Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Chytomo avatar
Chytomo
Китептер
Chytomo avatar
Chytomo
Китептер
Фільм «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова повернуть у прокат в оновленій версії.

Для Читомо керівниця Довженко-Центру Олена Гончарук розповіла, що процес відновлення фільму тривав від літа 2023 року до літа 2024, а ще поділилася історією реставрації стрічки.

#фільми #ексклюзив

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Цієї неділі готуйтеся до справжнього свята для фанатів фантастики та горору!

Фантастичні talk(s) разом із видавництвом «Жорж» запрошують на унікальну подію в «Книголенді» — з ексклюзивним інтерв’ю Мони Авад, читаннями неопублікованих текстів від українських авторок, грою «Норм чи стрьом», новим освітнім курсом і, звісно ж, книжками, автографами та кавою.

Подія відбудеться 11 травня о 15:00, вул. Жилянська 5/60. Вхід — вільний!

#анонси #Жорж #фантастика #фентезі #промо

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Скандинавська дитяча література є прекрасним ключем до проговорення непростих тем та складних емоцій.

У цих книжках діти не є «правильними», чемними чи «зручними», а дорослі не завжди поводяться відповідально і мудро – як і в реальному житті, зрештою.

Читайте добірку, яку склала Віталіна Макарик для Читомо, і до якої увійшли п’ять книжок скандинавських авторів, що вийшли в українському перекладі у видавництві «Крокус» за фінансової підтримки Євросоюзу.

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
У Києві оцифрували документи будинку Спілки письменників для його відновлення

Оцифрували понад 300 сторінок, серед яких — креслення фасаду 1898 року, які використають під час розробки проєкту відновлення, щоб максимально точно відтворити історичний вигляд будівлі.

#Київ #злочини_росії

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
05.05.202507:40
У Великій Британії все менше батьків отримують задоволення від читання дітям.

Про це свідчать результати дослідження компанії Nielsen у співпраці з видавництвом HarperCollins. Більше висновків дослідження — у новині.

#Велика_Британія #дитліт

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Літературно-перекладацький фестиваль Translantorium стане гостем XIII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» і матиме власну програму про переклад.

Кураторка програми — співзасновниця і директорка фестивалю Таня Родіонова. Вона зазначила:
Переклад відбувається між нами і поруч з нами повсякчас, однак ми не завжди це зауважуємо. Завдяки йому ми маємо змогу відкривати для себе літературу та культури інших країн і народів. Переклад — це також про експеримент, адже за словами Вальтера Беньяміна, оригінал — це життя, а переклад — це життя після смерті.

У програмі Книжкового Арсеналу команда фестивалю прагне показати тему перекладу різнобічно, так само як і на фестивалі в Хмельницькому.

#Книжковий_Арсенал #Книжковий_Арсенал_2025 #Translatorium

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Незалежні українські медіа отримали найвищу нагороду від міжнародної організації преси.

Нагороду «Золоте перо свободи»-2025 від Всесвітньої асоціації видавців новин вручили у Польщі. Розповідаємо, за що саме відзначили українських медійників.

#медіа #медіа_під_час_війни #здобутки_2025

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Пулітцерівська премія оголосила «літературних» лавреатів-2025

Більше про тих, кого цьогоріч визнали найкращими, читайте у новині.

#Пулітцерівська_премія #лавреати

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Ярина Груша — талановита українська літературознавиця, перекладачка та викладачка, яка успішно просуває українську культуру в країні, де це не так просто — Італії.

Ярина викладає курс української мови та літератури в Міланському та Болонському університетах. Спільно з колегою Алессандро Акіллі вона упорядкувала та переклала першу антологію української поезії для видавництва Mondadori, а в 2023 році — літературний гід Києвом для видавництва Rizzoli.

Про те, як працювати з непевною позицією Італії щодо російсько-української війни, яким є головний стереотип про українців та які зрушення сталися в академії, з Яриною Грушею поговорила Ольга Муха.

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
У травні 2025 року вийде друком збірка поезій парамедикині, військової та громадської діячки Юлії Паєвської (Тайри) під назвою «Наживо».

Як розповіла авторка, тексти цієї книжки «не лагідні і не милі, вони про виживання всупереч».

Юлія Паєвська написала:
Навіть в підвалах Донецька я писала уламками вапна вірші та псалми на обідраних стінах, вкритих підозрілими плямами грибка і страждань. Ті рядки лишились у Донецькому СІЗО. І я їх не запам’ятала. Нічого. Я написала нові…


#поезія #автори_військові

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Харківське медіа «Люк» презентувало третій номер свого друкованого журналу — «Харків живе та працює».

Випуск присвятили людям і ініціативам, які підтримують життєздатність Харкова під час повномасштабної війни. Назва перегукується з офіційним гаслом міськради, але автори журналу пропонують його переосмислити.

#Харків #друковані_ЗМІ

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Які видавництва, бібліотеки й музеї мають бронювання

На запит Читомо Міністерство культури та стратегічних комунікацій оприлюднило повний перелік інституцій з культурної сфери, які визнали критично важливими для функціонування економіки, а співробітники яких не підпадають під мобілізацію.

#галузь_під_час_війни #ексклюзив

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
06.05.202514:48
«Читати потрібно для того, щоб не стати бовдуром, а справжньою, високою, розумною, освіченою людиною свого народу, а не чужого. Коли усвідомлюєш, що щось чиниш, знаходиш, додаєш, воно дає велику душевну наповненість. Душа тоді не порожня, на відміну від тих, хто нічого не знає».

«Коли у нас уже була висока культура, росіяни ще у ведмежих шубах ходили і з ведмежими головами. Вони знали тільки завойовувати, знищувати, хапати. А от, культури не знали, хоч ми тоді існували цілком на європейському рівні, і треба було це доказати».

У 2021 році Читомо вдалося зафільмувати Валерія Шевчука як людину, що продовжує творчу і наукову працю у своєму будинкові, наповненому літом і книжками.

У 2024 році ми знову з ним поспілкувалися, аби уточнити старі питання та задати нові.

Сьогодні радимо знову згадати про одного з найяскравіших письменників України та перечитати наше інтервʼю.

Подивитися повне відео розмови Оксани Хмельовської з Валерієм Шевчуком можна за посиланням, на нашому YouTube-каналі.

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
«Для мене читання — це вивчення нового. Якщо цього немає — значить книжка мені не потрібна. Мусиш сказати людині про світ те, чого ще не сказав ніхто. І тільки тоді ти — особистість творча. А коли йдеш по слідах і цілуєш сліди когось — це графоманія».

У віці 85 років відійшов у засвіти один з найяскравіших письменників-шістдесятників, історик, архівіст, автор літературознавчих і публіцистичних праць, інтерпретатор українського бароко Валерій Шевчук.

Висловлюємо щирі співчуття родині та близьким.

#втрати_2025

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Друзі-кияни, якщо ви ще не визначились, як саме провести вечір понеділка, запрошуємо вас на презентацію антології сучасної прози «Повернення» від Litosvita.

Протягом зустрічі ви матимете змогу не лише почути цікавих спікерів, а й поспілкуватись за вином з авторами, журі конкурсу та лекторами Litosvita.

Усі деталі шукайте в анонсі події.

#анонси #презентація_книжки

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Держкомтелерадіо закликає всіх книгорозповсюджувачів перевірити свій асортимент на наявність книжок видавництв «Кредо» та «Бебі Бук» і зняти їх з продажу.

Розслідування Bihus.Info виявило, що власник видавництв зареєструвався як підприємець у тимчасово окупованому Донецьку, використовуючи паспорт громадянина росії.

#російська_окупація #Держкомтелерадіо #дитліт

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Стало відомо, які видавництва представлять Україну на виставці у Польщі.

Буде на виставці й українська програма. Вона представлена сімома подіями, в яких участь візьмуть як українські, так і польські автори.

#Польща #книжкові_ярмарки

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Український нон-фікшн те, чого на вітчизняному ринку бракувало ще 10 років тому, сьогодні демонструє неабияке розмаїття.

Ми продовжуємо серію матеріалів, які допоможуть вам зорієнтуватися серед новинок на «Книжковому Арсеналі». До сьогоднішньої добірки увійшли пʼять українських нон-фікшн книжок на різноманітні теми – від мистецької до воєнної.

Ця стаття є частиною спецпроєкту «Вітрина новинок 2025», створеного за підтримки Фундації ЗМІН у партнерстві з Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал». 

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
В Україні заснували двомовний журнал про ідеї й культуру «Re/visions»

«Ми будемо придивлятися і переглядати теми і поняття, те, що нас хвилює і дає силу, що надихає і робить світ таким, який він є», — зазначила Дарія Бадьйор.

Читомо поспілкувалось із засновницею видання та дізналось, як виникла ідея створення журналу, кому він буде цікавий та про що буде перший номер.

Про все це читайте у новині.

#друковані_змі

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
«Я — українка. Я — письменниця. І я маю право на голос. Я думаю та розмовляю двома мовами, тому що я громадянка вільної та великої країни. І сьогодні мене засуджують. Не за зміст. Не за позицію. Лише за мову».

Нещодавно у мережі розгорівся скандал щодо нової книжки маленького видавництва «Абрикос», а точніше, щодо авторки цієї книжки, яка веде соціальні мережі російською мовою.

Видавництво прийняло рішення знищити наклад книжки, а також припинити співпрацю з авторкою.

Більше деталей, а також про те, хто підтримав та засудив авторку — читайте у новині.

#дитліт #скандали

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
5 травня — день народження письменниці, літературної критикині та редакторки Ірини Вільде.

Вона любила писати, за спогадами сучасників, лежачи на підлозі животом униз і обов’язково хімічним олівцем. Свої нотатки не нумерувала і дуже дратувалася, коли вони губилися або вона не пригадувала їхньої нумерації. Через суперечливі факти біографії її цькували, а Шевченківська премія, яку здобула за своїх «Сестер Річинських», не давала ненависникам спокою.

У день народження мисткині перечитуємо матеріал Ганни Гнедкової та дивимося на текст «Сестер Річинських» по-новому, тому що це наша, українська «Гра Престолів», тільки без драконів.

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
У 2025 році Україна опустилася на одну позицію в Індексі свободи преси, складеному організацією «Репортери без кордонів».

За оцінкою організації, головним фактором погіршення позицій стала фінансова нестабільність українських медіа.

#медіа #медіа_під_час_війни #журналістика #репортери_без_кордонів

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
В Україні оновили перелік видавничої продукції антиукраїнського змісту, туди додали 16 російських книжок.

Нині у списку загалом 577 пропагандистських книжок.

#російські_книжки #пропаганда_рф #Держкомтелерадіо

👉 Підписатися на Читомо в телеграмі
Көрсөтүлдү 1 - 24 ичинде 1 407
Көбүрөөк функцияларды ачуу үчүн кириңиз.