Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
🌻Довженко-Центр : Dovzhenko Centre🌻 avatar
🌻Довженко-Центр : Dovzhenko Centre🌻
🌻Довженко-Центр : Dovzhenko Centre🌻 avatar
🌻Довженко-Центр : Dovzhenko Centre🌻
Радісно збираємо ваші відгуки на виставку💘

Знайшли серед них і щемкий запис від колежанки Євгена Сивоконя — режисерки й художниці анімації Наталії Марченкової («День народження Юлії», «Любов і смерть картоплі звичайної»...) Вона, крім іншого, працювала над кількома режисерськими роботами Євгена Яковича.

Завтра о 14:00 — спеціальна екскурсія Марини Скирди, куратора виставки, яка зможе краще за інших провести насиченою експозицією з асамбляжів та кінофільмів Євгена Сивоконя.

Записуйтесь та приходьте
08.05.202509:01
Пам'ятаємо.
І робимо все для перемоги сьогодні.

Фрагмент: війна в «І засипле сніг дороги...» (2004) Євгена Сивоконя
02.05.202517:43
Продовжуємо знайомитися ближче з «Коліївщиною» Івана Кавалерідзе, показ якої запланували вже на 7 травня о 19:00.

«Який кричущий несмак і недоумство те, чого вимагали після тридцять сьомого року редактори. Текст у картині, на їх думку, мав звестися до газетної мови. Замість написів — розмови. І часто, що вже зовсім аж із душі верне, чую: «Народ не зрозуміє»… «Не осягнуть широкі маси»…

І все це через боягузливість. А, як відомо, від боягузливості жодна якість людська так не загострюється, як дурість.

Чи потрібні історичні картини? Дуже. Ми не «ніхто» без роду й племені, у нас є родовід, і он який!.. Ось наша історія, наш епос, герої нашого революційного минулого.

Картини, що ми їх робимо про «сьогодні», мають бути начебто продовженням історії. Наше нове народилось і логічно витікає з нашого революційного минулого»,

— Іван Кавалерідзе, «Искусство кино», №12, 1966

Квитки квитки квитки
ДИВИМОСЯ «КОЛІЇВЩИНУ» КАВАЛЕРІДЗЕ

Ретроспектива «Поетичне кіно. Витоки» триває! 7 травня о 19:00 запрошуємо на показ «Коліївщини» (1933) Івана Кавалерідзе.

Роль малопроговореної й неоціненої творчості режисера в контексті течії українського поетичного кіно викликала суперечки навіть серед наших кінознавців. А саме для дискусії про межі й наповнення канонічного ми дивимося нашу добірку.

Приходьте, аби відкрити нові сторони українського кіно та поділитися думками стосовно оригінального авангардного твору видатного скульптора й режисера Івана Кавалерідзе.

У неконвенційній поліфонічної оповіді автор розповідає історію Семена Неживого – одного з отаманів Коліївщини. Від голоду та утисків у своєму рідному селі він збурює селян на боротьбу проти панів та долучається до інших керманичів Гайдамаччини — Івана Гонти й Максима Залізняка.

Фільм представить кінознавиця Альона Пензій.

Квитки за посиланням
28.04.202513:48
🌻ДОДАТКОВИЙ ПОКАЗ ЗЕМЛІ🌻

Друзі! Запрошуємо 30 квітня о 19:00 на додатковий показ «Землі» в стінах Довженко-Центру.

На жаль, попередній було перервано через технічні проблеми. Наразі ми їх уже усунули й робимо усе можливе, аби збоїв більше не було.

Квитки можна придбати за посиланням.

Зверніть увагу: якщо ви були на попередньому показі, вам НЕ треба нічого купляти. На показ ви зможете потрапити за старими квитками.

Аби дізнатися про альтернативні можливості відшкодування, перевірте свою пошту або зверніться до нас: centre.dovzhenko@gmail.com
Приходьте на завтрашній показ трохи раніше, аби встигнути забігти до нашої книгарні!

Тут ви знайдете книги, журнали, піни та листівки на різний смак. Якщо хочете пізнати більше світ Довженка після перегляду його головного шедевру — радимо «Німу кінотрилогію Олександра Довженка» від Богдана Небесьо — західну розвідку про значення митця у світовій візуальній культурі.

Прагнете дізнатися про період та контекст, в якому створювалися його фільми — маємо велике видання від Довженко Центру «ВУФКУ. Lost&Found» і кілька томів української кінокритики 20-х.

Ще більше про кіно і не лише — на місці перед показом або на сайті
Що чекає нас на КИЇВКІНОФЕСТІ 2025 року?

Нарешті можемо поділитися тим, що готували вам для фестивалю фільмів до дня Києва, організованого спільно Довженко-Центром і кінотеатром «Жовтень».

Нагадуємо, що фестиваль проходитиме з 22 по 25 травня під гаслом «Київ крізь віки».

22 травня
«Дика любов» (1993) Вілена Новака.

Відкриття ключовою репрем’єрою цьогорічної програми. Заново відсканована спеціально для КИЇВКІНОФЕСТУ мелодраматична історія кохання на тлі столиці в перші роки незалежності – часи вільного ринку, свободи від будь-якої цензури, відкритих кордонів, оголеного тіла, корпоративних піонерів. Фільм представить кінознавець та керівник науково-програмного відділу Довженко-Центру Станіслав Битюцький.


23 травня
«Легенда про княгиню Ольгу» (1984) Юрія Іллєнка.

Зануримося в далеке епічне минуле середньовічного Києва. Передсмертні спогади Володимира Великого у виконанні Івана Миколайчука про свою матір-княгиню і головні події Русі часів його життя. Фільм представить кінознавиця Довженко-Центру Яна Дудко.


24 травня
«Людина з кіноапаратом» (1927) Дзиги Вертова.

Один із головних маніфестів світового кіноавангарду. Тут Вертов із командою створює ідеальний утопічний образ міста, значною мірою складений з унікальної київської хроніки 1920-х. Фільм представить кінознавиця та керівниця Кіноархіву Довженко-Центру Альона Пензій.


24 травня
«Руда фея» (1987) Володимира Коваленка.

Лірична історія дитячого бунту хлопчика, якого проти його бажання забрали до міста. Вороже несприйняття Києва, сум за друзями і ручною лосицею у багатошаровій, але несправедливо забутій стрічці. Фільм представить Станіслав Битюцький.

25 травня
«Ніагара» (1992) Олександра Візира.

Історія незалежної «жінки, яка ні з ким не бажає знайомитися, але до неї постійно липнуть». За позірною легкістю і розважальністю жанрового кіно можна побачити критику патріархального світу з елементами пізньомуратівського абсурду і феллінівського трагікомізму. Фільм представить Станіслав Битюцький.

25 травня
«Стрімголов» (2017) Марини Степанської.

Історія ірраціонального кохання двох маленьких людей під час великих змін в країні. Фільм представлять режисерка Марина Степанська та креативна директорка Довженко-Центру Олена Гончарук.

Квитки і розклад показів на сайті кінотеатру
ПОКАЗ ФІЛЬМІВ ЄВГЕНА СИВОКОНЯ

Друзі! Сподіваємось, що у вас усе добре після тяжких ночі та ранку. Життя триває — свій 88-й день народження відзначає той, чию творчість ми будемо якнайповніше святкувати найближчими тижнями — Євген Сивокінь.

Учора в Довженко-Центрі відкрилася виставка, присвячена його анімаційним фільмам та колажам. Усі фотографії ви можете знайти за посиланням.

Якщо хочете завітати та підтримати діяльність майстра — маєте змогу взяти квиток на вхід. А для того, щоби було ще більше причин прийти — радо анонсуємо кінопоказ добірки анімаційних робіт Сивоконя, який відбудеться 10 травня о 16:00.

Програма:
1. Осколки (у співавторстві з Іполитом Лазарчуком), 1964
2. Людина і слово, 1973
3. Обережно — нерви!, 1975
4. Двері, 1976
5. Секрет приворотного зілля, 1980
6. Погляд, 1984
7. Ненаписаний лист, 1985
8. Вікно, 1987
9. Як у нашого Омелечка невеличка сімеєчка, 1999
10. Компромікс, 2002
11. Врятуй і збережи, 2008


Хронометраж добірки — 74 хвилини. Представить програму кінознавиця та керівниця Кіноархіву Довженко-Центру Альона Пензій.

Зверніть увагу: фільми переважно зорієнтовані на дорослу аудиторію, хоча, загалом, у своїх стрічках автор звертається і до дітей — серйозною мовою.

Квитки на показ за покликом
02.05.202512:20
Приходьте 7 травня о 19:00 на показ «Коліївщини» (1933) Івана Кавалерідзе!

Ось що у 1966 році розповідав про створення фільму сам режисер:

«Тема, знайома ще зі "Зливи". Хочеться, аби герої шуміли, говорили, співали весільних пісень, аби особисте життя у них було, і вони творили великі подвиги, ішли на жертви заради справедливості… Отже, звукова картина?! Вінегрет?! Окрошка?!

Не знаю. Кожну картину потрібно починати з початку.

Кіномистецтво — суцільний ланцюг вигадування на ходу. Радиться не хочу і не треба. Порадник нав’яже своє, а кожна краплина чужого в вашому витворі — це ложка дьогтю в бочці меду.

Підказати може лише власне серце»,

— «Искусство кино», №12, 1966.

Квитки за посиланням
Традиційна суботня екскурсія чекає на вас!

3 травня, тобто вже цієї суботи о 14:00 йдемо на побачення з кінематографом. Дізнаємося про його смаки й уподобання, секрети і насичене подіями буремне минуле.

У романтичному освітленні захоплено вдивляємося в десятки кіноочей різної давнини та якості. Усе це — під яскраву екскурсію Марини Скирди нашими Студійними фондами.

Ваш перший крок назустріч (квитки)
26.04.202518:05
Іще дещо раніше за «Розпад» Чорнобильська тема проявилася в фільмі «Сіроманець» (1989), реж. Петро Марусик — щоправда, не була названа.

У своєрідному екологічному роуд-муві діти в фільмі зустрічаються з наслідками екоцидів, техногенних катастроф, індустріалізації та мілітаризації пізнього Радянського Союзу.

Нове прочитання повісті Миколи Вінграновського відбувається під значним впливом зокрема й Чорнобильської катастрофи і масштабного екологічного руху в Україні.

У «Сіроманці» вперше в українському ігровому кіно герої потрапляють у покинуті села у зоні відчуження, де зустрічають місцевих самоселів.

Фільм тут
Кайра бөлүшүлгөн:
АнімаціЯ🇺🇦 avatar
АнімаціЯ🇺🇦
22.04.202511:34
Онлайн за 85грн, можна подивитися Українська нова хвиля. Перед світанком.
Це збірка короткого метру від Довженко-центру, загалом 8 фільмів, серед яких є анімація та відео-арт
Розповідаємо про програму нашої ретроспективи фільмів Євгена Сивоконя, яку подивимося вже завтра, 10 травня о 16:00.

Квитки на нього — за посиланням.

Добірку представить керівниця Кіноархіву та провідна кінознавиця Довженко-Центру Альона Пензій. До неї увійдуть десять фільмів.

1. Осколки (1974), у співавторстві з Іполитом Лазарчуком.
У печерному світі автор намагається просунути свій сатиричний сценарій. Проходи «Печерфільму» дуже вузькі — раз за разом доводиться «обрубувати гострі кути». Надзвичайно влучна алегорія про процес кіновиробництва в СРСР.

2. Обережно — нерви! (1975).
Людина з ранку до ночі катує себе шкідливими звичками та стресами. Але настає момент, коли внутрішня сутність повстає проти знущань.

3. Двері (1976).
Бабусі біля під’їзду перемивають кісточки сусідам, будівельника відволікають журналісти, а чоловік не може зрозуміти, як пройти крізь двері. Продовження серії комічних мініатюр Сивоконя, до яких увійшли також сюжети «Ліфт», «Пліткарки» і «Слава».

4. Секрет приворотного зілля (1980).
Жив собі дід, що знався на травах і чарівних приворотах. Люди приходили до нього поночі шукати щастя — і (майже) всі знаходили свою пару. Стрічка за поемою Івана Драча «Дід Любимененепокинь».

5. Погляд (1984).
Історія людства у великому й малому. Зорова подорож, що показує умовність та взаємозалежність усього на світі. Метафоричний фільм без слів про глобальні наслідки дрібних дій.

6. Ненаписаний лист (1985).
Що написати, коли хочеш розповісти про все, але боїшся, що не отримаєш відповіді? Анімаційна історія листа, який так і не був надісланий. Вишукані образи, різноманітність техніки й чарівна музика підкорили журі фестивалів у Мінську, Києві та Чехословаччині.

7. Вікно (1987).
Художник хоче намалювати картину — і малює власне життя. Кар’єра, спорт, кохання — все це виявляється марним у пошуках щастя. Ліричний, майже автобіографічний фільм, створений у стилі олійного живопису, демонструє унікальні стилістичні пошуки митця.

8. Як у нашого Омелечка невеличка сімеєчка (1999).
Калейдоскоп фольклорних образів, що перетікають один в інший. Анімація, створена за мотивами жартівливих українських народних пісень.

9. Компромікс (2002).
Вічна боротьба чорного і білого, добра і зла. Один поглинає іншого — і так без кінця. Аж доки не досягається компроміс, що виливається в сіру масу. Фільм створений із сипучих матеріалів — вугільного порошку та солі. Нагороди: III приз МКФ «Анімадрид» (Іспанія), Приз журі МКФ «Крок» (2002).

10. Врятуй і збережи (2008).
Фільм про стосунки людини й ангела-охоронця. Янгол усе життя оберігає людину — вона відповідає байдужістю. Янгол смиренно несе свою ношу… аж поки не залишається сам. Фільм отримав численні нагороди на міжнародних кінофестивалях.
05.05.202518:04
Уже завтра о 18:00 відкриваємося з виставкою кіно та колажів Євгена Яковича Сивоконя.

Вхід на відкриття вільний, будемо раді всім відвідувачам.

11 травня о 14:00 — наша перша кураторська екскурсія, на якій вас проведуть історіями, захованими в колажах, анімаційних фільмах та інших роботах, пов'язаних із іменем живого класика української анімації Євгена Сивоконя.

Квитки на екскурсію за посиланням
Що пропонує Довженко-Центр у травні?

Зберігайте:

📍3 травня о 14:00
Екскурсія Студійними фондами Музею кіно

📍6 травня з 18:00 по 21:00
Відкриття виставки-аукціону «Євген Сивокінь. Людина, яка вміє літати. Кіно, колаж»

📍7 травня-1 червня, 12:00-19:00, Ср-Нд
Виставка-аукціон «Євген Сивокінь. Людина, яка вміє літати. Кіно, колаж»

📍7 травня о 19:00
Показ: «Коліївщина» (1933), реж. Іван Кавалерідзе.
З ретроспективи «Поетичне кіно. Витоки»

📍10 травня о 12:00
Дитяча програма «Мистецтво дивитися і розуміти»

📍10 травня
Кінопоказ: паралельна програма виставки «Євген Сивокінь. Людина, яка вміє літати. Кіно, колаж». Анімаційний фільм, час та деталі — згодом

📍11 травня о 14:00
Кураторська екскурсія головного мистецтвознавця Музею кіно Довженко-Центру виставкою «Євген Сивокінь. Людина, яка вміє літати. Кіно, колаж»

📍14 травня, Харків
Благодійний показ: «Чи вмієте ви жити?»
Деталі згодом на Затишно Space

📍17 травня о 14:00
Екскурсія Студійними фондами Музею кіно

📍17 травня
Кінопоказ: паралельна програма виставки «Євген Сивокінь. Людина, яка вміє літати. Кіно, колаж». Анімаційний фільм, час та деталі — згодом

📍18 травня о 14:00
Кураторська екскурсія головного мистецтвознавця Музею кіно Довженко-Центру виставкою «Євген Сивокінь. Людина, яка вміє літати. Кіно, колаж»

📍21 травня о 19:00
Показ: «Дорогою ціною» (1957), реж. Марк Донський.
З ретроспективи «Поетичне кіно. Витоки»

📍22-25 травня, кінотеатр «Жовтень»
КИЇВКІНОФЕСТ. Подробиці й програма — згодом

📍24 травня о 12:00
Дитяча програма «Абетка кіномистецтва»

📍25 травня о 14:00
Кураторська екскурсія головного мистецтвознавця Музею кіно Довженко-Центру виставкою «Євген Сивокінь. Людина, яка вміє літати. Кіно, колаж»

📍З 29 травня
Книжковий Арсенал за нашої участі. Деталі — згодом

📍31 травня о 14:00
Екскурсія Студійними фондами Музею кіно.

Квитки на події та деталі
ДИКА ЛЮБОВ У КИЄВІ
коли чекати й чим здивує кінофестиваль про столицю?

Довженко-Центр і кінотеатр «Жовтень» проведуть КИЇВКІНОФЕСТ 22-25 травня 2025 року.

Це щорічний кінофестиваль, присвячений Дню Києва, покликаний поєднувати кіномистецтво з міською ідентичністю, реактуалізувати культові українські фільми та показати стрічки, які через різні обставини все ще маловідомі сучасному глядачу.

Основна тема цьогорічного КИЇВКІНОФЕСТУ – «Київ крізь віки». Через класичні та сучасні фільми глядачі зможуть побачити, як змінювався образ Києва на екрані з часом: від середньовіччя до революційних 1920-х та від буремних 1990-х до Революції гідності.

Фільмом відкриття КИЇВКІНОФЕСТУ стане «Дика любов (1993) Вілена Новака з колекції Довженко-Центру. Спеціально до фестивалю стрічку буде заново відскановано за підтримки кінотеатру «Жовтень».

Максим, хлопець із так званої «забезпеченої» та успішної родини кохає Машу. Маша, дівчина із інтернату, кохає Максима. Ця історія могла б закінчитися очікуваним шлюбом, та до Києва в пошуках свого родоводу приїздить американка Сьюзен. Любовна пряма обертається драматичним трикутником.

«Дика любов» – це любовна історія розказана в атмосфері перших років незалежності – часів вільного ринку, свободи від будь-якої цензури, відкритих кордонів, оголеного тіла, корпоративних піонерів. Разом з тим це й ще непересічний портрет української столиці, де легко пізнаються чисельні київські вулички та райони: від Лівобережної до Подільських схилів, Гідропарку та аеропорту Бориспіль.

Все це перетворює фільм на унікальний документ епохи, а його оповідь — на показову історію про 90-ті, в яких легко знайти паралелі й з сьогоденністю.

Один із ключових режисерів Одеської кіностудії, Віллен Новак присвятив фільм пам'яті своєї дочки Іванки, яка загинула, коли зйомки фільму були майже завершені. «Дика любов» стала лідером прокату 1994 року. А за три роки Новак зафільмує ще один касовий хіт, мелодраму «Принцеса на бобах», та стане ледь не найуспішнішим українським режисером десятиріччя.
Дивіться «Розпад» (1990) Михайла Бєлікова — перший ігровий фільм про Чорнобильську трагедію.

Режисер змалював апокаліптичну картину тих жахливих днів, зіштовхуючи в гротескно-фарсовій манері піднесену радянську оманливу патетику з наслідками трагедії, абсурдні недоречні свята та героїку з незворотною колізією всесвіту довкола.

Він поставив вирок: розпад атому в сюжеті збігається з розпадом сімей героїв та розпадом комунікацій між персонажами, а згодом зростає до універсального образу розпаду радянського суспільства, цинічної держави й навіть світобудови.

Створений в українсько-американський копродукції, фільм демонструвався на кінофестивалях у Торонто, Венеції та на Санденсі, а згодом отримав широкий міжнародний прокат.

Уже на ДЦ.Онлайн
Земля × Білий птах з чорною ознакою

Ретроспектива «Поетичне кіно. Витоки» нагадує про лінію тяглості між яскравим поколінням українського поетичного кіно та їхніми попередниками.

Шістдесятники неодноразово самі наголошували на цьому зв'язку. Одним із тих, хто постійно звертався в своїй творчості до Довженка, був Юрій Іллєнко.

Сьогодні порівнюємо «Землю» (1930) і «Білий птах з чорною ознакою» (1971).

Приходьте дивитися класику 23 квітня о 19:00 — квитки ще є!
Білий дим над Ватиканом. Новим Папою стане...
03.05.202518:11
11 травня о 14:00 відбудеться перша кураторська екскурсія виставкою творчості Євгена Сивоконя.

Її проведе головний мистецтвознавець Музею кіно Марина Скирда, яка ініціювала та прокурувала створення експозиції, присвяченої колажам та анімаційним фільмам майстра.

В інтерв'ю для Довженко-Центру в 2021 році Євген Сивокінь розповів про створення однієї з перших своїх режисерських робіт — «Казки про доброго носорога» (1970), та «партійну» реакцію на неї.

Нагадуємо, що виставка відкривається вже у вівторок, 6 травня з 18:00. Вона триватиме до 1 червня й буде доступною з середи по неділю з 12:00 до 19:00. Повна програма — за посиланням.

Купляйте квитки й приходьте на особливу екскурсію
01.05.202515:08
Виставка | Євген Сивокінь. Людина, яка вміє літати. Кіно, колаж

Довженко-Центр спільно з класиком української анімації Євгеном Сивоконем запрошує на виставку його анімаційних фільмів та колажів.

Він — серед найвиразніших майстрів української анімації. Роботи Євгена Сивоконя складно назвати кумедними чи розважальними: вони завжди з підтекстом, натяком, складними роздумами і гостротою думки. Євген Якович працював практично у всіх «ручних» анімаційних техніках: перекладки, рисованої анімації, живопису по целулоїду, тотальній анімації, із сипучими матеріалами.

Сьогодні Євген Сивокінь по-своєму актуальний — у світі, який щодня розсипається, і нам доводиться збирати його наново. І з уламків того, що стало минулим, і з непевних ідей про майбутнє.

На виставці будуть представлені фільми й архівні матеріали з колекції Довженко-Центру, а також колажі, рисунки і фотографії з особистої колекції Євгена Сивоконя. Колажі, що будуть експонуватися, Євген Якович вирішив віддати за донат на військо. Про підрозділ та реквізити, а також умови аукціону буде повідомлено додатково.

Виставку «Євген Сивокінь. Людина, яка вміє літати. Кіно, колаж» створено командою Довженко-Центру у співпраці з самим митцем. Куратор – головний мистецтвознавець Музею кіно Марина Скирда. Під час виставки відбуватимуться екскурсії, кінопокази, дискусії, а також зустрічі з самим Євгеном Сивоконем.

Розклад:
📅Відкриття виставки — 6 травня о 18:00.
Сама виставка триватиме з 7 травня до 1 червня 2025 року з 12:00 до 19:00.
🔍Екскурсії: 11 травня, 18 травня, 25 травня, 1 червня – о 14:00. Натиснувши на цифру, зможете придбати квиток на потрібну вам дату.
Вихідні: пн, вт.

📍Локація: Виставкові зали, 1 поверх Довженко-Центру.
🎟 Вхід на відкриття вільний. В інші дні — за квитками.
Діє система пільг для військових, школярів і людей пенсійного віку
Запізнились, але втриматися не змогли...
26 квітня о 12:00 зустрічаємося на черговій Абетці кіномистецтва.

Продовжуємо разом із дітьми торувати шляхи мистецтва й дізнаватися більше про те, чим воно живе. Лекторій підійде як нашим постійним маленьким слухач(к)ам, так і відвідувач(к)ам одного дня.

Про нашу улюблену великоекранну ілюзію —
реєструйтесь і приходьте в суботу з дітьми🌻
Смачної паски!

Грицеві писанки (1995), реж. Анатолій Трифонов
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 218
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.