «Увага на кінчику носа. Як швидко навчитися медитувати».

🧘🏼‍♂️ До речі, щойно книга з’явилася в мене, як я послухала лекцію Любка Дереша про психологічні аспекти творчості. Він розповідав, що регулярно практикує йогу та медитацію — і щиро радить це всім, хто пише. Особливо в наші важкі часи. Бо щоб творити, важливо вміти перемикатися з тривожних новин і мати змогу працювати в спокійному стані.

Я сприйняла це співпадіння як знак. І думаю, що навичка медитувати точно не буде зайвою. Тож йду за інструкціями з книги — і поки все виходить 👍

Книготерапія 📗Підписатись
Отримала такий приємний сюрприз від litosvita. Це антологія "Повернення" від випускників школи а також наліпки та листівка 💚
Дуже хочу читати і ліпити ці наліпки кудись.

«Повернення» — це друга антологія сучасної прози від випускників школи Litosvita, тексти до якої відібрало журі у складі Ростислава Семківа, Богдани Романцової та Ганни Улюри.

Спустошені будинки на лінії фронту. Маленькі селища, де смерть — це справжня подія, та великі окуповані міста, що відчайдушно тримаються за життя. Флористка, яка збирає особливі букети для вбраних у чорне, та шкільна вчителька, готова віддати дітям усю себе. Килим, який прожив долю, захопливішу за долі багатьох людей, курка Ребека та навіть історія кохання інопланетян на тлі загибелі цілої планети.

Смерті, воскресіння, самотність, утрати, пошуки близьких і зустрічі з собою — усе це змальовують випускники Litosvita в антології «Повернення».


🔥 А ще мене запрошували на презентацію, але нажаль, я в будні дні не можу приїхати до Києва. А якщо ви можете, то завітайте до Сенсу 5 травня о 19:00. Вхід вільний. Обіцяють спілкування з Ростиславом Семківим, Богданою Романцовою, Марією Придьмою та авторами антології.

#кт_поповнення
#кт_подія

Книготерапія 📗Підписатись
🥀Сьогодні День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, тому вирішила написати про книги на цю тему.

Україна офіційно вшановує цю дату з 2023 року — як день памʼяті про всіх, хто боровся з нацизмом, про мільйони загиблих у цій страшній війні. Я дуже люблю книжки про Другу світову. Через них можна побачити історію різних країн очима людей, відчути масштаб трагедій і силу людської гідності. Тільки в квітні прочитала 3 книги на цю тему.

💔 Знаю, що багато хто не читає такі книги, і особливо зараз — бо вони важкі. А мені вони навпаки допомагають переживати цю війну.

На фото частина моїх книг про Другу світову. Решту дала почитати. Поки прочитано не все, а щось читала в електронному вигляді. Ще купу подібних творів маю в бажанках.

Поділіться, чи читаєте ви такі книги? Якщо так, які улюблені можете порадити?

Книготерапія 📗Підписатись
Поки ми в коридорі через тривогу працюємо (я) та читаємо (Ксю), з'явилося питаннячко.

Я та мої друзі іноді даруємо закладки з посиланням на цей канал. Хтось з вас потрапив сюди за допомогою такої закладки?

Зараз додам опитування ⬇️

P.S. Якщо пам'ятаєте, як ви потрапили на канал - пишіть в коментарях. Буду вдячна!
06.05.202510:49
В інстаграм Фредеріка Бакмана побачила, що скоро знімуть фільм за книгою "Тривожні люди". А головну героїню зіграє Анджеліна Джолі.

Для мене з цієї книги почалося знайомство з автором. А ще дивилась серіал за нею (трохи дивний, як на мене). Тепер буду чекати на екранізацію 🔥

Як вам новина?

Книготерапія 📗Підписатись
Прийшла нагадати про Книжковий клуб, а також розказати про подарунки, які розіграємо про обговоренні.

Цього місяця читаємо «Записки Кирпатого Мефістофеля» Винниченка (19 травня, 19.00) та «Бібліотека спалених книг» Бріанни Лабускес (26 травня, 19.00).

Учасники вже отримали допоміжні матеріали. А ще мають змогу виграти чудові подарунки від видавництва «Відкриття» :

📒 На одному з обговорень Читацький щоденник
🐌 На іншому — яскравий блокнот «Равлик Читавлик»

Хочете доєднатися до читання однієї чи обох книжок? Пишіть @liybovbo

Вартість участі — 300 грн за одну книгу або 500 грн за дві книги місяця при сплаті одразу.

Якщо хочете стати спонсором розіграшів клубу або каналу, також пишіть 🙂

Книготерапія 📗Підписатись
04.05.202509:01
"Люлечки" Людмила Охріменко, Євгенія Пірог, видавництво #відкриття

Затишний світ родини Люлечок припав до душі нам з Ксю. А атмосферні й ніжні ілюстрації підсилюють відчуття затишку, що виникає від тексту. Книга тепла й спокійна, ніби створена для вечірнього читання перед сном.

"А ви знаєте, хто такі Люлечки? Ще б пак! Про їхню родину повинні знати всі, хто хоча б раз у житті бачив сновидіння! Так-так, і тато Засинай, і мама Дрімливиця, і старша донечка Сплюха, і її молодша сетсричка Соня, і навіть найменший Сопунець — усі кожного дня дбайливо працюють над виготовленням найяскравіших і найдобріших снів! А якщо вам цікаво познайомитися з ними поближче й дізнатися про неймовірні пригоди Люлечок, мерщій розгорніть цю книжечку, родина дарувальників снів уже зачекалася на знайомство!"


Особливо Ксю сподобалась Сплюха — дуже смішна й водночас мила. Думаю, книга підійде і для дошкільнят.

#ксю_читає
#кт_відгук

Книготерапія 📗Підписатись
02.05.202515:30
📺 Чергова п'ятнична підбірка розмов, лекцій та подкастів на вихідні. Ділюся тим, що мене зацікавило:

“Патетична соната” Миколи Куліша: Бетховен, Розумовський, УНР | Шалені авторки | Агеєва, Семків


Микола Куліш - геній української драматургії. І ми нарешті добралися до його п'єс! А почнемо з "Патетичної сонати", яка, на думку наших ведучих, є справжнім філософським диспутом про причини поразки національної революції.


Випускники Litosvita про те, як написати першу книжку

Ділимося записом public talk «Як написати першу книжку: досвід випускників Litosvita», що відбувся в межах фестивалю «Книжкова країна 2025».

Про що поговорили:

• які виклики стоять перед письменником-дебютантом;
• як пройти шлях від ідеї до першої чернетки;
• де шукати видавця;
• чи варто навчатися письменницької майстерності.

Учасники — Олена Пшенична («Там, де заходить сонце», видавництво «Лабораторія»), Роман Голубовський («З нами житиме еласмотерій», видавництво «Лабораторія»), Катерина Самойленко («Двоповня», видавництво «КСД»).


Як жити, коли розриває зсередини? | «Стіни в моїй голові» | Володимир Станчишин


Ти можеш сміятися з друзями — і тримати паніку всередині.
Можеш досягати результатів — і все одно не відчувати себе живим.

Це відео — не про книжку для психологів.
Це про нас. Про тебе. Про те, що ми всі іноді падаємо в себе.


Домонтович: інтелект української літератури | Український культ

Віктор Петров-Домонтович – один з найцікавіших українських письменників ХХ століття. Домонтович був письменником, мислителем, археологом та етнографом, біографістом і літературознавцем. Він часто стирав межі між науковим текстом і літературним: в його романи зашиті наукові трактати, а його літературознавчі розвідки породжували белетризовані біографії.


«Стара німецька імперія та Річ Посполита», «Втрачена Батьківщина», «Про свободу»

Черговий епізод подкасту Тижня «Михайловський про книги» присвячений порівнянню. Віталій Михайловський розповідає про книжки.


Літературні тріумфи, театральні скандали та сила соцмереж: найцікавіше у світі культури

Підсумки фестивалю «Книжкова країна»: 72,5 тисячі відвідувачів та 90 тисяч проданих книжок;

Як Букток підтримав маленьке видавництво: продали все, що привезли на фестиваль;

Нова ліцензія для навчання ШІ у Британії: письменники отримуватимуть винагороду за використання їхніх творів;

«Хліб та війна»: британська журналістка Фелісіті Спектор написала книгу про життя українських переселенців;

Премія Drahomán Prize: перекладач Ееро Балк відзначений за переклад роману «Драбина» Євгенії Кузнєцової;

Фестиваль «Миколайчук Open»: ретрофільми, екранізація Стівена Кінга та конкурс короткометражок;

Театральний скандал: Андрій Білоус спокійно продовжує наукову кар'єру, попри звинувачення у насильстві?

Новинки книжкового ринку: «Кант. Революція мислення» Маркуса Вілашека, «На власній шкірі» Світлани Ославської та «З країни рижу та опію» Софії Яблонської.


Про український книжковий маркетинг з Оксаною Зьобро

Разом з культурною менеджеркою, комунікаційницею та популяризаторкою читання Оксаною Зьобро згадуємо Форум видавців як головну промоційну подію року, каталоги КСД, та найяскравіші майстеркласи і зустрічі, які Оксана організовувала для Видавництва Старого Лева.


Якщо щось із цього вже дивилися — буду рада вашим враженням. І якщо маєте власні рекомендації — теж діліться.

#кт_щоподивитись

Книготерапія 📗Підписатись
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 374
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.