Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Європейська Солідарність avatar
Європейська Солідарність
Politics
Європейська Солідарність avatar
Європейська Солідарність
Politics
10.05.202510:19
Китай був і залишається однією з небагатьох країн, яка виграє від війни в Україні у будь-якому разі, незалежно від того, як і коли вона завершиться. Очевидно, що китайські станки та комплектуючі значною мірою підтримують здатність Росії вести війну. Тож потенційно Китай має достатній вплив на Путіна, щоб війну зупинити. Але чи використає він коли-небудь цей вплив — питання відкрите.

Підтримка Росії у війні проти України — одна з причин конфліктних відносин між Китаєм та ЄС. В умовах тарифної війни у Китаю немає адекватних альтернатив, крім як покращувати відносини з європейцями. Але поява Сі Цзіньпіна на московському параді загарбницьких військ ці відносини не покращила б. Саме це і є ключовий висновок з візиту Сі до Москви — демонстративна зневага до України, Європи і цінностей, які для європейців важливі.

📝Микола Княжицький

🇪🇺Слідкуйте за ЄС в Телеграмі!
08.05.202514:23
Такі стратегічні документи, як угода про копалини, мають обговорюватися із суспільством!

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Iryna Gerashchenko під час брифінгу після ратифікації Угоди про створення інвестиційного фонду між Україною і США зазначила, що саме «ЄС» змогла ініціювала широку дискусію щодо угоди. А також завдяки позиції фракції вдалося проголосувати преамбулу до угоди, яка акцентує на територіальній цілісності України.

Ця дискусія вперше за три роки війни відбулася саме на майданчику Комітету закордонних справ, куди змогли долучитися журналісти і депутати. Наша команда єдина мала дуже серйозну, фахову дискусію щодо тексту угоди з колишніми послами України в Сполучених Штатах, дипломатами, експертами-міжнародниками, журналістами з міжнародних тем.

Ми наполягали на тому, що такі стратегічні документи повинні правильно комунікуватися з суспільством і з парламентом.

🇪🇺Слідкуйте за ЄС в Телеграмі!
08.05.202511:35
🔴НАЖИВО: Важливий брифінг "Європейської Солідарності" щодо ратифікації угоди про створення інвестиційного фонду між Україною і США

ДИВИТИСЯ 👀

🇪🇺Слідкуйте за ЄС в Телеграмі!
08.05.202511:22
В ВР розпочалася ратифікація угоди про створення інвестиційного фонду Україна - США. Доповідає віцепремʼєрка Ю. Свириденко, яка злякалася професійної і фахової розмови з фракцією Європейська Солідарність і відмовилася від зустрічі.

В промові заявила, що ця угода є частиною широкої безпекової і стратегічної співпраці між Україною і США. Згадала Зеленського. Ми також нагадуємо, що ідея спільного використання надр належить Зеленському і він несе за неї повну політичну відповідальність.

#ПІДПИСУЙТЕСЯ
Яка ганьба🤦‍♀️...

Віце-прем'єрка Свириденко не лише не спромоглася зустрітися з фракцією Європейської Солідарності (єдиною (!!!) з-поміж парламентських сил) щодо Угоди з США, а навіть не зуміла знайти в собі сил сказати про це офіційно самостійно, делегувавши цю місію своєму заступнику...

В нормальній демократичній країні така поведінка урядовця мала б призвести до політичної відповідальності і відставки.

Ну, але це не про нинішню Україну - в де-факто офісно-президентській державі, думаю, ще й до нагороди за таке хамство можуть представити....

📝Іванна Климпуш-Цинцадзе

🇪🇺Слідкуйте за ЄС в Телеграмі!
10.05.202510:19
Парад без «партнерів» і манка в обмін на мовчання. Про що свідчить нова обережність Путіна і Сі

Чому Путін «забув» запросити керівників Північної Кореї та Ірану на парад?

Буквально кілька днів тому російські пропагандисти співали дифірамби Північній Кореї та Кіму за те, що той, мовляв, виділив кілька тисяч своїх солдатів для війни проти України. Про надані Іраном шахеди теж знає кожен — росіяни щодня запускають їх на українські міста. Врешті-решт, саме з Іраном та КНДР Росія торік підписала договори про стратегічне партнерство. Тож відсутність керівників цих двох країн на путінському параді, на перший погляд, виглядає дивно. Виходить, стратегічне партнерство є, а запрошення «партнерам» на парад у Москву — немає.

Причина очевидна: все, що зараз робить Путін, варто розглядати через призму його бажання сподобатись президентові Трампу.

Тому він в односторонньому порядку випускає американських заручників із російських тюрем, пропонує США розвивати Арктику й добувати рідкісноземельні метали, регулярно зустрічається з Віткоффом, а на погрози США вийти з переговорного процесу за відсутності прогресу — демонструє цей прогрес і оголошує перемир’я на кілька годин.

Показовою є і реакція росіян на недавню масовану атаку українських дронів на їхні аеропорти. Понад добу авіасполучення по всій Росії було заблоковане. Зазвичай у таких випадках можна було б очікувати войовничих заяв від звичних спікерів. Умовний Медведєв мав би вийти в Telegram і сказати щось примітивно-смішне про “бандерівців”. Але навпаки — виступив Пєсков і заявив, що перемир’я залишається в силі, а всі пропозиції Росії — чинні.

Саме через бажання сподобатись американському президенту Путін не лише імітує образ “миролюбного лідера”, але й уникає кроків, які могли б дратувати адміністрацію Трампа. А публічне загравання з лідерами КНДР та Ірану — це саме те, що дратує. Тому на трибунах Кремля — президенти Гвінеї-Бісау і Зімбабве, а ось стратегічний партнер Кім Чен Ин дивитиметься парад по телевізору.

Усе це свідчить про одне — Путін хоче зберегти переговорний процес у тому вигляді, в якому він існує зараз. Причин для цього — безліч. Це і брак коштів у російському бюджеті на масштабні бойові дії, і санкції проти російської економіки, і ордер Міжнародного кримінального суду на самого Путіна. За роки війни він перетворився на ізгоя без шансів на зняття ізоляції. Але участь у переговорах із США дає йому шанс, який він ще не готовий втратити.

Саме тому “пропозиції про перемир’я залишаються в силі”, а північнокорейські військові зустрічатимуть парад не на Красній площі, а десь на російських полігонах.

Така ж показна обережність — і в політиці Китаю.

Якщо відкинути піарну складову зустрічі між Путіним і Сі, єдиним відчутним результатом стало отриманням Росією права постачати манку до Китаю. У всьому іншому — абсолютно нічого нового.

Зустріч Путіна і Сі тривала сім годин. Після неї жодного слова про Україну сказано не було.

Якщо прибрати всі порожні формулювання (які з такою любов’ю виписані в китайському “мирному плані” 2023 року), позиція Китаю по війні в Україні була і залишається сталою вже багато років. Коротко нагадаю:
• Китай не надає прямої військової підтримки ні Росії, ні Україні, але активно експортує товари подвійного призначення обом. Тому на фронті не завжди зрозуміло, чий мавік літає над тобою;
• Китай дотримується вторинних санкцій США. Прямі платежі з Росії в Китай блокуються, але приймаються, якщо йдуть через треті країни;
• Китай продовжує економічні відносини з Росією та Україною, залишаючись основним торговельним партнером для кожної з цих країн.

Все решта — звична китайська лірика в стилі “ми поважаємо суверенітет та територіальну цілісність України, але першопричини конфлікту мають бути усунуті відповідно до статуту ООН”. Інсайди від Bloomberg про те, що нібито Сі попросив Путіна прийти до “справедливої” мирної угоди по Україні, нічого нового не містять — це дослівне повторення березневої заяви китайського МЗС.
08.05.202513:37
«Європейська Солідарність» демонструє послідовну державницьку позицію.

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов під час брифінгу у Верховній Раді після ратифікації Угоди зі США наголосив, що фракція демонструє послідовну державницьку позицію.

Чи є ця угода важливою для виживання України? Так. І сьогодні «Європейська Солідарність» продемонструвала постійність своєї державницької позиції. Але чи могла стати ця угода набагато більш професійною завдяки професійним порадам, досвіду і зв’язкам «Європейської Солідарності»? Так, могла стати значно професійнішою. Чи було це зроблено? Ні.

Наступного тижня ми будемо вимагати в парламенті проголосувати звернення до Конгресу США про двопартійну підтримку України, а також нашу заяву щодо співробітництва між нашими країнами.

🇪🇺Слідкуйте за ЄС в Телеграмі!
08.05.202511:28
Після всіх зважених ЗА і ПРОТИ наша фракція підтримала ратифікацію, яку ніколи би не підтримала у мирний час.

Головне, що вплинуло на остаточний вибір: мати шанс зберегти допомогу США, щоб закінчити війну на українських умовах, або втратити і допомогу, і території з ресурсами включно.

Скажу як є. Без цієї угоди ми на 100% втрачали підтримку США. Чи буде вона гарантованою тепер? Теж ні, але шанси 50/50 краще ніж нульові. У України не було вибору, крім прийняти запропоновані США умови задля виживання. І відсутність цього вибору - прямий наслідок безвідповідальної дипломатії Зеленського та його офісу.

Відсутність комунікації з адміністрацією Трампа, скандал в Білому Домі, атаки на американського президента в інтервʼю, які Зеленський щедро роздавав ЗМІ, посилання Америки деякими непритомними зе-депутатами і депутатками «за русскім карабльом» тощо. Це мало наслідки у ставленні не до Зеленського і Ко, а загалом до України.

Зараз вже суть справи, чи ця угода була підписана через прозріння президента про роль США в захисті України чи від переляку за можливі американські санкції проти 5-6 його менеджерів разом з друзями і бізнес-партнерами. Команда Зеленського загнала Україну в глухий кут, з якого вихід був лише через дуже погані умови або катастрофу розміром з існування держави.

Вибір, як ви розумієте , в таких умовах невеликий - за будь-який шанс для України треба чіплятись. Ми, як фракція зробили все можливе, щоб привести цю ратифікацію в найбільш пристойних умовах. Ми хотіли дотриматися юридичної чистоти і добились принаймні розділення в ратифікації оприлюдненої угоди і таємних та визнання дії угоди на всій території України в міжнародно визнаних кордонах, з морськими включно. Але угоди з сумнівними умовами можна було уникнути, якби керманичі відстоювали інтереси держави замість власних, а ефектні шоу замінили на ефективну роботу, якої так не вистачає країні, яка бореться за своє існування.

📝Володимир Арʼєв

🇪🇺Слідкуйте за ЄС в Телеграмі!
08.05.202511:18
ВР ратифікувала угоду про створення інвестиційного фонду між Україною і США. Мета - збереження американської підтримки і стратегічного партнерства.

Конституційна більшість, 338 депутатів ЗА. Всі фракції, усвідомлюючи, що Україна має вижити сьогодні. Це неможливо без допомоги США, як і говорила «ЄС» всі ці місяці, коли влада розвʼязала антиамериканську істерію після скандалу в Овальному кабінет і.

Автора ідеї про спільне використання надр Зеленського не була. Він самоусунувся.

Текст угоди важкий для України. І це закономірний результат «дипломатії» 5-6 менеджерів Зеленського.

Але маємо вистояти і вижити. Як країна і нація!

Пишаюся тим, що нам вдалося досягти результату, внести в преамбулу тексту пункт про територіальну цілісність України та пункт про те, що на момент ратифікації ВР не була ознайомлена з іншими документами, як то угода про обмежене партнерство. І всі документи, які будуть прийматися пізніше, мають відповідати ратифікованій угоді.

#ПІДПИСУЙТЕСЯ
08.05.202510:55
Щойно депутати включили до порядку денного зміни до Бюджетного кодексу і скоротили строки подання альтернативних законопроектів
08.05.202509:13
👆4. Як забезпечується відповідність угод Конституції України, зокрема ст.13 та щодо стратегічного курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію?

Чому попередньо не отримано позицію Конституційного Суду України, яка зняла б усі сумніви щодо конституційності угод, в тому числі трактування всіх аспектів власності (не лише володіння, але й користування та розпорядження) щодо надр?

Як співвідноситься з законодавством України і принципом рівності умов для ведення бізнесу зафіксована в угоді про створення інвестиційного фонду норма про те, що американська сторона не буде сплачувати податки до бюджету України за продаж продукції чи ліцензії, в також матиме пріоритетні преференції щодо експорту та торгівлі продукцією від видобутку надр?

5. Як на ратифікацію виноситься угода, яка містить прямі посилання на інші угоди, тексти яких ще не оприлюднено. Зокрема, в угоді 26 разів згадується угода про обмежене партнерство, текст якої не надходив до ВР і не був наданий народним депутатам. Пропонуємо вилучити згадку про цю угоду з тексту Угоди про створення інвестиційного фонду як таку, якої ще не існує.

Як буде забезпечено дію угоди про створення інвестиційного фонду, згода на обовʼязковість якої надається без урахування змісту домовленостей, на які вона прямо посилається?

6. На яких підставах було підписано «угоду про неразголошення інформації» щодо не комерційних, а міжурядових домовленостей, на зміст яких містяться прямі посилання в угоді, яка виноситься на ратифікацію?

7. Як буде забезпечене «місце угоди як «частини гарантій безпеки» України, що обіцяв Президент України Володимир Зеленський, якщо в Угоді про інвестиційний фонд жодним чином не загадано безпекові гарантії щодо України?

Як буде забезпечено звʼязок і взаємозалежність цієї угоди, зокрема, з Кримською декларацією США щодо невизнання російської «анексії» Криму від 2018 року та Двосторонньою безпековою угодою між Україною та США від 13 червня 2024 року?

🇪🇺Слідкуйте за ЄС в Телеграмі!
Пам’ятаєте цього хлопця? Для тих, хто підзабув, нагадую: це Роман, син бійця ССО на позивний «Лютий».

Минулого разу, коли ми завітали в гості до цих підрозділів, він приїхав з іграшковим екскаватором. Натяки ми розуміємо дуже добре, тому сьогодні знову тут! З трьома новими копачами: два великих для побратимів «Лютого» та один маленький для його сина. Малий тішиться і каже, що тепер підрозділ його тата зможе працювати ефективніше та «закопуватиме бомби проти ворога».

Навіщо ССО екскаватори насправді? У військових відповідь проста: «Без логістики та якісних ліній оборони жоден військовослужбовець не піде в бій». Це золоте правило, бо коли військові розуміють, що мають гарний захист, то легше бити ворога. А наші екскаватори допомагають будувати укріплення швидше, якісніше та комфортніше.

Проте не екскаваторами єдиними — усього привезли вантаж на суму 30 000 000 гривень, зокрема:

▪️ 3 мобільних шиномонтажних комплекси;
▪️ 300 FPV-дронів, з яких половина оптоволоконні;
▪️ 6 РЕБів на автівки;
▪️ зарядні станції;
▪️ Starlink;
▪️ електронна техніка.

Попри всі палиці в колеса, що ставлять нам представники влади, продовжуємо допомагати війську. Щоб нарешті настав мир, а всі батьки нарешті повернулися до дітей. Це мета нашої команди, яку ми наближаємо щодня.

📩 Telegram 😎 Facebook 🕊 Twitter
Важливо! В преамбулі угоди про створення інвестиційного фонду за наполяганням опозиції «ЄС» є пункт про територіальну цілісність України, що угода діє на всій території України в загальновизнаних кордонах. І що на момент ратифікації угоди в ВР не надходили тексти інших супровідних документів, зокрема, угода про обмежене партнерство і статут фонду, а отже, ВР не несе за них відповідальність! А всі супровідні документи мають відповідати ратифікованій угоді.
Нагадаю, спочатку на комітеті закордонних справ слуги провалили цю ініціативу, але були змушені повернутися до неї і переголосувати!

Рада, що ми досягли мети.
Наступного тижня «ЄС» вимагатиме голосування заяви до Конгресу США щодо збереження двопартійної фінансової і військової допомоги і заяви щодо Угод з США, в яких згадується безпекова угода і Кримська декларація.
08.05.202511:27
Верховна Рада ратифікувала «мінеральну» угоду (чи офіційно - угоду про інвестиційний фонд).

Рішення, важливе для наших союзників. А для нас - насправді, лише відкриває кропітку роботу.

Бо з 28 лютого, коли рамкову угоду поривався підписати Зеленський - згаяно час, і умови погіршились. А тимчасове припинення американської допомоги, яке стало наслідком катастрофи у Овальному кабінеті, - коштувало Україні життів наших захисників, а також позицій на фронті - зокрема, в Курській області.

Тож важлива не ратифікація, а виконання.

А з цим у влади - численні проблеми. Від того, що додаткові угоди, на які _прямо_ посилається ратифікований документ - до відсутності навіть натяку на безпекові гарантії.

Зеленський грізно вимагав, щоб в угоді були внесені безпекові гарантії. А після 28 лютого забув і максимально дистанціюється від угоди.

Хоча за законом про міжнародні договори, угоди про використання природних ресурсів України підписуються від імені Української держави, і Президентом України.

Всі ці питання "Європейська Солідарність"" мала намір поставити урядовцям під час обіцяної зустрічі. Однак пані Свириденко, певно, надто боїться запитань про незаконні санкції проти Петра Порошенка. Тому з «ЄС» урядовці не зустрілись - з єдиними.

Влада бере усю відповідальність на себе.

У цих умовах ми зробили, що могли.

Домоглися відкритого обговорення угод на профільному комітеті - і для багатьох і в парламенті, і в суспільстві питання навколо угоди стали зрозуміліші.

Зуміли запобігти протягуванню в законі про ратифікацію згадки про її поширення на «деокуповані» території - тобто, повзучому узаконенню втрати тимчасово окупованих територій.

І нині ставимо публічно питання, які не хоче чути влада. Кожне з яких визначатиме, як працюватиме угода. Гляньте в коментарях посилання - бо ці проблеми «наздоганятимуть» владу ще довго.

Адже одна справа - парадне голосування. А інша справа - домогтися, щоб угода відкрила шлях до перемоги і миру, як влада обіцяє. Для цього потрібні якості, яких у влади просто немає.

📝Ростислав Павленко

🇪🇺Слідкуйте за ЄС в Телеграмі!
Представник ОПЗЖ Бурмич. Це угода про мир і злагоду:) Й цього разу ні слова про «зовнішнє управління», про яке ці кремлівські 👄 волали всі роки української незалежності. Чудо прозріння:) Рівень цинізму ОПЗЖ просто зашкалює.

#ПІДПИСУЙТЕСЯ
08.05.202510:43
🔴 Наживо з Верховної Ради: Ратифікація угоди з США.

Дивитися
08.05.202509:13
«Європейська Солідарність» завжди займала послідовну і професійну позицію щодо розбудови стратегічного партнерства зі США як складової збереження української державності і майбутньої Перемоги та миру. Ми залишаємося єдиними, хто захищає субʼєктність Верховної Ради і демократичний розвиток України. Депутати «ЄС» наполягали на зустрічі з Урядом для обговорення Угоди про інвестиційний фонд. Важко уявити собі будь-якого конгресмена США, який голосував би будь-який закон, не вивчивши його текст.

Так само важко уявити собі будь-якого американського чи європейського урядовця, який би відмовився від зустрічі з опозиційною фракцією. Це можливо тільки в Україні часів Зеленського, який заборонив урядовцям зустрічатися з фракцією «ЄС». Сьогодні ми отримали листа від уряду з відмовою від дискусії. Можливо, переговорна команда боїться професійної і фахової розмови, можливо, запитань про позасудові санкції проти лідера опозиції, неможливі в демократичній країні.

«Європейська Солідарність» – єдина з парламентських фракцій, якій уряд відмовив у зустрічі для роз’яснення позицій і обставин підписання угод щодо використання українських корисних копалин.

Відповідно до Конституції України, Верховна Рада України є законодавчим представницьким органом; народні депутати представляють Український народ, тож зухвале порушення урядовцями своїх обов’язків щодо звітування перед парламентом – це зневага до мільйонів українських виборців.

«Європейська Солідарність» послідовно виступає за розвиток стратегічного партнерства і союзних відносин із Сполученими Штатами Америки. Не ставить ці відносини у залежність від політичної кон’юнктури чи гонитви за мінливими рейтингами глядацького схвалення. Ми виходимо з того, що стратегічний союз має базуватися на взаємовигідних відносинах, довірі і дотриманні Конституції і законів.

Обов’язком виконавчої влади є звітувати перед суспільством і парламентом за свої дії, а самі дії повинні чинитися виключно у межах і в спосіб, визначені Конституцією України. Відтак ми публічно ставимо перед владою питання, на які вона відмовилась відповідати у рамках підзвітності Верховній Раді України.

Ми вимагаємо чіткої публічної відповіді на ці питання, і здійснюватимемо контроль діяльності влади у названих сферах з використанням усіх наявних конституційних засобів.

1.Чому Президент України і Прем’єр-міністр України самоусунулися від процесу підготовки, підписання і представлення угоди у Верховній Раді України?

Відповідно до п.3 ст.106 Конституції України, Президент України «представляє державу в міжнародних відносинах, здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави, веде переговори та укладає міжнародні договори України».

28 лютого цього року Президент України намагався безпосередньо взяти участь в обговоренні і підписанні угоди щодо корисних копалин – але після зірваних переговорів у Овальному кабінеті Білого дому самоусунувся від цього процесу.

А між тим, предметом угоди є використання території та природних ресурсів України, що відповідно до пп. ґ п.2 статті 3 Закону України «Про міжнародні договори України» означає, що вона має укладатися від імені України, Президентом України. Він же мав би представити проект рішення про надання згоди на ратифікацію цієї угоди в парламенті.

2. Яким чином ця угода визначає терміни закінчення війни і встановлення миру?

Ідея щодо спільного використання природних ресурсів України є п.4 Плану Перемоги, представленого Президентом України у Верховній Раді України 16 жовтня 2024 року. Як з’ясувалося пізніше, цей План також був представлений на той час кандидатам на посаду президента США. Чому з усього Плану Перемоги залишився лише пункт про використання українських природних ресурсів? Де ж Перемога – чи принаймні шлях до неї?

3. Яким чином буде забезпечено парламентський нагляд і контроль за реалізацією угоди?👇

Як будуть забезпечені ключові положення угоди, зокрема щодо оцінки вартості можливої американської допомоги, здійснення платежів, управління діяльністю фонду, здійсненням ним інвестування (за якими пріоритетами, як забезпечуватиметься пріоритет фінансування ЗСУ) тощо.
09.05.202512:46
Це дуже важливо! Сьогодні представники майже 40 країн, включаючи держави Європейського Союзу, підписали політичну декларацію про створення Спеціального трибуналу для переслідування керівництва Російської Федерації за злочин агресії проти України.

Цей трибунал буде створено в межах Ради Європи та матиме юрисдикцію притягти до відповідальності найвищих посадових осіб РФ, включаючи Путіна, за організацію повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році.

Міжнародний кримінальний суд не має повноважень розглядати злочин агресії , оскільки Росія не є стороною Римського статуту, а Україна не була повноправним членом на момент вторгнення. Створення цього трибуналу покликане заповнити цю прогалину в міжнародному правосудді.

Очікується, що трибунал розпочне свою роботу у 2026 році. Проте, згідно з міжнародним правом, чинні глави держав мають імунітет, тому судове переслідування Путіна та інших високопосадовців буде можливим лише після завершення їхніх повноважень.

Підписання декларації у Львові стало відповіддю міжнародної спільноти на російську агресію та підтвердженням прагнення до справедливості. Це є важливим кроком у напрямку притягнення до відповідальності тих, хто несе відповідальність за розв’язання війни проти України.

Я хочу дожити до часу. Коли ми побачимо Путіна на лаві підсудних.

📝Ірина Геращенко

🇪🇺Слідкуйте за ЄС в Телеграмі!
08.05.202512:24
Петро Порошенко під час виступу з трибуни Верховної Ради перед голосуванням за Угоду про інвестиційний фонд між Україною і США заявив, що метою стратегічного партнерства зі Сполученими Штатами є перш за все гарантії безпеки для нашої держави.

🇪🇺Слідкуйте за ЄС в Телеграмі!
08.05.202511:22
Арахамія про гроші. Щось це угода про інвестиції, технології, партнерство.
Ні слова про безпеку, до речі.
08.05.202509:55
Чому важливе публічне обговорення Угоди? На погоджувальній раді ще раз підняла питання важливості визнання територіальної цілісності в її тексті , це вимога Європейської Солідарності.

Нам вдалося досягти мети. Під час обговорення з трибуни буде зачитано і враховано в ратифікації наступна редакція преамбули:
«Ця Угода діє на всій території України в межах її міжнародно визнаного державного кордону, включно з територіальним морем».

Це дуже добре!

#ПІДПИСУЙТЕСЯ
08.05.202508:32
👆Наголошуючи на тому, що всі майбутні домовленості в реалізації спільних безпекових та економічних цілей США і України не повинні суперечити офіційно визнаному та конституційно закріпленому від 7 лютого 2019 року державному курсові на європейську та євроатлантичну інтеграцію України, включаючи зобов’язанням України в процесі переговорів про вступ до Європейського Союзу, що були розпочаті 25 червня 2024 року,
Верховна Рада України підтримує ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови.
Разом з тим, розглядаючи питання ратифікації Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови, Верховна Рада України констатує, що два додаткові документи – Договір про створення обмеженого партнерства та Статут інвестиційного фонду, які згадуються в тексті основної Угоди – не були надані Верховній Раді України для розгляду разом із основною Угодою.
Тому Верховна Рада України заявляє, що ці додаткові документи не можуть вважатися ратифікованими , а їх правова дія щодо України не настає до моменту представлення їх Верховній Раді України у встановленому порядку.

📝 Ірина Геращенко

🇪🇺Слідкуйте за ЄС в Телеграмі!
Shown 1 - 24 of 11 754
Log in to unlock more functionality.