Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
CyberpoliceUA avatar
CyberpoliceUA
Darknet
CyberpoliceUA avatar
CyberpoliceUA
Darknet
🔓 Всесвітній день паролів — чудовий привід згадати про те, що захист особистих даних починається з простого, але надзвичайно важливого кроку — встановлення надійного пароля. Щороку його відзначають у перший четвер травня, і в 2025 році він припадає на 1 травня.

Отже, сьогодні саме той день, коли варто зупинитися і перевірити:
🟡 чи достатньо складні мої паролі;
🟡 чи не використовую я один і той самий пароль для різних акаунтів;
🟡 чи ввімкнена в мене двофакторна автентифікація;
🟡 чи мій пароль не старіший за мою улюблену футболку.

🐶 Тож тримай мінічекліст про надійні паролі від #КіберПса:
🟣 пароль має бути довгий, як черга в поліклініку в понеділок зранку;
🟣 змінюй пароль регулярно, як зубну щітку. Якщо не пам’ятаєш, коли востаннє — значить, давно пора.
🟣 для кожного акаунту – унікальний пароль, бо "один за всіх" — це гарно тільки в історіях про мушкетерів;
🟣 не використовуй ім’я кота, дату народження або “qwerty”, бо твій кіт хоч і милий, але не здатний захистити твій акаунт від зламу;
🟣 не зберігай паролі в нотатках на телефоні без захисту, бо це як класти золото в пакет з супермаркету;
🟣 використовуй надійні менеджери паролів, бо людська пам’ять — не Google Drive;
🟣 не вводь свій пароль всюди, де можна, бо пароль — не автограф: його не треба залишати на кожному сайті, де попросять.

ℹ️ Більше про те, як створити надійні паролі, читай на сайті #КібербезпекаФінансів.

ℹ️ Більше про те, як захистити себе від шахраїв, читай на сайті #ШахрайГудбай.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
Кайра бөлүшүлгөн:
МВС України avatar
МВС України
28.04.202510:50
🤝За участі Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка та Спеціального представника Головування ОБСЄ — Координатора проєктів в Україні, Посла Петра Мареша відбулося експертне обговорення «Спільні заходи щодо протидії незаконному обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин», організоване МВС разом з ОБСЄ

✔️ Велика протяжність фронту та інтенсивні бойові дії зумовлюють високий ризик потрапляння зброї та боєприпасів до кримінального середовища. Ми працюємо над профілактикою цих процесів, впроваджуємо безпекові заходи та проєкти, які сприятимуть посиленню захищеності громадян та слугуватимуть фундаментом для повоєнного відновлення України», — підкреслив Ігор Клименко.

МВС удосконалює контроль за обігом зброї та працює над наближенням його до міжнародних стандартів. Серед важливих кроків — запуск Єдиного реєстру зброї та його інтеграція з застосунком Дія, продовження ініціативи з добровільного декларування зброї, проведення інформаційних кампаній.

📑Захід також став важливою платформою для обміну досвідом, налагодження співпраці з міжнародними партнерами та розробки спільних ініціатив для боротьби з незаконним обігом зброї.

🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу
22.04.202508:02
💸 Замість прибутків — шахрайство: поліція викрила міжнародну аферу з фейковими інвестиціями в криптовалюту

🇺🇦🇱🇻🇪🇺 Українські кіберполіцейські та слідчі Нацполіції разом із колегами з Латвії, Європолу та Євроюсту, за підтримки Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва, викрили злочинну мережу, яка ошукала іноземців на мільйони гривень.

💸 Шахраї створили фейкові брокерські платформи, що імітували справжні сайти для інвестування в криптовалюту, й активно рекламували їх у соцмережах.

📲 Роботу з жертвами організували через мережу кол-центрів в Україні. Людей переконували встановлювати програми віддаленого доступу, щоб отримати контроль над їхніми пристроями та фінансами.

🤑 Аби легалізувати кошти, учасники групи реєструвалися як ФОПи й оформлювали “прибутки” як оплату за IT-послуги.

🚓 У ході спецоперації правоохоронці провели понад 30 обшуків у кількох регіонах. Вилучено техніку, криптогаманці, банківські картки, чорнову документацію та елітні автомобілі, придбані за вкрадені гроші. На майно накладено арешт.

📖 Чотирьом фігурантам вже повідомлено про підозру в шахрайстві (ч. 4 ст. 190 ККУ), їм загрожує до 12 років позбавлення волі.

⚙️ Розслідування триває. Встановлюються інші причетні особи.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
⚠️ У Києві судитимуть чотирьох помічників приватного нотаріуса, які здійснювали нотаріальну діяльність за його відсутності

ℹ️ Нагадаємо, що протиправну діяльність фігурантів у квітні минулого року викрили слідчі столичного главку поліції за оперативного супроводження працівників Департаменту кіберполіції та за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.

📝 Поліцейські встановили, що троє жінок та чоловік – помічники приватного нотаріуса Шевченківського району столиці, протягом 2023 – 2024 років здійснювали нотаріальну роботу від імені нотаріуса, який перебуває за кордоном. Відтак, правопорушники підроблювали довіреності для клієнтів, використовуючи особистий ключ електронного цифрового підпису нотаріуса, бланки нотаріальних дій та печатки. Спільники здійснювали несанкціоноване втручання в Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів та Єдиний реєстр довіреностей, що призвело до витоку та підробки інформації.

👮‍♂️ Під час обшуків у приміщенні, де працювали фігуранти, правоохоронці вилучили договори, довіреності та інші нотаріальні документи, печатки та бланки, які підтверджують незаконну діяльність правопорушників.

📖 Слідчі оголосили нотаріусу та чотирьом його спільникам про підозри у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358 та ч. 3. ст. 28, ч. 5 ст. 361 ККУ.

Максимальне покарання передбачене санкцією статті – 15 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

⚖️ Наразі досудове розслідування відносно чотирьох фігурантів завершено, обвинувальний акт скеровано до суду. Відносно нотаріуса у межах кримінального провадження досудове розслідування триває.

©️ Поліція Києва

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
Іван Вигівський провів робочу зустріч із делегацією DEA щодо двостороннього співробітництва 🇺🇸🇺🇦

Зустріч відбулася вчора, 15 квітня. Іноземних колег DEA представляв діючий керівник офісу Адміністрації з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків США в Україні Тревіс Брукс та новопризначена керівниця офісу Адміністрації з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків США в Україні Лоррейн Істеп.

Також у заході взяли участь заступник голови Нацполіції Андрій Нєбитов, начальник Департаменту боротьби з наркозлочинністю Дмитро Торгало та т.в.о. керівника міжнародного поліцейського співробітництва Іван Гульпа.

Через закінчення своєї каденції в Україні Тревіс Брукс представив керівництву Нацполіції новопризначену керівницю офісу Адміністрації з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків США в Україні Лоррейн Істеп.

Іван Вигівський подякував Тревісу Бруксу за кілька років плідної роботи в команді, відчутну підтримку поліції, зокрема допомогу у переформатуванні Департаменту боротьби з наркозлочинністю.

«Завдяки Вашій підтримці тепер ми маємо новий та ще більш ефективний підрозділ, і вже зараз ми бачимо результати. У нас є плани на цей рік, тому будемо разом їх реалізовувати для подальшої протидії у боротьбі з наркотиками. Наразі у нас є гарні реалізації з європейськими партнерами — перекриття каналів наркотиків, як в Україну, так і в Східну Європу»,

- наголосив він.

Своєю чергою, Лоррейн Істеп подякувала за ознайомчу зустріч і додала, що продовжить напрацювання Тревіса та зробить співпрацю ще ефективнішою.

🔗 Сайт

👮 Facebook | X | Instagram | TikTok
10.04.202514:50
❗️Деталі щодо вибухонебезпечних елементів, якими оснащують російські БпЛА

Вибухонебезпечний предмет схожий на трубу з квадратними насічками на корпусі. Діаметр близько 5 см, довжина 35-40 см.

🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу
30.04.202511:58
⚠️Якщо ви стали жертвою кіберзлочину або помітили ознаки шахрайства в інтернеті - подайте електронне звернення до кіберполіції.

Про будь-які спроби вербування необхідно повідомити у спеціальний чат-бот "Спали ФСБшника". Для цього достатньо вказати деталі пропозицій, а також номер телефону чи нікнейм особи, яка схиляла до злочину. Передана інформація є конфіденційною, вона ретельно перевіряється співробітниками Служби безпеки.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
📲 Шахраї телефонують та пропонують встановити новий застосунок банку. Мета шахрайської схеми – отримати доступ до інтернет-банкінгу.

👨‍💻 Зловмисники представляються працівниками банків і повідомляють, що старий банківський застосунок більше не працює і вам потрібно завантажити новий. Потім вони надсилають фішингові посилання на завантаження програми буцімто з офіційного чат-бота в одному з месенджерів. Таким чином, аферисти отримують авторизаційні дані клієнтів банку.

📩 Потім шахраї переконують назвати код із смс-повідомлень чи дзвінків від справжньої служби підтримки банку, у результаті отримують доступ до інтернет-банкінгу і викрадають кошти.

Як уникнути шахрайства?

Якщо телефонує працівник банку, скажіть, що ви зараз перетелефонуєте самостійно на офіційний номер банку, зазначений на платіжній картці. 💳

Завжди припиняйте розмову, якщо:
🔴 запитують паролі, коди банків;
🔴 керують під час телефонної розмови вашими діями (просять встановити програму на ваш пристрій).

❗️ Дотримуйтеся правил безпеки, коли завантажуєте застосунок на свій телефон чи інший пристрій. Обирайте лише ліцензійне програмне забезпечення з офіційних магазинів або вебсайтів розробників.

Використовуйте такі офіційні платформи, як:
🪟 Microsoft Store для Windows;
📱 Apple App Store для macOS та iOS;
📱 Google Play для Android.

Такі магазини зазвичай дбають про безпеку, але навіть там можуть траплятися випадки шкідливого програмного забезпечення. ⚠️

Щоб мінімізувати ризики, дотримуйтеся таких порад:
🟣 перевіряйте репутацію виробника;
🟣 читайте відгуки інших користувачів не лише на сайті магазину, але й на форумах;
🟣 оцінюйте кількість завантажень;
🟣 уважно розглядайте країну походження програми. Не завантажуйте програмне забезпечення від країн із сумнівною репутацією;
🟣 звертайте увагу на дозволи, які вимагає застосунок під час встановлення. Наприклад, для програми для читання книг не потрібен доступ до вашої геолокації, камери чи мікрофона.

👀 Будьте пильними!

🆘 Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції за посиланням або повідомте про цю ситуацію за номером телефону: 0 800 505 170.

ℹ️ Більше про налаштування та захист пристроїв читайте на сайті НБУ та Держспецзв’язку #КібербезпекаФінансів.
#КіберПес 🐶

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
👮 Кіберполіція взяла участь у форумі Next Level Business 2.0

🛡 17 квітня співробітник Департаменту кіберполіції Національної поліції України долучився до обговорень питань кібербезпеки під час бізнес-форуму Next Level Business 2.0, що відбувся у київському IQ Business Center.

👥 Захід організований Ukrainian-European Business Hub та зібрав понад 150 власників бізнесу, а також провідних спікерів і приватних детективів для обговорення актуальних викликів та інноваційних рішень у сфері кіберзахисту та реагування на інциденти.

👨‍💻 Однією з ключових тем форуму стала кібербезпека. В рамках панельної дискусії, присвяченої цьому питанню, заступник начальника управління — начальник відділу протидії злочинам у сфері комп’ютерних систем Департаменту кіберполіції НПУ Євгеній Дороганов розповів про ключові помилки, яких припускаються компанії при фіксації кіберінцидентів.

😬 Зокрема, правоохоронець наголосив, що в жодному разі не слід знищувати цифрові сліди атаки, адже це ускладнює подальше розслідування. Учасники отримали практичні поради, як правильно фіксувати наслідки атак та готувати звернення до правоохоронних органів.

"Правильне збереження логів системи, точна хронологія подій та незмінність цифрових доказів є критично важливими факторами для успішного розслідування", - зазначив Дороганов.


🌐 Кіберполіцейський також розповів про зміни в тактиці кібератак за останній час та дав рекомендації щодо першочергових дій при виявленні втручання. Окрема увага була приділена співпраці з міжнародними правоохоронними органами у випадках протидії транскордонним кібератакам.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
🛑 Поліція Буковини викрила схему незаконного переправлення чоловіків призовного віку за кордон

✔️ Кіберполіцейські Буковини спільно зі слідчими відділення №3 Чернівецького райуправління поліції та прикордонниками 31-го прикодонного загону за процесуального керівництва Чернівецької окружної прокуратури викрили двох осіб, причетних до організації незаконного перетину державного кордону.

За даними слідства, мешканці Хмельницької та Чернівецької областей за грошову винагороду пропонували чоловікам призовного віку незаконно перетнути кордон України з Румунією.

📩 Пошук «клієнтів» зловмисники здійснювали через один із месенджерів. 💵 Вартість такої послуги становила 10 тисяч доларів з особи.

🚐 Організатори доставляли замовників до державного кордону, де надавали інструкції щодо подальших дій.

👮‍♂️ У ході обшуків за місцями проживання фігурантів та в транспортному засобі, яким перевозили чоловіків до кордону, поліцейські вилучили чорнові записи та комп’ютерну техніку із цифровими доказами. На автомобіль накладено арешт.

📖 Фігурантам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 ККУ та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Санкція статті передбачає до дев’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

⚙️ Слідчі дії тривають. Розглядається можливість додаткової кваліфікації.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
14.04.202509:04
📧 Ведучі "Сніданку з 1+1" обговорили з начальником відділу протидії злочинам у сфері комп’ютерних систем Департаменту кіберполіції Нацполіції Євгенієм Дорогановим шахрайську схему з використанням фейкових електронних листів, які надходять українцям нібито від імені платіжних систем.

🖥 У такий спосіб зловмисники переконують адресатів ввести авторизаційні дані на фішингових ресурсах або виконати певні дії.

👮‍♂️ Кіберполіцейський порадив використовувати для перевірки інформації канали зв'язку, що вказані на офіційних ресурсах онлайн-сервісів, та не вводити конфіденційну інформацію на підозрілих вебресурсах.

📽 Деталі — у відео!

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
Кайра бөлүшүлгөн:
МВС України avatar
МВС України
🔴Увага, нова загроза! російські війська почали застосовувати БпЛА, що розкидають вибухонебезпечні предмети

Вони можуть використовуватись ворогом для ураження будь-якого з регіонів країни. Ризик надзвичайно високий й через те, що час вибуху таких боєприпасів невідомий.

Уважно подивіться на фото — так можуть виглядати ці вибухонебезпечні предмети.

❕Обов’язково попередьте близьких. Якщо ви побачили підозрілий предмет, не підходьте, не чіпайте, телефонуйте 101, 102 чи 112.

🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу
🤝 Нацполіція спільно з СБУ провели у ліцеї лекцію з протидії вербуванню підлітків спецслужбами рф

У рамках інформаційної кампанії щодо протидії вербуванню дітей, правоохоронці розповіли дітям про загрози та небезпеки, які несе спілкування з представниками країни-агресора, а також про те, як не стати інструментом у руках ворога.


Речниця Нацполіції Юлія Гірдвіліс розповіла школярам, що ворог використовує будь-які методи, аби завдати шкоди Україні і один з них - вербування дітей та підлітків для виконання небезпечних завдань:

«Як зрозуміти, що вас намагаються використати? До прикладу, вам у соцмережах пише незнайомець і пропонує «легкі гроші» за виконання простої задачі. Або ви самі натрапляєте на групу в соцмережі, де пропонують легкий та швидкий заробіток. Вам натякають, що «це не страшно, нічого поганого не буде», просять нікому не розповідати, запевняють, що тобі як неповнолітньому за це нічого не буде. Також агенти рф можуть вдатись до залякувань або шантажу. А завданнями можуть бути підпали, мінування, фото об’єктів, передача інформації або навіть теракти. Ці злочини можуть бути кваліфіковані за кількома статтями Кримінального кодексу України, за які передбачено покарання — аж до довічного позбавлення волі».


У свою чергу речник СБУ Артем Дехтяренко розповів, що працівники Служби безпеки України спільно із Нацполіцією протидіють спробам російських спецслужб завербувати неповнолітніх українців:

«Якщо в обмін на обіцянку «легких грошей» особа погодиться виконувати завдання російських кураторів, то її чекають три можливі сценарії і всі вони негативні. Перший – це смерть від підриву вибухівки. Другий — каліцтво, якщо пощастить вижити після вибуху. Третій — тюрма, бо СБУ і Нацполіція знаходять усіх злочинців»,

— сказав Артем Дехтяренко.

ℹ️Впродовж всього заходу діти активно задавали питання, зокрема щодо шантажу з боку ворога, як вчасно розпізнати, що саме ти став об’єктом агента рф, актуальний алгоритм дій та відповідальність за скоєні правопорушення. Також співробітник кіберполіції Віталій Кузьменко надав кілька порад щодо захисту ґаджетів від стороннього втручання.

©️Національна поліція України

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
25.04.202514:00
👮‍♂️ Кіберполіцейський розповів про основні види інтернет-шахрайства та методи захисту

🎞 В ефірі подкасту NeVODA за підтримки телекомкомпанії Vodafone 📲 начальник відділу протидії злочинам у сфері комп’ютерних систем Департаменту кіберполіції НПУ Євгеній Дороганов розповів про актуальні напрямки роботи відомства у сфері протидії кіберзлочинності, зокрема онлайн-шахрайствам.

«Станом на зараз однією з пріоритетних ліній роботи Департаменту кіберполіції є саме протидія несанкціонованим втручанням в облікові записи громадян України, так звані злами месенджерів», — зазначив правоохоронець.


👨‍💻 Дороганов додав, що зловмисники постійно вдосконалюють свої методи, намагаючись обійти системи захисту, зокрема двофакторну автентифікацію. Захоплені акаунти в подальшому використовуються для розсилки повідомлень з проханнями про допомогу або для реклами шахрайських інвестиційних проєктів.

🔤 Крім фішингу, серед поширених видів шахрайства залишаються недоставка товарів, фейкові дзвінки від імені банків та фішингові посилання на отримання соціальних виплат.

📲 Також кіберполіцейський розповів про схеми з перевипуском SIM-карт, які використовуються для отримання доступу до онлайн-банкінгу жертв та інших важливих акаунтів. У разі підозри на несанкціонований перевипуск SIM-карти слід якнайшвидше зв'язатися з мобільним оператором та банком.

❗️ Представник кіберполіції наголосив на важливості своєчасного звернення до правоохоронних органів у разі виявлення шахрайства - надання скріншотів листування, банківських виписок зразків шкідливого програмного забезпечення та іншої інформації значно допомагає у розслідуванні та формуванні доказів для суду.

🔐 Окрім цього, Євгеній Дороганов нагадав базові правила кібергігієни: користуйтеся лише перевіреними онлайн-платформами, уважно перевіряйте посилання, не відкривайте підозрілі файли та повідомлення, а також обов’язково використовуйте антивірусне програмне забезпечення.

➡️ У разі втрати доступу до акаунта або підозри на шахрайство, повідомте про це через офіційний сайт кіберполіції.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
Привіт! Це – #КіберПес! 🐶 Щоб зберігати спокій і порядок, я завжди розмежовую роботу та особисте життя. Як? Дуже просто – маю окремі адреси електронної пошти для кожного з цих світів! 📧

Це допомагає уникнути плутанини та тримати все під контролем, а головне – це хороший захист від шахраїв. 🛡 Надам вам кілька важливих аргументів.

🟣 Шахраї часто використовують електронну пошту для розсилання фішингових повідомлень. Робоча пошта, використана лише для робочих питань, мінімізує шанс натрапити на небезпечний контент.

🟣 Використання робочої електронної пошти виключно для робочих цілей допомагає захистити важливу корпоративну інформацію від незаконного доступу. Це критично для збереження конфіденційності вашої компанії.

🟣 Розмежування адрес електронної пошти допомагає уникнути випадкового завантаження шкідливого програмного забезпечення на корпоративні пристрої. Коли ви використовуєте різні адреси електронної пошти для особистих і робочих повідомлень, зменшується ймовірність зараження вашого комп’ютера вірусами або іншими шкідливими програмами.

🟣 Окрема робоча пошта гарантує, що корпоративна переписка залишається конфіденційною і не потрапить у чужі руки в разі втрати особистої пошти.

Дотримуючись моєї поради, ви зробите свій віртуальний простір безпечнішим! 🐕 Нехай ваш кіберпростір буде захищеним від шахраїв!

ℹ️ Більше інформації про правила безпечної поведінки в інтернеті читайте на сайті НБУ та Держспецзв’язку #КібербезпекаФінансів.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
16.04.202509:55
Вербування - чи не найбільша небезпека для дітей сьогодні. Спецслужби рф під виглядом роботодавців пропонують заробити гроші за розклеювання листівок або фотографування об’єктів. Але з кожним кроком завдання стають небезпечнішими.

Як це працює і як уберегти дітей? Про це в етері програми «Сніданок з 1+1» розповіла начальниця Управління організації Служби освітньої безпеки Національної поліції України Надія Ситник.

👮 Facebook | X | Instagram | TikTok
👨‍💻 Інфікували вірусами комп’ютери нотаріусів та втручалися до державних реєстрів: поліцейські викрили організовану злочинну групу

👮‍♀️ Оперативники кіберполіції спільно зі слідчими Головного слідчого управління Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрили організовану злочинну групу, члени якої пропонували послуги з незаконного зняття обмежень з рухомого та нерухомого майна за грошову винагороду.

🏠 Встановлено, що четверо фігурантів, один із яких був приватним виконавцем, налагодили схему незаконного зняття обтяжень з майна громадян з метою його подальшого відчуження. Свої «послуги» вони рекламували в тематичних онлайн-спільнотах.

📧 Спочатку зловмисники розсилали електронні листи державним виконавцям та приватним нотаріусам, маскуючи їх під повідомлення від судів та інших держустанов. До листів додавали файл зі шкідливим програмним забезпеченням, яке після відкриття непомітно встановлювалося на пристрій та гарантувало фігурантам віддалений доступ до комп’ютера жертви, компрометуючи її електронний цифровий підпис разом із паролем.

💻 Згодом, дотримуючись заходів конспірації, зловмисники діяли у безлюдних місцях — зокрема в лісосмузі на Київщині. Там, використовуючи спеціальне комп’ютерне обладнання та програми для анонімізації, вони несанкціоновано знімали обтяження з майна та здійснювали перереєстрацію рухомого й нерухомого майна українських громадян.

⚖️ Наразі правоохоронці завершили досудове розслідування щодо організатора схеми та трьох виконавців. Залежно від ролі в злочинній групі, до суду направлено обвинувальний акт за ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 361 та ч. 2 ст. 361-1 ККУ.

⚖️ Обвинуваченим загрожує до шести років позбавлення волі.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
🔴 На Дніпропетровщині судитимуть зловмисників, які привласнювали фінансові номери українців

👮‍♂️ Кіберполіцейські Дніпропетровщини спільно з працівниками слідчого управління ГУНП в області під процесуальним керівництвом Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпро наприкінці минулого року припинили протиправну діяльність злочинної групи з Кривого Рогу. Фігуранти організували схему з шахрайського заволодіння коштами з банківських рахунків громадян шляхом перевипуску сім-карток.

📲 Під виглядом працівників одного з мобільних операторів шахраї телефонували українцям і за допомогою методів соціальної інженерії виманювали конфіденційну інформацію, необхідну для маніпуляцій із сім-картками.

💳 Отримавши доступ до фінансових номерів жертв, зловмисники входили до системи онлайн-банкінгу і виводили кошти клієнтів. 🏧 У подальшому гроші обготівковувалися в банкоматах і терміналах Кривого Рогу.

💲 У такий спосіб фігуранти завдали 22-м потерпілим збитків на суму понад 1,2 мільйона гривень.

🚔 У грудні 2024 року поліцейські за силової підтримки Роти поліції особливого призначення та бійців підрозділу КОРД провели низку обшуків. Вилучено компʼютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, автомобілі й чорнові записи та інші речові докази.

⚖️ Наразі правоохоронці завершили досудове розслідування стосовно 4 учасників організованої злочинної групи та скерували до суду обвинувальні акти за ч. 3 ст. 27; чч. 4, 5 ст. 190; ч. 3 ст. 28; ч. 5 ст. 361 ККУ. Обвинуваченим загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
Іван Вигівський: Миколаївщина. Сьогодні вдень наряд поліції прибув на виклик про сімейну сварку. Тікаючи від правоохоронців, кривдник дістав гранату та кинув її у бік поліцейських. Четверо поліцейських постраждали.

Від отриманих травм 21-річний поліцейський сектору реагування патрульної поліції Вознесенського районного управління поліції сержант поліції Максим Рижко загинув під час надання медичної допомоги. Ще трьох поліцейських госпіталізовано.

Нещодавно Максим став батьком, втім донька дізнається про його героїчний вчинок через роки… Для усіх скептиків, які вважають, що потрібно відправити усю поліцію на фронт – поставте собі питання «А що, як таке станеться з моєю близькою людиною чи зі мною?». До кого ви звернетесь за захистом?

У людей чимало зброї на руках, ми не можемо передбачити, де станеться біда. Але ми точно будемо реагувати першими. Щодня ми опрацьовуємо тисячі подібних викликів, але ніхто не знає, що чекає поліцейських на місці. Ми готові до усього, і ціною власного життя захищаємо наших громадян як у тилу, так і на передовій.

Озброєного нападника одразу ж затримано. Але це не поверне життя нашому колезі.

Непоправна втрата для усього колективу Нацполіції, біль для родини… Мої співчуття рідним Максима. Вічна пам’ять…

👮 Facebook | X | Instagram | TikTok
🤝 Кіберполіція та Офіс Омбудсмана реалізовують інформаційну кампанію з протидії шахрайству на темі військовополонених та зниклих безвісти

📘 Для цього створена спеціальна тематична брошура — “Яким може бути шахрайство та як йому протидіяти?”. Вона містить алгоритм дій захисту для рідних полонених і зниклих безвісти українців, а також інформацію для журналістів та державних службовців.

ℹ️ У ній ви знайдете інформацію про:
🔘 шахрайство та злочини щодо військових і їхніх родин;
🔘 основні кроки, як не стати жертвами шахраїв;
🔘 фішинг в інтернеті та ворожу пропаганду;
🔘 фактчекінг і перевірку інформації.

✔️ Також брошура містить алгоритм дій для рідних, чий близький зник безвісти або тих, хто потрапив у полон.

📺 Звертаємось до медіа, державних органів та громадян використовувати інформаційний матеріал та розповсюджувати його!

🔗 Брошура розташована за посиланням.

🛡 Шахрайство — це не лише історії з мережі, але те, що може трапитися з кожним! Будьте підготовленими, знайте, як його розпізнати та протидіяти!

👮‍♀️ Якщо ви стали жертвою онлайн-шахрайства — негайно звертайтеся до Кіберполіції.

ℹ️ Для надійної та безпечної допомоги у пошуку зниклих безвісти, з питань обміну військовополонених, повернення ув’язнених, депортованих і примусово переміщених цивільних осіб, у тому числі дітей, звертайтеся до Офісу Омбудсмана.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
17.04.202515:18
🖥 Шахраї обіцяють "легкий заробіток" в інтернеті: ставити лайки та виконувати прості завдання за винагороду. Спочатку все здається безпечним, але згодом зловмисники втягують жертв у схему з викупом товарів, коли люди втрачають десятки тисяч гривень.💸

❓ Як працює ця схема і хто може потрапити на гачок? Дивіться в сюжеті програми «Сніданок з 1+1» за участі начальника відділу протидії різновидам онлайн-шахрайств Департаменту кіберполіції Національної поліції України Олександра Ульяненкова.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
🔔 Кіберполіція і освітяни Чернівецької області провели інтерактивний урок «ПротиДІЙ» для 30 тисяч учасників

🤝 Масштабний онлайн-урок під назвою «ПротиДІЙ», який об’єднав 30 тисяч учасників та 287 шкіл і коледжів, організували кіберполіцейські Чернівецької області та фахівці Департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА.

👎 Організатори звертали увагу слухачів на важливості вміти розпізнавати фейковий та шкідливий контент, психологічний тиск і маніпуляції, а також розповіли про базові правила зберігання особистих даних при онлайн-спілкуванні. Кіберполіцейські окремо розповіли про проєкт "Брама", призначений для знищення осередків ворожої пропаганди в інтернеті та підвищення медіаграмотності учасників.

📹 До прямої трансляції одночасно під'єдналися близько двох тисяч пристроїв. Учасники — школярі, студенти коледжів і здобувачі профтехосвіти — активно долучалися до обговорень методів фактчекінгу, правил кібергігієни та протидії інтернет-насильству.

👩‍💻 Особливістю заходу стала інтерактивність: учасники виконували ситуативні вправи онлайн, які потім аналізували у прямому ефірі разом з начальником відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області Олександром Долішняком та директоркою Департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА Оксаною Сакрієр.

🌐 Учні також отримали додаткове "домашнє завдання" — аналіз потенційно небезпечної ситуації в мережі. За результатами виконання буде визначено переможців, які можуть стати амбасадорами кібербезпеки у своїх закладах освіти.

"Мета таких заходів — сформувати у молоді навички критичного мислення та цифрової обачності в умовах сучасних кіберзагроз. При цьому батькам і педагогам важливо продовжувати розмову про цифрову безпеку вдома та в класах", - зазначив начальник Чернівецької кіберполіції Олександр Долішняк.
ℹ️ Нагадаємо, раніше Кіберполіція в рамках кампанії «Кібернасильство: знаємо та протидіємо» розповідала, як розпізнати кібербулінг, секстинг, сталкінг та інші види насильства в інтернеті.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
⚖️ Судитимуть членів злочинної організації, які через call-центр ошукали громадян Чехії на понад сім мільйонів гривень

Українські поліцейські ліквідували шахрайський call-центр в Одесі у квітні 2024 року. До розслідування було залучено понад сто українських та чеських поліцейських. Шахраїв затримали в кінці квітня в Одесі, а вже в травні під конвоєм Нацгвардії їх передали чеським правоохоронним органам.

Зловмисники користувалися віртуальною телефонією з підміною номера й дзвонили мешканцям Чехії, представляючись співробітниками державного контролюючого банківського органу. Під час розмови вони схиляли потерпілих надати віддалений доступ до свого телефону чи комп’ютеру, або ж дізнавалися реквізити банківської карти й переказували кошти на підконтрольні рахунки.

Спершу поліцейським вдалося встановити шістнадцятьох мешканців Чехії, яких зловмисники ошукали на понад 5,5 мільйонів гривень. Згодом, в ході досудового розслідування було встановлено інших потерпілих, відтак сума збитків зросла до 7 млн грн.

Кіберполіцейські встановили особи злочинців, а також місця їх перебування. Відтак правоохоронці провели 23 обшуки та затримали всіх дев’ятьох учасників злочинної схеми включно з організатором.

Наразі слідчі поліції завершили досудове розслідування та скерували матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом до суду.

❗️Зловмисникам загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
Увага, друзі! 🐶

⚠️ Мушу вас попередити про дуже поширену шахрайську схему, яка може зачепити кожного з нас. Зловмисники активно використовують месенджери (Telegram, WhatsApp, Viber) для розсилання повідомлень з проханням підтримати дитину в конкурсі або проголосувати за якусь дитячу команду чи групу. 📊 Іноді ці повідомлення можуть надходити навіть від імені ваших знайомих, чий акаунт був зламаний.

Що далі❔ Шахраї можуть запропонувати перейти на сайт, де потрібно “авторизуватися” і проголосувати. Вас можуть попросити сканувати QR-код, ввести свій номер телефону та одноразовий код з SMS. Якщо ви виконаєте такі дії, ваш акаунт може бути зламаний, і зловмисники отримають доступ до нього. 👨‍💻 Після цього вони можуть використовувати його для розсилки фішингових повідомлень, вимагати гроші або навіть читати ваші особисті повідомлення та переглядати фото і відео.

Щоб уникнути таких ситуацій:

🟣 перевіряйте, чи дійсно повідомлення надійшло від вашого знайомого. Зателефонуйте йому або задайте питання, на яке зможе дати відповідь тільки він;
🟣 не переходьте за підозрілими посиланнями;
🟣 не вводьте особисті дані на невідомих сайтах;
🟣 налаштуйте багатофакторну автентифікацію для всіх ваших акаунтів.

Бережіть себе та свої гроші! ℹ️ Більше про безпеку в інтернеті читайте на сайті НБУ та Держспецзв’язку #КібербезпекаФінансів.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 2 242
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.