Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
luminescent 🌾💦 avatar
luminescent 🌾💦
Humor and Entertainment
luminescent 🌾💦 avatar
luminescent 🌾💦
Humor and Entertainment
Підвищення температури може призвести до глобального поширення грибка-вбивці, який вже щорічно вражає мільйони людей. Про це йдеться у новому дослідженні європейських науковців.

Плісняві грибки родини Aspergillus з потеплінням можуть розширити свій ареал на північні райони Європи, Азії та Америки. Це збільшить приховану загрозу, що несе пліснява, яка вже є причиною близько 5% усіх смертей у світі.

Світ зараз наближається до «переломного моменту» в поширенні грибкових патогенів, що здатні існувати як в вологих, так і посушливих середовищах, попередив Норман ван Рейн, науковий співробітник Wellcome Trust в Манчестерському університеті, який спеціалізується на грибкових інфекціях та мікробній еволюції та є співавтором даного дослідження.

Близько 3,8 мільйона людей щороку помирають від інвазивних грибкових інфекцій, причому збудник є основною причиною смерті у 2,5 мільйона з цих випадків.

Основною небезпекою є аспергільоз, захворювання легень, спричинене спорами грибка аспергілла, яке може поширюватися на інші органи, включаючи мозок. Багато інфекцій виявляються пізно або ніколи не виявляються через необізнаність лікарів або через те, що симптоми помилково приймають за симптоми інших захворювань.

Хоча більшість людей не хворіють від вдихання спор аспергілла, вони становлять загрозу для людей з імунною системою, ослабленою такими захворюваннями, як астма чи муковісцидоз, або через медикаментозне лікування, таке як хіміотерапія.

Згідно з першим в історії таким списком загроз, опублікованим ВООЗ у 2022 році, вид Aspergillus fumigatus (на фото) був названий одним із чотирьох патогенів, що становлять найбільший ризик.

A. fumigatus може поширитися на 77% території до 2100 року, якщо світ продовжуватиме активно використовувати викопне паливо. Його ареал просунеться до Північного полюса, що піддасть ризику зараження ще 9 мільйонів людей у Європі.

За словами професора Елейн Бігнелл, співдиректора Центру медичної мікології MRC в Ексетерському університеті, цей вид може «напрочуд швидко» рости за високих температур у компості, де він мешкає.

Цей вид міг би вижити та процвітати за температури людського тіла близько 37°C. «Його спосіб життя в природному середовищі, можливо, забезпечив A. fumigatus перевагу у фізичній формі, необхідну для колонізації легень людини», – сказала Бігнелл.

Другий вид, виявлений у останньому дослідженні, Aspergillus flavus, мешкає на багатьох сільськогосподарських культурах і може поширитися на додаткові 16% території до 2100 року, прогнозують дослідники.
Така перспектива A. flavus була «потенційно дуже тривожною», сказав Даріус Армстронг-Джеймс, професор інфекційних захворювань та медичної мікології в Імперському коледжі Лондона. Дослідження показали, що цей вид спричинив спалахи захворювань у таких країнах, як Данія, додав він.

A. flavus також виробляє шкідливі хімічні речовини, які називаються афлатоксинами, які можуть спричинити рак або небезпечне для життя пошкодження печінки. Вищі температури та рівень CO₂ можуть збільшити вироблення токсину та забруднити ним сільськогосподарські культури.

«Цей грибок становить серйозну загрозу як для здоров'я людини, так і для продовольчої безпеки», – сказав Армстронг-Джеймс, додавши, що нещодавні дані свідчать про те, що A. flavus може розвивати високу стійкість до фунгіцидів.

Розробка протигрибкових препаратів гальмується фінансовою непривабливістю інвестування в них через високі витрати та сумніви щодо їхньої прибутковості.

Крім того, екстремальні погодні явища та пов'язані з ними явища, такі як лісові пожежі, також сприяють поширенню небезпечних грибків.
Посухи, за якими слідують сильні дощі, можуть спричинити порушення ґрунту та викид спор у повітря, сказала Бріттані Бустаманте, науковець Каліфорнійського університету в Берклі, яка вивчає епідеміологію аспергільозу.

Грибкові патогени, такі як Coccidioides, що викликає важке респіраторне захворювання, відоме як кокцидіомікоз, поширюються швидше після посух та інших кліматичних явищ.

Coccidioides, що мешкає в ґрунтах жарких і сухих регіонів, вже поширився з Каліфорнії до штату Вашингтон.
very useful, thanks
22.04.202510:16
ми живемо в комедії
16.04.202521:43
becoming the CEO of a pharmaceutical company to force the development of an anti-sexually-transmitted-disease medication and call it stdout
15.04.202511:35
> україна не готова до миру бо лізе з неадекватними вимогами (просить хоч якісь гарантії безпеки) 👎👎👎

> путін хоче і готовий до міцного миру, бо просить половину України, гарантії безпеки, зняття санкцій, безліч інших деталей) 👍👍👍
Shown 1 - 24 of 1 897
Log in to unlock more functionality.