🛻На Рівненщині парафія УПЦ передала 22 500 грн на придбання автомобіля для прикордонників.
Сергіївська парафія м. Корець передала кошти І-й заставі Могилів-Подільського прикордонного загону для виконання бойових завдань на Сумському напрямку. Командиром загону є син парафіян храму, Куцмус Віталій.
11 500 грн було зібрано на ярмарку до свята Покрови «Під Покровом Богородиці». Решту зібрали через сторінки храму в соціальних мережах.
«Справою Церкви Христової членами якої ми з вами являємося, є молитва. Особливо важлива молитва в нашому сьогоденні за мир та наших українських захисників. Але не менш важливою є допомога матеріальна та фінансова, яку ми спрямовуємо на потреби ЗСУ, адже всі ми разом прагнемо миру та перемоги», – зазначив настоятель парафії ієрей Ярослав Холодницький.
#Православний_календар на завтра
🗓 21 листопада, четвер.
(8 листопада за старим стилем)
Седмиця 22-га після П'ятидесятниці.
Посту немає.
#Святі_дня
✔️ Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних. Архангелів Гавриїла, Рaфаїла, Уриїла, Селафіїла, Ієгудиїла, Варахіїла та Єреміїла.
#Читання_дня
Утр.: — Мф. 13:24-30,36-43 (зач. 52). На літ.: — Ап.: Безплотним: Євр. 2:2-10 (зач. 305). Єв.: Безплотним: Лк. 10:16-21 (зач. 51).
На утрені величання: «Величаем вас, Архангели и Ангели, и вся воинства, Херувими и Серафими, славящия Господа».
#Тропар_дня Небесним Силам
Небе́сных во́инств Архистрати́зи,/ мо́лим вас при́сно мы недосто́йнии,/ да ва́шими моли́твами оградите́ нас/ кро́вом крил невеще́ственныя ва́шея сла́вы,/ сохраня́юще ны припа́дающия приле́жно и вопию́щия:/ от бед изба́вите ны,// я́ко чинонача́льницы вы́шних Сил.
📖Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
(Мф. 13:24-30,36-43)
Посіяно добре насіння, але прийшов ворог і посіяв кукіль посеред пшениці. Кукіль — це в Церкві єресі та розколи, а в кожному з нас погані помисли, почуття, бажання, пристрасті. Прийме людина добре насіння слова Божого, наважується жити свято і починає так жити.
Коли засне людина така, тобто ослабить увагу до себе, тоді приходить ворог спасіння і вкладає в неї погані задуми, які, не будучи відкинуті відразу, дозрівають у бажання і пристрасті, і заводять своє коло справ і починань, які перемішуються зі справами, почуттями і думками добрими. І перебувають так обидва разом до жнив.
Жнива ці — покаяння. Посилає Господь ангелів — почуття сокрушення і страху Божого, і вони, з'явившись, як серп, палять усе кукільне та спалюють у вогні самоосуду з жалем. Пшениця чиста залишається в житниці серця, на радість і людині, і ангелам, і преблагому Богові, у Трійці поклоняємому.
#В_допомогу_мирянину
Ранкове правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-ranishni
Вечірнє правило: https://blagovist.info/molytvoslov/molytvy-vechirni
#В_допомогу_духовенству
#Богослужбові_вказівки на сьогодні: https://blagovist.info/bohosluzhbovi-vkazivky-2 👈.
#Словоректора
⚡️ПРОПОВІДЬ АРХІЄПИСКОПА БІЛОГОРОДСЬКОГО СИЛЬВЕСТРА У ДЕНЬ СВЯТА СОБОРУ АРХІСТРАТИГА МИХАЇЛА ТА ІНШИХ НЕБЕСНИХ СИЛ БЕЗПЛОТНИХ
Дотримуючись церковного аскетичного вчення, ми повинні прагнути до рівності з ангелами за їхньою досконалістю, але в жодному разі не повинні забувати, що наша кінцева мета — не рівноангельність. Наша мета — обоження. Бог став людиною не для того, щоб людина стала ангелом, але для того, щоб через Іісуса Христа людина стала богом, тобто отримала обоження. І на цьому надзвичайно складному шляху ангели для людей стають ще співучасниками шляху. Саме тому апостол Павло пише про ангелів: «Чи не всі вони є службові духи, що посилаються служити тим, які мають успадкувати спасіння?» (Євр. 1:14).
На сайті
У Чернігівській єпархії в результаті обстрілів зруйновано храм на честь Різдва Богородиці.
18 листопада внаслідок обстрілу прикордонного села Грем’яч в Чернігівській області було зруйновано храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці Новгород-Сіверського благочиння.
Зазначається, що лише 10 років жителі села молились у новому храмі, освяченому 2 жовтня 2014 року.
Рік тому, навесні 2023 року, цей храм постраждав вперше, у церкві вибуховою хвилею було вибито двері. Того ж дня внаслідок обстрілу в селі був знищений молитовний будинок, у котрому звершували богослужіння, починаючи з післявоєнних років.
Ігумен Валеріан Головченко з УПЦ:
«ЙОНДУ
Якось подзвонила якась маловідома жінка. Мабуть з «захожан». Може колись і спілкувався з нею на парафії, але то було занадто давно, і відразу пригадати її я не зміг. Але вона чекала поради у непростій життєвій ситуації. Оскільки мій Бог сказав «того, хто до Мене приходить, Я не вижену геть» (Ін. 6:37), я (як той, що намагається бути Його учнем), просто мав її вислухати. І допомогти, якщо не дійсно корисною порадою, то хоча би добрим словом. До того ж я «мав час та натхнення» щоб вислухати її по телефону (хоча віддаю перевагу спілкуванню «очі в очі»!). Життєва ситуація була прозаїчна, банальна, і досить розповсюджена та відома.
У неї є рідний племінник (син її молодшої сестри). До того ж, він доводиться їй хрещеним сином. Так довелося, що у хлопця з тіткою-хресною склалися найліпші довірливі стосунки. Свого біологічного батька хлопець майже не знав. Але мати вже багато років одружена з гідним чоловіком, який, до того ж, відразу всиновив свого пасинка. Але… Підлітку виповнилося 13 років. Перехідний вік! І почалися постійні домашні конфлікти: «Я більш не дитина! Ти мені не батько! Да хоч задавися ти своєю турботою, вона мені не потрібна! Відчепися від мене!». Здається вітчиму було прикро і боляче таке чути. Ще складніше було його матері, яка «опинилася між двох вогнів», бо любила і свого сина, і свого чоловіка.
«Тож, чи не могли би ви тому хлопцю щось таке сказати, щоб якось пригасити цей конфлікт?» - попросила мене тітка-хресна. З розповіді жінки з’ясував, що родина «малоцерковна». Тобто, відвідують храм на Різдво, Великдень та «посв’ятити яблука». І, якщо я скажу юнакові якісь «божі слова», подарую «суто православні оберіги та талісмани» та ще й «посвячу квартиру-машину», то все відразу у них в родині «стане гаразд». Довелося розчарувати її. Та запитати, чи має сам хлопець бажання просто поспілкуватися зі мною, ділячись своїми проблемами? Чи це є лише особистим бажанням самої тітки-хресної?
- Зрозумійте, що я для цього хлопця «майже ніхто». Просто якийсь ваш «знайомий з бородою та у чорному халаті». І якщо для вас особисто я ще можу якось бути авторитетним, то для нього цей авторитет може бути досі сумнівним, незважаючи на довірливі стосунки проміж вами. Тож, нехай подзвонить мені сам, можете дати йому мій номер телефону. Тільки так, щоб телефонна розмова з ним була наодинці, і ви не стояли при цьому у нього над душею.
Через день хлопець передзвонив. Мене порадувало те, що розмова відбулася досить відвертою, бо він сам розумів, що проблема є. Розповів мені, що його «не батько» вимагає від нього страшних речей: прибиратися та мити підлогу, своєчасно приходити до дому та не валандатися по вулицях, не прогулювати школу та гарно вчитися. Ну і всі подібні жахи.
Ну що мені йому сказати чи порадити? Цитувати Святе Письмо чи святих отців VII ст.? Не думаю, щоб це відразу би йому «зайшло» та хоч би якось запам’яталося. Але… Може саме зараз потрібно щось інше? «Господи! Допоможи мені! Дай мені бути тим, хто втішає, а не тим, хто чекає втіхи». Несподівано чомусь згадався фантастичний фільм, який я нещодавно подивився (це було досить давно).
- Ти дивився «Вартові галактики» (Guardians of the Galaxy, американський супергеройський фільм)? Про хлопця, який дуже бажав знайти свого батька? Там де «Я єсть Ґрут!»?
- Ні…
- Подивися. Перший та другий. Дивитися ДО КІНЦЯ. Сподіваюся, що десь за тиждень подивишся обидві частини. Як подивишся, то передзвони мені. Обговоримо, поспілкуємося.
- Гаразд. Дякую.
Десь через тиждень хлопець передзвонив.
- Ну що, подивився?
- Так. Дякую ще раз. Я все зрозумів… (мовчання, якісь хлюпання)
- Чого мовчиш?
- Я ПЛАЧУ. (майже пошепки). Я зрозумів… Йонду Удонта… Той, хто виховав…
Так, може його вітчим і не зробить з цього підлітка «Зоряного Лицаря». Але, здається, як справжній батько, безсумнівно виховає з нього Людину.»
В Святогорскую лавру 19 ноября буковинские волонтеры доставили 11 тонн гуманитарной помощи, которую собрали верующие Черновицкой епархии.
https://spzh.eu/ru/news/83133-volontery-chernovitskoj-eparkhii-privezli-v-svjatohorskuju-lavru-11-tonn-pomoshchi
Блогер и "лидер общественного мнения" Сергей Иванов, близкий к нынешнему Офису президента Украины, рассказал о том, каким образом бизнесмен и диакон Вадим Новинский получил украинское гражданство. Иванов заявил, что экс-президент Украины Виктор Янукович дал гражданство Вадиму Новинскому по просьбе тогдашнего премьер-министра Петра Порошенко. Кроме того, блогер призвал лишить Новинского украинского гражданства и проверить Петра Порошенко на предмет законности таких действий.
" target="_blank" rel="noopener noreferrer">https://raskolam.net/ru/?p=82418
Керівник капеланів ГУР МОУ закликав реформувати капеланську службу
Керівник Служби військового капеланства Головного управління розвідки Міністерства оборони України священник ПЦУ Костянтин Холодов заявив, що Капеланську службу в армії має очолювати капелан, а не заступник із політичної роботи з радянськими підходами до управління, повідомляє «Укрінформ».
«Церква має допомагати державі, підставити свої плече, це і є капеланство під час війни. А держава, з важливого зараз, – посприяти, аби капеланські служби в ЗСУ очолювали капелани, а не замполіти. Бо капеланство – це дія церкви в армії. А в нашому випадку у нас – недовіра між керівництвом капеланської служби і церквою», – зазначив Холодов.
На його думку, кадрові зміни у капеланській службі мають відбутися, щоб відновити довіру.
Организаторы региональных квир-фестивалей в Австралии заявили, что их мероприятия оказались под угрозой исчезновения из-за отказа крупных спонсоров продолжать финансирование, сообщает Аbc-net.au
Квир-активисты выражают обеспокоенность тем, что прекращение спонсорской поддержки ставит под угрозу не только их проведение, но и важные социальные функции, которые, по их мнению, они выполняют. По их словам, такие мероприятия не только создают пространство для празднования и развлечений, но и обеспечивают видимость, поддержку и связи для ЛГБТК+ сообществ, особенно в региональных районах.
Организаторs заявляют, что сокращение финансовой поддержки может негативно повлиять на жизнь представителей сообщества. Они уверены, что эти события играют важную роль в формировании культуры инклюзивности и защищают право каждого человека на самоидентификацию.
https://spzh.eu/ru/news/83131-v-avstralii-sponsory-prekrashchajut-finansirovanie-lhbt-festivalej
Собор Архістратига Божого Михаїла та всіх Небесних Сил безтілесних: День Ангела для кожного!🕊️
Сьогодні, в день вшанування святого Архістратига Михаїла та всіх Небесних Сил безтілесних, православні християни згадують невидимих помічників, які стоять на сторожі людського спасіння. Архангел Михаїл, якого церква іменує «Князем Небесних Воїнств», є символом перемоги добра над злом та світла над темрявою.
За церковним переданням, Архістратиг Михаїл очолив боротьбу проти сатани та його послідовників, які повстали проти Бога. Його вигук: «Хто як Бог!» — став небесним закликом до вірності і любові до Господа.
Однак цей день має особливе значення для кожного з нас, адже Бог, у Своїй великій любові, дарує кожній людині Ангела Хранителя під час Таїнства Хрещення. Ангел Хранитель — наш невидимий друг, заступник і порадник, який супроводжує нас упродовж усього життя.
Як вшанувати Небесних Сил у цей день?
1. Молитва. Подякуйте своєму Ангелу Хранителю за невидиму опіку. Простими словами зверніться до нього з проханням про допомогу та підтримку.
2. Божественна Літургія. Участь у богослужінні та причасті святих Христових Таїнств цього дня є найкращим способом прославити Бога і Його Небесні Сили.
3. Робіть добро. Віддаючи частинку тепла іншим, ми уподібнюємося Ангелам, які завжди діють заради добра і спасіння.
Цей день — прекрасна нагода нагадати собі, що ми ніколи не залишаємося наодинці. Ангели Хранителі разом із Архістратигом Божим Михаїлом завжди поруч, готові допомогти нам у нашій духовній боротьбі.
Нехай покровительство Архістратига Михаїла зміцнює вашу віру, додає мужності в подоланні труднощів і наповнює серця миром!
Молитвами святих Ангелів Твоїх Господи, помилуй нас!🕊️
В результате обстрела пограничного села Гремяч в Черниговской области был разрушен храм УПЦ в честь Рождества Пресвятой Богородицы Новгород-Северского благочиния. 18 ноября в селе было зафиксировано 14 взрывов.
Отмечается, что всего 10 лет жители села молились в новом храме, который освятили в октябре 2014 года.
Год назад, весной 2023 года, этот храм пострадал впервые, в церкви взрывной волной была выбита дверь. В тот же день в результате обстрела в селе был уничтожен молитвенный дом, в котором совершались богослужения, начиная с послевоенных лет.
В епархиальной пресс-службе констатируют, что отныне богослужения в селе Гремяч не совершаются.https://spzh.eu/ru/news/83132-v-prifrontovom-chernihovskom-sele-hremjach-iz-za-obstrelov-razrushen-khram-upts
Чернівецька єпархія передала до Святогірської лаври 11 тонн допомоги
До збирання та доставки гуманітарного вантажу долучилася Тернопільська єпархія УПЦ.
В Австралії спонсори припиняють фінансування ЛГБТ-фестивалів
Квір-активісти заявляють, що їхні заходи – не розвага, а життєва необхідність.
Сім'я УПЦшників. Приходить Вовочка зі школи і каже:
- Мамо, я тепер в ПЦУ.
Мама:
- Тепер я за тебе не подам записку за здравіє, і за упокой не подам, якщо помреш, бо ти розкольник.
Вовочка засмутився, думає, може тато підтримає:
- Тату, я тепер в ПЦУ.
- Гріх розколу не змивається навіть мученицькою кров'ю. Тепер тебе навіть Бог не почує, якщо будеш молитись українською.
Вова в сльозах іде до діда:
- Діду, я тепер в ПЦУ.
- Твій дядя Толя, монах з Гагаузії, привезе вина, а тобі не дасть скуштувати, бо ти розкольник.
Ввечері сідає сім'я вечеряти. Усі перемигуються між собою і питають Вовочку:
- Ну що, як тобі в ПЦУ?
Вовочка подумав трохи, потім дістає телефон:
- Ало, Братство?
Сейчас очень важный для Украины период. Время, когда будут приниматься судьбоносные решения для всех нас, поэтому сейчас я в США, чтобы всеми своими возможностями и даже не возможностями - сделать так, чтобы Украина получила ту помощь и поддержку, которая ей так нужна
Молюсь за Всех Вас, как бы там сильно зло не угрожало, Всевышний с нами!
Капеллан ПЦУ Константин Холодов уверен, что всех украинцев надо учить подстраивается к психическим травмам ветеранов
Многие (не все) ветераны ВСУ на гражданке закатывают истерики в обычных бытовых ситуациях, часто это происходит с применением оружия. Но вместо минимальной ответственности, из за культа ВСУ, им все сходит с рук.
Так капеллан ВСУ уверен, что нужно не столько приводить в норму неуравновешенных воинов, сколько остальным гражданам подстраиваться под истерики воинов.
СПОРІДНЕНІСТЬ ДУШ НЕ ВИНИКАЄ РАПТОВО
💟 Це тільки в мелодрамах він подивився на неї, вона на нього - і все, вони кохають одне одного найчистішим коханням.
Такого не буває в реальному житті. Справжнє кохання ніколи не виникає з нічого. Воно завжди виростає з маленького паростка - з поваги до людини і захоплення нею, із закоханості, з прихильності та дружби, приємних моментів, з тієї уваги, яку ви даєте одне одному.
💟Кохання вирощують обидва - пізнаючи одне одного, звикаючи одне до одного, переймаючись повагою і співчуттям, віддаючи увагу і турботу.
#важливе
В ПЦУ настойчиво требуют передать руководство Службой военного капелланства при Министерстве обороны Украины под их непосредственный контроль. Такую идею уже не впервые озвучивает одиозный капеллан Главного управления разведки Украины Константин Холодов. Он утверждает, что между капелланами и руководством Службы военного капелланства существует недопонимание и регулярные конфликты, которые, по его мнению, не способствуют капелланской деятельности в подразделениях Вооружённых сил Украины.
https://raskolam.net/ru/?p=82412
⛪️📊ЗВІТ СИНОДАЛЬНОГО ВІДДІЛУ З СОЦІАЛЬНО-ГУМАНІТАРНИХ ПИТАНЬ ДО 1000 ДНІВ ВІД ПОЧАТКУ ПОВНОМАСШТАБНОГО ВТОРГНЕННЯ РФ НА ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ
🇺🇦🪖ДОПОМОГА ЗБРОЙНИМ СИЛАМ УКРАЇНИ
З початку повномасштабного вторгнення надається постійна гуманітарна та фінансова допомога військовослужбовцям та військовим госпіталям.
📍Понад 52.946.257 млн. грн фінансової допомоги та 157 автомобіль.
296.28 тонн гуманітарної допомоги.
🤝🚛ДОПОМОГА ЦИВІЛЬНОМУ НАСЕЛЕННЮ
На постійній основі проводяться збори та здійснюються гуманітарні поїздки у прифронтові та докуповані міста та селища.
📍Передано 170.818 тонн гуманітарної допомоги.
💳ФІНАНСОВА ДОПОМОГА ДЛЯ ПОСТРАЖДАЛИХ
Фінансова допомога направлена на підтримку, закупівлю необхідних речей для постраждалих від війни цивільних
📍122.866.000 млн. грн фінансової допомоги реалізовано у гуманітарних цілях.
🍛БЛАГОДІЙНІ ОБІДИ ДЛЯ НУЖДЕННИХ
Благодійні обіди для нужденних у єпархіях та благодійних відділах Церкви
📍1.346.668 гарячих обідів було видано та буде продовжуватися на постійній основі силами парафій та єпархіальних установ.
🙏ДОПОМОГА ВПО, НУЖДЕННИМ У М. КИЄВІ
На постійній основі звершуються видачі різних видів допомоги на парафіях Київщини.
Зокрема, Синодальним відділом УПЦ з соціально-гуманітарних питань видано:
📍16.200 продуктових наборів для сімей переселенців та малозабезпечених осіб що проживають у м.Києві.
Силами Синодального відділу УПЦ було доставлено понад 150 тонн гуманітарної допомоги на фронт та у прифронтові міста та села.
На сайті.