Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Мир сегодня с "Юрий Подоляка"
Труха⚡️Україна
Труха⚡️Україна
Николаевский Ванёк
Николаевский Ванёк
НІНА ЮЖАНІНА avatar
НІНА ЮЖАНІНА
Economics
НІНА ЮЖАНІНА avatar
НІНА ЮЖАНІНА
Economics
07.05.202513:51
Отже, ОЕСР оцінює, що відновлення вимагатиме ‼️«ГЛИБШИХ ЗМІН у підході України до створення політик для стимулювання економічних рішень, що підтримують продуктивність».
 
За прогнозом ОЕСР, темпи зростання залишатимуться скромними, доки триватиме війна, а приватний сектор матиме центральну роль у відбудові України.
 
«Повне використання потенціалу приватного сектору передбачає збільшення приватних інвестицій, підвищення продуктивності та розвиток експорту.

Досягнення цих цілей вимагатиме вирішення давніх структурних проблем, багато з яких посилилися повномасштабним вторгненням Росії. Ключові пріоритети включають зміцнення регуляторної бази, сприяння конкуренції та інноваціям, а також покращення доступу до фінансування для залучення як внутрішніх, так і міжнародних інвестицій»,-

вважають аналітики.
 
3/3
06.05.202508:22
За результатами декларування громадяни самостійно визначили до сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) – 8,1 млрд грн та військового збору – понад 1,5 млрд гривень.

Звісно, левову частину податків, було утримано при їх виплаті податковими агентами.

Найбільші суми доходів, які декларували громадяни:

− іноземні доходи – 34,2 млрд грн,
− спадщину та дарування – 13,6 млрд грн,
− доходи від продажу об’єктів рухомого та нерухомого майна – 6,8 млрд грн,
− інвестиційні доходи – 4,9 млрд грн,
− інші оподатковувані доходи – 4 млрд грн,
− доходи від здавання майна в оренду – 3,4 млрд гривень.

Так розумію, що саме з цих видів доходів і були нараховані самостійно податки платниками.

Залишається питання сплати податків контролерами іноземних компаній, ЦЕ ІНОЗЕМНІ ДОХОДИ, щодо сплати податків з яких наразі діє РЕЖИМ "СКАСУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ".

СПОДІВАЮСЬ, ЩО ДПС ОПУБЛІКУЄ ДАНІ ЩОДО НЕПОДАНИХ ДЕКЛАРАЦІЙ, НЕСПЛАЧЕНИХ ПОДАТКІВ ВЧАСНО такими мільйонерами.
03.05.202516:02
🤔У 2024 році владою багато говорилось про реформу в сфері використання земель сільськогосподарського призначення державної власності- проект «Земельний банк», від впровадження якого очікували отримати понад 1 млрд надходжень до державного та місцевих бюджетів.

Основна ідея – передача державних сільгосп земель  в суборенду через онлайн-аукціони за допомогою Prozorro.Продажі.

❓Що ж маємо за результатом 2024 року (за даними звіту ФДМ)👇

104 тис. га сільгосп земель БУЛО ВИЛУЧЕНО з постійного користування державних підприємств та передано їх у постійне користування ДП «Фонд аграрних інвестицій», який потім було перетворено на ТОВ «Державний земельний банк».

ТОВ «Державний земельний банк» укладено:
📌 269 договорів оренди та зареєстровано право оренди на земельні ділянки площею трохи більше 24 тис. га;
📌175 договорів суборенди землі загальною площею 10,8тис. га.

І ЗАМІСТЬ ОБІЦЯНОГО 1 млрд. грн держава отримала третину- 343,735 млн грн.➖

❓Скільки заробив у 2024 році ТОВ «Держзембанк» і ❓чи буде щось сплачено у вигляді дивідендів державі в звіті не повідомляється.  

ТОЖ поки, НЕ ЙДЕТЬСЯ ПРО ЕФЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖ ЗЕМЛЯМИ
28,22 млрд грн (+ 10% до минулого року) склав сукупний дохід ресторанів та готелів з Індексу Опендатабот за 2024 рік.
 
До десятки кращих увійшли 6 мереж ресторанів, 2 постачальники готових страв та 2 готельних оператори.
 
8 представників переліку збільшили свій дохід, лише 6 з них отримали прибуток по результатам періоду.
 
👍Лідером обома показниками (дохід і прибуток) одночасно став McDonald’s.
 
Дохід мережі зріс майже на третину, до 16,84 млрд грн (майже 60% всіх представників ТОП-10), а прибуток склав 1,59 млрд грн — 💪 Це найбільший прибуток серед всіх бізнесів з десятки кращих.
 
Друге місце посів новачок в Індексі: Контракт Продрезерв 5 з Дніпропетровщини - дохід компанії зріс у 1,5 разів до 4,44 млрд грн, а прибуток збільшився у 1,6 разів за рік та склав 122,7 млн грн.
 
Пузата Хата (компанія Оперком) – показала найбільший приріст доходу за рік — у 1,5 разів (1,47 млрд грн), проте рік завершила з мінусом у 37,4 млн грн.
 
Одразу три місця в Індексі посіли компанії, що працюють над брендом KFC:
компанія Тесті Фуд, власником якої є Валерій Кіптик (співвласник Варус та Єва). Дохід компанії не змінився за рік і склав 1,03 млрд грн. Також її прибуток зменшився у 5,7 разів до 29 млн грн.
Глобальна ресторанна група-Україна, заснована Берілліом Інвестментс (США). Її дохід склав 982,9 млн грн — +19% за рік. Водночас збитки зросли у 2,4 разів за рік — до 155,8 млн грн.
Компанія ДТС-Харків - з доходом у 771,9 млн грн. Попри те, що дохід зріс на чверть за рік, прибуток зменшився у 30 разів — до 10,5 млн грн.
 
Готельні операториПарктур (Буковель)та Міжнародно-діловий центр (Hilton Kyiv) - їх доходи зросли на 31% та 27% відповідно. Проте прибуток Парктура зменшився у 50 разів до 40,6 млн грн, а Міжнародно-діловий центр взагалі зазнав збитків у розмірі 169 млн грн.
 
Компанія Атомсервіс - дохід зменшився майже у 7 разів, а прибуток — у 33 рази, до 16,3 млн грн.
 
Домінос Піцца Юкрейн (Domino’s Pizza) замикає десятку лідерів. Мережа збільшила свій дохід у 1,5 разів до 550 млн грн та удвічі зменшила збитки: до 16,6 млн грн.
29.04.202514:26
❗️ОПОДАТКУЮТЬ УСЕ З ПЕРШОЇ ГРИВНІ

Мінфін повідомляє, що 29 квітня Уряд схвалив 🔔законопроєкт щодо впровадження міжнародного автоматичного обміну інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи.

Отже доходи фізичних осіб від продажу товарів або надання послуг через цифрові платформи будуть оподатковуватись ПДФО за ставками 5% або 18% та військовим збором.

А Податковий Кодекс доповниться новою статтею «Міжнародний автоматичний обмін інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи», де визначено основні вимоги щодо комплексної перевірки користувачів, ідентифікації підзвітних продавців та поданих звітів до Державної податкової служби України.

Обов’язки податкового агента покладаються на операторів платформ. 

Право на оподаткування доходів за ставкою ПДФО 5% (плюс 5% військового збору) матиме платник податку-резидент, який відповідає таким вимогам:
 
1) має щонайменше один поточний рахунок, відкритий спеціально для цілей здійснення звітної діяльності та надав банку згоду на розкриття банком інформації, що містить банківську таємницю;
2) здійснює розрахунки з використанням такого рахунку;
3) не є самозайнятою особою;
4) не використовує працю найманих осіб;
5) обсяг доходу, отриманий платником податку протягом календарного року, не перевищує 834 розмірів мінімальної заробітної плати (близько 6,7 мільйонів гривень станом на 01.01.2025)
6) не здійснює продаж підакцизних товарів.

При цьому, якщо протягом календарного року здійснено не більше 3 продажів товарів через платформу на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 2000 євро, фізична особа має право не відкривати СПЕЦІАЛЬНИЙ поточний рахунок в банку для здійснення звітної діяльності, а використовувати існуючі поточні рахунки в банку, відкриті ДЛЯ ВЛАСНИХ ПОТРЕБ.

В такому випадку ставка оподаткування становитиме 5% ПДФО та 5% військового збору.

Отже, з перших 3-х продажів вживаних речей на OLXутримають 10%, а вже з четвертої, якщо фізична особа не відкриє спеціальний рахунок та не погодиться на розкриття банківської таємниці, – 23% (18% ПДФО та 5% військового збору).🔥

ПОПРИ ОБІЦЯНКИ ВЛАДИ УРЯД НЕ ПЕРЕДБАЧИВ НІЯКОГО "НЕОПОДАТКОВУВАНОГО МІНІМУМУ"
28.04.202511:02
2. Мінекономіки обґрунтовує продовження фінансування тим, що програма є успішною та корисною для громадян і стала одним з найефективніших інструментів стимулювання економіки держави.

Мінекономіки стверджує, що програма 🤔суттєво вплинула на будівельну галузь і суміжні галузі.
Наведені конкретні показники: за оцінками девелоперів, у другому півріччі 2024 року 25–30% усіх продажів житла здійснювалися через «єОселю», а середньомісячні обсяги іпотечного кредитування зросли в 3,5 раза порівняно з довоєнним періодом.

Виробництво будівельних матеріалів у першому півріччі 2024 зросло на 37,1%.

Прокоментую:
Аналіз наявних статистичних даних ставить під сумнів ці твердження:

Частка кредитів, виданих на житло, що будується, є дуже низькою.

Наприклад, у квітні 2024 року лише 18 із 234 виданих кредитів (тобто приблизно 7,7%) були спрямовані на придбання квартир у будинках, що ще будуються.

У 2024 році лише близько 25% кредитів були спрямовані на первинний ринок (готове та нове будівництво), тобто 75% кредитів стосуються вторинного житла.

Це означає, що кошти в основному не сприяють розвитку нового будівництва, а обслуговують вже наявний житловий фонд.

Згідно з офіційною статистикою, у 2024 році площа розпочатого житлового будівництва в Україні зменшилася на 7% у порівнянні з попереднім роком.

Це свідчить про те, що реалізація програми «єОселя» не стала фактором зростання у сфері нового будівництва – навпаки, відбулося зниження.
 
2/3
07.05.202509:51
За прогнозом ОЕСР, дефіцит бюджету України зросте до 20% ВВП цього й наступного року, головне через потреби в оборонних видатках:
 
«Для фінансування оборонних витрат у розмірі 25% ВВП потрібен дуже великий дефіцит бюджету.

Очікується, що дефіцит бюджету становитиме близько 20% ВВП у 2025 та 2026 роках, що призведе до зростання державного та гарантованого державою боргу до 120% ВВП ‼️ у 2026 році порівняно з 50% ВВП у 2021 році».
 

‼️Для економічного зростання ОЕСР рекомендує, зокрема, створення умов для реінтеграції демобілізованих військовослужбовців та переселенців у ринок праці, заохочення повернення біженців та збільшення участі жінок.
 
Серед інших рекомендацій:
зміцнення верховенства права для покращення умов для бізнесу;
надійне та прозоре фінансове управління;
монетарну політику, спрямовану на стримування інфляції та, «щойно дозволять умови», обмеження дефіциту бюджету в межах середньострокових цілей.
 
2/3
06.05.202506:03
Про що повідомила податкова служба:

✅Закінчився термін подачі щорічних декларацій громадянами (податковими резидентами України), які мають доходи, з яких НЕ УТРИМАНІ ПОДАТКИ податковими агентами – 1 травня 2025 року.

При цьому не забуваймо, що від-но до норм Податкового Кодексу платник за певних обставин за заявою може перенести строк подання податкової декларації до 31 грудня року.

326 мільярдів гривень доходів за 2024 рік задекларували такі громадяни.

Про те, дохід у сумі 253,6 млрд грн. -78%,. задекларували 17 тис. осіб – 10% від усіх декларантів.

Звісно, це платники, доходи у яких більше 1 млн грн у рік.

Тому, сенсації НЕМАЄ, мільйонерів серед звичайних людей НЕ ПОБІЛЬШАЛО,

далі, трохи цифр⬇️
 
ℹ️З початку 2025 року уряд залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах  понад 159 млрд грн, а загалом упродовж воєнного стану – майже 1 трлн 617 млрд грн.
 
Упродовж січня – квітня 2025 року Міністерство фінансів:
 
залучило від розміщення ОВДП на аукціонах 123 млрд 609,2 млн грн, 647,8 млн дол. США та 191,4 млн євро;
 
спрямувало на погашення за внутрішніми борговими державними цінними паперами 131 млрд 909,4 млн грн, 952,8 млн дол. США та 319,7 млн євро.
 
Тобто, погашення за всіма видами валют перевищили розміри залучених коштів

Максимальна дохідність ОВДП, що розміщувалися на аукціонах у квітні, становила👇
в гривні 17,80% річних,
у доларах США 4,25% річних.

ОВДП, номіновані в євро, у квітні не розміщувалися.
 
Портфель військових облігацій у власності фізичних та юридичних осіб станом на 1 травня 2025 року становив 176,3 млрд грн в еквіваленті порівняно з 113,6 млрд грн в еквіваленті станом на 1 травня 2024 року.

За останній рік він зріс більше ніж в 1,5 раза.
01.05.202507:10
Українці зменшують витрати навіть на базові потреби😕

Згідно з опитуванням, проведеним Gradus Research, основними категоріями витрат українців є :
👉продукти харчування (85%),

👉комунальні послуги (70%)

👉ліки (62%).

90% опитаних вимушені економити через подорожчання продуктів і ліків.

79% заощаджують на одязі, товарах для дому, відпочинку та медицині.

Особливо критичною ситуація є для людей віком 60+, серед яких 62% змушені обмежувати витрати на їжу,
а 66% респондентів віком 55–60 років — на товари для дому.

 І все частіше головним важелем стає ціна товарів.

64%респондентів обирають дешевші бренди, тоді як тільки лише 25% залишаються вірними звичним.

І на тлі всього цього уряд реєструє законопроект, яким дозволяє «залазити у кишені» самим незахищеним верствам населення, які явно не від гарного життя вимушені продавати свої речі чи купують вживані.

Тож бідні становляться ще біднішими.

Тому буду відстоювати право людей на неоподатковуваний дохід від продажу вживаних речей.
 
А наразі читаємо текст проєкту, який зʼявився на сайті ВР.
29.04.202510:28
🚨Знову піднімається проблема НЕ визнання виданих фіскальних чеків розрахунковими документами через помилки в окремих реквізитах.

У 2023 році вдалося на рівні закону надати можливість ФОПам – єдинникам зазначати у фіскальному чеку спрощену назву товару, що хоча б частково вирішило проблему для цієї категорії платників податків.

Але загальна проблема залишилась.

Відповідно до наказу Мінфіну №13 фіскальний касовий чек на товари (послуги) містить близько ❌40 обов’язкових реквізитів.

А певні реквізити ⏺ще мають обов’язково повторюватись для кожного окремого товару.

І помилка хоча б в одному з реквізитів загрожує невизнанням усього фіскального чеку розрахунковим документом, і як наслідок – накладанням штрафу у розмірі 100 % (150% у разі повторного порушення) відсуми усього чеку.

❓На що впливає помилка в назві господарської одиниці?

❓Чому за помилку в реквізитах одного товару за 100 грн треба визнавати увесь фіскальний чек на 20 товарів загальною сумою 3 тис. грн нерозрахунковим?
❔Заради більшого штрафу?

Невже незрозуміло, що ⛔саме цієї надмірності покарання і бояться платники податків.

І важко не погодитись із пропозиціями суб’єктів ринку щодо необхідності визначення на рівні закону вичерпного обмеженого переліку обов’язкових реквізитів розрахункового документу, відсутність саме яких буде підставою для визнання документу нерозрахунковим.  
Може вже час переходити до РОЗУМНОЇ фіскалізації?
 
28.04.202508:05
Як повідомляла в серії дописів у березні щодо кола питань довкола програми єОселя,  особливо в частині незначної кількості осіб з числа ВПО, які змогли скористатися нею.

Задля отримання відповідей, як і планувала, спрямувала депутатське звернення✍️ з рядом питань Прем’єр-Міністру Шмигалю.

Отримала відповідь📄 від Мінекономіки (звичайно)👇

1. Мінекономіки заявляє, що програма доступна та ефективна для ВПО. Повідомлено, що за даними Мінсоцполітики з 13 894 позичальників (станом на 31.10.2024) 1 585 мають статус ВПО, тобто 11,4% від усіх виданих кредитів.
Прокоментую:
Так, 1 585 позичальників підтверджує, що певна частка переселенців скористалася програмою.

Зазначені у відповіді зміни умов для ВПО теж відповідають дійсності – уряд восени 2024 дійсно змінив можливості ВПО купувати житло (збільшено допустимий «вік» об’єктів до 10 років по всій Україні замість 3 років), дозволив використання ваучерів єВідновлення тощо.

Однак, ці кроки лише частково вирішують проблему.

Саме Мінекономіки вказує, що ⚠️багато переселенців отримують кредити не як ВПО, а як інші пільговики (військові, медики тощо).

Незалежні експерти  📢наголошують: для реальної доступності програми для ВПО треба🤘знизити ставку з 7% до 3% і перший внесок з 20% до 15% чи навіть менше. Ці рекомендації поки що не реалізовані, отже стверджувати про повну доступність програми для всіх ВПО не можна.

1/3
07.05.202507:33
ОЕСР: держборг України може сягнути 120% ВВП у 2026 році
 
Про таке повідомляє Радіо Свобода за опублікованим Організацією економічного співробітництва та розвитку оглядом економічної ситуації та антикорупційної політики Україні.
 
За оцінкою ОЕСР, агресія рф спричинила переміщення в межах та за кордони України приблизно чверті населення,

а також знищила житло та інфраструктуру вартістю близько 2,5% ВВП країни.
«Після початкового потрясіння економіка поступово адаптувалася завдяки ефективним політичним заходам (+/-, Н
.Ю.) та суттєвій зовнішній підтримці.

Однак
ситуація з безпекою, дефіцит робочої сили та енергії продовжують перешкоджати діяльності, тоді як рівень переміщення населення, безробіття та бідності залишаються високими.

Хоча впроваджуються різні стратегії та постійні реформи, для створення стабільних інституцій для сильної ринкової економіки (-,Н.Ю.)

необхідна послідовна політична база»,-
йдеться в документі.
 
В () моє відношення до оцінки.

І до речі, про такі важливі речі пишу досі перебуваючи в укритті, нажаль така реальність.


1/3
05.05.202508:42
🗣️Два посадовці податкової служби з Дніпропетровщини та Полтавщини отримали повідомлення про підозру у незаконному копіюванні та збуту інформації з обмеженим доступом із системи ДПС.

Наразі триває досудове розслідування у кримінальному провадженні.

«Обидва податківці мали доступ до інформації, яка обробляється та зберігається в інформаційно-комунікаційній системі ДПС.

Протягом 2024 року вони
несанкціоновано копіювали інформацію із Єдиного реєстру податкових накладних про платників податків.

Згодом «зливали» її  стороннім особам, зокрема адміністратору одного з Telegram-каналів, який її збував.

Це дані про фінансову діяльність компаній, ціни на товари, контрагентів. Інформація могла бути використана конкурентами на шкоду добросовісному бізнесу»,

додав Руслан Кравченко. 

Добре, що про такі факти стає відомо.

Очевидно, що податкова ЩЕ НЕ ГОТОВА  взяти на себе будь-які додаткові зобов’язання!

І не потрібно розраховувати на швидке очищення від недобросовісних працівників‼️
02.05.202515:56
ℹ️Україна отримає 3 млрд доларів, забезпечених доходами від заморожених російських активів – повідомляється на урядовому порталі.
 
КМУ 🇺🇦затвердив угоду з Японією 🇯🇵 , яка дозволить отримати близько 3 млрд доларів у межах ініціативи G7 Extraordinary Revenue Acceleration(ERA).
 
Ці кошти будуть забезпечені доходами від заморожених російських активів та спрямовані на пріоритетні видатки бюджету, відбудову й розвиток України»
,
— зазначив голова уряду.
 
За його словами, загалом у межах зазначеного механізму Україна залучить 50 млрд доларів.

Ну що ж!? Дякуємо уряду Японії.
Finance.ua за даними дослідження (polskieradio.pl) повідомляє📢 , що згідно зі звітом Банку державного розвитку Польщі (BGK), 👀5% людей, які працюють і платять податки в Польщі, — це громадяни України.
 
Експерти встановили, що міграція з України могла сприяти ❗️зростанню ВВП Польщі — від 0,5% до 2,4% щорічно.
 
За оцінками експертів, надходження від податків і страхових внесків, які українські мігранти сплачують до польського бюджету, становлять приблизно 15 млрд злотих, тоді як виплати, які їм виплачуються за програмою «Сім'я 800+», це менше ніж 3 млрд злотих.
 
Отже, мігранти з України вносять до польського бюджету більше коштів, ніж отримують соціальних виплат.
 
Раніше повідомлялось, що українці сплатили найбільше податків в Польщі серед іноземців:іноземці у 2024 році сплатили у Польщі понад 4,88 млрд злотих податків -  34% або майже 1,65 млрд злотих надходження від громадян України.
 
Тож очевидно, що українці у Польщі інтегрувалися доволі швидко, а різниця в зарплатах у Польщі та в Україні є серйозним викликом для повернення додому .
29.04.202507:02
ℹ️В 1,52 рази зросли ціни промислової продукції за рік (з березня 2024 до березня 2025 року).
 
Таке підвищення витрат виробників має ряд наслідків:

(1) збереження впливу на зростання інфляції та зменшення реальних доходів населення - виробникиперекладуть свої витрати на кінцевого споживача;

(2) зростання виробничих витрат по ланцюгу постання товарів в різних галузях економіки;

(3) зменшення прибутковості підприємств - якщо витрати не будуть одразу перекладені у ціну товарів;

(4) оптимізація підприємств (їх скорочення), в тому числі на оплату праці;

(5) зменшення конкурентоспроможності українських товарів на зовнішніх ринках, що впливає на скорочення експорту;

(6) збільшення збереження або підвищення облікової ставки НБУ, що негативно впливає на економічний розвиток.
 
В умовах значного обсягу імпорту товарів, зменшення експорту та збільшення обмінного курсу гривні до євро існує ризик продовження негативної динаміки збільшення споживчих цін.

Виключно комплексні заходи від влади можуть зупинити цей тренд, але їх, нажаль, ми не бачимо.
28.04.202505:02
Як відомо, з 1 січня поточного року почали застосовувати зменшувальні коефіцієнти до пенсій понад 23 610 грн.(знижувальні коефіцієнти для сум, що перевищують цей поріг)🔵

Ось з’явилась інформація про чисельні оскарження цих коефіцієнтів в судах.

ℹ️За інформацією OBOZ.UA станом на кінець квітня в Україні в судах ухвалили вже більше 1,4 тис. рішень щодо скасування коефіцієнтів, які обмежували пенсії розміром від 23,6 тис. грн.

При цьому, якщо одними⚖️ судами робиться висновок, що у період дії воєнного стану допускається обмеження виплати пенсій, але це питання має бути врегульовано виключно законом ( без делегування таких повноважень Уряду) , то⚖️ інші вважають, що під час дії воєнного стану взагалі не можна обмежувати виплати, бо це не передбачено Указом президента.

⏺Існує ймовірність внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності статті 46 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік».

До відома.
За даними ПФУ середній розмір пенсії у 1 кварталі 2025 року становить 6341 гривень.

Більше половини пенсіонерів отримують пенсію менше 5 тис. грн, а пенсію вище 23,6 тис. грн отримують 24,6 тис. українців (0,24%).  

У березні, наприклад, із застосуванням  зменшувальнихкоефіцієнтів - витрати на  пенсії скоротилися на 242 млн.грн., це середня пенсія приблизно для 40 тис. пенсіонерів.🤔
На закінчення про деклараційну компанію😜

Це ж саме за результатами декларування контролерами іноземних компаній (українцями і українськими компаніями) доходів, отриманих за межами України -влада «очікувала»отримати десятки мільярдів гривень податку в бюджет!

Тобто, зараз контролери звітували щодо доходів і податкових зобовʼязань за 2024 рік. І це вже друга кампанія. Перша була за 2022-2023 роки.

ℹ️Сума податкових зобов'язань, визначена до сплати контролерами КІК за 2022 – 2024 роки, – 4,9 млрд грн, у тому числі за 2024 рік – 2,9 млрд гривень.

Тобто, знову щось не так пішло чи не так розраховували???

Правда, про кількість контролерів, які не подали звіти та на яку суму, – ДПС не повідомляє.

Жаль, а все через дію режиму «скасування відповідальності».

Чи наважиться хтось із Мінфіну чи податкового комітету подати пропозиції про відміну пільгового режиму для цієї категорії платників податків?- впевнена, ні. От так і буде, нажаль.
Вирішила розібратися про користь для державного бюджету від нової ідеї влади, виходячи з інфо⬆️

24 тис. га державних сільгосп земель ТОВ «Держзембанк»має в оренді. Відповідно до статті 120-1 Земельного кодексу України та Податкового кодексу України орендна плата за земельні ділянки, що знаходяться в оренді у ТОВ «Держзембанк», має бути встановлена на рівні не менше 12% нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

За даними OpenBudget у 2024 році до бюджетів усіх рівнів надійшло 63,93 млн. грн. орендної плати за земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, передані в оренду відповідно до статті 120-1 Земельного кодексу України

Але ж з цих 24 тис. га тільки 10 тис. га було передано в субаренду. І За даними Prozorro.Продажі за здачу земель в суборенду ТОВ «Держзембанк» отримав дохід у розмірі 334 млрд. грн, тобто в середньому в 10 раз більше, ніж сплатив державі орендної плати  за ці ділянки.

ЦЕ ТЕ ПРО ЩО Я ГОВОРИЛА І ЗАСТЕРІГАЛА ПРИ ПРИЙНЯТТІ ЗМІН ДО ЗАКОНДАВСТВА. ТОВ «Держзембанк» буде отримамувати значно більші суборендні платежі, а
в бюджет платитиме незначну їх частинку.

От такі нові схеми з землею сільгосп призначення державної власності🤷‍♀️
Податкова повідомила, що направила понад 1000 суб’єктам господарювання у сфері роздрібної торгівлі інформаційні повідомлення щодо можливих порушень порядку проведення розрахунків🫢

За результатами аналізу фіскальних чеків ‼️за березень 2025 року податківці звернули увагу, що ⏺у розрахунках цих суб’єктів господарювання НЕ відображено жодної операції з готівкою.

І на думку податкової 🫢, це може свідчити про ЙМОВІРНЕ НЕ проведення готівкових розрахунків через РРО.

У податковій наголосили на превентивній 🤷‍♀️ меті цих повідомлень і повідомили, що виправлення дозволить уникнути підстав для проведення фактичних перевірок.

От тільки незрозуміло, як торговець, який здійснює онлайн-торгівлю та проводить операції через РРО/пРРО (на чому,власне, наполягає податкова), зможе це виправити?
30.04.202506:31
Податковий ПАРАДОКС
 
Дохід від продажу будинку чи квартири вартістю 10 мільйонів гривень – НЕ оподатковується (один продаж в рік за умови перебування у власності понад 3 роки)‼️
 
Дохід від продажу легкового автомобіля вартістю 5 мільйонів гривень – НЕ оподатковується (один продаж в рік)‼️
 
Дохід від продажу дитячого самоката вартістю 200 гривень на сайті безкоштовних оголошень – БУДЕ оподатковуватися за ставкою 10% чи 23% ‼️(більша ставка, якщо продаж самоката буде четвертим продажом в рік, а перед цим особа продасть ще три дитячі іграшки)😟
 
І це при тому, що 💁‍♀️всі ці речі були придбані з доходів, які вже оподатковані ПДФО та військовим збором.
 
Це ВСЕ, що треба знати про податкову політику від Мінфіну та діючого Уряду.
28.04.202514:56
3. Мінекономіки 🗣пояснює: для реалізації «єОселі» Укрфінжитло залучає фінансові ресурси на внутрішньому ринку на ринкових умовах, і розширення компенсацій (пільг) 🔴підвищить навантаження на компанію.

Зазначено, що якщо збільшити обсяг компенсацій без забезпечення ресурсів, це може призвести до збитків Укрфінжитла і зриву програми.

Тому зміни до умов (щоб додати ВПО до пільговиків) можуть розглядатися лише за умови визначення джерела покриття цих витрат. Іншими словами – спершу потрібні гроші на це.

Прокоментую:
Фінансовий аргумент Мінекономіки є реалістичним: якщо надати всім ВПО такі ж пільги, як іншим категоріям (3% річних замість 7%, менший перший внесок), потрібно збільшити обсяг державних компенсацій банкам.

Ось чому, в останніх змінах програми восени 2024 року (дозволено купувати «старіше» житло), але ставка і умови для ВПО не змінились.

Профільний комітет ВР зазначає що зниження ставки для ВПО з 7% до 3% та першого внеску до 15% є вкрай необхідними.

Тобто питання прирівняння ВПО до пільговиків залишається актуальним, бо ми ж точно не лише за існування красивої назви програми боремося😏

3/3
27.04.202512:17
ℹ️Державна підтримка за програмою «Доступні кредити 5-7-9» стала доступна ще для однієї категорії сільгоспвиробників.

Відтепер сільгоспвиробники зможуть скористатися державною підтримкою у вигляді компенсації відсоткової ставки за кредитами на будівництво овочесховищ чи картоплесховищ (максимальна сума кредиту – до 150 млн грн).

Відповідні зміни внесено до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва.

За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства через війну та знищення інфраструктури в Україні ⏺дефіцит сховищ збільшився до 60%, а потреба у побудові сховищ складає 340 тис. тонн.

Додам, що на зростання інфляції мав вплив дефіцит сховищ.
На сьогодні доводиться спостерігати досить великий асортимент імпортних фруктів замість українських😟
Shown 1 - 24 of 1 244
Log in to unlock more functionality.