Notcoin Community
Notcoin Community
Proxy MTProto | پروکسی
Proxy MTProto | پروکسی
Proxy MTProto | پروکسی
Proxy MTProto | پروکسی
iRo Proxy | پروکسی
iRo Proxy | پروکسی
Словниковий Запас | Саморозвиток avatar
Словниковий Запас | Саморозвиток
Лінгвістыка
Словниковий Запас | Саморозвиток avatar
Словниковий Запас | Саморозвиток
Лінгвістыка
Лібералізм – від лат. liber ≈ вільний. Філософська, політична та економічна ідеологія, яка опирається на те, що індивідуальні свободи людини є правовою основою суспільства та економічного ладу. Ідеалом лібералізму є суспільство зі свободою дій для кожного, вільним обміном політично значущою інформацією, обмеженням влади держави і церкви, верховенством права, приватною власністю і свободою приватного підприємництва; Вільнодумні погляди, вільнодумство; Надмірна терпимість, потурання (шкідливе) комусь.
Ремінісценція – елемент художньої системи, що полягає у використанні загальної структури, окремих елементів або мотивів раніше відомих творів мистецтва на ту ж чи близьку тему. Невиразний спогад, відголос певної події або враження. Однак сам по собі спосіб ремінісценції завжди носить інтелектуальний та творчий характер, цим він відрізняється від звичайного копіювання, компіляції або, тим більше, плагіату.
Відрада – хтось або щось, що заспокоює, сповнює радістю, приносить задоволення; втіха, задоволення.

Приклади:
-
Не було Остапові сну, ані відпочинку; не було спокою, ані відради. М. Вовчок
- Усе навіює відраду – і вітряки, й сади густі. В. Сосюра
- Якась відрада, тихе вдоволення обняло йому душу. О. Маковей
Аврал – англ. over all ≈ всі вгору. Одноденна робота на судні, що виконується всім або майже всім екіпажем. Згодом це слово стало використовуватися всюди, і тепер означає просто виконувану всім колективом роботу. Зазвичай можна почути від когось: «у нас тут аврал».
Дефляція – лат. deflare ≈ здування. Зменшення урядом маси паперових грошей та нерозмінних на золото банківських білетів, з вилученням частини надлишкових паперових грошей.

Внаслідок дефляції відбувається падіння цін але виникає дефляційна спіраль: знижуються доходи, кредитування, інвестиції, що призводить до уповільнення або навіть зниження економіки і нового етапу зниження доходів і дефляції. В Україні після дефляції настала економічна криза 14 року. Причиною було вибирання надлишку грошей Нацбанком для збереження курсу 8 грн за доллар, що обмежувало кредитування у несприятливій економічній ситуації.

Приклади:
• Те прокрустове ложе, яке на це час накидається в єврозоні, називається дефляція.
• Проте весняно-літня дефляція – характерне явище для України, її головна причина – сезонне зниження цін на овочі, фрукти й молочні продукти.
Абсолют – лат. absolutus ≈ довершене, самодостатнє, безумовне. У ідеалістичної філософії та теології є основою речей і явищ – духовний початок (ідея, світовий розум тощо). Деякі концепції вважають, що абсолют це субстанція, першооснова, яка існує завдяки самій собі (вона саusa sui – причина самої себе). Якщо така субстанція одна, то маємо справу з монізмом; якщо їх дві, кілька або нескінченна кількість, то – з дуалізмом або плюралізмом.

Різні філософи по-своєму тлумачили природу абсолюту, визначаючи його як ідеї (Платон), атоми (Демокрит), Бога (Ф. Аквінський), абсолютну ідею або нескінченний дух (Г. Геґель), волю (А. Шопенгауер).

Приклади:
• Чесність – це відносне поняття, а не абсолют.
• Дажбог – це абсолют, «податель усіх благ, володар Сонця», і він же міфічний родоначальник росів – «Дажбогових дітей».
18.02.202516:00
❓Не знаєте як почати говорити англійською впевнено?

Український додаток Litelex змінює правила гри на нашому ринку.

🚀 Тільки уявіть - ви можете говорити з додатком як з живою людиною, але без жодного стресу! Він пропонує тему для розмови, говорить з вами, слухає і виправляє помилки!

🔥 А ще відео як в TikTok на англійську тематику, купа тестів, граматика, і найголовніше - крута функція повторення слів у сповіщеннях аж поки вони не запам'ятаються самі собою.

Завантажити можна тут:
Litelex на Android

 Litelex на iOS
03.02.202516:06
Стажер зі знанням англійської мови

✈️від 50 000 ₴
✈️Київ офісний формат
✈️Про компанію: Pon Company - компанія, що працює в напрямку Refund

✈️Вимоги:
▪️Вік від 18 років.
▪️Володіння Excel (навчають).
▪️Володіння англійською мовою на розмовному рівні.
▪️Готовність до переїзду в Київ.

✈️
Умови:
▪️Повна зайнятість ( Пн-Пт з 10:00 до 19:00).
▪️Високий рівень заробітної плати (ставка 50.000 гривень + %).
▪️Підтримка на всіх етапах навчання.
▪️Можливість релокейту до Европи у майбутньому.
▪️Карʼєрний зріст до керівникаж
▪️Надають житло та переїзд за рахунок компанії.

✈️Контакти:
@Ivaaa1n, або +380633431242
Апостеріорі – знання, що отримуються з відчуттів, досвіду та засновані на них. Протилежне апріорі – знання, отримані до досвіду і незалежні від нього, тобто знання, як би заздалегідь відомі. Кант вважав, що пізнання світу лише через досвід – неможливе. Протягом життя ми опираємось на апріорні поняття, що закладені в нашу свідомість початково.

Приклади:
• Пане, Ваша промова не переконлива, будь ласка, кажіть апостеріорі! (наведіть докази своїм словам)
• У мене апостеріорі це не вийде. (висновок на основі досвіду)
Дайджест – англ. digest ≈ стислий виклад, резюме. Походить від латинського дієслова digerere ≈ розділяти.

Дайджестами називають журнали, які передруковують матеріали у скороченому вигляді, а також короткий адаптований виклад будь-яких текстів, популярних творів літератури, новин, тез тощо.

Одним з перших дайджестів є збірка уривків з праць римських юристів під назвою «Дигести», які були систематизовані та стали складовою частиною Зводу цивільного права Юстиніана (Corpus juris civilis).

Приклади:
• Дайджест змін в охороні здоров'я.
• Технологічний дайджест за 2022 рік.
• Товариство сприяння українсько-польській співпраці у галузі юридичної освіти і науки створило перший випуск Електронного правового дайджесту для громадського сектору.
Діаметральний – лат. diametralis ≈ який ділить навпіл по лінії діаметра, поперечника або розміщений на кінці діаметра. Найчастіше використовується для позначення протилежностей. Тобто «повністю», «супротивно», «абсолютно», «різне».

Сталі вирази:
• Діаметра́льна протиле́жність – цілковита, повна протилежність.
• Діаметральна площина судна – уявна площина, яка ділить судно навпіл, у повздовжньому напрямі, на дві симетричні половини. Від цієї площини іде розрахунок кутів корпусу.

Приклади:
• Саме ця діаметральна протилежність поглядів та цілей спричинила спалах боротьби між Катериною II та прихильниками українських прав і свобод.
• Присутні діаметральні точки зору, йде діалог про те, що добре, а що зле.
Стоїцизм – грец. στοά ποικίλη ≈ «розписна стоя» – місце де виступав засновник стоїцизму Зенон Кітійсткий близько ІІІ ст. до н.е.

Це течія, основою якої є розробка основи морального життя, приборкання своїх пристрастей (задоволення, огиди, жадання, страху), «сила духу», що виявляється у слідування своїй долі, стійкість і твердість у життєвих негодах. Стоїки вважають, що хід світових подій встановлений наперед. «Хто згоден, того доля веде, хто не згоден, того вона тягне» (Сенека). Стоїки поділяють філософію на логіку, фізику і етику, які порівнюють із фруктовим садом: логіка це захисна огорожа, етика є деревом, що росте, а фізика – плоди.
Послідовниками течії були Сенека, Епіктет, Марк Аврелій.

Приклади:
Я вражений стоїцизмом українського народу.
Філософія стоїцизму каже, що легше пережити складнощі, коли готовий до них та розумієш, що буде важко.
Боке – від яп. 暈け або ボケ боке ≈ «розмитість», «нечіткість». Ефект розмиття фону в фотографії, коли частина зображення залишається не в фокусі. Часто фон розмивається фотографом спеціально, для візуального виділення головного об'єкту зйомки.
Дисфорія – від грец. Δυσφορέω ≈ страждати, мучитися; гнівається. Антонім слова «ейфорія», що характеризується похмурою дратівливістю, почуттям неприязні до оточуючих. Для легкої дисфорії характерні прискіпливість, буркотливість, образливість, а також іноді іронія та гострі слова. Зазвичай навколишні приймають її за притаманну людині особливість характеру.
Профанація – зазвичай ненавмисне спотворення, опошлення початкового розуміння або сприйняття певної ідеї. Зневажливе, нешанобливе ставлення до чого-небудь загальновизнаного. Неповага до святині, наруга над пам'яттю.

Профан береться не маючи розуміння пояснювати деї, спотворюючи їхню мету, профануючи самі ідеї. Таким чином, неточна передача ідеї, спотворене значення, є профанацією цієї ідеї.
Амальгама – лат. amalgama ≈ сплав. Сплав ртуті з іншим металом. Більшість металів, крім заліза і платини, можуть бути частиною амальгами. Застосовують у техніці, наприклад, для металізації поверхні матеріалу (позолочення, посріблення) та в стоматології для пломбування зубів.

Стоматологічна амальгама складається з міді, срібла і цинку, вона залишається м'якою протягом деякого часу після змішування, потім твердіє. Також використовується у виробництві дзеркал.

Приклади:
• Життя – це зал дзеркал, амальгама, тест Роршаха, ти бачиш у ньому тільки те, що всередині тебе.
• Здатність ртуті розчиняти багато металів, утворюючи так звані амальгами, була помічена ще до нашої ери.
Фрактал – лат. Fractus ≈ подрібнений, зламаний. Це геометрична фігура, яка має властивість самоподібності, тобто складена з декількох частин, кожна з яких подібна до всієї фігури загалом. Розрізняють фрактали геометричні, алгебраїчні, стохастичні і системи ітеруючих функцій.

В математиці під назвою фрактал розуміють множину точок у евклідовому просторі, які мають дробну метричну розмірність, або метричну розмірність, відмінну від топологічної. Термін вперше застосував Бенуа Мандельброт у 1975 році, а перші приклади самоподібних множин з незвичайними властивостями з’явилися у XIX сторіччі. Американський інженер Натан Коен винайшов фрактальну антену коли жив у центрі Бостона, де було заборонено застосування зовнішніх антен. Тоді він вирізав фігуру з фольги у формі кривої Коха та наклеїв на папір і під’єднав до приймача. В результаті було засновано компанію із серійного виробництва антен.

Приклади:
• Завдяки фракталам я можу творити цілі світи, і мені не потрібно щось малювати чи моделювати.
• Наступний фрактал був побудований німецьким математиком Г. Кантором у вигляді точкової множини з парадоксальними властивостями, яка тепер називається розривним континуумом.
Епатаж – фр. epatage ≈ скандальна витівка. Навмисна провокаційна витівка чи зухвала поведінка, що суперечать прийнятим у суспільстві правовим, моральним, соціальним та іншим нормам, демонстрована з метою привертання уваги. Зазвичай розглядається більшістю в суспільстві, як непорядна, недостойна чи нерозумна.

Приклади:
Ми живемо у такий час, коли порядність приймається за епатаж.
Не всі творчі люди виглядають епатажно. Епатаж – доля невпевнених у собі. Свого роду страх, що якщо вони виглядатимуть звичайними, то їх у загальній масі таких же творчих можуть і не помітити.
Епатаж – це те, що у вискочки замінює розум, у художника – смак, у молодої людини – розсудливість.
Сієста – післяобідній відпочинок, що є загальною традицією деяких країн, особливо зі спекотним кліматом. Мова йде не тільки про іспанські звичаї, але й про природний відплив крові після прийому їжі в обід від нервової системи до системи травлення, що викликає сонливість.

Слід взяти до уваги не тільки те, що іспанський обідній прийом їжі більш насичений, ніж обіди інших європейців, які щільно їдять зазвичай в першій половині дня, але й природний біологічний годинник: незалежно чи був обід чи ні, післяобідній спад сил – це явище, яке з'являється приблизно за 8 годин після ранкового пробудження. З іншого боку, в тропічних землях, колонізованих Іспанією, а також в тій частині самої Іспанії, яка розташована на півдні Європи, в цей час на вулиці найбільш спекотно, і навіть тварини повертаються до своїх осель, щоб відпочити.
01.02.202516:05
❓Не знаєте як почати говорити англійською впевнено?

Український додаток Litelex змінює правила гри на нашому ринку.

🚀 Тільки уявіть - ви можете говорити з додатком як з живою людиною, але без жодного стресу! Він пропонує тему для розмови, говорить з вами, слухає і виправляє помилки!

🔥 А ще відео як в TikTok на англійську тематику, купа тестів, граматика, і найголовніше - крута функція повторення слів у сповіщеннях аж поки вони не запам'ятаються самі собою.

Завантажити можна тут:
Litelex на Android

 Litelex на iOS
Індульгенція – лат. indulgentia, від indulgeo — дозволяю, у римо-католицькій церкві). В католицькій церкві звільнення від тимчасового покарання (кари) за гріхи, в яких грішник вже покаявся і вина за які вже прощена в таїнстві сповіді. Слово неактуальне вже 500 років, але і зараз його можна почути або прочитати у творах у сенсі: «прощення поганого вчинку». В епоху Відродження набуло поширення помилкове розуміння індульгенції як відпущення гріхів за гроші, причому незалежно від таїнства сповіді.
Агрегатор – лат. aggregatio ≈ накопичення. Той, хто збирає, групує об’єкти у категорію більш високого рівня.

Найчастіше під агрегатором розуміють сервіс, який збирає відомості про товари та послуги різних компаній або з’єднує замовників і покупців. Деякі агрегатори надають каталог де можна сортувати товар за певними фільтрами і порівняти їх характеристики. Агрегатори можуть займатися збиранням новин (RSS – агрегатор). Більш складною формою агрегатора є маркетплейси, які не просто збирають інформацію, а вибудовують власну логістичну структуру – склади, кур’єрів, пункти видачі товарів.

Приклади:
• Національні агрегатори аудіального контенту - поодинокі виробники, що зорієнтовані на внутрішній ринок і виконують передовсім просвітницьку функцію.
• Найбільша у світі соціальна мережа Facebook запускає новинний агрегатор FBNewswire.
Привіт! Мене звати Оля, я кваліфікований викладач англійської мови, методист та коуч для вчителів. Третій рік живу та навчаюсь в Англії і хочу запросити вас на заняття.

Інформація про освіту та досвід:
📝 Підтверджений C1 рівень на екзамені IELTS з оцінкою 8.0
📋 Міжнародний курс для вчителів CELTA в Ліверпулі з відзнакою Pass A
👩‍🎓 Проходжу останній курс навчання у Ліверпульському університеті на ступінь бакалавра
👩‍💻 Маю більше двох років досвіду викладання англійської дорослим онлайн у групах та індивідуально
👩‍🏫 Працюю викладачем у приватній мовній школі в Англії, де навчаю в інтернаціональних групах

Наразі проводжу набір на онлайн навчання у міні-групи для дорослих рівнів A2+, B1, B2 та С1.

Деталі занять:
🕓 Час: вечірні години
👥 Кількість людей у групі: 4-6
📆 Кількість занять на тиждень: 2
📈 Тривалість заняття: 90 хвилин
💸 Ціна: 450 грн

🎁 Проводжу безкоштовний урок-знайомство, на якому визначу ваш рівень і пораджу підходящу групу.

Для запису або будь-яких питань, пишіть @olha_popivnenko
Памфлет – англ. pamphlet від грец. pan ≈ усе, phlego ≈ палю. Публіцистичний твір сатиричного характеру, спрямований проти якого-небудь політичного або суспільного явища. Найчастіше — через розкриття його окремих представників. Зазвичай невеликого обсягу.

Памфлет оголено тенденційний, призначений для прямого впливу на громадську думку. Його стилю притаманна яскрава афористичність, ораторські інтонації, експресивність, іронія, згущена до сарказму. Памфлет, що спотворює факти, окарикатурює дійсність та опонентів, грубо порушує правила еристики, називають пасквілем.

Приклади:
Кожне життя – це короткий памфлет, написаний ідіотом! Стівен Кінг
Дотепно написаний памфлет як отруєна стріла, яка не тільки завдає рани, але і робить їх невиліковними. Джозеф Еддісон
Паказана 1 - 24 з 1260
Увайдзіце, каб разблакаваць больш функцый.